Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) b180cdi porażka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzej55555

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): radom
Posiadane auto: bmw
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Lis 2012, 21:25
Temat postu:

b180cdi porażka


witam wszystkich,nie wiem czy jest tu przywitalnia,więc witam wszystkich i zaczne moją historie z b klasą ku przestrodze.Otóż auto zakupiłem z niemieckiej strony od 1 właściciela z przebiegiem 138000km,zadzwoniłem,zarezerwowałem ,transport za kilka dni auto przywiózł,samochód był niezniszczony,przebieg potwierdziło radomskie aso i odrazu stwierdziło,że naprawa blacharska i lakierowanie to koszt 22000zł i rzeczywiście po przyjrzeniu się auto miało w przeróżnych miejscach pełno rdzy,postanowiłem sie pozbyć tego nabytku z gwiazdą na masce,zainteresowanie miał nawet spore,ale nikt nie chciał kupić,na której z kolei giełdzie po jeżdzie próbnej kupujacy stwierdził ,że cosś stuka w zawieszenie,wyjechałem więc na przejażdzke i o dziwo rano nic nie stukało,a teraz brzęczy,klient stwierdził,że może jakiś mechanik zostawił klucz,ale za chwile sie okazało,że nie .w czasie jazdy coś głośniej zabrzęczało i ucichło w lusterku zauważyłem ,że jakaś część wypadła z auta po zawróceniu zobaczyłem kawałek sprężyny zawieszenia na drodze,po kolejnych kilku giełdach wreszcie trafił sie klient wziął samochód na serwis i oprócz ww stwierdzili jeszcze ,że do wymiany jest dwumasa i turbo,to auto to padlina.Kupiłem,żonie bmw 118d ten samochód to poprostu bajka w stosunku do tej zeżartej rdzą gwiazdy,jeszcze kilka lat i mercedes będzie gorzej uważany niż koreańczyk nikt tego syfu nie bedzie brał w salonie ,bo nie znajdzie takiego głupiego jelenia żeby odkupił od niego to auto
Powrót do góry
kamil722

Dyskutant



Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Mercedes A 180cdi 2005r
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 19 Lis 2012, 20:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) b180cdi porażka


Kolego jak się kupuje kota w worku to się później nie marudzi, że kot ma nie ten kolor. Rdza rdzą, może był po przejściach bo i u mnie są wykwity ale nie w takim stopniu zapewne. Reszta to wynik eksploatacji, różni agenci użytkują auta. Daj swoje namiary, jak będę sprzedawał swoje fury to wystarczy, że na myjnie pojadę i zdjęcia porobię.
_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Pon 19 Lis 2012, 21:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) b180cdi porażka


heehe...."głupich nie sieją sami sie rodzą"....bez obrazy.
Samochód to nie zapalniczka żeby można było kupić ją w ciemno Smile
Samochód przed kupnem sie ogląda więc nie wiem po co wypisałeś swoje żale. Za głupotę sie płaci.
Powrót do góry
lopico

Debiutant



Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: W245 B180CDI 2005
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 22 Lis 2012, 09:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) b180cdi porażka


To trzeba było od mnie kupić, ale pewnie na dobrą B-klasę Cie nie stać.
Moja nie ma rdzy, czy uszkodzonych sprężyn dwumas itd. ponieważ na bieżąco ją serwisuje i nie koniecznie w aso. Niemcy którzy nie serwisują swoich aut sprzedają je później po okazyjnych cenach, zaś Polacy są naiwni i myślą, że z niemiec to super auto bo autobany i te sprawy. Zdziw jest wtedy jak okaże się że dwumasa padnie za 3000zł, turbo za drugie 3000 czy zawieszenie itd. choć to ostatnie raczej nie szybko pada.
Dobra B-klasa w niemczech kosztuje więcej niż w polsce i bez przyczyny tak nie jest.

PS. Aby Ciebie pocieszyć to powiem tylko tyle że BMW to jeszcze większa skarbonka niż w245. Turbo w modelu 118d mitsubishi wytrzymuje ok 120tkm i kosztuje ok 4500 (regeneracja nie wchodzi w rachubę) a jak w silniku n47 zerwiesz łańcuch to czeka Ciebie wymiana silnika a w n47 łańcuchy i klapki kolektora ssącego to zmora, odmy srele i morele. Podpowiem Tobie również że firmowe hamulce to koszt ok 50% wyższy niż w B-klaskie i tak ze wszystkim.

Nie abym się wymądrzam, lecz sam mam i jedno i drugie.
Zakup auta to loteria.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto


MercedesC 180

20 900

2006r.

246 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 150

12 490

2004r.

166 333 km

pomorskie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie

MercedesGLE 350

166 000

2018r.

51 000 km

pomorskie

MercedesR 350

69 700

2012r.

260 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System