Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Vito ) Problem z ABD


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
spoctcoupe

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL ok KOSZALINA, D Mettlach
Posiadane auto: Toyota avensis 2.2D Cat 2007r.Mercedes vito110D 97 ,seat ibizaST 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 21 Kwi 2013, 11:10
Temat postu:

Problem z ABD


witam wszystkich,pare dni temu kupilem Vito 110D z97r dwa dni pozniej zauwazylem ze nie dziala podswietlenie wskaznika teperatury wyciagnelem licznik wymienilem spalona zarowke i przy okazji sprawdzilem reszte,okazalo sie ze jednej zarowki brakuje zalozylem ja i teraz swieci mi sie kontrolka ABD i niedziala ABS wczesniej nie sprawdzalem hamulcow bo auto jest po swiezym przegladzie (samochod jest zarejestrowany w Niemczech)jak mozna sprawdzic pompe ABS czy jest ok ,najpierw zaczne od czujnikow ABS ,ale co dalej?

P.S. jesli ten problem juz wystepowal na forum to przepraszam,ale nic nie znalazlem.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Nie 21 Kwi 2013, 15:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem z ABD


To ktoś wiedział co jest zepsute i żeby nie koliło w oczy to wyjął żaróweczkę i już auto działa. Pierwsze co to trzeba podłączyć do SD i sprawdzić auto. Przegląd to jest po to żeby sprawdzili wycieki oleju i dziurawy tłumik potem dali pieczątkę, a nie przebadali auto.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
jurekmer

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): krosno
Posiadane auto: vito 110tdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 21 Kwi 2013, 20:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem z ABD


Jeśli nie działa ABS to automatycznie też brak ABD
Sprawdź wpierw czujniki ABS-u
Powrót do góry
spoctcoupe

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL ok KOSZALINA, D Mettlach
Posiadane auto: Toyota avensis 2.2D Cat 2007r.Mercedes vito110D 97 ,seat ibizaST 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 22 Kwi 2013, 18:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem z ABD


dokladnie ktos wiedzial co robi,a z tym przegladem to jest tak ze jesli ta kontrolka by sie swiecila to przegladu by nie przeszedl.Czujniki ABS-u probowalem sprawdzic,lecz nie znalazlem kostki zeby je rozlaczyc i sprawdzic jedynie co zrobilem to sprawdzilem pierscienie czy czy czasami nie sa pekniete lub zawalone blotem lub smarem.Jutro podjade do handlaza,ale pewnie zrobi glupia mine.
Powrót do góry
jurekmer

Debiutant



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): krosno
Posiadane auto: vito 110tdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 23 Kwi 2013, 20:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem z ABD


Ten typ raczej nie ma kostek, rozepnij złącze na pompie i sprawdź .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 23 Kwi 2013, 20:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
spoctcoupe

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL ok KOSZALINA, D Mettlach
Posiadane auto: Toyota avensis 2.2D Cat 2007r.Mercedes vito110D 97 ,seat ibizaST 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 29 Kwi 2013, 21:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem z ABD


sprawdzic to nie problem tylko ktore te szerokie czy waskie i ktore sa od ktorego kola? czy ktos to wie? dzis patrzylem te szerokie,na dwoch byl sygnal a na dwoch brak. Ogolnie dzis zauwazylem ze po odpaleniu i przejechaniu paru metrow dopiero po chwili zapalila sie kontrolka ABD,a wczesniej swiecila sie caly czas zaraz po odpaleniu.
Powrót do góry
spoctcoupe

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL ok KOSZALINA, D Mettlach
Posiadane auto: Toyota avensis 2.2D Cat 2007r.Mercedes vito110D 97 ,seat ibizaST 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 24 Lis 2013, 12:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem z ABD


witam
we wtorek zaprowadzilem auto do serwisu MB zeby zobaczyli co jest z tym ABD bo idzie zima i lepiej zeby abs dzialal,wiec sprawdzili wymienili kabel do czujnika lewy tyl cena 200EURO po wymianie szukali dalej i co pompa abs-u popsuta i teraz cena 5400 Euro z wymiana 6000 Euro,szok bo auto kosztowalo 2000e ,skad oni biora te ceny?,ale nic odebralem auto oczywiscie nic wiecej nie robili ,kupilem pompe na ebay za 40E wymienilem samemu w 2 godz i wszystko dziala kasa zaoszczedzona calkiem niemala suma bo 5960Euro.
Dziekuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Nie 24 Lis 2013, 14:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem z ABD


Skąd się biorą takie pomysły, że cena z kosmosu. To nie jest Skoda fabia, że mcperson kosztuje 90pln. Pomyśl ile kosztowało to auto jak było nowe???? Zamontowałeś sobie używkę, super, oby działała wiecznie, ale nowa pompa tyle właśnie kosztowała podczas produkcji i oni właśnie taką pompę chcieli ci zamontować. Czasami ludzie myślą że jak kupią auto za 10.000, to każda część musi kosztować 1 złoty. Albo ktoś kupuje CL500 za 25.000, potem trzeba coś zrobić w ABC, a tu dwa zawory kosztują 5.000 i jest wielkie lamentowanie. Nikt nie pomyśli że to auto kosztowało kiedyś 400.000pln
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
FocusMED

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Sprinter 312 2.9l 1999r. Ambulans kontener
Piwa: 1/4
Wysłany: Nie 24 Lis 2013, 21:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem z ABD


holloww napisał:
Skąd się biorą takie pomysły, że cena z kosmosu. To nie jest Skoda fabia, że mcperson kosztuje 90pln. Pomyśl ile kosztowało to auto jak było nowe???? Zamontowałeś sobie używkę, super, oby działała wiecznie, ale nowa pompa tyle właśnie kosztowała podczas produkcji i oni właśnie taką pompę chcieli ci zamontować. Czasami ludzie myślą że jak kupią auto za 10.000, to każda część musi kosztować 1 złoty. Albo ktoś kupuje CL500 za 25.000, potem trzeba coś zrobić w ABC, a tu dwa zawory kosztują 5.000 i jest wielkie lamentowanie. Nikt nie pomyśli że to auto kosztowało kiedyś 400.000pln


Wybacz ale piszesz bzdury. Powiedzmy że nowe auto kosztowało 100 000pln.
Sugerujesz że pompa ABS to 1/4 wartości auta? Gwarantuje Ci że koszt wyprodukowania tej pompy to ułamek ceny jaką kosztuje.
Jak by tak kupić samochód w częściach w serwisie to podejrzewam że by się zebrała jego dziesięciokrotna wartość rynkowa.
Tak więc cena pompy jest z kosmosu.
Powrót do góry
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Pon 25 Lis 2013, 00:42
Temat postu:

Problem z ABD


witam, przyznaję koledze rację ale dla holloww, jeśli my nie mamy racji, to ja pytam, originalne części kosztują( przykład wtryski 1600 zł a podróbka 700 zł) i żeby nie było róznicy, to kosztowało by tyle samo prawda, ale jest różnica jednak. A tak dla kolegi spoctcoupe, nie zawsze udaję się używaną kupić w dobrym stanie i szczerze, miałeś w tym momeńcie farta. Bo ja zaufania niemam co do używanych częsći,bo zawiele nerwów się najadłem, owszem są rzeczy które można kupić na allegro, ale są rzeczy które nie warto kupować. Pozdrawiam.
Powrót do góry
FocusMED

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Sprinter 312 2.9l 1999r. Ambulans kontener
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 25 Lis 2013, 08:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem z ABD


Marcel ja wiem że nie umiesz czytać ze zrozumieniem ale postaraj się chociaż.
Nie chodzi o to ile kosztuje oryginał a ile podróbka, chodzi o to o ile oryginał jest za drogi. Ja wiem że matematyka nie jest twoją mocną stroną ale spróbuj kiedyś policzyć ile by kosztował samochód złożony z części kupionych pojedynczo w ASO. Potem zastanów się dlaczego wyszła Ci taka a nie inna kwota.
Powrót do góry
spoctcoupe

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL ok KOSZALINA, D Mettlach
Posiadane auto: Toyota avensis 2.2D Cat 2007r.Mercedes vito110D 97 ,seat ibizaST 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 08 Gru 2013, 19:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem z ABD


Witam
Rozumiem ze nowe orginalne części są drogie,ale żeby taka cena to masakra,np kupowałem czujnik abs lewy tył do mojego Vito w serwisie MB kosztuje 105€ na ebay 90€ a na Allegro 50€,wszystkie maja ten sam nr i są boscha sprowadzone z Czech podatek jest w Polsce większy niż w Niemczeh to skąd taka różnica . To ze mieszkam w Niemczech to nie znaczy ze zarabiam miliony i nie umiem liczyć . Pewnie jakiś Niemiec kupił by taka pompę za 6000€
Pozdrawiam
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pon 09 Gru 2013, 00:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem z ABD


No a ciekawe ile kosztuje ten czujnik, albo pompa w chinach. Kupujecie mercedesa i płaczecie, że części drogie. Sprawdźcie sobie dla porównania części do porsche bo są jeszcze droższe. Kupcie sobie Skode felicje, do tego typa przekładnia z gałkami kosztuje 120pln.
tutaj aukcja
http://allegro.pl/przekladnia-kierownicza-skoda-favorit-felicja-i3703938745.html
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
spoctcoupe

Dyskutant



Dołączył: 10 Lut 2013
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): PL ok KOSZALINA, D Mettlach
Posiadane auto: Toyota avensis 2.2D Cat 2007r.Mercedes vito110D 97 ,seat ibizaST 2011
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 11 Gru 2013, 23:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem z ABD


Mercedes to nie skoda!!!
Nikt ci nie kazał porsche kupować kup sobie Skodę,jeśli nierozumiesz tego co czytasz Mr.holloww.Jesli kupiłem mercedesa to liczę się z tym ze części bedą drogie i nikt tu nie płacze bo to nie cmentarz .pozdrawiam
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Czw 12 Gru 2013, 08:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem z ABD


spoctcoupe napisał:
Witam
Rozumiem ze nowe orginalne części są drogie,ale żeby taka cena to masakra,np kupowałem czujnik abs lewy tył do mojego Vito w serwisie MB kosztuje 105€ na ebay 90€ a na Allegro 50€,wszystkie maja ten sam nr i są boscha sprowadzone z Czech podatek jest w Polsce większy niż w Niemczeh to skąd taka różnica . To ze mieszkam w Niemczech to nie znaczy ze zarabiam miliony i nie umiem liczyć . Pewnie jakiś Niemiec kupił by taka pompę za 6000€
Pozdrawiam


No jak nie płacze nikt???? Mam porsche, mam też w140 i w220 v12 i w220 wersji brabus i nikomu nie piszę że cewka zapłonowa do 600tki kosztuje 5000pln, a są dwie takie.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Vito »

Opinie o samochodach Mercedes Vito - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie

MercedesGLC 300

139 990

2017r.

139 077 km

pomorskie

MercedesGLC 250

145 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesE 280

28 000

2006r.

267 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System