Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa R ) Żółta kontrolna silnika i błąd wałków rozrządu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa R ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Czw 16 Maj 2013, 22:20
Temat postu:

Żółta kontrolna silnika i błąd wałków rozrządu


Silniki V6 i V8 w R klasie i nie nie tylko mają jedną zasadniczą wadę, mianowicie wałek balansowy lub zębatkę pomiędzy głowicami. Potrafi się ona zetrzeć nawet przy przebiegu 100.000km. Wtedy czujniki wykrywają przestawienie wałka rozrządu zaworów wydechowych prawego rzędu cylindrów w kierunku późnym. Zapala się przy tym żółta kontrolka silnika ( nie zawsze oczywiście zapala się tylko przy tym błędzie i konieczne jest odczytanie błędów przez SD) Praca silnika nie zawsze się zmienia w szczególny sposób, może przechodzić w tryb awaryjny, ale po zgaszeniu i ponownym odpaleniu przez kilka kilometrów jest OK. Nie należy lekceważyć tej usterki, bo długotrwałe tarcie łańcucha po zębatce która nie ma zębów może spowodować zerwanie łańcucha i w efekcie uszkodzenie głowicy, dodatkowo opiłki z zębatki dostają się do oleju i mogą powodować dalsze spustoszenia. Niestety naprawa jest bardzo kosztowna i lepiej w tym przypadku korzystać z doświadczonych warsztatów. Oto jak mogą wyglądać takie uszkodzenia.


_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
six

Czytelnik



Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ldz
Posiadane auto: R350
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Lut 2016, 00:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Żółta kontrolna silnika i błąd wałków rozrządu


niestety prawdopodobnie trafiło na mnie. Zanlazłem ze w USA Mercedes przegrywa pozew zbiorowy dotyczący tej wady w 2011 roku. Czy może ma ktoś może info czy w związku z tym istnieje akcja serwisowa dla silnika M272 i czy to zadziała u nas tez?
szczegóły: http://gotaclassaction.com/mercedes-benz-named-in-class-action-over-safety-issues-related-to-its-m272-or-m273-engines/
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pon 29 Lut 2016, 23:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Żółta kontrolna silnika i błąd wałków rozrządu


To nie jest USA. Poza tym 2011 rok to nie 2016, auta mają już swoje lata.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
beny16xdxd

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siedlce
Posiadane auto: Jaguar s-type 4.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Sty 2017, 14:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Żółta kontrolna silnika i błąd wałków rozrządu


Czy polifty maja ten sam problem
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sro 04 Sty 2017, 23:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Żółta kontrolna silnika i błąd wałków rozrządu


Teoretycznie nie powinny mieć, ale to można odczytać z błędów sterownika.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 04 Sty 2017, 23:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tomasz s

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: mercedes cls350 2005 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Lut 2017, 01:23
Temat postu:

Re: Żółta kontrolna silnika i błąd wałków rozrządu


holloww napisał:
Silniki V6 i V8 w R klasie i nie nie tylko mają jedną zasadniczą wadę, mianowicie wałek balansowy lub zębatkę pomiędzy głowicami. Potrafi się ona zetrzeć nawet przy przebiegu 100.000km. Wtedy czujniki wykrywają przestawienie wałka rozrządu zaworów wydechowych prawego rzędu cylindrów w kierunku późnym. Zapala się przy tym żółta kontrolka silnika ( nie zawsze oczywiście zapala się tylko przy tym błędzie i konieczne jest odczytanie błędów przez SD) Praca silnika nie zawsze się zmienia w szczególny sposób, może przechodzić w tryb awaryjny, ale po zgaszeniu i ponownym odpaleniu przez kilka kilometrów jest OK. Nie należy lekceważyć tej usterki, bo długotrwałe tarcie łańcucha po zębatce która nie ma zębów może spowodować zerwanie łańcucha i w efekcie uszkodzenie głowicy, dodatkowo opiłki z zębatki dostają się do oleju i mogą powodować dalsze spustoszenia. Niestety naprawa jest bardzo kosztowna i lepiej w tym przypadku korzystać z doświadczonych warsztatów. Oto jak mogą wyglądać takie uszkodzenia.



To ile to kosztuje jeśli mowa o cls v6 350 benzyna???
Powrót do góry
tomasz s

Czytelnik



Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: mercedes cls350 2005 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Lut 2017, 01:26
Temat postu:

Re: Żółta kontrolna silnika i błąd wałków rozrządu


tomasz s napisał:
holloww napisał:
Silniki V6 i V8 w R klasie i nie nie tylko mają jedną zasadniczą wadę, mianowicie wałek balansowy lub zębatkę pomiędzy głowicami. Potrafi się ona zetrzeć nawet przy przebiegu 100.000km. Wtedy czujniki wykrywają przestawienie wałka rozrządu zaworów wydechowych prawego rzędu cylindrów w kierunku późnym. Zapala się przy tym żółta kontrolka silnika ( nie zawsze oczywiście zapala się tylko przy tym błędzie i konieczne jest odczytanie błędów przez SD) Praca silnika nie zawsze się zmienia w szczególny sposób, może przechodzić w tryb awaryjny, ale po zgaszeniu i ponownym odpaleniu przez kilka kilometrów jest OK. Nie należy lekceważyć tej usterki, bo długotrwałe tarcie łańcucha po zębatce która nie ma zębów może spowodować zerwanie łańcucha i w efekcie uszkodzenie głowicy, dodatkowo opiłki z zębatki dostają się do oleju i mogą powodować dalsze spustoszenia. Niestety naprawa jest bardzo kosztowna i lepiej w tym przypadku korzystać z doświadczonych warsztatów. Oto jak mogą wyglądać takie uszkodzenia.



To ile to kosztuje jeśli mowa o cls v6 350 benzyna???

oczywiście zanim łańcuch się zerwie
Powrót do góry
Macgro

Czytelnik



Dołączył: 12 Maj 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Huddersfield UK
Posiadane auto: Mercedes R350 W251 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Maj 2018, 19:29
Temat postu:

Naprawa wałka rozrządu


Witam,
Wygląda na to że i ja trafiłem na trefny silnik m272 i czeka mnie wymiana wałka w najbliższych tygodniach.
Błąd pojawił się niedawno i potwierdziłem diagnozę sprawdzając ułożenie walka przez ustawienie korbowodu na 305 stopni i obserwacje ustawienia po ściągnięciu czujników prawych wałków.
Mam zamiar spróbować dojechać do Polski z UK początkiem czerwca i spróbować znaleźć warsztat w którym silnik zostanie naprawiony.
Czy mógłby ktoś może polecić warsztat na Podkarpaciu i napisać ile taka naprawa będzie kosztować (części + robocizna).
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
To-Masz1980

Czytelnik



Dołączył: 16 Sty 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Hyundai sonata
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Sty 2019, 14:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Żółta kontrolna silnika i błąd wałków rozrządu


Witam. Mam 2 mercedesy r350,jeden ze stanów drugi z niemiec. Wszystkie 2007r i po vinie numery silnika wskazują że auto jest wolne od tej wady. Słyszałem że są jeszcze problemy z kołami vanos. Napiszcie mi czy te wady to jedyna słaba strona r-ki? Podałbym może vin w celu jakiejś weryfikacji która wersja jest lepsza,pomożecie? W temacie mercedesa jestem zielony, głównie chodzi mi o zawieszenie. Czy to pneumatyka czy tylko tył ma poduszki-miechy?
Powrót do góry
dragonos

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Mercedes ML350
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Sie 2019, 18:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa R ) Żółta kontrolna silnika i błąd wałków rozrządu


witam, zakupilem mercedesa r350 3,5 V6 benzyna 2008 rok nr silnika 272967 30 8900.. który podobno jest wolny od wad rozrządu, przebieg mam obecnie 174 tys km i mam 2 błedy rozrządu o nr 1204 oraz 1208 ktorych nie da sie usunąc, czy moze ktoś mi podpowiedziec co sprawdzic lub polecic kogos z lubelskiego lub okolicy ? dodam ze silnik pracuje w miare równo i nic nie slychac dziwnego w pracy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa R ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa R »

Opinie o samochodach Mercedes klasa R - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa R ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 180

49 999

2015r.

217 000 km

łódzkie

MercedesB 180

38 900

2013r.

185 449 km

śląskie

MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie

MercedesGLA 200

69 990

2014r.

191 948 km

pomorskie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System