Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) A170 CDI 2000r. TIPTRONIC - problem z ruszaniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zomus

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Mercedes A170 CDI 2000r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 01 Kwi 2010, 22:10
Temat postu:

A170 CDI 2000r. TIPTRONIC - problem z ruszaniem


Witam!

Kupiłem niedawno Mercedesa A170 CDI z 2000r. z automatyczną 4-biegową skrzynią tiptronic.

Po dwóch dniach jazdy skrzynia dziwnie zaczęła się zachowywać.
Auto bardzo mozolnie ruszało (wysokie obroty silnika, tak jakby skrzynia się ślizgała) dopiero po osiągnięciu prędkości ok 30km/h zaczynało przyspieszać i jechać normalnie(kolejne biegi wchodzą płynnie bez szarpnięć), wsteczny bez problemu. Po większym przygazowaniu podczas ruszania skrzynia przechodziła w tryb serwisowy (F na wyświetlaczu) i dostępny był tylko 1 bieg. W trybie serwisowym auto rusza płynnie.

Z komputera został odczytany błąd: P1886 ciśnienie oleju w skrzyni biegów poza zakresem.

W skrzyni został wymieniony olej, filtr i uszczelka. Po wymianie problem nie zniknął (oczywiście błąd został skasowany).
Dodatkowo zostały sprawdzone zawory, one nie są przyczyną usterki.

Raz na jakiś czas skrzynia pracuje prawidłowo, niestety po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu problem wraca.

Po konsultacji z kilkoma fachowcami większość głosów przemawia za uszkodzonym sterownikiem - podobno ten błąd sterownika jest nienaprawialny i należy sterownik wymienić.

Czy ktoś może wskazać, gdzie można zakupić sterownik do takiej skrzyni i na co należy zwrócić uwagę przy dopasowywaniu sterownika oprócz tego, że powinien pochodzić od auta z takim samym silnikiem i zbliżonym rocznikiem.
Powrót do góry
Robal1974

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów/Małopolska
Posiadane auto: Hyundai Tucson
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 02 Kwi 2010, 07:40
Temat postu:

Błąd "F"


Witam!!!
Problem stary jak świat w A-klasach, a nasi "fachowcy" są do d...y. Powoli tak jak na zachodzie jeśli coś wymaga myślenia i rozebrania to lepiej wymienić cały moduł i skasować frajera na kilka tysięcy. Ale do rzeczy miałem ten sam problem - zaczeło się czasami pojawiać "F" potem częściej i w końcu jazda to był koszmar. Można wynienić cały sterownik ale to koszt 5tyś (około) ale można pokusić się o rozebranie go i podlutowanie elementów odpowiedzialnych za pozycjonowanie drążka zmiany biegów. Ja tak zrobiłem i od 1,5 roku mam spokój - pojechałem do Warszawy do naszego forumowicza (po raz kolejny dzięki za pomoc) MSK (Michał), skontaktuj się z nim a może uda się uniknąc wydatków. Aha-zrób dobrą diagnostykę żeby było na 100% wiadomo co autku dolega.
Powrót do góry
gadu-gadu
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sob 03 Kwi 2010, 16:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A170 CDI 2000r. TIPTRONIC - problem z ruszaniem


A jakby trzeba bylo jakis czesci to mam wlasnie do a170 tez ze skrzynia tiptronic, w atrakcyjnych cenach.
Powrót do góry
zomus

Debiutant



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Mercedes A170 CDI 2000r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 04 Kwi 2010, 19:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A170 CDI 2000r. TIPTRONIC - problem z ruszaniem


holloww napisał:
A jakby trzeba bylo jakis czesci to mam wlasnie do a170 tez ze skrzynia tiptronic, w atrakcyjnych cenach.


Na tą chwilę poszukuję sterownika do skrzyni. Na dniach będę miał zdjęcia skrzyni i sterownika do porównania z "dawcą". Proszę o info na prv jaka byłaby cena samego sterownika lub całej skrzyni ?
Powrót do góry
mercedesi

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdansk
Posiadane auto: a klasa
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Sty 2013, 18:41
Temat postu:

A170 CDI TIPTRONIC F na wyswietlaczu AKS


co ja się z tym nawalczyłem szok! znalazłem na allegro naprawiają te sterowniki i dają gwarancje znalazłem tez na niemieckiej stronie ale to chyba tez firma z polski http://www.youtube.com/watch?v=YwJ6AQpfYO0&feature=youtu.be
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 19 Sty 2013, 18:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu


MercedesA 180

13 990

2008r.

198 000 km

małopolskie

MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesGLE 400

159 000

2017r.

50 000 km

śląskie

MercedesE 220

27 000

2008r.

209 000 km

lubelskie

MercedesB 170

26 900

2009r.

98 700 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System