Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa M ) Odczyty komputera pokładowego- brak pamięci ustawień itp.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa M ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
55AMG

Czytelnik



Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: W163 ML 55 AMG 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Maj 2013, 22:28
Temat postu:

Odczyty komputera pokładowego- brak pamięci ustawień itp.


Witam, w W163 55 AMG 2001 r. komputer pokładowy nie trzyma ustawień daty, średniego spalania (wyświetlacz nad lusterkiem wstecznym). Ponadto szyby opuścić i podnieść można tylko trzymając cały czas przełącznik, nie w trybie automatycznym. Przy zamykaniu auta pilotem nie domyka szyb i dachu (sądzę że powinien mieć tą funkcję na wyposażeniu). W zaistniałej sytuacji nie wyświetla żadnych błędów. Wiem z danych technicznych, że mój model powinien rozpędzać się max. do 235 km/h, jednak on bez problemu zamyka licznik i jeszcze kawałek dalej, podczas ostatniej podróży po autostradzie w Niemczech prędkość odczytana z nawigacji to 272 km/h.
Czy to oznacza ingerencję w np. komputer sterujący. czy to może być przyczyną problemów z niektórymi funkcjami o których pisałem? Bardzo proszę o opinię.
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pią 31 Maj 2013, 07:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa M ) Odczyty komputera pokładowego- brak pamięci ustawień itp.


Prawdopodobnie ktoś grzebał w ustawieniach i coś przeprogramował. Może mieć też problem z okablowaniem i dlatego nie ma podtrzymania na pokładowy, bardzo często wysiada w nich podświetlenie.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
55AMG

Czytelnik



Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: W163 ML 55 AMG 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Maj 2013, 09:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa M ) Odczyty komputera pokładowego- brak pamięci ustawień itp.


Dziękuję za szybką odpowiedz kolego, rzeczywiście wyświetlacz podświetlony jest tak jakby w połowie, czyli prawa strona jest nie doświetlona. Sądzę, że wymiana żarówki nie przywróci mu pamięci. Staram się po prostu obrać odpowiedni kierunek jeśli chodzi o usunięcie kilku drobiazgów będących bolączką mojego egzemplarza (będącego w stanie bdb ogólnym). Ponieważ mam już problem z wymienioną poduszką i sworzniem (wczoraj opisałem ten temat w wątku "wibracje...", dałem się namówić przez warsztat na wymianę, jestem "dbaluchem", więc wszystko w aucie musi być tip-top, no i okazało się, że z perfekcyjnej ciszy i nienagannego komfortu zrobiło się wibrująco i hałaśliwie....
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Sob 01 Cze 2013, 07:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa M ) Odczyty komputera pokładowego- brak pamięci ustawień itp.


Żarówki w tym panelu są lutowane i takie same jak podświetleniu do radia, wymiana nie należy do najłatwiejszych.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa M ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Opinie o samochodach Mercedes klasa M - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa M ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 170

19 900

2006r.

179 513 km

mazowieckie

MercedesC 180

14 500

2004r.

273 893 km

pomorskie

MercedesB 180

39 900

2015r.

244 178 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 220

93 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie

MercedesC 300

46 990

2012r.

226 992 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System