Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa C ) zbiornik paliwa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
IAAN

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): POZNAŃ
Posiadane auto: master 2,8 dti 2001 rp,grand voyager
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Cze 2013, 08:48
Temat postu:

zbiornik paliwa


witam mam mercedesa C220 CDI
i problem ze zbiornikiem paliwa ,podczas jazdy paliwo pobierane jest tylko z jednej połówki zbiornika druga komora zostaje pełna,na zegarze pokazuje połowę zbiornika i auto gaśnie
po wyjęciu zbiornika okazuje się ze druga połowa jest zalana a silnik nie pobiera z niej paliwa
wymieniłem zbiornik na inny i dzieje się tak samo
do połowy wskaźnika i auto gaśnie z braku paliwa
mechanik twierdzi że w zbiorniku nie ma żadnej pompy przelewającej z komory do komory więc co odpowiada za równomierne zużycie paliwa z obu komór zbiornika
z napełnianiem nie ma problemu
może ktoś ma jakiś schemat ,rysunek jak wygląda zbiornik w takim aucie od środka
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 02 Cze 2013, 10:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) zbiornik paliwa


Witam,
Zastanawiam się,czy nie zawiesił się pływak w jednej z komór,bodź nie masz zapowietrzonej jednej komory.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 02 Cze 2013, 12:34
Temat postu:

Re: zbiornik paliwa


IAAN napisał:
witam mam mercedesa C220 CDI

Na początek proponuję wizytę tutaj:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_klasy_C
Każda z tych C-klas była produkowana również z silnikiem 220 CDI Jak już się zdecydujesz, który z nich masz to wtedy udzielisz nam tej cennej informacji żeby ułatwić odpowiedź Crying or Very sad Nawet nie chciało ci się podać roku produkcji... Confused

IAAN napisał:
mechanik twierdzi że w zbiorniku nie ma żadnej pompy przelewającej z komory do komory

No to zmień mechanika - bo ten Ci tego nie naprawi. W większości przypadków jest tzw. pompka dynamiczna której działanie opiera się na strumieniu paliwa dopływającym do baku z przelewu układu wtryskowego.
Piszę "w większości" bo niestety nie wiem, jakie masz auto.

Emiś napisał:
moja babska wiedza jest błędna

Akurat tylko w tym przypadku masz rację.
Nie masz pojęcia jak ten układ jest skonstruowany i jak działa, ale uznajesz za stosowne byle co napisać. Żeby sobie nabić posta?
Skoro jedna komora jest pełna, a druga pusta, to co ma niby pokazać wskaźnik paliwa? Jest pół zbiornika i pokazuje pół zbiornika!
Natomiast obie komory zbiornika są połączone nad wałem napędowym szerokim kanałem przelewowym i nie istnieje takie zjawisko jak zapowietrzenie jednej komory.
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 02 Cze 2013, 13:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) zbiornik paliwa


Ktoś tu wstał lewą nogą i ma zły dzień?Wink
Gerri,jak widzisz, nie udzieliłam porady, tylko napisałam co mi na początek przyszło do głowy,tym bardziej,że gdzieś czytałam podobny przypadek też właśnie w mercedesie.Wink
Tak dla Twojej wiadomości Wink
To prawda,nie mam pojęcia o mercedesach,nigdy Mercedesa nie miałam,ale czy zbiornik w mercedesie nie może się zapowietrzyć?Wink
Kolego IAAN ,Może tu wątek Cię na coś naprowadzi. www.w203.pl/viewtopic.php?p=63957
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 02 Cze 2013, 13:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) zbiornik paliwa


Emiś napisał:
Kolego IAAN ,Może tu wątek Cię na coś naprowadzi. www.w203.pl/viewtopic.php?p=63957

Brawo! Znam ten wątek i chciałem go przedstawić - dla pewności jednak wolałem się upewnić o jakie auto chodzi. Pomimo że te systemy są podobne, to jednak pewnymi szczegółami się różnią.
Np. na forum 202 też jest taki problem:
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=961&postdays=0&postorder=asc&start=0
Jak widać po ilości stron w obu tematach system ten sprawia cały czas wiele kłopotów.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 02 Cze 2013, 13:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
IAAN

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): POZNAŃ
Posiadane auto: master 2,8 dti 2001 rp,grand voyager
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Cze 2013, 14:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) zbiornik paliwa


mam W203 c220 cdi z 2001 rp
wymieniłem już zbiornik 2 razy i nie widać poprawy z jednej komory paliwo pobiera z drugiej nie
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 02 Cze 2013, 15:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) zbiornik paliwa


IAAN napisał:

wymieniłem już zbiornik 2 razy i nie widać poprawy

Mamy typowy przykład jak to bezmyślne wymienianie na ślepo prowadzi do straty czasu i pieniędzy Confused
Mam nadzieję, że już się przekonałeś że to nie w zbiorniku paliwa leży problem?
Poczytaj sobie zapodaną powyżej literaturę, bo akurat układ w W-202 jest podobny do tego z W-203.
W skrócie to właśnie paliwo wracające do baku przewodem przelewowym "porywa" ze sobą paliwo z komory która pozostaje pełna, i przemieszcza je wężykiem do komory z której paliwo jest pobierane (czyli do tej "pustej").
Jeżeli na wężyku przelewowym nie będzie wystarczającego przepływu paliwa, to ten patent działać nie będzie. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być bardzo różnorodne - musisz sobie poszukać.
Powrót do góry
IAAN

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): POZNAŃ
Posiadane auto: master 2,8 dti 2001 rp,grand voyager
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Cze 2013, 17:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) zbiornik paliwa


no właśnie takich mamy mechaników szukają na oślep dlatego postanowiłem sam poszukać przyczyny
pomiędzy jedną a drugą wymianą była poprawa tj schodziło nie do zera a trochę zostawało w tym co teraz mam zbiorniku staram się nie schodzić poniżej połowy bo nie chciałbym się zatrzymać na drodze zaczynam się zastanawiać czy przyczyną takiego stanu nie jest czasem przytkanie czegoś w środku zbiornika że paliwo na powrocie nie ma siły porwać paliwa z drugiej komory
albo tak jak ktoś pisał w załączonych tematach że na powrocie zasysa powietrze i nie ma takiego ciśnienia aby przepompować paliwo
generalnie muszę rozebrać układ i posprawdzać wszystko na powrocie.

jeszcze jedno pytanie czy jak naleję paliwa do pustej komory to podczas próby zapalenia paliwo będzie podane do wtrysków i po kilku próbach auto odpali czy grozi to na przykład zatarciem wtrysku
czy można próbować odpalić auto bez szkody dla wtrysków
jeśli tak to jak odpowietrzyć układ
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 02 Cze 2013, 17:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) zbiornik paliwa


Niby powinien się sam odpowietrzyć, ale przesadzać nie należy. Bardziej obawiałbym się o pompę wysokiego ciśnienia - a nie o wtryski. Jest ona smarowana paliwem i praca na sucho przez dłuższy czas wyraźnie jej nie służy.
Na pewno pomocne będzie zalanie filtra paliwa. Są również w handlu takie pompki do paliwa - gumowa gruszka z dwoma wężykami. Po wpięciu w przewód dostarczający paliwo do silnika można odpowietrzyć prze pierwszą próbą uruchomienia całą niskociśnieniową część układu.
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Nie 02 Cze 2013, 18:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) zbiornik paliwa


IAAN Używaj kropki,przecinki i wielkie litery bo taki słowotok ciężko się czyta.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
IAAN

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): POZNAŃ
Posiadane auto: master 2,8 dti 2001 rp,grand voyager
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Cze 2013, 22:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) zbiornik paliwa


Jeszcze jedno pytanie
czy po wykręceniu tych nakrętek trzymających pływaki w zbiorniku te duże na zewnątrz zbiornika i pozostawieniu luzem samych wkładów będzie działał przelew z jednej części zbiornika do drugiej czy potrzebne jest do tego jakieś podciśnienie panujące w zamkniętym zbiorniku.
Podejrzewam u siebie przytkanie wężyka /zwężki, jeśli odetkam przytkaną część to chciałbym widzieć czy paliwo przepływa z komory do komory przed dokręceniem tych dużych nakrętek .
Czy całość musi być skręcona na gotowo dla prawidłowego działania


Ostatnio zmieniony przez IAAN dnia Pon 03 Cze 2013, 22:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 03 Cze 2013, 22:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) zbiornik paliwa


Do prawidłowego działania układu przepompowywania paliwa nie jest konieczne zachowanie szczelności zbiornika. Niewielkie podciśnienie (czasami nadciśnienie) wytwarzające się w baku podczas pracy silnika jest konieczne jedynie ze względów ekologicznych - dla prawidłowego działania układu pochłaniania oparów paliwa.
P.S.: Jeżeli nie zastosujesz się do powyższego zalecenia Kol. moderator odnośnie pisowni to dalszej pomocy z mojej strony nie oczekuj. Jesteś na forum publicznym i stosuj się do zasad ogólnie przyjętych - a nie forsuj na siłę swoich Confused
Powrót do góry
IAAN

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): POZNAŃ
Posiadane auto: master 2,8 dti 2001 rp,grand voyager
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Cze 2013, 22:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) zbiornik paliwa


Dziś zdjąłem osłony silnika i pierwsze, co zauważyłem to przy filtrze paliwa brak jednego zaczepu wężyka paliwa jest on wyłamany, oring uszkodzony po odpaleniu widać wyraźne bąble powietrza
Przy pompie wstępnej przy wężach widać wyraźnie, że jest mokre nie kapie, ale się poci,
Jutro kupię nowy wąż paliwa oraz oringi
Z jednej komory wypompowałem paliwo zobaczę jak będzie się zachowywał po wymianie oringów, czy będzie przelewane paliwo
Nie wiem, do czego służy taki jakby zaworek przykręcony do listwy paliwowej na torksa i od niego w kierunku pompy wstępnej idzie wężyk do trójnika
Co to jest za urządzenie?

dziś wymieniłem wężyk od filtra do pompy wstępnej oraz wszystkie oringi na wężach paliwa .
po tej wymianie paliwo w zbiorniku przelewa się z komory do komory ,nawet przy stanie paliwa w okolicy rezerwy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa C »

Opinie o samochodach Mercedes klasa C - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 170

15 490

2005r.

219 831 km

pomorskie

MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

12 800

2006r.

267 500 km

mazowieckie

MercedesA 180

44 900

2013r.

190 877 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System