Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 kanapa dziecieca



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wnętrze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Pon 26 Sie 2013, 14:40
Temat postu:

W168 kanapa dziecieca


Witam serdecznie, jako świeżo upieczony posiadacz A160.
Auto będzie użytkowała małżonka, typowe dojazdy lokalne. Jedną z funkcji będzie dowożenie/odbieranie dwójki dzieci, w wieku wczesnoszkolnym - czyli wymagających fotelika/podstawki.
Z tego co patrze za relatywnie nieduże pieniądze można zakupić kanapę tylną z funkcją fotelików. Nie mam jednak gdzie pomacać tego przed zakupem, a ze zdjęć mam wrażenie ze siedzisko jest bardzo 'cienkie' - deska obszyta materiałem.
Czy jakiś posiadacz takiej kanapy w swoim aucie mógłby mi napisać parę słów na temat użytkowania, w sensie praktyczności i ewentualnego komfortu siedzenia -zarówno przez dzieci, jak i w pozycji złożonej przez dorosłych.
Od strony technicznej interesuje mnie czy bezproblemowo mogę podmienić zwykłą kanapę (dzieloną) na dziecięca (też dzieloną) - mocowania kanapy, pasów, jakieś różnice, itp.

z góry dziękuję za informacje.
Powrót do góry
gadu-gadu
bluevaneo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 350
Skąd jesteś (miejscowość / region): pod w-wa, mazowieckie
Posiadane auto: W414, vaneo 1.6 '02 LPG auto
Piwa: 17/2
Wysłany: Wto 27 Sie 2013, 19:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 kanapa dziecieca


w Vaneo tylna kanapa też ma funkcję fotelików dziecięcych, przynajmniej niektóre wersje. Wizualnie i komfort jest dokładnie ten sam jak w wersji bez wbudowanych fotelików. Nie wiem czy siedzisko dla dziecka jest za wąskie, chyba wystarczające (?) , ale sama konstrukcja sprawia solidne wrażenie, nie ma żadnych luzów na boki, uginania się itp. A to jest przecież najważniejsze w fotelach jeśli chodzi o bezpieczeństwo.
Powrót do góry
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Wto 27 Sie 2013, 19:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 kanapa dziecieca


ten podnoszony fotelik jest dużo lepszy niż niektóre sprzedawane w sklepach.
Jest stabilny, wygodny i wystarczająco gruby.
No i jak nie wozimy pociechy można go złożyć a nie zajmować miejsce w bagażniku Smile
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Wto 27 Sie 2013, 21:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 kanapa dziecieca


Mam takowe udogodnienie ale nie jest wykorzystywane. Laughing Że cienkie to tylko tak się wydaje. Jest bardziej miękkie jak niektóre sprzedawane ze styropianu tylko obciągnięte tkaniną. Jest identycznie miękkie jak pozostała część siedzenia. Podwyższenie masz na 11-12 cm. Jeśli jest złożone to nie czuć wogóle tego ustrojstwa. Tak jak byś siedział na zwykłej kanapie. Mocowanie kanapy z podwyższeniami jest takie same jak zwykłej. Tak samo się składa i wyjmuje jak inne. Żadnych różnic nie ma. Najwyżej możesz mieć problem z pokrowcami jeśli będziesz planował je zakupić.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 27 Sie 2013, 21:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 kanapa dziecieca


dzieki za informacje, dokladnie o to mi chodzilo.
W zasadzie glowny problem teraz to znalezienie takiej kanapy w kolorze oryginalnej tapicerki (niebieski).

dodano 28.08.2013, 23:14

Jeszcze pytanko, chociaz nie wiem czy nie powinienem osobnego tematu zalozyc. Odkrylem ze jedna czesc tylnej kanapy nie zapina sie poprawnie w podlodze. Ta wajha ktora sie wypina tylne zaczepy lata dosc luzno, jakby nie byla poprawnie podlaczona. W drugiej czesci chodzi z wyraznym oporem i przy jej ruszaniu przesuwaja sie zamki.
Nie mialem czasu sie przyjrzec, ale wyglada ze tam sa jakies zebatki? Czy ktos to naprawial moze? jakas podpowiedz?
Moze cos tylko sie wyhaczylo?
Kanapa na pewno jest na swoim miejscu, ale tylne zaczepy nie trzymaja, moge ja podniesc bez uzywania dzwigni.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 27 Sie 2013, 21:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wnętrze Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wnętrze


MercedesA 180

13 990

2008r.

198 000 km

małopolskie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesE 350

71 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesB 170

19 900

2006r.

179 513 km

mazowieckie

MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System