Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) Problem z układem kierowniczym 313CDI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzybekprawdziwek

Dyskutant



Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: Sprinter 313 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Wrz 2013, 23:50
Temat postu:

Problem z układem kierowniczym 313CDI


Witam, od kilku tygodni w moim aucie (313CDI 2004r.) występuje dziwny problem. Mianowicie podczas wolnej jazdy (na wprost), zauważam pewne ruchy kierownicą (prawo lewo) wygląda to tak jakby co sek-dwie ktoś ruszał delikatnie kołem kierownicy (na zmianę prawo lewo). W pierwszej chwili myślałem że to może problem z końcówkami, może amortyzatorami. Wymieniłem więc i amortyzatory i końcówki i wszystkie gumy, niestety problem nie ustąpił. Dodam, ze przy trochę szybszej jeździe problem nie występuje. Brałem też pod uwagę opony, ale po dość dokładnych oględzinach nie widać nic niepokojącego, tym bardziej że mają dopiero 2 sezony. Podczas skręcania (najczęściej ruszania, lub przy niskich prędkościach) na kole kierownicy są wyczuwalne dziwne drgania. Co może być nie tak? Cos z pompą? Dzięki za odpowiedź.
Powrót do góry
sal1van

Czytelnik



Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Sprinter 313
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Paź 2013, 23:18
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Problem z układem kierowniczym 313CDI


Pisałeś o problemie jakiś czas temu, może sobie z tym już poradziłeś ale gdyby nie to postaram Ci się trochę pomóc. Przyczyn może być kilka: sprawdź pasek alternatora czy nie jest luźny bądź zużyty, sprawdź koło pasowe alternatora czy nie ma luzu i czy sprzęgiełko trzyma, sprawdź poziom płynu w zbiorniczku wspomagania kierownicy, zwróć uwagę czy nie jest zabrudzony (pamiętaj że wszystkie płyny powinny być wymieniane co 5 lat), sprawdź też ciśnienie wspomagania kierownicy manometrem ciśnieniowym, dokładnie nie powiem Ci jakie powinno być ciśnienie, myślę że bez problemu powiedzą Ci to w serwisie Mercedesa.
Powodzenia
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie

MercedesGLC 220

175 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

14 500

2004r.

273 893 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System