Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Błąd P0170


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 02 Lut 2016, 22:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Błąd P0170


Dopisuje sie do tematu po czasie bo.... "się naprawiło".
Tylko że nie bardzo wiem jak.
Historia:
auto zakupione ponad 2 lata temu, blad praktycznie od poczatku, kasowanie pomagalo na dwa dni/kilkanascie km. Bląd P0170 (zbyt uboga mieszanka), ale po podlaczeniu do SD rowniez blad P0134 (lambda). Przeplywomierz na oko nieuszkodzony, pomiary na SD w normie (rownież sonda).
Kasowałem błąd domowymi interfejsami, auto bylo kilka razy w serwisie, w tym raz na dlugiej sesji poszukiwawczej ewentualnych przyczyn I niesprawności, 2x wizyta w ASO. Wczesną jesienią, czyli pół roku temu, w ramach wizyty w ASO przy innej okazji, wymieniona zostala sonda lambda (dedykowany Bosch sprowadzany na zamowienie), nie bylo zadnych adaptacji (wg ASO - nie trzeba). Starą sonde zabrałem i miała inne numery OEM, też występujące w a-klasie, ale wg bazy nie w mojej sztuce. Myślałem więc że jestem juz w domu, plując sobie w brodę że tak dlugo czekałem (sonde mialem kupioną sporo wcześniej i leżała). Auto zostało przegonione kilkadziesiąt km, zeby sie dokonała ewentualna adaptacja. Niestety zaraz następnego dnia kontrolka zapaliła sie. Olałem więc, i auto jezdzilo dalej z bledem, jak wcześniej.

Na poczatku stycznia wywalilo olej przez bagnet, zamarzla odma. Jak troche odtajało, auto trafilo do nieco przypadkowego mechanika w pobliżu, rozebranie I przeczyszczenie elementów w komorze silnika, nowy olej. Przy okazji skasowanie blędów (mieszkanka, lambda). I.... i... mijają już 2 tygodnie od naprawy, auto jezdzione codziennie, jak wcześniej. A blędu nie ma.

Wyglada więc że sukces, tylko że.... nie wiadomo co było przyczyną i co pomogło. Rozmawiałem z mechanikiem i nie potrafi wskazać niczego konkretnego. Wydlubywali computer, przepustnice, filtr powietrza i różne rurki w stronnę odmy, zeby wszystko wyczyścić. Ale kiedyś po zakupie sam wszystko rozbierałem i czyściłem i nie przyniosło to żadnego efektu. W dalszym ciągu jest opcja że po prostu coś przypadkiem dokładniej złożyli eliminując lewe powietrze. Inna opcja to że jednak pomogła wymiana sondy, ale zabrało wcześniej porządnej adaptacji, albo pomógł przypadkowy reset kompa (poprzez odpięcie go od prądu). A to by znaczyło ze panowie w ASO nie spisali sie przy wymianie, nie wykonując potrzebnych czynności serwisowych.
A może po prostu fakt ze teraz jest zima i zimne powietrze sprawia że błędu nie ma, a ja przypadkiem wczesniej zawsze grzebałem przy aucie jak było cieplo? (lato, wczesna jesien, wiosna).

Jakieś pomysły - co mogło się zmienić w aucie przy okazji rozbierania/składania i czyszczenia silnika, i mogło wpłynąc na zniknięcie błędu?
Powrót do góry
gadu-gadu
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Pią 12 Lut 2016, 13:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Błąd P0170


Moja radość trwała niedługo. Błąd zapalił się znowu (P0170 mieszanka i P0134 lambda), chociaż kilka tygodni zamiast dwóch dni to już niezły wynik. Tyle tylko że znowu nie wiadomo co się mogło zmienić. Moje typy:
- pogoda - wcześniej był mróz, ostatnie kilka dni zrobiło się +10st. Wskazanie na lewe powietrze w dolocie? zamoknięta elektronika/komputer?
Chciałbym w szczególności podążyć tym tropem pogody - ktoś ma jakieś sugestie? W zasadzie będę mógł zweryfikować, jeśli przyjdzie trochę mrozu (na północy jest cały czas na plusie)
- Coś zostało lepiej niż wcześniej złożone po czyszczeniu, po kilku tygodniach wytrzęsło się i wróciło do stany sprzed naprawy (znowu jakieś lewe powietrze?)
- Przepustnica? Była czyszczona po wylaniu oleju, może nie chodzi w pełni płynnie czy coś podobnego, świeżo po czyszczeniu działała przez chwilę lepiej, a teraz już wróciło do stanu wcześniejszego. Tutaj mi trochę nie pasuje, bo w ramach pierwszych walk z błędem, przepustnica była czyszczona, podobnie przepływomierz.
Jak sprawdzić poprawnośc działania przepustnicy?
- kable/elektronika? Mechanik sugerował że mogą być uszkodzone przewody do sondy lambda i to może dawać błędy. tutaj znowu mogłby działać czynnik pogody (wilgoć)

Spróbuję prześledzić jeszcze raz z mechanikiem co dokładnie robili przy czyszczeniu auta z oleju, ale jak wcześniej rozmawiałem, to po prostu zdjęli odprzęt dolotu, wyczyścili, a potem zmontowali. Sam już robiłem to kiedyś wcześniej, z profilaktycznym czyszczeniem przepustnicy i przepływomierza, i takiego efektu nie było.
Powrót do góry
gadu-gadu
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Pon 14 Lis 2016, 23:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Błąd P0170


Dopisuje się po roku, jako że przyszła kolejna zima. Po wykasowaniu błędów obecnie nie pojawiają się one z powrotem, co potwierdza krótką zeszłoroczną obserwację, że przy zewnętrznych temperaturach w okolicach zero i mniej, błąd zbyt bogatej mieszanki i sondy nie występuje.
Sugestie mile widziane, bo nie wiem już co sprawdzać. Przepływomierz był testowany i jest ok, sonda jest wymieniona na nową, dolot wygląda na kompletny i szczelny, auto jeżdzi poprawnie. Nie ma punktu zaczepienia :/
Powrót do góry
gadu-gadu
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 22 Lis 2016, 17:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Błąd P0170


I dopiszę się raz jeszcze (blog z tego wychodzi, a nie forum Wink
Zrobiło się cieplej i ikonka silnika oczywiście wróciła. Ale ponad tydzień było ok. W warunkach "plusowych" błąd wyskakuje średnio po 15-20 km, zwykle tego samego, lub następnego dnia.
Czyli w zasadzie zależność występowania błędu od temperatury otoczenia została potwierdzona. Jak rozumiem temperatura otoczenia wpływa na temperaturę powietrza w dolocie, a tym samym pomiar przepływomierza.
To mogło sugerować np. lewe powietrze wchodzące gdzieś z komory silnika. Ale przed przepływomierzem to nie bardzo ma ono gdzie się dostać - raptem kilka plastikowych rurek, i filtr powietrza. Z kolei za przepływomierzem... nie powinno wpływać na pomiar przepływomierza i błąd mieszanki (?).
Ciekawostką jest mimo wszystko fakt, ze oprócz błędu mieszanki jest również błąd pierwszej sondy lambda (sonda wymieniana, bez zmiany zachowania). Czy temperatura otoczenia może mieć jakiś zauważalny wpływ na pracę sondy lambda? nawet po rozgrzaniu silnika? Czy jakiś element w aucie w pobliżu sondy lambda może się przegrzewać, i dopiero zimą trzyma w miare poprawną temperaturę pracy? Ale co? zapchany katalizator? kolektor wydechowy?
Niby wszystko było oglądane i wygląda normalnie, ale może coś specyficznego warto sprawdzić?
Ktoś cos?
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesB 180

38 900

2015r.

244 178 km

kujawsko-pomorskie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie

MercedesGLA 220

104 900

2018r.

107 000 km

wielkopolskie

MercedesA 160

27 000

2010r.

142 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System