Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) Mercedes sprinter 313 2005r 2,2 TDI wyciek pompy wysokiego c



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vivooo

Czytelnik



Dołączył: 28 Wrz 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wadowice
Posiadane auto: mercedes sprinter
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Wrz 2013, 19:23
Temat postu:

Mercedes sprinter 313 2005r 2,2 TDI wyciek pompy wysokiego c


Witam

Leje się z pompy wysokiego ciśnienia w Mercedes 313 2.2 TDI 130KM z 2005r.

Czy moge samodzielnie odkręcić ten dekielek i wymienić uszczelnienie czy to jest możliwa poważniejsza usterka pompy.....

Dodam że z pod tego dekla sie delikatnie sączy/kapie nie zę się leje jak z węża... Wink

znam się trochę na mechanice ale z takimi rzeczami nie robię na codzień dlatego pytam.....

Jak to wymiana tylko uszczelki to spokojnie zrobię.. Wink)


UWAGA: Auto pali normalnie bez najmniejszego problemu, silnik pracuje równo i normalnie.... brak oznak poważniejszych awarii podczas pracy wyciągając wnioski z samej kultury pracy silnika...

Sprawa Bardzo pilna proszę o info czy mogę sam to zrobić czy mechanika szukać bo czas mi pilny... ;(

Może ktoś już to robił albo zna jakiś opis jak to zrobić jakoś nie mogłem nic konkretnego w temacie znaleźć bonie wiem jak temat nazwać w google... ;(

Może ma ktoś schemat tej pompy???



Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 28 Wrz 2013, 20:47
Temat postu:

Re: Mercedes sprinter 313 2005r 2,2 TDI wyciek pompy wysokiego c


vivooo napisał:
Może ma ktoś schemat tej pompy???

Nie ma czegoś takiego, jak "schemat pompy". Schematy to są elektryczne (schemat elektryczny telewizora), schematy blokowe (powiązanie poszczególnych elementów układu) ale nie ma czegoś takiego, jak "schemat pompy"
Jeżeli chodzi natomiast o samo zapytanie, to są w ASO dostępne zestawy służące do uszczelnienia pompy wysokiego ciśnienia. Ale czy akurat do pompy twojego auta? NIE WIEM. To nie jest maluch klepany trzydzieści lat w dwóch modelach "600" i "650"- tak więc po określeniu "Mercedes 313 2.2 TDI 130KM z 2005r" na pewno tego potwierdzić nie można.
Powrót do góry
vivooo

Czytelnik



Dołączył: 28 Wrz 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wadowice
Posiadane auto: mercedes sprinter
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Wrz 2013, 21:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Mercedes sprinter 313 2005r 2,2 TDI wyciek pompy wysokiego c


Oj kolego......

Dobrze wiesz o co mi chodziło ze schematem..... pomijając nazwy.......

o tych maluchach też sobie mogłeś darowac......

jak byś napisał jakie info potrzebujesz aby mi precyzyjniej odpowiedzieć to by było fajnie a nie takie wywody.....

Jak już tak chcesz to mogę CI powiedzieć ze naprawiałem wiele różnych rzeczy włącznie z pompami od ABS... nie znam tylko tego MERCA i stąd moje pytanie..... Zawsze pytam jak czegoś nie wiem a nie strugam chojraka i potem bulę kapuche bo można było taniej np u mechanika....

Jak możesz to pomóż a nie pisz takich rzeczy..... jak nie będe mógł zrobić sam to mechanik się tym zajmie jak moge to dlaczego nie zrobić samemu???

no chyba że przez 30 lat fora są do czego innego niż do zasięgania opinii i wymiany info i poglądów???

Bardziej by mnie interesowało jak byś mi powiedział co znajdę pod tą pokrywką i tyle....
I czy wystarczy wymienić uszczelkę pokrywki czy na coś wewnątrz zwrócić uwagę....
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 29 Wrz 2013, 01:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Mercedes sprinter 313 2005r 2,2 TDI wyciek pompy wysokiego c


vivooo napisał:
Dobrze wiesz o co mi chodziło

Niby dlaczego mam się czegokolwiek domyślać? Reprezentujesz zwykłą bylejakość w pisaniu, czego następnym dowodem jest brak wielkich liter na początku zdania i zero szacunku dla interpunkcji. Wink
Proponuję jednak, żebyś na siłę nie wprowadzał na tym forum własnych zasad pisowni i zastosował się do tych, które są ogólnie przyjęte i świadczą o szacunku piszącego dla osób które jego wypociny czytają.
Powrót do góry
vivooo

Czytelnik



Dołączył: 28 Wrz 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wadowice
Posiadane auto: mercedes sprinter
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Wrz 2013, 10:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Mercedes sprinter 313 2005r 2,2 TDI wyciek pompy wysokiego c


OK, przyznaję masz rację zaniedbałem się w tym temacie.....

Przepraszam..... Wink

Proponuję nie drążyć już tego tematu....


Jednak dalej nie wiem co z moim problemem zrobić.... ;(

Potrafisz podpowiedzieć???
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 29 Wrz 2013, 10:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 29 Wrz 2013, 10:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Mercedes sprinter 313 2005r 2,2 TDI wyciek pompy wysokiego c


Producent nie zamieszcza rysunków złożeniowych pompy w swoim programie serwisowym, gdyż uważają, że użytkownik nie powinien nic tam grzebać. W programie "sklepowym" jest coś takiego:

Zestaw uszczelek jest ukryty pod numerkiem 25 i jak widać nie widać co zawiera. Takie zestawy uszczelek są również dostępne na Allegro.
Pompy nie rozbierałem - bo to nie moja działka. Zalecałbym jednak ostrożność - pompa pracuje przy ciśnieniach osiągających czasem nawet 2000 barów i zamiast polepszyć sprawę można sobie łatwo zaszkodzić.
Powrót do góry
vivooo

Czytelnik



Dołączył: 28 Wrz 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wadowice
Posiadane auto: mercedes sprinter
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Wrz 2013, 11:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Mercedes sprinter 313 2005r 2,2 TDI wyciek pompy wysokiego c


Dzięki.

Masz rację,dlatego też pytam czy ktoś nie wie co tam jest.. Smile

Nie sztuka jest coś rozkręcić, tylko potem to złożyć i żeby działało poprawnie i długo.... Wink

Tak coś czuję że temat się skończy u mechanika, bo i tak na allegro nie mogę namierzyć takiego zestawu uszczelek....

Cały czas miałem nadzieję że ktoś powie aby wymienić uszczelkę pod pokrywką.
Cały czas zakładałem że jest tam odprowadzenie przecieków jak w każdej pompie hydraulicznej a strzeliła tylko uszczelka korpusu....

Mam jeszcze jedno pytanie czy taką pompę po demontażu trzeba ustawiać jakoś jak stare pompy wtryskowe czyli wyprzedzenie kąta wtrysku itp sprawy??

Wydaje mi się że nie bo ona daje tylko ciśnienie na listwę ale wolę zapytać....

Czy zakup pompy z demontażu na allegro i wymiana będzie lepszym rozwiązaniem, czy lepiej swoją regenerować/naprawiać?
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 29 Wrz 2013, 13:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Mercedes sprinter 313 2005r 2,2 TDI wyciek pompy wysokiego c


Tu masz podobną pompę i podobny temat.
No i powiedzmy lepsze obrazki Wink
http://www.w210.pl/viewtopic.php?t=16848&highlight=wyciek+pompy
Powrót do góry
dadar2903

Dyskutant



Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: mercedesy sprintery 316cdi 319
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Wrz 2013, 21:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Mercedes sprinter 313 2005r 2,2 TDI wyciek pompy wysokiego c


Witam
Ja uszczelniałem te pompy sam ale na długo to nie pomagało, a gdy miałem tego dość zawiozłem pompy do regeneracji i teraz mam już długi czas z tym spokój. Proponuję to tak zrobić, pompę oddają ci jak nową, mają porostu dużo większą wiedzę na ten temat od nas więc nie kaleczmy tego rzemiosła.
Pozdrawiam
Powrót do góry
vivooo

Czytelnik



Dołączył: 28 Wrz 2013
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): wadowice
Posiadane auto: mercedes sprinter
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Paź 2013, 09:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Mercedes sprinter 313 2005r 2,2 TDI wyciek pompy wysokiego c


Witam,

Autko już naprawione.... Smile

Pompę zrobili mechanicy.... Ile wytrzyma zobaczymy.... Smile

Dzięki za podpowiedzi....

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLA 220

94 900

2016r.

175 486 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 320

30 900

2008r.

263 000 km

mazowieckie

MercedesCLK 200

29 900

2003r.

144 572 km

mazowieckie

MercedesC 270

62 900

2015r.

196 000 km

pomorskie

MercedesE 200

69 900

2010r.

36 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System