Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) problem z centralnym zamkiem 906 sprinter



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dziecielewski

Debiutant



Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): włocławek
Posiadane auto: sprinter 906 , 2.2 cdi 311 , 2006r , kaczka 208 2.3 d 1993r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Wrz 2013, 13:14
Temat postu:

problem z centralnym zamkiem 906 sprinter


Witam !! Posiadam mercedesa sprintera 906 2006r. , jego problem polega na tym że nie zamyka mi tylnych drzwi , zamykając z pilota nie mrugają kierunkowskazy a przy otwieraniu mrugają. Jeszcze zauważyłem że przy drzwiach kierowcy jak się otwiera nie zapala się kontrolka również tylne drzwi nie zapalają kontrolki . pozdrawiam z góry dziękuję za odpowiedz
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 29 Wrz 2013, 20:32
Temat postu:

Re: problem z centralnym zamkiem 906 sprinter


dziecielewski napisał:
przy drzwiach kierowcy jak się otwiera nie zapala się kontrolka również tylne drzwi nie zapalają kontrolki

A cóż to za kontrolka ma się niby zapalać???
Skoro drzwi nie zamykają, to po prostu trzeba zdjąć panel z drzwi i zobaczyć dlaczego nie działa. Przecież to nie jest cep, tylko skomplikowane urządzenie złożone z wielu elementów - zarówno mechanicznych, jak i elektrycznych. Skąd mamy na odległość wiedzieć, co się popsuło???
Powrót do góry
dziecielewski

Debiutant



Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): włocławek
Posiadane auto: sprinter 906 , 2.2 cdi 311 , 2006r , kaczka 208 2.3 d 1993r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Wrz 2013, 21:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) problem z centralnym zamkiem 906 sprinter


Kolego forum jest stworzone żeby sobie pomagać, a nie robić z siebie cwaniaka!!! Jak masz głupio odpowiadać daruj sobie. pozdrawiam , a pro po kontrolki nie zapala się kontrolka na desce rozdzielczej , mówiąca że są otwarte drzwi.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 29 Wrz 2013, 22:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) problem z centralnym zamkiem 906 sprinter


dziecielewski napisał:
forum jest stworzone żeby sobie pomagać, a nie robić z siebie cwaniaka!!!

Jakoś mnie przestaje dziwić, że to głównie "nowi" zaszczycają mnie tym tytułem Cool
Jak słusznie zauważyłeś, na forum mamy sobie POMAGAĆ ale nie odwalać robotę za innych! Bo na razie zachowujesz się jakbyś był w ASO: "zepsuło się to i to, proszę się tym zająć!"
To może napisz CO ZROBIŁEŚ na razie żeby zdiagnozować uszkodzenie? Czy tylko ograniczyłeś się do zadania pytania? Bo albo coś umiesz zrobić w tym kierunku (to zrób to co umiesz i daj znać co wykryłeś) - albo nie umiesz nic i wtedy jedź do serwisu, bo marnujesz tylko nasz czas na pisanie porad z których nie będziesz w stanie skorzystać.
Uwierz mi: jak bym mógł pomóc na podstawie tego, co napisałeś - to bym pomógł. Bo zamkiem centralnym w tym modelu zajmowałem się niejednokrotnie i dobrze wiem, że w każdych drzwiach (zwłaszcza w przesuwnych i tylnych) trochę tych elementów mogących się popsuć jest i postawienie prawidłowej diagnozy na podstawie tego co napisałeś jest NIEMOŻLIWE. Ja natomiast nie mam czasu ani ochoty żeby wypisywać epistoły na temat wszystkich możliwych uszkodzeń tego układu - bo tobie się nie chce nic w tym kierunku zrobić. Skoro więc jestem dla ciebie "cwaniakiem", to moja rola w tym momencie się skończyła. Może ktoś inny z forum ma na tyle czasu, możliwości, doświadczenia i ochoty że przyjedzie i ci to naprawi.
Pzdr. G
Powrót do góry
tomekes84

Debiutant



Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Sprinter 308 413cdi 315cdi
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 01 Paź 2013, 19:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) problem z centralnym zamkiem 906 sprinter


Coś mi się obiło o uszy kiedyś że można sobie zaprogramować centralny zamek żeby zamykał tylko przednie drzwi (czasem jest to przydatne) , ale dość dawno to wyczytałem - nie pamiętam szczegółów ...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 01 Paź 2013, 19:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
andbor

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: vw lt, MB Sprinter
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 16 Kwi 2014, 15:42
Temat postu:

Re: problem z centralnym zamkiem 906 sprinter


[quote="Gerri"]
dziecielewski napisał:
przy drzwiach kierowcy jak się otwiera nie zapala się kontrolka również tylne drzwi nie zapalają kontrolki

A cóż to za kontrolka ma się niby zapalać???
Skoro drzwi nie zamykają, to po prostu trzeba zdjąć panel z drzwi i zobaczyć dlaczego nie działa. Przecież to nie jest cep, tylko skomplikowane urządzenie złożone z wielu elementów....

Zadał proste pytanie, ale dla fachowca co się tym problemem zajmował, jak byś się zajmował takimi drzwiami to byś wiedział o co chodzi, po 2. chodzi o kontrolkę na desce przy zegarach(która informuje o otwartych drzwiach), po 3. ma zdjąć panel i zobaczyć dlaczego nie działa!? TO BY NIE BYŁ NA TYM FORUM TYLKO NA ALLEGRO. Po 4. jak nie wiesz to tylko czytasz, jak wiesz to pomagasz. Pozdrawiam
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 17 Kwi 2014, 08:57
Temat postu:

Re: problem z centralnym zamkiem 906 sprinter


Kolego! Masz dopiero kilka postów na forum - może jednak trochę więcej czytaj i ucz się (na przykład właściwego cytowania) a nie zaczynaj od ustawiania innych.
andbor napisał:
Po 4. jak nie wiesz to tylko czytasz, jak wiesz to pomagasz. Pozdrawiam

Jak już ustalasz jakieś swoje zasady - to się do nich stosuj. Swoją wypowiedzią w żaden sposób do rozwiązania problemu się nie przyczyniłeś. Poza tym spojrzyj na datę założenia tematu - było to kilka miesięcy temu i od tego czasu nikt nim nie wykazał zainteresowania.
Powrót do góry
andbor

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): pomorskie
Posiadane auto: vw lt, MB Sprinter
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 17 Kwi 2014, 13:19
Temat postu:

Re: problem z centralnym zamkiem 906 sprinter


Gerri napisał:
Kolego! Masz dopiero kilka postów na forum - może jednak trochę więcej czytaj i ucz się (na przykład właściwego cytowania) a nie zaczynaj od ustawiania innych.
andbor napisał:
Po 4. jak nie wiesz to tylko czytasz, jak wiesz to pomagasz. Pozdrawiam

Jak już ustalasz jakieś swoje zasady - to się do nich stosuj. Swoją wypowiedzią w żaden sposób do rozwiązania problemu się nie przyczyniłeś. Poza tym spojrzyj na datę założenia tematu - było to kilka miesięcy temu i od tego czasu nikt nim nie wykazał zainteresowania.


Nie mam zamiaru nikogo tutaj ustawiać, irytuje mnie tylko jak ktoś próbuje kogoś besztać, tylko dlatego że ten ktoś ma małą lub żadną wiedzę na swój problem(że masz bardzo bogatą wiedzę na te tematy to Cię wcale nie upoważnia do tego).
To że mam kilka postów, to co niby jakieś kwalifikacje? Jak mam problem z którym sobie nie radzę to korzystam z forum, inaczej czas mi nie pozwala. Kończę temat.
Wesołych Świąt
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 20 Kwi 2014, 13:05
Temat postu:

Re: problem z centralnym zamkiem 906 sprinter


Nie do końca jednak czaisz o co mi chodzi.
Zaznaczam, że nie odnoszę się do pow. tematu.
Akurat mam na tapecie przypadek, który dobrze nadaje się do ilustracji:
Koleś się żali, że auto mu nie odpala, ktoś zasugerował że może to być stacyjka - co ma robić, bo idą święta i auto jest mu bardzo potrzebne.
No to podaję mu najbardziej możliwe wg mnie przyczyny i co trzeba zrobić żeby sprawdzić i jak odpalić auto na krótko żeby w razie dalszych problemów zajechać do elektryka.
Na to on (za jakiś czas), że na razie nie miał okazji żeby cokolwiek sprawdzać, potem (jeszcze raz): "a może to jednak stacyjka? Poradźcie co mam zrobić bo się nie znam, a auto jest mi bardzo potrzebne!"

No i co ty na to? Powtarzam to, co napisałem powyżej: forum jest od tego, żeby sobie pomagać, ale nie wyręczać! Przecież to kompletnie bez sensu, żebym pół godziny siedział nad dokładnym opisaniem problemu i jego naprawy, a za chwilę ten ktoś mi napisze: "sorry, ale ja się na tym nie znam, to dla mnie za trudne"
Chyba nie jest wielką sztuką ocenić swoje siły na zamiary - nie można przecież oczekiwać jakiegoś cudownego zaklęcia z forum tylko trzeba sobie zdawać sprawę, że jakiekolwiek podstawy w danym temacie trzeba mieć i liczyć się z tym że cokolwiek trzeba będzie przy aucie zrobić. Natomiast wiele osób zadaje pytania tylko po to, żeby się rozgrzeszyć, że "coś jednak robią w tym kierunku" lub żeby się dowiedzieć, "czego jednak nie potrafią zrobić"...
Tak więc nie dziw się, że takiego laika-pytacza rozpoznaję najczęściej na kilometr. Najczęściej nie kiwnie palcem, tylko od razu pyta, drąży i molestuje. To po co pyta, jak się nie zna? Żeby się dokształcić? Oczywiście laikiem można być w każdej dziedzinie - najlepiej jak wtedy taki delikwent zaznacza na przykład że nawet nie zamierza się brać za naprawę, ale chciałby mieć jakąś ogólną wiedzę na temat, żeby go mechanik nie wykiwał. I to można zrozumieć - wtedy odpowiedź jest napisana pod takim właśnie kątem.

andbor napisał:
To że mam kilka postów, to co niby jakieś kwalifikacje?

Właśnie tak kwalifikuje się na forum - nie wg IQ, nie według koloru włosów a właśnie według ilości postów i punktów uzyskanych za pomoc innym.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 280

25 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesS 350

82 990

2010r.

211 398 km

pomorskie

MercedesA 160

27 000

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesGLC 250

143 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System