Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) dziwne odgłosy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ookon69

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2008
Posty: 12


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Sie 2008, 19:54
Temat postu:

dziwne odgłosy


witam serdecznie mam takie małe pytanko,w moim maśku podczas jazdy nawet po małych nierównościach zawieszenie piszczy ,byłe z nim na ścieżce amorki są cacy może ktoś wie o co tu może chodzić czyżby zawieszenie było do poprawy
Powrót do góry
Kozak_K

Auto Maniak



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: www.kozak-k.net84.net
Piwa: 102/0
Wysłany: Pią 15 Sie 2008, 20:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dziwne odgłosy


Piszczenie najczęściej wydobywa się z hamulców. Zawieszenie częściej skrzypi a najczęściej stuka.
Powrót do góry
lukaszm

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie / Łódzkie
Posiadane auto: Było MB A140 Classic (W168) '99 jest Mazda 3 BK MZR 1.6 '05
Piwa: 4/2
Wysłany: Pią 15 Sie 2008, 21:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dziwne odgłosy


hej ja zauważyłem 2 dziwne odgłosy w moim merolku
1) coś jakby z silnika puk puk puk - czy może to być spowodowane ze wskazówka z paliwem jest już za zółtym polem (końcówka paliwa)?
2) jak jade to jakby coś się tarło a jak wcisnę sprzęgło to nie słyszę.
Powrót do góry
Kozak_K

Auto Maniak



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: www.kozak-k.net84.net
Piwa: 102/0
Wysłany: Pią 15 Sie 2008, 21:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dziwne odgłosy


Stuki z silnika może wydawać wszystko co się kręci i rusza raczej przez internet nikt Ci tego nie zdiagnozuje na 99% nie ma to nic wspólnego z małą ilością paliwa. Odnośnie tarcia to prawdopodobnie problem leży w okolicy tarczy sprzęgła, docisku lub skrzyni biegów. Czy te odgłosy pojawiają się jak samochód stoi, czy tylko jak jedzie? Jeśli tylko w czasie jazdy to odpada sprzęgło a dochodzą przeguby, podpora półosi, łożyska kół albo hamulce. Mechanik ze średnim doświadczeniem będzie potrafił wyeliminować przynajmniej połowę z tych rzeczy które wypisałem więc sugerowałbym podjechanie do warsztatu na krótką "rozmowę" i jazdę próbną.
Powrót do góry
lukaszm

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie / Łódzkie
Posiadane auto: Było MB A140 Classic (W168) '99 jest Mazda 3 BK MZR 1.6 '05
Piwa: 4/2
Wysłany: Sob 16 Sie 2008, 14:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dziwne odgłosy


wszystkie te odgłosy słychać gdy auto jedzie
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 16 Sie 2008, 14:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
MesioA140

Czytelnik



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Gru 2008, 16:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dziwne odgłosy


Witam wszystkich serdecznie.
Jestem tutaj po raz pierwszy, po raz pierwszy też mam do czynienia z A140-tką i w ogóle z mercedesem.
Przyłączę się do tematu "Dziwne odgłosy", aby nie zakładać nowego wątku i nie zaśmiecać forum.
Kupiliśmy A140 z przeznaczeniem dla mojej połówki.
Przeczytałem to forum wzdłuż i wszerz i sporo się już dowiedziałem o tych autkach. W naszym niby wszystko gra, jednak niepokoi mnie dziwny odgłos dobiegający gdzieś z komory silnika, a konkretnie gdzieś za nim - po lewej stronie, bliżej podwozia - stojąc twarzą do silnika. Ten dzwięk można porównać to odgłosu pracującego hydrofora lub sprężarki. Oczywiście nie jest to bardzo głośny odgłos, ale słyszalny. W czasie jazdy w kabinie nic takiego nie słychać. Szczególnie słychać to po jeździe jak auto już stoi, a silnik jeszcze pracuje. Są chwile kiedy to coś się "wyłącza". Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu - jest cicho, a później to coś się "uruchamia" i słychać to terkotanie (pompowanie). Auto nie ma klimy, rocznik '99, przebieg 115 tys. Podzielcie się swoimi uwagami w temacie. Za wszystkie z góry dziękuję.
---------------------------------------------------------------------------------
Poniżej link - praca silnika A140, dokładnie w okolicy 1:14 min trwania nagrania słychać załączanie się czegoś.
http://rubbin.wrzuta.pl/audio/1E1wc5ZfPXR/silnik_a140


Ostatnio zmieniony przez MesioA140 dnia Nie 26 Kwi 2009, 00:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
se@l

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): ze wsi
Posiadane auto: CLA, Pilot, Ranger i inne
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Gru 2008, 19:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dziwne odgłosy


a czy to nie jest przypadkiem pompka obiegu cieczy chłodzącej?
Powrót do góry
dvs269

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 176

Posiadane auto: A170 CDI (W168)
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Gru 2008, 12:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dziwne odgłosy


se@l napisał:
a czy to nie jest przypadkiem pompka obiegu cieczy chłodzącej?


bardziej stawiał bym na elektryczną pompe wspomagania
Powrót do góry
boogie

Czytelnik



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Mercedes A klasa 160 Elegance
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Kwi 2009, 22:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dziwne odgłosy


W moim a 160 coś trzeszczy przy mocnym skręcaniu kierownicy, przy lekim nie ma problemu ale gdy wchodzę w zakręt 90 stopni lub przy parkowaniu kiedy mocno skręcam kierownice wydobywa się trzeszcząco chrobączący dzwięk jakby plastik jakis tarł.
Odgłos dochodzi jakby z lewej strony pod maską bliżek koła (siedząc w aucie)
pojawiło się to dzisiaj wcześniej nie było takich dzwięków

autko rocznik '99 1,6 Elegance

Prosze powiedzcie co to może być i czy moge z tym jeszcze chwilke jeździć
Powrót do góry
gadu-gadu
miniut

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): POMORZE
Posiadane auto: AL170
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 15 Kwi 2009, 13:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dziwne odgłosy


Stawiam na przegub - skręć na maksa kierownicę - wsadz zastepczego kierowce i każ mu pomalutku ruszyć a sam pochyl się nad kołem - przy skręcie w lewo odzywa się prawy i na odwrót - A najłatwiej to wadzić rękę za koło i pomacać osłon przegubów jak któraś jest rozerwana to i przegub przeważnie już do wymiany- to proste testy ale u ciebie może być coś innego choć jeżeli pojawia się tylko przy skręcie to obstawiam przeguby - nie zawsze od razu klikają nieraz na poczętku chroboczą troche ciszej.
Spróbuj też podlewarować i poruszać kołem tak jakbyś chciał je zdjąć - od i do samochodu trzymając za oponę - jak jest luz to sworzeń dolny wachacza do wymiany - w tych autkach to też bardzo często wysiada nie wspominając o łącznikach stabilizatora które nie wytrzymują zbyt długo a powodują taki hałas jakby się cały samochód miał za chwile rozlecieć
Jażeli masz na myśli tarcie plastyków - to może koło przytarło ci o nadkole wewnętrzne i plastyki teraz chroboczą - szczególnie jak się ma opony 205 to na zakrętach potrafią przytrzec o nadkole jak jest krzywa jezdnia
Powrót do góry
boogie

Czytelnik



Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Mercedes A klasa 160 Elegance
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2009, 23:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dziwne odgłosy


dziękuję za odpowiedz Smile
zapomniałam o drobnym szczególe że jestem kobietą więc chyba bez mechanika sie nie obejdzie ale już wiem na co mogę albo niestety musze liczyć.....
Powrót do góry
gadu-gadu
MesioA140

Czytelnik



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Kwi 2009, 00:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) dziwne odgłosy


Załączyłem link do pliku audio. Może to komuś coś nasunie na myśł.
Pozdraiwiam wszystkich.

MesioA140 napisał:

---------------------------------------------------------------------------------
Poniżej link - praca silnika A140, dokładnie w okolicy 1:14 min trwania nagrania słychać załączanie się czegoś.
http://rubbin.wrzuta.pl/audio/1E1wc5ZfPXR/silnik_a140
Powrót do góry
ginoiemi

Czytelnik



Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 3

Posiadane auto: mercedes a-klasa 1.4, 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Kwi 2009, 11:41
Temat postu:

dziwne odgłosy


Witam
Na wstepie napisze, ze jestem kobieta.
Na forum jestem po raz pierwszy. Podlaczam sie pod temat dziwne odglosy.
Jestem wlascicielka mercedesa a klasa 1.4 elegance z roku 1997, 202 000km. Od prawie m-ca slysze dziwne dzwieki. Nie potrafie okreslic dokladnie, z ktorego miejsca one sie wydobywaja. Slychac je zaraz po wlaczeniu silnika. Na poczatku dzwiek ten przypominal dzwiek jaki wydobywa dziecieca zabawka baczek, ale teraz bardziej jest to rzezenie, buczenie, czy warczenie. Tonacja dzwieku zmienia sie, gdy obroty silnika sie zmieniaja. Bylam juz u roznych mechanikow, ale ich diagnozy nie pokrywaja sie ze soba. Pierwszy mechanik zasugerowal, ze moze to byc wspomaganie, bo kiedy samochod stal przy wlaczonym silniku, dzwiek zmienial ton, kiedy krecil kierownica. Dodam, ze nie odczuwam zadnej zmiany w kierowaniu. Po dalszej kontroli stwierdzil, ze to jednak rolki, napinacze i alternator. Nastepny powiedzial ze to nie alternator i ze moze to byc pompa wody, ale pozniej powiedzial, ze to nie to. Podejrzewa, ze to cos w silniku. Pojechalam do salonu mercedesa, a tam potwierdzili diagnoze pierwszego mechanika czyli, ze alternator, rolki itd. (koszt 5000 zl z robocizna). Nastepny mechanik powiedzial, ze ten dziwny dzwiek jest za glosny, zeby pochodzil z alternatora i to najprawdopodobniej musi byc cos z silnikiem. Jeszcze w innym warsztacie powiedzieli mi, ze to klimatyzacja, ale oni sie tym nie zajmuja. I na tym stanelo. Moze ktos z was mial podobny problem?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.


MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesC 180

18 000

1996r.

296 000 km

śląskie

MercedesC 32 AMG

41 000

2001r.

247 000 km

śląskie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesE 270

14 500

2002r.

374 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System