Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie o półautomat



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michal_m

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 2

Posiadane auto: fiat brava 1.2 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Sie 2008, 15:53
Temat postu:

pytanie o półautomat


Witam wszystkich. Mam pytanie do użytkowników tego forum o A 140 z 2002 roku z taką właśnie skrzynią. [chcę zakupić takie auto]. Czy gra jest warta świeczki ,jak ją sprawdzić przed zakupem ,jakie są jej bolączki . czekam na wszystkie opinie . Pozdrawiam.
Powrót do góry
grzeswielki

Dyskutant



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Sie 2008, 15:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie o półautomat


ja bym dla siebie nie kupil innej skrzyni niz manual bo po pierwsze wieksze spalanie gorsze przyspieszenie i co to za przyjemnosc z jazdy???? pozatym czescie drozsze
Powrót do góry
gadu-gadu
lukaszm

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie / Łódzkie
Posiadane auto: Było MB A140 Classic (W168) '99 jest Mazda 3 BK MZR 1.6 '05
Piwa: 4/2
Wysłany: Nie 17 Sie 2008, 16:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie o półautomat


podobno auto często gaśnie
Powrót do góry
jall12

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: volkswagen Polo 1,4TDI 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Sie 2008, 17:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie o półautomat


Czym sie różni półautomat od automatu mam A klase 170 Cdi 2002 r dotąt jezdziłem manualnymi i nie bardzo kapuje o co chodzi i nie wiem co mam [jaką skrzynie]
Powrót do góry
michal_m

Czytelnik



Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 2

Posiadane auto: fiat brava 1.2 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Sie 2008, 18:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie o półautomat


jall12 napisał:
Czym sie różni półautomat od automatu mam A klase 170 Cdi 2002 r dotąt jezdziłem manualnymi i nie bardzo kapuje o co chodzi i nie wiem co mam [jaką skrzynie]

Półautomatyczna skrzynia biegów ( zautomatyzowana manualna skrzynia biegów ) – rodzaj skrzyni biegów, która nie posiada pedału sprzęgła, a zmiany biegów dokonuje się poprzez zmienienie pozycji drążka (tak jak w manualnej skrzyni biegów) zmiany biegów (bez naciskania sprzęgła).
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 17 Sie 2008, 18:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
olos47

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 183


Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 18 Sie 2008, 11:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie o półautomat


Moim zdaniem nie warto. Roznica taka ze nie masz sprzegla - no i osiagi gorsze. A jak padnie hydraulika to koszty duze. Poza tym automaty (pelne automaty) w A klasie nie maja dobrej opini - sa dosc awaryjne. Moj znajomy musial sprzedac auto jak padl automat bo naprawa to bylo 75% wartosci auta.
Powrót do góry
chabros

Debiutant



Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 11

Posiadane auto: a 170cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Lut 2009, 23:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie o półautomat


witam , ja mam auto z automatycznym sprzęgłem 99 cdi avantgarde
i powiem że biegi zmienia się zaje.. fajnie... nie może być mowy o zgrzycie w skrzni biegów robi to automat
układ biegów identyczny tylko nie wciskasz sprzegła bo go nie masz Smile
szybkość zmiany biegów zależy tylko od twojej ręki a nie od ręki, nogi i synchronicazji twoich półkul.
Powrót do góry
DANI 86

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 7

Posiadane auto: mercedes a140
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lut 2009, 20:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie o półautomat


Ja również w u siebie mam poł automatyczną skrzynie w A140 , jakiś czas temu myślałem ze sie psuje bo wyskakiwały biegi .Co się okazało wystarczyło przesmarować siłowniki przy drążku zmiany biegów .Moim zdaniem tego rodzaju skrzynie są ok pozdrawiam
Powrót do góry
wingerman

Debiutant



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: A-Klasa 1,7CDI 88r. / Ford Probe 3.0L V6 Automat/Digital
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Mar 2009, 18:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie o półautomat


Skrzynki swietne i swietnie sie sprawuja.
Nie maja nic wspolnego z gasnieciem samochodu jak ktos tu wczesniej pisal (ech...) podobnie tez, nie maja wiele wspolnego ze skrzynia automatyczna a co za tym idzie ze zwiekszonym spalaniem.
Ich automatyka polega na mozliwosci zmiany biegow bez uzywania pedalu sprzegla (pedalu tego nie ma fizycznie w takim aucie). Co tak naprawde nam to daje?
Otoz pozbywamy sie wielu prozaicznych problemow m.in. dretwiejacej nogi obslugujacej sprzeglo podczas przemieszczania sie w korkach, brak potrzeby uzywania recznego hamulca (z uwagi na mozliwosc ruszenia bezstresowego) stojac pod gorke (choc osobiscie nigdy nie uzywam w takich okolicznosciach recznego nawet przy standartowej manualnej skrzyni) i brak stresu zwiazanego z ruszaniem.
Szybkosc dokonywania manewrow np. parkowania, wykrecania itp. (manewrujac autem przod/tyl) robi sie to bez szarpniec i z pelnym konfortem.
Krotko mowiac swietne rozwiazanie poniewaz obsluga tej(poslugiwanie sie) skrzyni niczym nie rozni sie od obslugi skrzyni manualnej i nawet zagladajac do srodka przesz szybe nie da sie rozroznic czy to manual czy polautomat.

To tak na szybko kilka istotnych moim zdaniem informacji.

Dodam jeszcze ze nalezy pamietac iz skrzynia ta jest to zwykla skrzynia manualna a roznica jest w samym lozysku oporowym ktore w tym wypadku jest hydrauliczne.
ot... i to caly strach przed skrzynia polautomatyczna
_________________
Rowy dla rowerzystów Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
merc22

Debiutant



Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdańsk
Posiadane auto: sprytne
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Paź 2011, 01:10
Temat postu:

Re: pytanie o półautomat


michal_m napisał:
Witam wszystkich. Mam pytanie do użytkowników tego forum o A 140 z 2002 roku z taką właśnie skrzynią. [chcę zakupić takie auto]. Czy gra jest warta świeczki ,jak ją sprawdzić przed zakupem ,jakie są jej bolączki . czekam na wszystkie opinie . Pozdrawiam.

skrzynek półałtomatycznych w a klasie nie ma,chyba że w smarcie tzw. wariatory ale to porażka-są tylko automatyczne sprzęgła proszę panów-októrych opinie są podzielone-osobiście uważam,że system automatu na sprzęgłe jest średnio skomplikowany i średnio się psuje-często jednak dochodzi do drobnych usterek,które uniemożliwiają dalszą jazdę,jest to więc uciążliwe-łatwo natomiast jest je usuwać o ile się wie co się robi,i nie jest to tak kosztowne jak niektórym się wydaje-podstawa to dobra diagnoza-najlepiej stardiagnosis.Pozdrawiam!
_________________
Pkt 22
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pią 14 Paź 2011, 07:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) pytanie o półautomat


I kolejny post z dość starą datą.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Układ przeniesienia napedu


MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

62 990

2007r.

205 106 km

pomorskie

MercedesA 180

95 900

2020r.

34 000 km

mazowieckie

MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesB 180

16 900

2008r.

205 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System