Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) opinie o a klasie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
A170CDI

Debiutant



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: A170CDI '99
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Sty 2009, 19:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) opinie o a klasie


Sprzedaj MB, kup sobie siedem Favoritek
codziennie będziesz jeździł innym kolorem. Very Happy
Powrót do góry
Schreckenstein

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stąd :)
Posiadane auto: Merc
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 09:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) opinie o a klasie


Panie i Panowie, spokojnie. Wątek nazywa się "opinie o a klasie". Nie nazywa się "Dobre opinie o a klasie" albo "złe opinie...". Każdy ma prawo napisać tu to, co myśli o tym samochodzie. Dla jednych to nawet nie jest Mercedes, dla innych samo logo producenta powoduje wypieki na twarzy Wink Dla jednych to proteza czegoś tam, dla drugich po prostu narzędzie do przemieszczania się w miarę przyzwoity i bezpieczny sposób.
To prawda, że olos47 narzeka na ten samochód. Ale czy poczytaliście historie o usterkach jego konkretnego egzemplarza? Ja mu się nie dziwię, chociaż ze swojego na razie jestem zadowolony. Dajmy się spokojnie wypowiedzieć wszystkim (olos47 - to także do Ciebie, ponieważ masz złe doświadczenia z tym samochodzem i łatwo Ci krytykować tych, co go chwalą Smile ). Kiedyś zaglądnie tu ktoś, kto będzie chciał się dowiedzieć co sądzą użytkownicy o tym Mercedesie i bardziej pomogą mu opinie (subiektywne, obiektywne, konkretne lub nie) niż wzajemne napadanie się.
Wczoraj widziałem w "Auto-Świecie" najnowszy raport TÜV dotyczący samochodów 2-3 letnich. I co w nim ciekawego: Mercedes A znalazł się na 27 miejscu razem z modelem B i SLK. Natomiast E był, jeśli się nie mylę, na 67 miejscu, C troszkę wyżej. Widać już, że marka nie gwarantuje pełnej niezawodności. Bardzo wysoko stały Toyoty (chyba najwięcej modeli), Mazdy, parę Hond, trochę innych niemieckich samochodów. Skody Fabia i Octavia niemal dokładnie w połowie stawki.
Fajnie popatrzeć na ten raport, ale mimo wszystko każdy przypadek jest indywidualny. Znajomy miał Forda Focusa, a w serwisie naprawiał go ponad 30 razy. Ciągle pojawiały się jakieś usterki. Uwierzylibyście, że Focusy są aż tak awaryjne? Smile To chyba raczej sprawa tego jednego egzemplarza Smile
Proponuję trzymać się tematu wątku: "Opinie o samochodzie", a nie "Opinie o cudzych opiniach". Bądźmy życzliwi dla siebie. I tak spotkacie jeszcze niejednego buraka na drodze, na którego będzie można śmiało się podenerwować Wink
Powrót do góry
olos47

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 183


Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 10:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) opinie o a klasie


"Schreckenstein" Nareszcie ktos cos obiektywnie i z sensem napisal. Popieram cie w 100%. Tutaj nie mozna pisac prawdy o wlasnych doswiadczeniach z A-klasa. Jezeli nie masz z nia problemow to jest ok. Natomiast jezeli masz to zaraz na ciebie wszyscy napadaja ze wymyslasz i jestes maruder. W tym momencie ten caly watek traci sens - przeciez moga sie wypowiadac tylko ci dla ktorych A-klasa to extra auto bez problemow.
Gdybym sie zaliczal do tych pierwszych to napewno nie staral bym sie usilnie sprzedac tego auta, no bo po co skoro to jest extra, niezawodny mercedes... Poza tym trudno tutaj uwierzyc w prawde niektorym co pisza ze przez 224 tys km nic sie w A-klasie nie zepsulo. Odrazu widac, ze ktos jest zafascynowany Mercedesem i nie jest w stanie szczerze napisac cos o eksploatacji tego samochodu, a to wlasnie wprowadza ludzi w blad.
Gdyby ludzie tutaj pisali prawde to mozna by ten watek traktowac jak jakas wskazowke dla innych...
Powrót do góry
lukaszm

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie / Łódzkie
Posiadane auto: Było MB A140 Classic (W168) '99 jest Mazda 3 BK MZR 1.6 '05
Piwa: 4/2
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 10:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) opinie o a klasie


Wszyscy macie racje tylko że nie zapominajcie że przyjdzie kiedyś taki dzień że będziecie chcieli zmienić auto na nowsze i pojawią się wtedy problemy że nikt tego nie będzie chciał kupić ... Sad Zreszta u większości panuje jakieś chore przekonanie że A klasa to nie auto, czyli co to jest wóź drabiniasty, nafaszerowany elektroniką?
Powrót do góry
hmdsn|w169

Debiutant



Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): pt|ldz
Posiadane auto: a150 w169 '05
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 14:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) opinie o a klasie


olos47... jeżeli poczułeś się urażony tym co napisałem w poprzednim poście, to przepraszam. Ale po prostu brakuje mi trochę konsekwencji w Twojej ocenie... Tak, szczególnie czepiam się tego porównania do Skody, a brak konsekwencji dostrzegam w porównywaniu aut nie tej samej klasy/kategorii, a półki cenowej. Wiadomo, że mając w kieszeni przykładowo 100tys. możesz wybrać A-klasę funkielnówkę, albo dwuletniego ML-a po wodowaniu (o którym sie oczywiście nigdy nie dowiesz, albo dowiesz sie jak już będzie za późno...) ściągniętego z usa... Co wybierzesz? I jak to porównać? Może to nieco przerysowany przykład, ale Twoja ocena do tego się sprowadziła... Nie kwestionuję też tego, że masz ze swoim mietkiem problemy, bo widocznie taki egzemplarz się trafił i tyle. Natomiast inna sprawą jest to, że pewnie z racji tych problemów generalizujesz trochę i teraz wszystko z gwiazdą na masce już jest BEE...
Cytat:
Odrazu widac, ze ktos jest zafascynowany Mercedesem i nie jest w stanie szczerze napisac cos o eksploatacji tego samochodu

Posiadanie Mietka nie powoduje u mnie wydłużenia p*****, szukałem komfortowego, dobrze wyposażonego auta do jazdy w 80% procentach po mieście, max. 5letniego, trafił się W169, rocznie robię ca. 25tys. km, ostatnio robiłem przegląd - nie mam z nim problemów.
-to tak w kwestii opinii o A-klasie - do czego zobowiązuje ten wątek...

Pozdrawiam, szerokości, stopy wody pod kilem no i mniej awarii w nowym/bierzącym roku!

m:.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 14:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Schreckenstein

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stąd :)
Posiadane auto: Merc
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 22:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) opinie o a klasie


Na pociechę:
http://www.motofakty.pl/artykul/skradziono_prawie_18_tys_samochodow.html
Nie widać A-klasy w pierwszej dziesiątce Smile
Powrót do góry
pimpek

Dyskutant



Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: A 170 CDI 1999 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Sty 2009, 13:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) opinie o a klasie


Wszystko dobrze gdyby nie tarcze hamulcowe do wymiany ;p
_________________
http://www.auto.pl/gielda/offer.php?kod=1NHZ3
Powrót do góry
gadu-gadu
olos47

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 183


Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 30 Sty 2009, 19:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) opinie o a klasie


Dzisiaj mój szczęśliwy dzień... Udało mi się sprzedać A170 CDI. Nareszcie koniec problemów. Dziekuje wszystkim na tym forum za wszelkie cenne informacje dotyczace tego samochodu, pozwolily mi choc troche pieniedzy zaoszczedzic podczas eksploatacji tego samochodu. Jednak po tych wszystkich latach z A-klasa ocena jest jednoznacznie negatywna. Wiele nerwowki i ciaglych kosztownych problemow.

Zycze wszystkim uzytkownikom tego auta bezawaryjnej jazdy. Very Happy
Powrót do góry
bednarskie

Dyskutant



Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI W168 2000, Citroen Xsara 1.6i 16V Prestige Break 2003
Piwa: 2/3
Wysłany: Pią 30 Sty 2009, 20:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) opinie o a klasie


Mam swoją A-klase od 18.08.2008, dużo nie jeźdze - do dziś ok. 6000 km, kupiona do jazdy po mieście. Trasa 4,5 Miasto 6,5-7,5 tankując Shell Disel Extra.

Przy kupnie (przebieg 182000 km) zrobione następujące czynności:
- kupno tylnej pułki 170 zł
- nowy akumulator 12V74Ah 650A > 340 zł
- wymiana oleju 5W/30 >120 zł
- filtr oleju > 20 zł
- obejma > 22 zł
- uszczelnienia > 120 zł
- komplet mocować i uszczelnień do wtryskiwaczy 160 zł
- sprawdzenie wtryskiwaczy - regulacja > 380 zł
- Robocizna > 680 zł


Od tamtej pory koszty jakie poniosłem to:
- klocki hamulcowe 120 zł plus 20 zł robocizna
- nowe opony zimowe 1000 zł, felgi stalowe 320 zł plus śruby 120 zł

Większych problemów brak. Stoi w garażu murowanym. Przebieg 188000 km

Komfort jazdy oceniam na dobry, w mieście się sprawdza.
Następny samochód za 3-4 lata i przymierzam się do B-klasy.
Powrót do góry
gadu-gadu
_tommy

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Mercedes A-Klasa A160 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 31 Sty 2009, 13:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) opinie o a klasie


bednarskie, powiedz mi gdzie kupiłeś tylną półkę za 170 zł? na allegro najtaniej znalazłem za 250 zł
Powrót do góry
Samur_aj

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk

Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 31 Sty 2009, 15:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) opinie o a klasie


Mi udało się wyrwać od handlarza roletę za 100 zł Smile
Co prawda brałem od niego jeszcze trochę rzeczy (np zderzak tył za 80 zł - cały pod kolor). Wystarczy poszukać u takich co ściągają dla silnika i blach. Widziałem ostatnio komplet foteli np za 100 zł. Poluję jeszcze na manetkę zmiany biegów. Ktoś mnie ubiegł i kupił ostatnio za 120 na alledrogo Smile
Ten handlarz co kupowałem od niego roletę chciał mi sprzedać manetkę za 50 (niestety była od automatu). Tak więc są jeszcze ludzie co sprzedają po to aby się pozbyć a nie skroić jak żyd za matkę Smile

Ja auto kupiłem 08.04.2008 ze stanem licznika 145 000
Dziś mam ok 165 000
Od tego czasu to co zrobiłem.

Nowe alufelgi + opony 1800 zł
Akumulator 300 zł
Roleta 100 zł
Klocki z przodu 120 zł
Wymiana oleju + filtry 250 zł
Alarm 150 zł
Pióra wycieraczek 60 zł

Pozostaje jeszcze zakup filtra paliwa, pasek + rolki, nowe chodniki i manetka.

Aktualnie auto jest u blacharza po małej stłuczce + wymiana klocków tył
Jak na tę chwilę nic poważnego się nie dzieje, auto sprawuje się bezbłędnie. Na plus jest małe spalanie, wczoraj tankowałem i weszło 40l a na liczniku nabiłem 828 km od ostatniego tankowania. Wychodzi jakieś 4,8l/100km
Zobaczymy jak dalej.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy małej gwiazdy.
Powrót do góry
bednarskie

Dyskutant



Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Mercedes A 170 CDI W168 2000, Citroen Xsara 1.6i 16V Prestige Break 2003
Piwa: 2/3
Wysłany: Nie 01 Lut 2009, 18:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) opinie o a klasie


_tommy napisał:
bednarskie, powiedz mi gdzie kupiłeś tylną półkę za 170 zł? na allegro najtaniej znalazłem za 250 zł


Na allegro znalazłem za 350zł i napisałem mejla że z chęcią kupie za 100 zł. Oczywiście wyśmiał moją propozycję, ale za 2 dni napisał że sprzeda za 150 zł plus wysyłka Smile

Pułka była w idealnym stanie Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
_tommy

Debiutant



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Mercedes A-Klasa A160 2001r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lut 2009, 14:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) opinie o a klasie


bednarskie napisał:
_tommy napisał:
bednarskie, powiedz mi gdzie kupiłeś tylną półkę za 170 zł? na allegro najtaniej znalazłem za 250 zł


Na allegro znalazłem za 350zł i napisałem mejla że z chęcią kupie za 100 zł. Oczywiście wyśmiał moją propozycję, ale za 2 dni napisał że sprzeda za 150 zł plus wysyłka Smile

Pułka była w idealnym stanie Smile


Dobry patent Very Happy musze tak spróbować Very Happy

Samur_aj, piszesz że kupiłeś rolete, wcześniej w aucie miałeś półkę czy roletę? Czy jak wcześniej była półka to roleta będzie pasować???
Powrót do góry
Samur_aj

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk

Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 02 Lut 2009, 17:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) opinie o a klasie


Trudno mi powiedzieć co było półka czy roletę.
Jak kupiłem to nic nie było Smile
Z tego zdążyłem zauważyć elementy te są zamienne. Roleta trzyma się na dwóch wgłębieniach w tylnej części tych czarnych plastików nad nadkolami.
Powrót do góry
bygrub

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2008
Posty: 8

Posiadane auto: A160 avantgarde
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 06 Lut 2009, 22:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) opinie o a klasie


Moje odczucia co do zakupu A160. Zalezalo mi na małym przebiegu niz na wieku auta, wiec znalazlem autko z 99r z udokumentowanym przebiegiem 62000 km. Mam go ponad pol roku i zrobilem 10000 km (w tym 5tys km wyjazd na święta do Polski).
Po zakupie wskoczyłem na forum i zaczlalem czytac o stukach, plastikach, ciezkim domykaniu klapy, uchwycie do regulacji fotela,wymianie zarowki itp. Jak się już tego tyle naczytałem to rzeczywiscie w jaks schize popadlem i tu bym cos smarowal a tu dokrecal, a tu specjalnie po dziurach smigne no to moze jakis jeszcze trzask usłysze. Raz ktos dobrze napisal, ze daje glosniej radio i jazda. w [cenzura] mam od jakiegos czasu sfustrowanych malkontentow czy mi cos tam stuka - jezdze, slucham radia i nic mi juz nie przeszkadza. A jak ktos szuka mankamentow to do wszystkiego sie mozna przyczepic. Bo to mu slupek przeszkadza -ogranicza widocznosc, ale mozna podkreslic za to ze jest lepszy przeglad na drodze bo sie wyzej siedzi. To ze zarowke niewiadomo jak zmienic (mi sie jakos w 15 min udalo , a moze tak v Vectrze trzeba blotnik odkrecic, a tu tylko klapke z nadkola wycignac) Inne [cenzura] typu fiesty, corsy punty itp to niby co luksusowa jazda, full wypoasazenie, skora i podlokietnik oczywiscie - jakos nie zauwazyzlem w zadnym. Ludzie to auto ma 3.5 metra Auto to zostalo stworzone do jazdy miejskiej. Jak sie wybralem do Londynu to tyle machulow Mietka to jeszcze w zyciu nie widziałem. Dlaczego bo jest praktyczne bo male - wszedzie sie wcisniesz i bardzo bezpieczne (jak wazna cecha a nikt chyba jej nie porusza). Jak kumpel sie dowiedzial, ze ja w takim autku z 99r mam 4 poduchy esp i asr to z podziwu nie mogl wyjsc.
Smignalem nim na swieta z Anglii do Polski. No moze zawialo troche czasami jak mijalem Tira przy 140, ale bez przesady zeby niewiadomo jak mnie rzucilo czy cos. Rowerem smigalem gdy mnie ciezrowa minela do rowu wpadlem to troche strachu bylo! 1400 km z promu zrobilem ze srednia . 120km/godz w 3 dorosle osoby plus pelny bagaznik i bylo ok. Fotelik odchylony lokiec na oparciu przy szybie a dlon na 3.15. Lewa odpoczywa na kolane, ewntualnie wrzuca kierunkowskaz, Polecam da sie sporo przejechac bez mega zmeczenia jak to niektorzy opisuja.
Pozdrowa i jak mi ktos jeszcze porowna z Octavia to nie daruje. C Klase sobie porownaj i zobaczysz jaka rewelacj ta twoj szkoda:)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto


MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesB 200

14 900

2006r.

250 000 km

śląskie

MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie

MercedesGLC 200

182 900

2020r.

58 900 km

wielkopolskie

MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System