Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes 208 ) grzechotanie łańcucha rozrządu po wymianie napinacza



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes 208 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gabriello

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubań
Posiadane auto: sprinter 208 D 1997r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Lis 2013, 21:06
Temat postu:

grzechotanie łańcucha rozrządu po wymianie napinacza


Problem z tym grzechotaniem był już wcześniej ale nie mogłem go zlokalizować i myślałem że to w innej części silnika. Silnik chodził nierówno i wpadał w bujanie na boki przy czym miało się wrażenie, że nie pracuje jeden gar.
Po wymianie starego napinacza (który się rozlazł) na używany praca się wyrównała a dźwięk łańcucha robiący cz cz cz cz cz praktycznie znikł ale nie na długo bo po kolejnych 100km powrócił ale jest słabszy.
Stwierdziłem, że używany napinacz jest be i kupiłem nowy. Dzisiaj go wkręciłem i jest tak jak na używanym.
Więc pytanie: Czy łańcuch jest wyciągnięty na tyle, że napinacz już nie dosięga do płozy i czy w ogóle te łańcuchy się wyciągają po jakimś przebiegu?
Mój sprintek ma na liczniku 270 000 ale jak go rozbierałem do wymiany pierścieni to miał znaczone krechami czapki tłoków -sądzę, że ma zrobione więcej jak pół miliona.
Stąd moje pytanie o wyciągnięcie się łańcucha.
Silnik pali ciężko i nierównomiernie ale po zagrzaniu jest lepiej.
Jednak w moim odczuciu jego praca nie jest "mercedesowska" :/ .
Głowica była oddana dobrej firmie do pełnego sprawdzenia i regeneracji a wtryski rozpylają ładnie.
Jeśli potrzeba to jutro nagram filmik z odpalania i pracy silnika.
Kocham tego mojego klekota i nie mam zamiaru szybko go oddawać bo te auta to wytrzymałe woły robocze, ale zdaję sobie sprawę, że mój już przerobił dość sporo...
Będę wdzięczny za jakieś wskazówki Smile

Pozdrawiam Gabriel Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Sob 16 Lis 2013, 00:59
Temat postu:

grzechotanie łańcucha rozrządu po wymianie napinacza


Witaj kolego, być może coś żle złożyłeś, będziesz musiał jeszcze raz rozkręcić przód, żeby miec dostęp do silnika i również do rozrządu. Rozrząd będziesz musiał ustawić w następujący czynnościa, wyjmij jeden wtrysk na pierwszym cylindrze po to żeby w jakim położeniu znajduje się tłok, ma być na górze ( niektóre sprintery mają znaki na wale korbowym, więc piszę w ten sposób, na wszelki wypadek gdyby nie było), zawory ustawiasz według znaku, znaki muszą do siebie przylegać. Jak już wszystko będziesz miał ustawione, zakładając łancuszek musisz pilnować, tak żeby sprawej strony dobrze był naciągnięty ( wałek korbowy wraz zaworem łancuszek z prawej strony nie prawa być lużny). Jeśli będziesz miał problem, to pisz na wiadomości, jeśli naprawisz auto, napisz może komuś się przyda. pozdrawiam.
Powrót do góry
gabriello

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubań
Posiadane auto: sprinter 208 D 1997r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Gru 2013, 00:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes 208 ) grzechotanie łańcucha rozrządu po wymianie napinacza


Witam ponownie. Udałem się do poleconego na prawdę dobrego mechanika który na początek wykluczył łańcuch a wytypował wtrysk abo szklankę. Umówiłem się z nim na ustawienie zapłonu bo bez dotykania silnika stwierdził, że za wczesny zapłon. W międzyczasie miałem kłopoty z odpalaniem i kolega zaproponował pomoc (dawaj go na plaka Wink ). No to zdjęliśmy rurę od filtra i jak począłem go męczyć to kolega stwierdził, że kicha z powrotem a nie zapala. Umęczyłem go jakoś...
Mechanik ustawił zapłon i stwierdził przestawienie o 10 stopni. A tym grzechotaniem okazało się cykanie wszystkich końcówek wtrysków. Czeka mnie ich wymiana ale cieszę się, że sprintek już pali po 2 obrotach i mruczy jak kotek Very Happy
Końcówki odzywają się najwięcej jak silnik jest zimny, potem już mniej, niemniej i tak je wymienię.
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Pon 16 Gru 2013, 00:36
Temat postu:

grzechotanie łańcucha rozrządu po wymianie napinacza


witaj kolego, na plaku czasem tak jest że zpowrotem odbija i dlatego nie jest zalecane używać. jedno co jest dobrze że odpala i śmiga. Pozdrawiam
Powrót do góry
gabriello

Czytelnik



Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubań
Posiadane auto: sprinter 208 D 1997r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Gru 2013, 00:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes 208 ) grzechotanie łańcucha rozrządu po wymianie napinacza


Też tak to wyczułem dlatego potem już kręciłem bez plaka.
Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 16 Gru 2013, 00:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes 208 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Opinie o samochodach Mercedes 208 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes 208 ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie

MercedesA 150

12 490

2004r.

166 333 km

pomorskie

MercedesGLC 220

178 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie

MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

41 990

2011r.

156 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System