Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) Zakup nie do konca pod kontrolą......



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
prozak06

Czytelnik



Dołączył: 10 Lis 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Opel Astra
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 10 Lis 2013, 21:47
Temat postu:

Zakup nie do konca pod kontrolą......


Witam serdecznie.Przymiezam sie do zakupu mercedesa B 180 CDi z automatyzna skrzynia biegów. Samochodzik jak na tak małe autko jest świetnie wyposażony . Druga sprawa znam własciciela i przynajmniej wiem ze autko jest z orginalnymm przebiegiem tzn 185tyś km. Rok produkcji 09.2007. Niemem niestety doswiedczenia z Mercami wiec zwracam sie do was z prosba . Jakie mamy srednie koszty utrzymania i przegladow? Na co zwrocic szczegolna uwage a o co szczegolnie zadbac podczas kontroli serwisowej. Zaznaczam ze autko jezdzilo przez cale lato na felgach 18 AMG rozmiar opon 225/35/18 i czy to nie miało zbyt wielkiego wplywu na zawieszenie itp. ? I czy brak wygłuszenia pod maska to normalne? Wydaje mi sie troszeczke za glosny.

Pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje za pomoc.

Nowy.
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Nie 10 Lis 2013, 22:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Zakup nie do konca pod kontrolą......


witam . Kolego jak pasuje finansowo-wizualnie to brac . Kto ci wirtualnie na forum doradzi w uzywkach - zawsze ryzyko.
- koła w oryginale 16 " ale inne , nie maja wplywu na zawieszenie lecz stan dróg i przebiegi, servis.
- brak wygłuszenia - tak maja
- częsci jak do kazdego
- silnik - taka kultura pracy w Mercu


Przebieg troche duzy, w automacie ???

Na forach poczytaj sobie opinie-porady , testy

Ogólnie ladne, praktyczne , ekonomiczne auto.
Powrót do góry
prozak06

Czytelnik



Dołączył: 10 Lis 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Opel Astra
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 10 Lis 2013, 22:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Zakup nie do konca pod kontrolą......


Wiesz czym sie jescze sugeruje...te sprytne male autka pokonuja jako taxi w niemczech czy holandii po 350-500 tys i jesli jest w ladnym stanie sa dalej sprzedawane za kilka tys euro. to juz cos swiadczy o trwalosci. dostałem dobra cene na niego wiec w razie draki zostanie mi jakas mała rezerwa na szybka naprawe. a jak jest z rozrzadem w tym modelu?
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Pią 22 Lis 2013, 19:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Zakup nie do konca pod kontrolą......


witam . rozrzad : łańcuch- wiec nim go usłyszysz to ci sie znudzi.

W B klasie wszystko OK poza jednym - aby cokolwiek zrobic przy silniku to masa roboty - a w częsci wymagane opuszczenie silnika .
CIASNO !!!!
Powrót do góry
Fickus

Debiutant



Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): piaseczno
Posiadane auto: Prius II/2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Maj 2015, 20:31
Temat postu:

Mój zakup...


Przeczytawszy temat tego podrozdziału od razy skojarzył mi się mój zakup...
Na aukcjach Allegro wypatrzyliśmy piękny egzemplarz. B200 (podobno lepszy silnik), czarny (żona chciała), z panoramicznym dachem (dzieciom się podoba), automat bezstopniowy (super się jeżdzi), skóra pełna (bo mieliśmy i się nam bardzo spodobała taka opcja).
Auto miało baaardzo dużo zdjęć z których wynikało:
-Jest piękne
-Jest zadbane
-Ma wypas
-troszkę zacieków w okolicach panoramy na dachu
-piękny stan skór na fotelach
Wcześniej zaglądałem do paru egzemplaży w rocznikach 2006-2007 (cena).
Autko bardzo mi się zpodobało. Przyjemnie wykończone, przemyślanie. Z wierzchu wygląda zgrabnie, w środku dość obszerne i spory bagażnik.
Zaciekawiły mnie pompowane oparcia foteli i fajne opcje skłądania foteli oraz konstrukcja podłogi.
Po przyjeździe do komisu większość wizualnych aspektów bardzo nas zadowoliła.
Jazda próbna również.
Po zrobieniu badań technicznych wszystko O.K. z wyjątkiem dysproporcji hamulca ręcznego.
Zaniepokoiło mnie nieco zawilgocenie połączenia korpusu silnika ze skrzynią. Było to coś w rodzaju maści olejowo kurzowej. (silnik jak zwykle umyty pięknie w przypadku autek sprowadzonych z zachodu- B).
Pod osłonką dolną silnika zawilgocenie również było widoczne.
Zauroczeni autkiem szybko dobiliśmy targu, nie zauważając, że w papierach auto ma o rok więcej (2005), niż na aukcji i 10.000km więcej...pal licho.
Cena nie była najniższa (wręcz dość wysoka) jak na rocznik 2006.
Po dojechaniu do domu (ponad 160km), auto nadal zachwyca swym stanem technicznym i wyglądem.
Po drodze jednak objawiły się pewne wady:
1-przy lżejszym hamowaniu odczuwa się jakby "ślizganie sprzęgła??" a to przecież automat...
2-zegar prędkościomierza zaczął wskazywać dowolne wartości zatrzymując wskazówkę na 100, albo40 albo 160km, jakby się wskazówka zatarła? -wskazanie prędkości na wyświetlaczu cyfrowym działa prawidłowo.
3-nie działa lewa tylna lampa pozycji, choć żarówka jest OK
4-nie działa gniazdo przedniej zapalniczki.
"mapa" bezpieczników nie zgadza się z ilością ich w komorze bezpiecznikowej, kończą się na ok 45...więc gdzie sukać tych od pozycji tylnej które mają numery 55,56...

Po ponownym oglądnięciu autka i dniu zabawy nadal nam się podoba, jednak niepokoją nas wyżej opisane objawy.
Jedno pocieszające, że zawilgocenie na korpusie silnika jakby przyschło i nie widać aby się powiększało.
Niestety po wizycie na myjni z przerażeniem stwierdziłem, że dach cieknie....szczególnie zalewa przednie słupki.
Czy czeka mnie rozbiórka podsufitki?
Mechanizm dachu na szczęście wygląda czysto i działa bez zarzutu.
Proszę o podpowiedzi co i jak mam zadziałać aby doprowadzić auto do stanu w pełni sprawnego i bez zagrożeń że coś raptem zawiedzie...

Swoją drogą cały czas zachodzę w głowę jak 10-cio letnie auto może wyglądać prawie jak nowe...?
Ma ktoś może instukcje serwisowe do W-245?
Jak nie, to ja swoim zwyczajem sciągnę od angoli...jak do poprzednich autek, które miałem.
-Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 17 Maj 2015, 20:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
borge

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 142
Skąd jesteś (miejscowość / region): EL

Piwa: 3/8
Wysłany: Sro 20 Maj 2015, 12:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Zakup nie do konca pod kontrolą......


obecnie podstawa badania auta jest pomiar grubosci lakieru miernikiem, bez niego nie ma sie co wybierac po zakup
jeszcze lepsza opcja jest odzalowanie c. 300 zl i jazda do serwisu na 'sciezke diagnostyczna'

sciekanie wody po slupkach moze byc spowodowane zapchaniem przewodow odplywowych z 'wanny' szyberdachu, mialem tak w W124 i wspomne ze w duzym miescie problemem bylo znalezienie fachowca od szyberdachow, dobrego fachowca

po instrukcje od W245 zglos sie na PW, udostepnie Ci pliki przez dysk gmail, wlasnie laduje tam pliki ktore dostalem kilka dni temu od innego sympatycznego forowicza

BTW szybciej bedzie jesli napiszesz PW na egoagie@gmail.com

pozdrawiam
_________________
Powrót do góry
Fickus

Debiutant



Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): piaseczno
Posiadane auto: Prius II/2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2015, 21:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Zakup nie do konca pod kontrolą......


Niestety stało się......
Dziś postanowiłem udać się do magika od dachów w celu przeglądu lamelek i uszczelek. Niestety nie dojechałem.
Po przejechaniu ok 200km od kupna szkak trafił skrzynię CVT. I to gdzie...przed bramą ASO Mercedes Benz...
Po prostu jak w bajce. Najpierw wystąpił objaw przy ruszaniu spod świateł; silnik po zwolnieniu hamulca nie załapał kół i po chwili szarpnięcie, jadę. Na następnych światłach to samo. Za trzecim razem jak zobaczyłem już szyld ASO MB już wogóle nie chciał wejść na obroty i ruszył jak "przez watę", sapalił się napis; transmision failure visit workshop.
Dotoczyłem się pod drzwi warsztatu i schlus... ;-(((
Wszedłem, powiedziałem co się stało i zapłaciłem 269zł za następującą diagnozę: Uszkodzony moduł ? hydraulicny sterowania skrzynią.
Cena nowego 7000zł + robocizna.
"Zgasło światło" i du...pa gorąca.
Dzwonię do komisu...na szczęście (póki co) gość pocieszył że na pewno mnie nie zostawi w takiej sytuacji. Powiedział żeby ASO go broń Boże nie ruszało więcej a on organizuje swojego speca.
Mieć nadzieję że zrobi co trzeba?
Na domiar złego wysiadły mi w międzyczasie tylna prawa pozycja i lewy stop...ASO powiedziało że trzeba sprawdzić całą wiązkę... O Bosz...
Żle się zaczęło...a takie fajne autko.


Ostatnio zmieniony przez Fickus dnia Czw 28 Maj 2015, 22:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Fickus

Debiutant



Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): piaseczno
Posiadane auto: Prius II/2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Maj 2015, 22:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Zakup nie do konca pod kontrolą......


Ponieważ muszę się przygotować na różne warianty rozwoju sytuacji proszę o Wasze szacunki:
-Ile może kosztować naprawa/wymiana tego sterownika u normalnego fachowca?
-czy może to być inna awaria niż powiedziało ASO?
Powrót do góry
lopico

Debiutant



Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: W245 B180CDI 2005
Piwa: 2/0
Wysłany: Pią 29 Maj 2015, 12:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Zakup nie do konca pod kontrolą......


sterowanie skrzynią tzn zaworki się regeneruje, w 2009 roku kosztowało to ok 2000zł - moduł sterowania
W serwisie to się wymienia Smile
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pią 29 Maj 2015, 22:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Zakup nie do konca pod kontrolą......


Problemy techniczne i odpowiedzi z tym związane proszę umieszczać w odpowiednich działach.
W tym dziale dzielimy się spostrzeżeniami na temat eksploatacji i itp.
Temat zamykam.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto


MercedesGL 450

62 990

2007r.

205 106 km

pomorskie

MercedesA 180

95 900

2020r.

34 000 km

mazowieckie

MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesB 180

16 900

2008r.

205 000 km

lubelskie

MercedesML 63 AMG

87 777

2008r.

119 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System