Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Chcę kupić 170cdi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
drigner

Czytelnik



Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Mar 2009, 09:12
Temat postu:

Chcę kupić 170cdi


Witam bardzo. Otóż mam taka sprawę. Jestem facetem i chcę kupić Mercedesa Klasy A 170cdi. Co o tym wyborze sądzicie. Wiele czytałem o tym aucie i często pisało że jest to auto dla kobiety.
Powrót do góry
tgolisz

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 148
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: HYUNDAI I30, Seicento, MB w168
Piwa: 3/2
Wysłany: Pią 27 Mar 2009, 10:19
Temat postu:

Re: Chcę kupić 170cdi


drigner napisał:
Witam bardzo. Otóż mam taka sprawę. Jestem facetem i chcę kupić Mercedesa Klasy A 170cdi. Co o tym wyborze sądzicie. Wiele czytałem o tym aucie i często pisało że jest to auto dla kobiety.


Jak potrzebujesz małe zwinne autko do jazdy po mieście to czemu nie. Na trasę to autko się średnio nadaje ale jechać się da Very Happy .
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
dvs269

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 176

Posiadane auto: A170 CDI (W168)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Mar 2009, 10:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Chcę kupić 170cdi


Po tym jak porobiłem wszystkie słabe punkty, o których się tu mówi na forum to auto wydaje się dość trwałe. Wg mojego doświadczenia nabytego podczas napraw , dla mnie ostatecznie niekosztownych ( ponieważ sam naprawiałem) nie boje się nim jechać nigdzie w trasę. Auto nie jest już niestety albo stety tak prostym autem jak merc 190 czy 124. Jednak nieprawdą jest ,że ceny części są jakieś bardzo wysokie. Wydaje mi się
,że są na poziomie cenowym aut o porównywalnej klasie,oczywiście jeżeli nie nabywa się oryginałów. Jeżeli nie oddaje się auta do autoryzowanego serwisu Mercedesa przy awarii obojętnie czego a ma się chęć trochę nie pójść na łatwiznę i pomyśleć to nie jest to drogie auto w utrzymaniu. Myślę ,że niestety skończyła się era aut prostych i prawie bezawaryjnych jak merc 190 czy 124. Prawdą jest ,że przez zaburzenie tej tendencji totalnej bezawaryjności starszych , prostych mercedesów dzisiejsze mercedesy straciły na poważaniu ( trochę niezasłużenie) i ciężej później je sprzedać , tak jak mi nie chce narazie zejść moja a klasa.
Powrót do góry
interona

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W 169 A180 CDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Mar 2009, 14:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Chcę kupić 170cdi


Witam,

mozesz tez rozwazyc kupno nowszej wersji w169 np z silnikiem 180 tdi, moim zdaniem warto sie zainteresowac i troche dolozyc, a roznica w autkach spora, nie tylko pod wzgledem designu.

Potwierdzam, ze to autko w sam raz dla kobiety, ale w miescie jest niezastapione, 180tdi ma calkiem fajny silnik, co przy tej masie daje pozytywny efekt, na trasie tez spokojnie (jesli nie zamierzasz kupic wyscigowki). Wszystko zalezy od oczekiwan i potrzeb kierowcy Wink

Pozdrawiam
Powrót do góry
drigner

Czytelnik



Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 09:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Chcę kupić 170cdi


Na autko mam tylko i chce przeznaczyć ok 20.000zł . Dziękuje za pomoc. Zdecydowanie kupię ten model.
Mam tylko jeszcze jedno pytanie, WEBASTO: ( mocno pobiera, tzn. duzo pobiera prądu z akumulatora?) Zeby nie było, przychodze do auta i nie moge zapalić bo akumulator wysiadł


Ostatnio zmieniony przez drigner dnia Nie 29 Mar 2009, 12:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 09:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tgolisz

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 148
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: HYUNDAI I30, Seicento, MB w168
Piwa: 3/2
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 09:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Chcę kupić 170cdi


drigner napisał:
Na autko mam tylko i chce przeznaczyć ok 20.000zł . Dziękuje za pomoc. Zdecydowanie kupię ten model.
Mam tylko jeszcze jedno pytanie, DEWASTO: ( mocno pobiera, tzn. duzo pobiera prądu z akumulatora?) Zeby nie było, przychodze do auta i nie moge zapalić bo akumulator wysiadł


Czy w autku, które chcesz kupić jest niezależne ogrzewanie postojowe (ma zainstalowany zegar)?
W wielu ogłoszeniach jest napisane, że auto ma WEBASTO i potencjalni klienci interpretują to jako ogrzewanie postojowe a tak nie jest. Te auta mają standardowo montowane dogrzewanie silnika, które się włącza jak temperatura spada do ok. 7 stopni i działa jak jest odpalony silnik. Jest oczywiście opcja wykorzystania tego urządzenia jako ogrzewanie postojowe wymaga to zainstalowania specjalnego zegara sterującego i dodatkowej pompy. Niektóre auta coś takiego miały standardowo. Jeśli masz ogrzewanie postojowe i masz sprawny akumulator to bez obaw przecież nie używasz tego w trybie ciągłym tylko nagrzewasz kabinę i wyłączasz to urządzenie.
Więcej poczytasz o tym na http://kozak-k.net84.net/dokumenty/Webasto.pdf
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
dvs269

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 176

Posiadane auto: A170 CDI (W168)
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 10:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Chcę kupić 170cdi


drigner napisał:
Na autko mam tylko i chce przeznaczyć ok 20.000zł . Dziękuje za pomoc. Zdecydowanie kupię ten model.
Mam tylko jeszcze jedno pytanie, DEWASTO: ( mocno pobiera, tzn. duzo pobiera prądu z akumulatora?) Zeby nie było, przychodze do auta i nie moge zapalić bo akumulator wysiadł


Jeżeli szukasz W168 w dieslu z 1998r , to jestem z województwa pomorskiego - ustka. Pozdrawiam
Powrót do góry
drigner

Czytelnik



Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Mar 2009, 10:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Chcę kupić 170cdi


niestety, ale jestem ze śląska
Powrót do góry
Katerina

Czytelnik



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Cze 2009, 09:14
Temat postu:

Chcę kupić A klasę


Witam serdecznie. Jeszcze przed wakacjami zamierzam kupić sobie A klasę. Autko chcę nabyć w salonie. Wczoraj dowiedzialam się, że podobno w przyszłym roku ma wyjść nowa A - zupełnie odmieniona. Zamieszało mi to trochę w głowie, bo może warto poczekać....
Czy coś słyszeliście na ten temat???
Powrót do góry
Katerina

Czytelnik



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Cze 2009, 09:26
Temat postu:

do Dringera


Według mnie każdy może jeździć A klasą, jest tylko jedno ale.... Ja zamierzam właśnie zakupć nowe autko. Swoją poprzednią A klasą jeździłam 5 lat. Czasami mój mąż zmuszony był pojechać gdzieś moim autem i naprawdę narzekał. Jest wysokim facetem (190 cm.) i jak twierdził- było dla niego poprostu niekomfortowo. Za ciasno, zbyt mało miejsca na nogi, nie wygodny fotel itd. Na codzień jeździ dużym autkiem, więc nie był przyzwyczajony. Postawni panowie wyglądają w A klasie dziwnie nieco....
Powrót do góry
ememiks

Debiutant



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: Fiat Marea weekend 1.9jtd, Mercedes W168 1.7cdi AVANTGARDE
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Lip 2009, 16:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Chcę kupić 170cdi


Od paru dni moja zona jest posiadaczem w168 oczywiscie auto przetestowalem sam Wink zeby kobita zawalu nie dostala w mlodym wieku.
Mam 192 cm wzrostu i waze ok 100 kg.
Zawsze jezdzilem autami srednnimi i duzymi ale wsiadajac do A-klasy mialem pewne obawy gdyz otwierajac dzwi zobaczylem ze podloga jest jak w meleksie Wink i nie ma tam nawet co wlazic. Oczywiscie sie mylilem gdyz zanim wsiadlem odsunolem fotel na maxa kiedy bylem juz za kierowica okazalo sie ze siedzenie jest zadaleko? wiec musialem dosunac sie. A zeby bylo lepiej siadlem do tylu co juz wogule graniczylo z cudem a sasiad widzac mnie zapytal sie czy nie mam nic lepszego w zyciu do roboty Laughing Powiem ze normalnie kolanami nie siegalemem oparcia fotela przedniego. Miejsca na tylniej kanapie co w niektorych autach kompaktach a moze i lepiej. A bagaznik? wiekszy jak w golfie 4 to juz wogule niedozeczne.
Poprostu przerazilem sie iloscia miejsca w tak malym aucie poprostu tego z zewnatrz nie widac. Jesli ktos obawia sie za brakiem miejsca z przodu bo jest wysoki to jest w bledzie.
Jak do miasta to autko bajka a nawet ma bagaznik do marketow;)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto


MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

43 900

2010r.

209 147 km

śląskie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie

MercedesGLC 220

166 900

2018r.

47 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

16 900

2007r.

212 463 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System