Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa CL ) Problem z pompą paliwa CL 63 AMG



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CL ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tengu11

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Mercedes CL 63 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lis 2013, 20:28
Temat postu:

Problem z pompą paliwa CL 63 AMG


Witajcie mam problem z pompą paliwa. Urywa się krócieć plastikowy prowadzący z pompy do wtrysków. Dwie pompy poszły w identyczny sposób w bardzo krótkim czasie. Nic nie zapowiada awari,bez szarpnięć,hałasu,przy delikatnym operowaniu gazem. Gdyby to był filtr paliwa to przy kolejnej pompie by nie pojechał,albo by dławiło...a tu nic.Nagle pach i brak paliwa w systemie. Żadnych błedów w kompie. Po założeniu pompy na otawrtym obserwowaliśmy prace i bez zarzutu.Po około 10 km powtórka.
Co może powodować oderwanie króćca plastikowego...lu co powoduje ciśnienie zdolne do tego

Sugestie ?

CL 63 2008r silnik M156
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Pią 29 Lis 2013, 08:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CL ) Problem z pompą paliwa CL 63 AMG


Witam. Troszkę niezrozumiały jest dla mnie ten post. Zakładane są oczywiście oryginalne pompy, i chodzi o fizyczne ułamywanie się wyjścia z pompy??? i wtedy paliwo wylewa się gdzie? pompa chodzi cały czas i na listwie ma ciśnienie??? jakie???

Jeżeli to jest prawdziwe AMG to tutaj sterownie pompy odbywa się za pomocą specjalnego sterownika który bada temperaturę i pobór prądu przez pompę, na tej podstawie wylicza ciśnienie. Niestety nie jest to łatwo sprawdzić i trzeba wiedzieć gdzie szukać.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Tengu11

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Mercedes CL 63 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Lis 2013, 10:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CL ) Problem z pompą paliwa CL 63 AMG


Więc od początku. Napisałem iż jest to CL 63 ,więc nie rozumiem "jeżeli to prawdziwe". Urywa się sie króciec przy pompie paliwa więc oczywiście paliwo nie opuszcza baku paliwa.Na listwie oczywiście wtedy nie ma żądnego paliwa bo tam nie dociera z racji fizycznej niemożliwośći. Zaznaczam żadnych błedów nie ma. Nie ma zamienników pomp paliwa do tego modelu więc mowa o oryginalnych. Po założeniu pompy paliwa działa bez problemu. Po przejechaniu jakiegoś odcinka spokojnie nagle brak paliwa ...czyli ułamany plastikowy króciec.

Auto było w serwisie MB i wszystko wg nich było dobrze i sa w stanie to wykryć tylko gdy usterka sie pojawi a na zawołanie tak nie jest.
Element ulegający uszkodzeniu to nr 20 i element na samym szczycie pompy.

http://www.mbpartsworld.com/showAssembly.aspx?ukey_product=7333515&ukey_assembly=1082935&ukey_make=1103&ukey_model=16138&ukey_driveline=0&ukey_trimlevel=20531&modelYear=2008[/img]

Scalono. Pkt 20 RF.
Keram
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Nie 01 Gru 2013, 14:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CL ) Problem z pompą paliwa CL 63 AMG


widziałem już nie jednego AMG i wiem, że nie wszystkie są prawdziwe, niektóre mają tylko pakiet AMG, ale pod względem mechanicznym są to zwykłe mercedesy. Widziałem też takie 5.0l z naklejkami i zderzakami AMG, więc moje pytanie właśnie tego dotyczyło, jak jest na silniku plakietka inżyniera z AMG to wszystko jest cacy Smile

To w takim razie muszą być jakieś czary, skoro zakłada się nową oryginalną pompę razem z koszem, zakłada się węże i po niedługiej chwili łamie się przewód (kruciec). Musi być jakaś przyczyna fizycznego uszkodzenia, może jakaś blacha dociska za mocno.

Jakie jest ciśnienie na listwie?
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Tengu11

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Mercedes CL 63 2008r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Kwi 2014, 21:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa CL ) Problem z pompą paliwa CL 63 AMG


hollow nie wiem co widziałeś itp...jak piszę iż CL63 AMG tzn że to taki jest nie CL500 , czy też Tico z naklejką AMG. Skoro naprawiasz MB i uważasz to za czary to może nie "naprawiaj" bo popsujesz albo narazisz na koszta klienta. Piszesz fizyczne uszkodzenie ?? A co ja w baku króliki mam i podgryzają ?? Pytałem na forum nie dla czarów i zagadek. By rozjaśnić te czary.....przyczyną był problem z odpowietrzaniem baku które powodowało nadmiar gazów i rozsadzało króciec...ot czary. NAprawione i jeżdzi.

Wątek można zamknąć.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 12 Kwi 2014, 21:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa CL ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa CL »

Opinie o samochodach Mercedes klasa CL - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa CL ) Porady, problemy techniczne


MercedesCLA 200

129 000

2019r.

130 000 km

pomorskie

MercedesVito

109 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie

MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesA 180

44 900

2013r.

190 877 km

śląskie

MercedesE 200

19 999

2003r.

233 000 km

dolnośląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System