Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) Kompletne wyłączenie kontroli trakcji ASR ESP SPRINTER 906



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomaszek93

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Sprinter 2.2CDI 906 (2011)
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 22 Gru 2013, 12:48
Temat postu:

Kompletne wyłączenie kontroli trakcji ASR ESP SPRINTER 906


Witam.

Mam pewien, nieco błahy problem ze swoim sprinterem ( 2.2CDI 100KM 2011 rok produkcji) . Czytałem już tutaj tematy o tym jak wyłączyć w 100% kontrolę trakcji, ale przyznam, że nic one nie wniosły. Chciałem się dowiedzieć czy np wyjęcie bezpiecznika od ABS załatwi sprawę i jeśli tak to który to jest, gdyż szukałem opisów bezpieczników w internecie i nigdzie tej informacji nie znalazłem, dodam że nie mam nigdzie naklejki z przypisanymi bezpiecznikami. Wolałbym nie otrzymać odpowiedzi o treści " to już tam było itd itp , albo sprawdź w serwisówce" jeśli masz napisać coś o takiej treści to lepiej przeskocz na inny temat. Uaktualniam to ponieważ ostatnia odpowiedź na post w tym temacie była w 2008 roku, może teraz ktoś zna prosty sposób na ominięcie tego problemu.

Sam problem polega na tym, że wciskam ASR OFF i oczywiście pojawia się trójkącik z wykrzyknikiem na obrotomierzu ale kiedy tylko auto minimalnie zacznie zarzucać tyłem kontrola trakcji reaguje.

Proszę o odpowiedź, a zarazem dziękuję z góry jeśli ktoś mi pomoże Smile


Pozdrawiam.
Powrót do góry
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Nie 22 Gru 2013, 13:05
Temat postu:

Kompletne wyłączenie kontroli trakcji ASR ESP SPRINTER 906 »


witaj kolego, po to jest forum żeby omawiać, a tak dla bezpieczenstwa ja bym zostawił i uważam że nie powinno to przeszkadzać jak się swieci kontrolka, jest teraz zima i poczekaj z tym do wiosny. To jest moje zdanie a innych użytkowników co o tym myślą zobaczymy. Wink
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
tomaszek93

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Sprinter 2.2CDI 906 (2011)
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 22 Gru 2013, 13:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Kompletne wyłączenie kontroli trakcji ASR ESP SPRINTER 906


No tak, wiem że to niebezpieczne, nierozsądne, złe, w ogóle fe. No ale co ja poradzę że mam 20 lat a nie 50 i czasem jak jade w Polskę i widzę ładną serpentynę w górach to miło by było wyjechać z niej bokiem Smile
Powrót do góry
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Nie 22 Gru 2013, 13:26
Temat postu:

Kompletne wyłączenie kontroli trakcji ASR ESP SPRINTER 906


To ci przypomnę że bus to nie osobówka i jeśli chcemy poszaleć to tylko osobówką, widzę że z taką myślą to długo możesz nie pojeżdzisz, młodość to bujność ale miej rozsądek. Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
tomaszek93

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Sprinter 2.2CDI 906 (2011)
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 22 Gru 2013, 13:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Kompletne wyłączenie kontroli trakcji ASR ESP SPRINTER 906


Rozumiem to , pewnie nie na tyle dobrze co ktoś kto jeździ dłużej i ogólnie lepiej, ale zawsze zwracam uwagę żeby kiedy ewentualnie się na drodze wygłupiamy ( bo z reguły w trasy jadę w 2 auta) to żeby działo się to na takich odcinkach gdzie nie ma nikogo oprócz nas i żeby też nie próbować udawać że umiemy zrobić wszystko, nie umiejąc zrobić prawie nic.
Rozumiem, że bus to nie osobówka, wiem że większa masa robi swoje. Natomiast tak jak wspomniałem jeśli już się wygłupiam to tylko tak żeby za moją głupotę odpowiadał mój samochód i moje zdrowie. Z mojego nierozsądnego punktu widzenia wnioskuje ze to dosyć ważne. Ponawiam natomiast pytanie czy ktoś potrafi to wyłączyć w prosty szybki sposób żeby można było wyłączyć to na 2 zakręty i potem zaraz włączyć a nie jechać bez kontroli trakcji 1000-1500km trasy.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 22 Gru 2013, 13:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 22 Gru 2013, 16:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Kompletne wyłączenie kontroli trakcji ASR ESP SPRINTER 906


To nie jest zwykły ABS w starym aucie bez CAN-u który można sobie bez skutków wyłączyć. To jest ESP połączone siecią CAN z pozostałymi sterownikami w aucie. Wiele z nich korzysta z sygnałów generowanych w ESP i jak ich nagle braknie to zacznie się ograniczanie mocy i tryb awaryjny.
Prawidłowo należy ESP wyprogramować ze sterowników które z jego sygnałów korzystają. Przekodowanie robi się przy pomocy komputera serwisowego SD w połączeniu on-line z komputerem centralnej bazy danych producenta.
tomaszek93 napisał:
nie mam nigdzie naklejki z przypisanymi bezpiecznikami.

To nie jest naklejka. W instrukcji jest osobna kartka złożona na czworo z opisem bezpieczników i przekaźników.
Tu wrzuciłem bezpieczniki - specjalnie dla ciebie.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13088072#13088072
Powrót do góry
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Nie 22 Gru 2013, 17:03
Temat postu:

Kompletne wyłączenie kontroli trakcji ASR ESP SPRINTER 906


witaj Gerri ale tą stronę którą dałeś trzeba się zarejestrować żeby zobaczyć Question gdzie ja nie mam zamiaru takiego rejestrowania się Wink
Powrót do góry
tomaszek93

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Sprinter 2.2CDI 906 (2011)
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 22 Gru 2013, 17:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Kompletne wyłączenie kontroli trakcji ASR ESP SPRINTER 906


Panowie bez stresu.

Bezpiecznik F22 odpowiada za ABS, wyciągnąłem go i wszystko jest tak jak chciałem Smile

Nie ma w prawdzie ABS-u ale auto kiedy chce jedzie prostopadle do drogi a kiedy wsadzę powtórnie bezpiecznik działa wszystko normalnie .

Dziękuję Marcelowi, który nieco mi podpowiedział. Od 2 lat jeżdżę tym samochodem i wreszcie uporałem się z tym malutkim problemem, więc proszę nie pisać tutaj jakiś bzdur że się stanie nie wiadomo co. Wszystko działa jak trzeba, wyjmujesz bezpiecznik - nie działa ABS , kontrola trakcji i licznik. Wkładasz i działa wszystko Smile Pozdrawiam
Powrót do góry
FocusMED

Dyskutant



Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 68
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Sprinter 312 2.9l 1999r. Ambulans kontener
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 23 Gru 2013, 13:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Kompletne wyłączenie kontroli trakcji ASR ESP SPRINTER 906


Wszytko ok tylko żeby potem nie było tematu "jak wyprostować dach w sprinterze" albo "mam silnik w kabinie pomocy".
Tu się muszę wyjątkowo z Marcelem zgodzić, ESP po coś jest.
Ja już nie jednego takiego cwaniaka składałem do kupy i nie jednego nakryłem workiem.
Przepraszam wszystkich za język, ale jak trzeba mieć nawalone pod deklem żeby z dostawczaka robić rajdówkę?
Powrót do góry
mrowca

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czerwienne
Posiadane auto: Sprinter 416CDI, Sprinter 313CDI 906
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 23 Gru 2013, 18:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Kompletne wyłączenie kontroli trakcji ASR ESP SPRINTER 906


hahah tomaszek93, to mnie rozbawiłeś sam jezdze sprinterkami... ale twoim 100konnym to możesz zostac królem driftu na błocie Very HappyVery HappyVery Happy hahaha Pozdrawiam Twisted Evil
_________________
Bez Gwiazdy Nie Ma Jazdy... :]
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
tomaszek93

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Sprinter 2.2CDI 906 (2011)
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 23 Gru 2013, 19:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) Kompletne wyłączenie kontroli trakcji ASR ESP SPRINTER 906


Wcale nie powiedziałem że jeździ bokiem po suchym ani też że ma dużo mocy Smile ale jeśli o tym mowa to crafter mojego brata ma niby 156koni a dopóki nie osiągnie 3tyś/obr nie ma wgl osiągów dorastających do pięt sprinterowi, dopiero jak się zbierze to jedzie, to samo w kwestii sprintera 313 mojego klienta z Krakowa, nie narzeka na zbyt dużą moc. A tak wgl to tym swoim 130 konnym też nie jesteś super mocarzem Smile Nie lansowałbym się mocą na Twoim miejscu. Na placu mam 2.9TDI - 129 KM z 1995 roku i robi i Twojego i Mojego sprintera łącznie z Crafterem mojego braciszka. Ale skoro uważasz ze mając 130 Koni masz najszybszego sprintera na świecie to spoko Smile Pozdrawiam Smile Przynajmniej moje 100koni pali 10litrów z ładunkiem a nie 13. Także jeśli twierdzisz że będąc na miejscu 20minut wcześniej, na każdej setce dostając w tyłek po 3 litry, to z takiego powodu jesteś tak wiele lepszy i szybszy to pozdrawiam i wracam do domu... Ty musiałbyś jeszcze zatankować Smile
Powrót do góry
Tomek Vito

Czytelnik



Dołączył: 28 Lis 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sopot
Posiadane auto: Mercedes Vito , sprinter
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Lis 2016, 14:48
Temat postu:

Jak wyłączyć ASR


Jak wyłączyć ASR w Vito czy sprinterze ?? Odkryłem to przez przypadek. Wystarczy wypiąć wtyczkę od pompy ABS pod maska i nie masz juz żadnych systemów na pokładzie , można też bardziej elegancko , są tam trzy kabelki jeden przeciąć (obojętnie który) podłączyc do niego kabel dwu żyłowy przeciągnąć do kabiny podłączyc pod guzik ASR na desce i gotowe już mamy ASR którego można wyłączyć całkowicie i pozotało nam już tylko cieszyć sie zimą !!!!!
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 04 Gru 2016, 10:38
Temat postu:

Re: Jak wyłączyć ASR


Tomek Vito napisał:
są tam trzy kabelki jeden przeciąć (obojętnie który) podłączyc do niego kabel dwu żyłowy przeciągnąć do kabiny podłączyc pod guzik ASR

Można również na końcu kabelka zamontować wyłącznik z lampki nocnej. :-/
Tego rodzaju porady powinny być kasowane przez moderatora. W ogóle cały temat nadaje się do kosza, bo zrobi się nam tutaj niedługo Forum Wiejskiego Tjuningu. Co poddaję do rozważenia władzom forum.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie

MercedesVito

104 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

13 990

2008r.

198 000 km

małopolskie

MercedesE 280

25 000

2006r.

267 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System