Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa C ) Brak reakcji na pilota


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiek1979

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: Mercedes-benz w202,2,2 D '97 kombi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 03 Sty 2014, 19:53
Temat postu:

Brak reakcji na pilota


Witam
Mam taki problem:kluczyk rybka,którym nie mogę zamknąć ani otworzyć auta,bezpieczniki wszystkie całe.Zero reakcji na podczerwień ale,
sygnał z pilota wychodzi
Ogólnie auto jestem w stanie tylko zamknąć poprzez przycisk centralnego na desce rozdzielczej i wyjście tylnymi drzwiami.
Mój mieczyslaw to W 202 z 1997 roku 2,2 D.
Czy spotkał się ktoś z takim przypadkiem??
Powrót do góry
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Pią 03 Sty 2014, 20:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Brak reakcji na pilota


Witam kolego. Wymień baterie to że świeci nie oznacza że dobrze, słaba bateria również nie będzie działało. W innym przypadku sterownik alarmu może być uszkodzony. Pozdrawiam
Powrót do góry
krzysiek1979

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: Mercedes-benz w202,2,2 D '97 kombi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 03 Sty 2014, 20:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Brak reakcji na pilota


Hej
Własnie wymiana baterii to była pierwsza czynność którą wykonałem.
Na którymś z for czytałem coś o lutowaniu jakiejś cewki na płytce kluczyka lecz nie wiem co a raczej jak to zrobić. A czyżby jedynym wyjściem zostało podpięcie się pod komputer??
Co do sterownika alarmu to nie posiadam raczej takowego.
A może ktos ma jeszcze jakiś pomysł co może być przyczyną?
Powrót do góry
kolo8310

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków Małopolska
Posiadane auto: Renault Scenic 1 ph 2 2001r 1.6 16v 107 KM(K4M700), Renault Laguna II PH I 2.0 IDE 16v(140)KM
Piwa: 5/21
Wysłany: Pią 03 Sty 2014, 23:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Brak reakcji na pilota


Witam

A czy masz może drugi kluczyk ??.Jeżeli tak to spróbuj z drugim kluczykiem.W C klasie auto otwierane jest przez sygnał radiowy który wychodzi z kluczyka lub gdy są jakieś zakłócenia to wtedy otwieramy auto z pilota przez podczerwień.Odbiornik podczerwieni znajduję się w przednich klamkach,widać takie małe czarne kwadraciki.

Pozdrawiam
Powrót do góry
krzysiek1979

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: Mercedes-benz w202,2,2 D '97 kombi
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 03 Sty 2014, 23:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Brak reakcji na pilota


Niestety auto kupiłem z jednym kluczykiem ale już na różne sposoby próbowałem kombinować z przyciskami otwierania i zamykania .
Gdy już sam sobie nie byłem w stanie poradzić i zabrakło mi pomysłów zgłosiłem się do bardziej doświadczonych użytkowników o rade.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 03 Sty 2014, 23:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kolo8310

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków Małopolska
Posiadane auto: Renault Scenic 1 ph 2 2001r 1.6 16v 107 KM(K4M700), Renault Laguna II PH I 2.0 IDE 16v(140)KM
Piwa: 5/21
Wysłany: Sob 04 Sty 2014, 00:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Brak reakcji na pilota


A czy możesz go normalnie odpalić ??
Powrót do góry
krzysiek1979

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kłodzko
Posiadane auto: Mercedes-benz w202,2,2 D '97 kombi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 04 Sty 2014, 00:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Brak reakcji na pilota


Hej
Właśnie to jest zabawne że mogę odpalić,puszcza blokada kierownicy, podczas jazdy nic dziwnego się nie dzieje tylko przy otwieraniu kluczykiem od kierowcy, otwieram wszystkie drzwi a zamykam poprzez tylne drzwi ,naciskając na środku konsoli blokade.
Powrót do góry
kolo8310

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków Małopolska
Posiadane auto: Renault Scenic 1 ph 2 2001r 1.6 16v 107 KM(K4M700), Renault Laguna II PH I 2.0 IDE 16v(140)KM
Piwa: 5/21
Wysłany: Sob 04 Sty 2014, 01:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Brak reakcji na pilota


Hhmm to bardzo dziwne.Moim zdaniem kluczyk padł ale to się rzadko zdarza że pada samo sterowanie centralnego. Mógł jeszcze paść odbiornik w aucie ale to już tylko po podpięciu pod SD się dowiesz.Jeżeli nie chcesz tego ruszać bo na razie auto pali to możesz sobie kupić uniwersalny sterownik centralnego zamka.Poszukaj na allegro jest tego pełno.Jeżeli jednak chcesz ożywić kluczyk(jeżeli jego wina) to podejdź gdzieś gdzie dorabiają kluczyki z immo żeby ci sprawdzili.Możesz jeszcze podmienić (oryginalny) sterownik centralnego i zobaczyć czy centralny ożyje.Sterownik znajduję się w skrzynce bezpieczników pod bezpiecznikami.Musisz rozkręcić skrzynkę 6 śrubek na krzyżak wyjąć całą podstawę bezpieczników (mocowane na wsuw) i pod podstawą jest sterownik(przynajmniej tak jest u mnie).Tu masz sterownikhttp://allegro.pl/mercedes-w202-sterownik-centralnego-zamka-okazja-i3785043869.htmlobejrzyj dokładnie a potem poszukaj w aucie i spróbuj podmienić
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 05 Sty 2014, 19:23
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Brak reakcji na pilota


kolo8310 napisał:
Sterownik znajduję się w skrzynce bezpieczników pod bezpiecznikami.Musisz rozkręcić skrzynkę 6 śrubek na krzyżak wyjąć całą podstawę bezpieczników (mocowane na wsuw) i pod podstawą jest sterownik(przynajmniej tak jest u mnie).Tu masz sterownikhttp://allegro.pl/mercedes-w202-sterownik-centralnego-zamka-okazja-i3785043869.html

Coś ci się pomyliło i pewnie nigdy sterownika centralnego w swoim aucie nie widziałeś. Pomijam, że go nie ma. Bo to, co jest w linku to nie jest sterownik centralnego, tylko tzw. "moduł komfortu" zarządzający otwieraniem szyb elektrycznych i szyberdachu. Konkretnie ten ze zdjęcia obsługuje szyby w drzwiach przednich i szyberdach. Występował on w pierwszej serii C-klasy (z kluczykiem-scyzorykiem) i był umieszczony w bagażniku, koło akumulatora (a nie z przodu)
Obrazek:
http://www.unitcat.ru/mercedes/7/1/1/202133/44V/82/590/

Natomiast w modelu CDI powinien już być kluczyk rybka i jak napisałem nie ma w nim modułu centralnego zamka bo za zamykanie i otwieranie odpowiada jednocześnie kilka modułów.
Sygnał radiowy z kluczyka dociera do anteny (czasem jest ona dołączona do stacyjki, czasem do lampki nad lusterkiem), potem trafia do stacyjki która stwierdza czy sygnał jest prawidłowy, stąd do modułu przedniego SAM (który jest rzeczywiście w skrzynce bezpieczników) tam jest zamieniany na sygnał CAN i "leci" do modułu tylnego SAM który z kolei generuje sygnał dla pompki centralnego zamka w bagażniku.
Jeżeli natomiast nie działa sygnał radiowy to w otwieraniu przy pomocy podczerwieni bierze jeszcze udział moduł drzwi (odbiornik podczerwieni jest w klamce) Proste? Laughing
Powrót do góry
kolo8310

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków Małopolska
Posiadane auto: Renault Scenic 1 ph 2 2001r 1.6 16v 107 KM(K4M700), Renault Laguna II PH I 2.0 IDE 16v(140)KM
Piwa: 5/21
Wysłany: Nie 05 Sty 2014, 22:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Brak reakcji na pilota


Tak przepraszam mój błąd.W takim razie zostaje do sprawdzenia pompka,przewody podciśnienia i odbiornik c.zamka.Jeszcze można sprawdzic czy przy próbie otwarcia auta pojawia się napięcie na kostce przy pompce.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 06 Sty 2014, 00:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Brak reakcji na pilota


krzysiek1979 napisał:
czytałem coś o lutowaniu jakiejś cewki na płytce kluczyka

Cewka działa tylko gdy kluczyk jest wsadzony w stacyjkę. Nie ma znaczenia dla uruchamiania centralnego zamka.
krzysiek1979 napisał:
A czyżby jedynym wyjściem zostało podpięcie się pod komputer??

Właśnie w ten sposób naprawia się współczesne auta. Komputer to nie jest maszynka do wyciągania klientom pieniędzy z kieszeni tylko KONIECZNE narzędzie diagnostyczne. Opisałem drogę sygnału i ile sterowników on uruchamia. Sądzisz że zwykłą kontrolką z żarówką i kabelkami dużo nawojujesz? Komputer serwisowy Mercedesa (Star Diagnosis) na większość takich sytuacji ma odpowiednie testy - "wchodząc" po kolei do sterowników można sobie podejrzeć obecność sygnału otwierania/zamykania i znając jego drogę można sprawdzić w którym miejscu się traci.
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
PrzemoW203

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp.
Posiadane auto: Mercedes T203 2,2 CDI 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Lis 2016, 19:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Brak reakcji na pilota


U mnie pojawił się następujący problem. Centralny zamek przestał otwierać i zamykać z pilota. Z przycisku na desce zamyka wszystkie drzwi oprócz kierowcy te zamykam grotem z "rybki". Otwieranie wygląda podobnie otwieram grotem po czym włącza się alarm który milknie po włączeniu klucza do stacyjki. Baterie w pilocie wymienione na nowe nic nie wniosły. Natomiast dziś zaobserwowałem że gdy chciałem zostawić włączone radio zamek zaczął reagować na pilota i normalnie otwiera i zamyka. Gdzie może być przyczyną takiego zachowania? Radio jest fabryczne lecz nie pochodzi z mojego egzemplarza a było dokupione rozkodowane i do tego co się dzieje teraz działało wspólnie z autem bez żadnych problemów.
Powrót do góry
sveden76

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): BURNLEY UK
Posiadane auto: C180 KOMPRESOR SE
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Mar 2019, 20:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Brak reakcji na pilota


Witam

Po spawaniu tlumika pilot odmówił posłuszeństwa- czyli otwieranie drzwi za pomocą pilota tylko od strony kierowcy blisko klamki...jaki modol do wymiany? Proszę o pomoc
Dziękuję...
A również radio traci kontakt ze stacja
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 15 Mar 2019, 21:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Brak reakcji na pilota


sveden76 napisał:
Posiadane auto: C180 KOMPRESOR SE

Co to za auto? Naprawdę nie umiesz nic więcej napisać? C-klasa jest w produkcji już ponad ćwierć wieku!
Ramka powyżej pola odpowiedzi (ta na czerwono):
podaj wszystkie kluczowe parametry auta: markę, model, wersję modelu, rocznik, typ silnika, wersję nadwozia.
Podanie tych danych zwiększy szansę szybkiego otrzymania trafnej podpowiedzi.


Chyba tobie powinno zależeć na otrzymaniu odpowiedzi - nie mnie.
Powrót do góry
sveden76

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): BURNLEY UK
Posiadane auto: C180 KOMPRESOR SE
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Mar 2019, 22:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa C ) Brak reakcji na pilota


Gerri napisał:
sveden76 napisał:
Posiadane auto: C180 KOMPRESOR SE

Co to za auto? Naprawdę nie umiesz nic więcej napisać? C-klasa jest w produkcji już ponad ćwierć wieku!
Ramka powyżej pola odpowiedzi (ta na czerwono):
podaj wszystkie kluczowe parametry auta: markę, model, wersję modelu, rocznik, typ silnika, wersję nadwozia.
Podanie tych danych zwiększy szansę szybkiego otrzymania trafnej podpowiedzi.


Chyba tobie powinno zależeć na otrzymaniu odpowiedzi - nie mnie.



C180 kompresor se
Coupe
1.8 benzyna
2005
Vin wdb2037462a835459
Nr silnika 27194630663579
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa C »

Opinie o samochodach Mercedes klasa C - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa C ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 180

13 990

2008r.

198 000 km

małopolskie

MercedesC 300

46 990

2012r.

226 992 km

pomorskie

MercedesA 170

25 000

2007r.

80 000 km

śląskie

MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesE 220

93 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System