Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odgłosy z silnika, syf w oleju. [VIDEO]



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mrherod

Czytelnik



Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grashoek, Limburgia, Holandia
Posiadane auto: Mercedes A-Klasa A140 (99') 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Mar 2013, 20:40
Temat postu:

Odgłosy z silnika, syf w oleju. [VIDEO]


Witam. Na wstępie chciałbym się przywitać z wszystkimi forumowiczami tych z Polski i z zagranicy, bowiem sam mieszkam poza Polską. Następnie chciałbym się usprawiedliwić co do tematu ponieważ czytałem kilka postów na temat podobny do mojego aczkolwiek wszystkie one zawierały objawy podobne do moich. Piszę "podobne" ponieważ nie pojawiają się w tych samych sytuacjach.

DO RZECZY!
Rozpiszą się w miarę szczegółowo aby jak najwięcej informacji mogło dać chociażby przypuszczenia co do "dolegliwości" mojej rakietki. Mój mietek cyka i puka w silniku. Ale w trochę innych okolicznościach niż podane przez innych forumowiczów. Zacznę od początku.
Auto, gdy pożyczałem od mamy chodził idealnie jak igiełka. Gdy tylko odkupiłem go od mamy po pierwszym kilometrze zaczęły się przeboje. Najpierw przejeżdżając przez rondo, a dokładniej gdy skręcałem w prawo w wybrany przeze mnie wjazd przez co auto przechylone było w lewo, wtedy zero reakcji na gaz - tak, jakbym wcale tego gazu nie wciskał. Musiałem zatrzymać się, uruchomić ponownie i było ok. Takie sytuacje miały miejsce 5 lub 6 razy. Nagle ustało a w grę weszło cykanie.
Gdy auto odpalę na zimnym to popuka i pocyka chwilkę ale zaraz jest cichutko jak w nówce. Po kilku km, gdy auto się rozgrzeje zaczyna się w/w problem. Kiedy zaparkuję auto i postoi z 5 minut po odpaleniu jest cicho i po paru km - cykanie i pukanie. Nawet gdy zatrzymam auto ale go nie wyłączę to cykanie po paru minutach ucicha do momentu jak całkiem się wyciszy i wtedy znów to samo - parę km cyk, pyk. Przejechałem tak już 10 tys km. Dwa razy byłem już w Polsce - nic się nie pogorszyło, nic nie polepszyło. W grudniu było płukanie jakimś specyfikiem, wymiana oleju i filtra. Parę dni temu to samo aczkolwiek mechanik wlał mi płyn czyszczący (bodajże Wepp - nie pamiętam) i kazał przejechać 30 km. Zrobiłem to i kiedy zajechałem z powrotem wylał zawartość i wyjął filtr paliwa a tam brud. Ten syf wyglądał jak drobny piach. Wlał nowy olej i tak jakby auto troszeczkę, lekko zauważalnie ciszej cykał. Dodam też, że właściciel auta przed moją mamą jeździł na jednym oleju 70 tys km. Ostatni wpis w książce serw. było podczas gdy silnik miał najechane 130 km. Dzisiaj sam zmieniłem tylko filtr oleju, porozciągałem go i było już bardzo mało tego syfu, odrobinę w zakamarkach i zauważyłem gdzieniegdzie opiłki metalu. Dużo? Mało? Nie mam pojęcia, po prostu zauważyłem w niektórych miejscach błyszczące syfy a niektóre z nich były nawet takie półmilimetrowe. Czy uważacie, że coś się sypie?

[youtube:7cac28b31e]http://www.youtube.com/watch?v=AkzeP_9ylnU[/youtube:7cac28b31e]
Powrót do góry
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Czw 21 Mar 2013, 21:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odgłosy z silnika, syf w oleju. [VIDEO]


Nie chce straszyć ale miałem takie cykanie (więcej pukanie) i opiłki metalu w Nissanie Primera GT Sad
Mechanik zaczął rozbieranie od pokryw zaworów i posprawdzał popychacze..były OK bez syfu, wszystko chodziło miękko.
Potem miska olejowa i panewki.....też OK.
Nie dawało i to spokoju i kazałem rozkręcić cały....wyjąć wał i tłoki.
No i dwa tłoki były pęknięte Sad tam gdzie chodziły wyraźne rysy.
Mechanik nawet nie skręcał silnika....musiałem kupić używkę z Niemiec.
Po wstawieniu nowego (używanego) silnika wszystko OK.

Ale podobny dźwięk był jak Twój.....może zaszkodził mu ten brak wymiany olejów ? Może w tym czasie wymieniał bez podbijania książki (w byle jakim warsztacie)
Ale jedno jest pewne...syf i opiłki metalu w oleju nic dobrego nie wróżą Sad
Jedynie rozebranie silnika może coś wyłowić.
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Czw 21 Mar 2013, 22:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odgłosy z silnika, syf w oleju. [VIDEO]


Nic dobrego. Metaliczne dźwięki. Dla własnego sumienia radzę sprawdzić ciśnienie oleju i ciśnienie sprężania.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
mrherod

Czytelnik



Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Grashoek, Limburgia, Holandia
Posiadane auto: Mercedes A-Klasa A140 (99') 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Mar 2013, 22:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odgłosy z silnika, syf w oleju. [VIDEO]


Dzieki koledzy. Dodam, że też myślałem o byle jakich mechanikach ale tutaj mechanicy biorą części ze sklepów z częściami a te oferują Mann'a. Oryginałów nie mają, tylko w ASO można dostać. A filtr oleju był właśnie oryginalny Mercedesa. Sad
Co do Twojego Nissana, na zimnym też tak klepał? Bo mój na zimnym chodzi jak nóweczka.
EDIT: Dzisiaj wieczorem doczytałem gdzieś posta jednego z forumowiczów o tym jak to wyjął czujnik położenia wału, po czym włożył i auto przestało "pyrkać". Nie wiedziałem co miał na myśli pisząc "pyrkać" ale jestem taki, że wszystko sprawdzam zawsze, nawet najmniej prawdopodobne rzeczy. Więc na odpalonym odłączyłem wtyczke od czujnika, samochód zgasł, po czym włożyłem. Wyjąłem kluczyk, włożyłem, przekręciłem stacyjkę na zapłon, odpiąłem czujnik znowu, zgasiłem zapłon, poczekałem chwilę, wpiąłem wtyczkę (takie miałem myśli, że może się zrestartuje). Odpaliłem i cykanie zaczęło ucichać aż wkońcu przestało. Pojechałem jak zwykle na przejażdżkę, polatałem trochę, nawet go na prostej "spiecowałem" i nic. Podjechałem pod dom z cichym silnikiem aż kurcze w szoku byłem. Nie wiem czy miało to coś wspólnego ale jeżeli tak to kamień z serca.
Powrót do góry
golofs

Debiutant



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: A140
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Sty 2014, 18:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Odgłosy z silnika, syf w oleju. [VIDEO]


Jesli na rozgrzanym silniku masz cykanie i pukanie to wymień łańcuszek bo się rozciągnął. Potem jak juz bedzie to rozebrane to wymień też popychacze koszt niewielki.
Po tych zabiegach masz spokój na koleje 100 tyś km.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Pią 24 Sty 2014, 18:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesE 220

93 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie

MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie

MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System