Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Sprinter ) wzrost poziomu oleju w silniku mecedes sprinter 309



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pierrob

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): nowe zochy 16
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Sty 2014, 12:37
Temat postu:

wzrost poziomu oleju w silniku mecedes sprinter 309


Pozdrawiam wszystkich na forum przy okazji cos o sobie ale krotko posiadam mercedesa sprintera 309 cdi 2008 rok 90 konnego to jest bus 3,5 tony kryty caly ,zauwazylem ze w silniku podnosi mi sie poziom oleju po przejechniu 4 5 tysiecy km i zapala mi czerwona lampka jakby od nadmiru albo braku oleju ?ale po spuszczeniu oleju nic sie NIE DZIEJE i jest wszystko w porzadku ale to trwa i mam to drugi raz to samo po przejachaniu 4 lub 5 tysiecy znowu spuszczalem olej i jest ok mam nim juz przejechane 175 000tys kupilem go od firmy wypozyczalni aut dwa tata temu olej zalewam ten sam co mi radzi serwis 5W 30 MOBIL nie wiem co jest grane czy to wtryski mi leja ale nie kopci mi wcale czasami na rezerwie zwienia sie praca silnika w taki glosniejszy workot ale jak zaleje paliwo problem znika moze zmienic olej na gesciejszy 10 W 40 aha byl zapomnial moze byc wazne byl troche molowaty tracil moc i zmienilem zawor EGR na nowy znowu jedzie dobrze wiadomo zadna rewelacja 90 konny tylko PROSZE O BARDZO DOBRA PODPOWIOERDZ PROFESJONALISTY LUB DOBREGO MECHANIKA EWANTUALNIE KOGOS Z FORUM DZIEKUJE Z GORY pozdrawiam wszystkich
PIERROB

[color=green]Przeniesiono. Pkt 8 RF.
Keram[/color]
Powrót do góry
skype status
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Pon 20 Sty 2014, 13:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) wzrost poziomu oleju w silniku mecedes sprinter 309


Witam, Pytanie, a po spuszczeniu oleju jak wyglądał olej, taki sam co zalewałeś i czy płyn chłodniczy nie ucieka przy tym. W skazane przez ciebe problemy, wygląda to tak: Płyn chłodniczy dostaję się do oleju, lub ropa dostaje się do silnika, innej możliwości nie ma. W przywitaniu nie opisujemy problemy techniczne. Warto obejrzeć te linki. Jakie są przyczyny.
http://filtrdpf.blox.pl/html


http://www.oleszczukdiesel.pl/awariawtrysku.html


Ostatnio zmieniony przez archive_49 dnia Czw 23 Sty 2014, 00:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 21 Sty 2014, 00:56
Temat postu:

Re: wzrost poziomu oleju w silniku mecedes sprinter 309


pierrob napisał:
w silniku podnosi mi sie poziom oleju po przejechniu 4 5 tysiecy km i zapala mi czerwona lampka jakby od nadmiru albo braku oleju ?

Odpowiedni (dodatkowy) komunikat pojawia się na wyświetlaczu licznika i nie ma potrzeby się domyślać, czy stan oleju jest za wysoki, czy za niski.
pierrob napisał:
po spuszczeniu oleju nic sie NIE DZIEJE i jest wszystko w porzadku ale to trwa i mam to drugi raz to samo po przejachaniu 4 lub 5 tysiecy znowu spuszczalem olej i jest ok

To co się dzieje? Ktoś ci w nocy olej dolewa? Bo mogę się założyć, że to co masz w misce olejowej na pewno nie jest (po dwukrotnym spuszczaniu) OLEJEM.
Model 906 Sprintera jest wyposażony w filtr cząstek stałych w układzie wydechowym (tak zwany DPF) i wymaga on niestety specjalnego traktowania. Do prawidłowej pracy wymaga przejechania od czasu do czasu dłuższego odcinka (np. pół godziny autostrady) żeby zainicjować i prawidłowo ZAKOŃCZYĆ proces wypalania filtra. Jeżeli auto jeździ krótkie odcinki, to niestety wypalanie filtra zostaje ROZPOCZĘTE, ale nie zostaje ZAKOŃCZONE - bo kierowca wcześniej wyłączy silnik. Każdy proces wypalania wiążę się z wtryskiwaniem dodatkowych porcji paliwa, które spalając się w układzie wydechowym powodują wypalanie cząstek sadzy w DPF-ie. Jeżeli wypalanie nie zostanie satysfakcjonująco zakończone, to w czasie następnej jazdy zostanie znowu zainicjowane, znowu zostanie wtryśnięte dodatkowe paliwo, ale ponieważ wypalanie nie zostanie zakończone, to w czasie następnej .... itd.... itp. A jak powszechnie wiadomo paliwo które nie spala się w czasie suwu pracy zazwyczaj osadza się na ściankach cylindra i spływa do miski olejowej - masz więc winnego przyrastania poziomu tego, co nazywasz OLEJEM a co olejem już niestety nie jest. Piszesz że jest OK, ale tak nie jest. Nie świeci się tylko żadna kontrolka ostrzegawcza na liczniku, ale to co jest w karterze przestało już spełniać wymogi dla oleju i w szybkim tempie niszczy silnik.
pierrob napisał:
olej zalewam ten sam co mi radzi serwis 5W 30 MOBIL ....... moze zmienic olej na gesciejszy 10 W 40

Następna nieświadomość.... Zwracasz uwagę na gęstość oleju, ale czy wiesz, że auta z filtrem DPF koniecznie MUSZĄ być zalewane specjalnym olejem silnikowym o niskiej zawartości popiołu (tzw. LOW ASH)? Zwykły olej wydziela w czasie spalania zwiększoną ilość popiołu i również będzie powodować, że proces regeneracji filtra DPF będzie wielokrotnie częściej inicjowany niż przy zastosowaniu oleju odpowiedniego dla tego silnika.
Tutaj:
http://bevo.mercedes-benz.com/bevolistenmain.php?session_id=&navigation_path=&language_id=1
masz specyfikacje olejów zalecanych przez producenta. Do silnika w twoim aucie musi być stosowany olej wg specyfikacji 228.51, 229.31 oraz 229.51. Tak więc sprawdź sobie co lejesz.
pierrob napisał:
PROSZE O BARDZO DOBRA PODPOWIOERDZ PROFESJONALISTY LUB DOBREGO MECHANIKA EWANTUALNIE KOGOS Z FORUM

No tak - są jeszcze tacy, którzy tak sobie tylko piszą, i WCALE NIE POTRZEBUJĄ BARDZO DOBRA PODPOWIOERDZ PROFESJONALISTY. Po prostu mają problem i chcą sobie popisać i się pożalić.
pierrob napisał:
mam nim juz przejechane 175 000tys

Czy ty wiesz, ile to jest 175 000 tys. ???
To 175 MILIONÓW kilometrów. Jeżeli ten przebieg jest rzeczywisty, to na pewno trafisz do księgi Guinessa, a za to auto dostaniesz dobrze wypasionego Maybacha.
Powrót do góry
pierrob

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): nowe zochy 16
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Sty 2014, 09:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) wzrost poziomu oleju w silniku mecedes sprinter 309


Mercel napisał:
Witam, Pytanie, a po spuszczeniu oleju jak wyglądał olej, taki sam co zalewałeś i czy płyn chłodniczy nie ucieka przy tym. W skazane przez ciebe problemy, wygląda to tak: Płyn chłodniczy dostaję się do oleju, lub ropa dostaje się do silnika, innej możliwości nie ma. W przywitaniu nie opisujemy problemy techniczne.
Witam sorry Mercel jestem pierwszy raz na forum jeszcze nie znam zasad tutaj to raczej plyn chlodniczy odpada bo miesci sie w normie czyli poziom plynu nie rosnie ani maleje bede sie trzymal tej cdrugiej wersji to raczej ro pa dostaje mi sie do silnika na forum ktos napisal o filtrze czastek stalych i jego wypalaniu moje auto jezdzi po miescie w kolo komina na ringu czy obwodowce miasta jade najdluzej 15 minut a tak w ogole to mieszkam za granica tutaj mechanicy to w ogole inna bajka mowia ze nailepiej wymienic silnik ale to cieniasy w porownaniu z polskimi fachowcami nie maja szans, substrykcja oleju napewno sie zgadza sprawdzalem wielokrotnie tak mi podpowiadaja na forum gdzie z gory dzieki wiec zaczne wymieniac czesciej co 10 000 tys bo mowia w servisie ze mozna jezdzic do 20 000tys ale ja tam nie wieze co mowia ja zmieniam olej co 15 000tys narazie jeszcze auto jezdzi (odpokuje w nie malowane )tfu tfu lepiej nie zapeszac auto jest mi potrzebne to pracy bez niego leze ,bede dalej drazyl ten temat bede opisywal i dawal podpowiedzi pozdrawiam PIERROB
Powrót do góry
skype status
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Wto 21 Sty 2014, 15:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes Sprinter ) wzrost poziomu oleju w silniku mecedes sprinter 309


pierrob napisał:
na forum ktos napisal o filtrze czastek stalych i jego wypalaniu

Fajnie. Dwadziescia minut spedzone na wytlumaczenie problemu przybywajacego oleju poszly na marne...
pierrob napisał:
do 20 000tys ale ja tam nie wieze co mowia ja zmieniam olej co 15 000tys

Widze, ze nawet nie przeczytales tego, co napisalem. Zycze sukcesów w poszukiwaniach przyczyn przybywajacego oleju. Nie lubie pisac "sobie i muzom"
Z tego co piszesz to wnioskuje, ze nawet nie wiesz o co w tym wszystkim chodzi. Mozesz sobie wymieniac olej ile chcesz - nawet co 5 tysiecy, a problem dalej pozostanie. Ale jak napisalem: szukaj sobie sam...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 21 Sty 2014, 15:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pionic

Debiutant



Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kańczuga
Posiadane auto: Mercedes Sprinter 318CDI V6 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Lut 2014, 10:52
Temat postu:

Re: wzrost poziomu oleju w silniku mecedes sprinter 309


padl Ci poprostu filtr czastek stalych. mialem u siebie to samo ciagle mi przybywalo oleju tylko w 318 cdi ale to nie ma znaczenia. spalanie pewnie masz wieksze. wiec czeka cie wymiana dpf albo jego usuniecie i wszystko wroci do normy pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Sprinter »

Opinie o samochodach Mercedes Sprinter - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Sprinter ) Porady, problemy techniczne


MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesGLA 220

87 900

2015r.

63 000 km

wielkopolskie

MercedesA 180

13 990

2008r.

198 000 km

małopolskie

MercedesE 200

69 900

2010r.

36 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System