Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
konkret83

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Infiniti FX45 2004; Renault Laguna 2FL 2.0dci 2007; Mercedes W168 A140 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 00:49
Temat postu:

Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Witajcie!
Potrzebuję Waszej pomocy w kwestii remontu/naprawy silnika po wywaleniu oleju przez bagnet. Moja żona jadąc do pracy stwierdziła że auto zaczęło "jakoś głośniej pracować"... Jak wróciła do domu (przejechała ok 10km) poszedłem odpalić autko. Dało się normalnie uruchomić ale chodziło jak traktor, więc od razu wyłączyłem silnik (żadna kontrolka się nie świeci). Po otwarciu maski zauważyłem, że silnik jest zachlapany olejem a bagnet wysunięty ok 3cm. Po przewertowaniu forum diagnoza - zamarzła odma...

Zacholowałem mercka do garażu i rozpocząłem powolne rozbieranie i czyszczenie w komorze silnika. W filtrze powietrza nie ma oleju, po zdjęciu przepływki okazało się, że króciec oraz rurka dochodząca do pokrywy zaworów są kompletnie zasyfione i zamarznięte. Przepustnica też zasyfiona, w kolektorze ssącym niewiele, ale troche syfu sie zebrało.

Udało mi się przeczyścić ten króciec w pokrywie zaworów jednak nie wszystko dało się wydostać i wrażenie mam takie jakby kostka tego lodu wpadła z powrotem pod pokrywę zaworów. Potrzebuję porady czy moje dalsze zamiary są ok, czy jednak powinienem coś zmodyfikować. Mam nadzieję że silnik da się odratować jeszcze...

1) Przeczyszczę przepustnicę oraz przepływkę i tą krótką łamaną rurkę.
2) Przeczyszczę dokładnie odmę z tyłu silnika.
3) Zastanawiam się nad demontażem kolektora ssącego oraz pokrywy zaworów, domniemam że jest tam dużo tej nieszczęsnej mazi a chcę mieć tak to zrobione żebym nie musiał za moment do tematu powracać.
4) Uzupełnię olej i zobaczę jak się auto będzie zachowywało.

Czy uważacie że ten plan jest ok, czy powinienem coś jeszcze zrobić? Co do punktu 3 czy jest on konieczny, bo z tego co się przyglądałem będzie to sporo roboty?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
Pozdrawiam
Kamil
Powrót do góry
gadu-gadu
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 09:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Duża ilość mazi w odmie i jej zamarzanie zazwyczaj świadczy o tym, że silnik auta jest niedogrzany - a powodem najczęściej jest sposób eksploatacji (czyli krótkie trasy nie dające silnikowi osiągnąć temperatury pracy).
Tutaj trzeba by się zastanowić, na ile sensowne jest mechaniczne usuwanie całości - bo nie rób sobie nadziei, że jak lód usuniesz to problem zniknie. W ten sposób usuniesz jedynie skutki - a nie przyczyny. Musisz zmienić sposób eksploatacji, i przynajmniej raz na jakiś czas auto "przegonić" po autostradzie. Silnik osiągnie temperaturę pracy, a woda znajdująca się w oleju odparuje, i przez odmę zostanie skierowana do cylindrów i wydalona na zewnątrz. Jedną z pierwszych oznak gromadzenia się wody jest "majonez" pod pokrywą zaworów i na korku wlewu oleju.
Wydaje mi się, że na chwilę obecną najmniej kosztowne i pracochłonne będzie rozmrożenie silnika w ciepłym garażu, a następnie "przegonienie" go kilkanaście/kilkadziesiąt kilometrów w celu odparowania wody. Na pewno pożądane jest dobre wyczyszczenie odmy - łącznie z użyciem rozpuszczalnika w celu usunięcia wszystkich osadów. Taki zabieg powinien być wystarczający w celu ograniczenia ciśnienia w skrzyni korbowej i zapobiegnie wypychaniu miarki.
Należy zwrócić uwagę, że wypchnięcie miarki jest dosyć niebezpieczne. To znaczy miarka nikomu krzywdy nie zrobi, ale rurka w której jest osadzona miarka sięga drugim końcem do dna miski olejowej (żeby umożliwić wyssanie całego oleju przy wymianie) i wzrost ciśnienia w karterze spowoduje wypychanie oleju na zewnątrz który w kontakcie z gorącymi elementami silnika może doprowadzić do pożaru. To nie jest teoria, bo takie auta widziałem (a w zasadzie pozostałości po nich) Tak więc problem wymaga na pewno poważnego potraktowania.
Powrót do góry
konkret83

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Infiniti FX45 2004; Renault Laguna 2FL 2.0dci 2007; Mercedes W168 A140 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 11:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Dziękuję za szybki odzew Smile

Zdaję sobie sprawę, że problemem jest/była eksploatacja. Autko rzeczywiście jeździ tylko krótkie traski i w dodatku miało walniętą cewkę (chodziło tylko na 3 cylindry jak była wilgoć) przez co do oleju przedostawała się benzyna i jeszcze na domiar złego uszkodzony termostat. Zastanawiam się tylko czy aby na pewno osad, który powstał odparuje... Bo po wymianie termostatu i cewki zmieniłem też olej wraz z filtrem i autem pojeździłem znacznie więcej - dłuższe odcinki itd. Bo chciałem dac mu się porządnie wygrzać. Jak widac to nie wystarczyło... Sad

Kurcze boję się tylko, że pod pokrywą zaworów jest tego majonezu na tyle dużo, że znowu mi się coś zapcha i zamarzne np. ta krótka zgięta rurka od pokrywy zaworów do kolekrota ssącego.

Co do ewentualnych niebezpieczeństw to jestem świadomy, dlatego na pewno cały silnik porządnie umyję i nie będę jeździł nie naprawiwszy tego...

Czyli radzisz aby pokrywę zaworów zostawić w spokoju, wyczyścić odmę (ten wąż z tyłu silnika) przepływkę, przepustnicę i to, jak sądzę, odpowietrzenie pokrywy zaworów i postawić na jakąś dłuższą traskę w celu porządnego dogrzania?

Pozdrawiam
K.
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 18:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


No ciekawy jestem jak to będzie wyglądało, kiedy silnik pracuje jak traktor.
Ciekawe rozwiązanie który podpowiada, nagrzać silnika w garażu a potem go przegonić Confused .
Kolega opisując, że pracowało na 3 cylindra, czyli na 4 cylindrze iskry nie było i jak pisze:
Cytat:
Autko rzeczywiście jeździ tylko krótkie traski i w dodatku miało walniętą cewkę (chodziło tylko na 3 cylindry jak była wilgoć) przez co do oleju przedostawała się benzyna i jeszcze na domiar złego uszkodzony termostat

Więc moim zdaniem w prawdopodobnie 4 cylinder został uszkodzony i należy pierwsze co zrobić, to zmierzyć jakie mają ciśnienie. Dla kolegi który podpowiada polecam rozbieranie właśnie takich silników, bo opisane dość nie realne w rzeczywistości. Pozdrawiam
Powrót do góry
konkret83

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Infiniti FX45 2004; Renault Laguna 2FL 2.0dci 2007; Mercedes W168 A140 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 20:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Kolego Mercel, mam wrażenie że albo źle zrozumiałeś moją wypowiedź, albo ja nieprecyzyjnie sie wyraziłem...

Nierówna praca silnika miała miejsce jeszcze przed tym felernym wyciekiem oleju... Wymiana cewki i świec załatwiła sprawę i wszystko chodziło jak należy. Dopiero kiedy przyszły pierwsze mrozy doszło do wywalenia oleju przez bagnet. Teraz gdy w silniku jest za mało oleju chodzi on jak traktor - głośno, ale pracuje równo. Oczywiście po odpaleniu jak usłyszałem głośną pracę od razu go zgasiłem i po otwarciu maski zauważyłem co się stało...

Jeszcze jedna sprawa - żeby wyjąć odmę muszę opuścić silnik i będę mógł ją doczepić zarówno w miejscu górnego jak i dolnego mocowania do silnika? Czy muszę zrobić to jakoś inaczej? Na zdjęciach widziałem że odma składa sie z dwóch połączonych węży, rozumiem że do wyczyszczenia/przetkania są oba?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 20:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 20:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


witam, raczej nieprecyzyjnie się wyraziłeś.. Teraz ja rozumiem że przez braku oleju, zawory zaczęły głośno pracować, mogłęś tak odrazu?. Więc ja myślę że potrzebny będzie kanał i obejrzyj link jak wygląda mocowanie na dole silnika tej rurki .https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRknYcFgKC62N3Q70T9qonmUUshxARHNthNm5zeMeXQ9fXd2iHQKw Wink
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sro 22 Sty 2014, 23:47
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Na razie nie martw się. Częsty to przypadek każdej mroźnej zimy. Większość z nas to przechodziła nieświadomi tej przypadłości. Teraz będziesz już wiedział co przed zimą należy zrobić. Każdego roku o tej porze jest kilka postów z tym problemem. Poczytaj. Nawet chwilę przed Tobą przypominałem forumowiczom zwłaszcza nowym o sprawdzeniu autek przed mrozami.
Ile oleju wywaliło? Powinna zaświecić się kontrolka i uruchomić sygnał akustyczny. Na szybkiego dobrze zrobiłeś (pkt. 1) i na razie powinno wystarczyć. Oczyść jeszcze rurę wlewu oleju. Wyciągnij z niej kratkę i dokładnie wyczyść. Po pewnym czasie sprawdź czy w łamanej rurce i rurze wlewu oleju nie ma mazi. W zasadzie po pewnym czasie pojawi się ale w małej ilości. Zimę na pewno przelatasz spokojnie.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
konkret83

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Infiniti FX45 2004; Renault Laguna 2FL 2.0dci 2007; Mercedes W168 A140 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Sty 2014, 08:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Keram2504 napisał:

Ile oleju wywaliło? Powinna zaświecić się kontrolka i uruchomić sygnał akustyczny. Na szybkiego dobrze zrobiłeś (pkt. 1) i na razie powinno wystarczyć. Oczyść jeszcze rurę wlewu oleju. Wyciągnij z niej kratkę i dokładnie wyczyść. Po pewnym czasie sprawdź czy w łamanej rurce i rurze wlewu oleju nie ma mazi. W zasadzie po pewnym czasie pojawi się ale w małej ilości. Zimę na pewno przelatasz spokojnie.


Czyli jak rozumiem punkty 2 i 3 mogę sobie odpuścić? Przynajmniej teraz jak jest mroźno, bo kiepsko sie cokolwiek robi w garażu ogrzewanym tylko farelką... Do tego nie mam kanału i czyszczenie odmy było by niezłą partyzantką Wink Ile oleju ubyło jeszcze nie wiem dziś sprawdzę ale moja żona twierdzi że ani kontrolka ani sygnał akustyczny sie nie pojawił, co moge potwierdzić jak uruchomilem auto na moment.
Sprawdziłem jeszcze odmę w górnej części - nie sprawia wrażenia zamarzniętej, daje sie swobodnie ścisnąć, a jak pisalem auto stoi w nieogrzewanym garażu więc gdyby była zapchana i zamarznięta to byłaby twarda prawda?
Powrót do góry
gadu-gadu
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Czw 23 Sty 2014, 21:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Tak te dwa punkty sobie odpuść. Pobawisz się jak będzie cieplej.
W odmie nie wymacasz stwardnień, masz tylko dostęp do niewielkiego odcinka. Jeśli masz sprawny czujnik poziomu oleju to powinna kontrolka zaświecić się. W Twoim przypadku stary olej bym spuścił, nalał świeżego, wymienił filtr oleju i w drogę. Po prostu w środku silnika wytworzyło się ciśnienie gdyż zapchana była rurka w pokrywie zaworów. Udrożniłeś ją i powinno wszystko cykać.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
konkret83

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Infiniti FX45 2004; Renault Laguna 2FL 2.0dci 2007; Mercedes W168 A140 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Sty 2014, 09:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


A więc sprawa wygląda następująco...

Zalałem do silnika świerzego oleju, ubytek był duży bo na poziomie 3,2l czyli auto prawie na sucho jeździło to 5-10km. Silnik dał się uruchomić, na początku pracował dość głośno ale po około 1 minucie wszystko się jakby ułożyło i zaczął chodzić cicho. Co pocieszające cały czas pracował równo. Widać że udroznienie rurki, czyszczenie przepustnicy i przeplywomierza dało efekty - przestał przygasać zaraz po uruchomieniu oraz jakby łatwiej schodzi z obrotów Smile

Niestety są i złe wieści...
1) Podczas "jazdy testowej" zauważyłem, że z silnika wydobywa się dźwięk jakby cykania/stukania. Jest dość głośne i występuje powyżej 2000 obrotów... Dźwięk typowo metaliczny. Wydaje mi się że jednak coś w silniku dostało po tyłku Sad Poza tym funkcjonuje bez zarzutu.

2) Wygląda na to, że mam uszkodzony czujnik ciśnienia oleju, bo kontrolka działa...

Czy Twoim zdaniem mam zmienić olej i filtr mimo faktu że były zmieniane tydzień przed wystąpieniem usterki?
Powrót do góry
gadu-gadu
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Pią 24 Sty 2014, 12:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Czytałem z zainteresowaniem ten temat nic nie pisałem ale dziwiły mnie pocieszające dorady tak jakby nic wielkiego się nie stało, że przez bagnet poszedł olej a auto przez to może nawet 10 km jechało prawie na sucho.
Myślę że sytuacja jest nieciekawa w tym stanie. Z czasem może wszystko wychodzić i okazać się jakie spustoszenie to spowodowało.
To że silnik od razu się nie zatarł nie świadczy, że można będzie nim jeździć.
Obym nie miał racji.
W tej sytuacji to chyba niewiele masz już do stracenia i można próbować różnych sztuczek.... a może doświadczeni koledzy jeszcze coś doradzą.

Trzymam kciuki by było dobrze.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pią 24 Sty 2014, 23:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


W W168 na zegarach masz kontrolkę poziomu oleju.
Jeśli tydzień przed usterką wymieniałeś olej to teraz wystarczy dolewka bez wymiany filtra. Z tego wynika że ponad litr oleju Ci zostało, więc smarowanie kiepskie ale jeszcze było. Po podobnej przygodzie jeżdżę trzy lata, z tym że po zauważeniu wycieku natychmiast zatrzymałem się. Jak do tej pory nie zauważyłem aby silnik brał olej. Wymieniałem juz trzy razy i stan trzyma od wymiany do wymiany. Niepokojące w Twym przypadku jest to że mimo wycieku jazda w dalszym ciągu była kontynuowana.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
arekp88

Czytelnik



Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSK
Posiadane auto: A klasa -140 2001LONG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Sty 2014, 10:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


WITAM PANOWIE
czy zasyfiała odma może być powodem wejśca w tryb awaryjny ? DZIĘKI I POZDRAWIAM
pytam dla tego bo mnie przypadek wywalenia oleju przez bagnet dopadł wczoraj - a parę dni wcześniej włączyła mi się kontrolka błędu .
_________________
arekp88
Powrót do góry
borysmix

Dyskutant



Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 71
Skąd jesteś (miejscowość / region): GORZÓW WLKP
Posiadane auto: A klasa long 2002 1,6 benz
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 25 Sty 2014, 19:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


witam
dwa dni temu miałem te sam problem, 2 dni zimna i jeszcze samochód jakby lukrem oblany,
chciałem go oskrobać ze zmarzliny by ruszyć dalej, motor ruszył, troszkę oczyścilem szybę ruszając do tyłu zobaczyłem plamę oleju przejechałem kawałek, silnik nie terkotał pracował cichutko.
po otwarciu maski zauważyłem olej na osłonie filtra oraz bagnet ,który wyskoczył sam od ciśnienia chyba,
oleju wyciekło około 1 litra -tak na oko,
włożyłem bagnet i odkręciłem korek wlewu oleju, ponownie odpaliłem silnik pracował cicho(zalecił mechanik )na desce nic się nie swieciło ,
w takim stanie zameldowałem się w warsztacie postawiono na odme uzupełniono olej i co trzeba przeczyszczono
teraz znowu stoi w mrozie a żonka boi się jechać, czeka na cieple dni,
mam pytanie jak żyć w mrozy czy przy odpaleniu otworzyć maskę i obserwować co się dzieje motorem
za oknem -14' pozdrawiam
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sob 25 Sty 2014, 22:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


arekp88 napisał:
WITAM PANOWIE
czy zasyfiała odma może być powodem wejśca w tryb awaryjny ? DZIĘKI I POZDRAWIAM
pytam dla tego bo mnie przypadek wywalenia oleju przez bagnet dopadł wczoraj - a parę dni wcześniej włączyła mi się kontrolka błędu .


Odma raczej nie wywaliła błędu ale dużo prawdopodobne że zasyfiała przepustnica. Wyczyść wszystko tak jak wykonał to Kolega konkret83.
borysmix
Cytat:
teraz znowu stoi w mrozie a żonka boi się jechać, czeka na cieple dni,
No to teraz autko odpocznie. Laughing A teraz poważnie; może jeździć do następnej zimy spokojnie. Jak odpalisz autko, przeskrobiesz szyby, zajrzyj pod maskę, zerknij na bagnet, poklep go po filtrze i w drogę. Wink
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesGLA 180

96 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

38 900

2013r.

185 450 km

śląskie

MercedesC 180

18 000

1996r.

296 000 km

śląskie

MercedesC 180

18 900

2005r.

184 217 km

mazowieckie

MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System