Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
heniu999

Czytelnik



Dołączył: 25 Sty 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): sZCZECIN
Posiadane auto: Mercedes Klasa A 140 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Sty 2014, 23:29
Temat postu:

wyciek oleju rurka od bagnetu !


witam, dziś przydarzyła mi się podobna sytuacji jak u kolegi "konkret83". Również olej wyrzuciło przez bagnet i silnik zaczął pracować głośniej. Przeczytałem wasze wszystkie porady. Tylko jest jeden problem nie bardzo wiem gdzie znajdują się te wszystkie rurki jak np. odma itp. mógłby ktoś może poratować jakimś schematem albo zdjęciem?
Powrót do góry
konkret83

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Infiniti FX45 2004; Renault Laguna 2FL 2.0dci 2007; Mercedes W168 A140 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Sty 2014, 17:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Kolego heniu999 poniżej masz obrazek, na którym zaznaczyłem owe elementy na przykładzie mojego silnika.

http://fotoo.pl//out.php?i=705697_dsc04508.jpg

1) Komputer silnika, w tej obudowie znajduje się również przepływomierz - poszukaj na forum, znajdziesz jak wygląda...
2) Przepustnica
3) Gumowa rurka, która u mnie była zamarznięta. Pamiętaj, że w pokrywie zaworów trzeba przeczyścić króciec na który tą rurkę się nasuwa.

Powodzenia!

Nagrałem dźwięk silnika zarówno od razu po odpaleniu na zimno, jak i po przejechaniu pewnego dystansu jak silnik osiągnie już temperaturę pracy. Dają się rozróżnić dwa dźwięki: Pierwszy - taki bardziej głuchy - wydaje mi się że brzmi jak uszkodzona panewka / ew. łańcuch rozrządu. Drugi - bardziej metaliczne cykanie - obstawiam uszkodzony popychacz (szklanki). Proszę bardziej osłuchanych kolegów o potwierdzenie lub zaprzeczenie tej wstępnej diagnozy...

Zimny: http://przeklej.org/file/xPOKH8/Zimny.m4a
Ciepły: http://przeklej.org/file/53R4Vi/Cieply2.m4a
Powrót do góry
gadu-gadu
konkret83

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Infiniti FX45 2004; Renault Laguna 2FL 2.0dci 2007; Mercedes W168 A140 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Sty 2014, 16:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Panowie i Panie, jeśli takowe tu są... Laughing

Czy po odsłuchaniu pracy mojego silnika, macie jakieś sugestie? Będę wdzięczny...
Powrót do góry
gadu-gadu
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Sro 29 Sty 2014, 18:44
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Nie wiem może się mylę ale ja słyszę te tępe uderzenia i na zimnym i na ciepłym. Popychacze OK też słychać na ciepłym ale to nie wszystko.
Ciężko coś wywnioskować z nagrania nie słysząc całości (nagrywany jest dźwięk w okolicy mikrofonu) ...gdzie słychać głośniej góra czy w głębi komory silnika.
Chyba jak nie rozbierzesz to nic się nie dowiesz.
Powrót do góry
konkret83

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Infiniti FX45 2004; Renault Laguna 2FL 2.0dci 2007; Mercedes W168 A140 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Sty 2014, 22:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Co do tych "tępych" dźwięków to rzeczywiście występują zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku... Co do rozbierania, to zastanawiam się czy jest sens się z tym grzebać i próbować reanimować czy jeździć aż silnik padnie i po prostu wymienić na inny... Auto jeździ tylko w pobliżu domu, wiec jak stanie to żona po prostu wezwie taksówkę. A w sumie popychacze, łańcuch rozrządu (jeśli się wyciągnął) lub panewki to koszty chyba dosyć wysokie...

Jak radzicie?
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 29 Sty 2014, 22:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bluevaneo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 350
Skąd jesteś (miejscowość / region): pod w-wa, mazowieckie
Posiadane auto: W414, vaneo 1.6 '02 LPG auto
Piwa: 17/2
Wysłany: Pią 31 Sty 2014, 22:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Odnośnie tępego i głuchego rytmicznego dźwięku to warto sprawdzić czy nie odłączyła się rurka podciśnieniowa, czarna plastikowa w okolicy napinacza łańcucha rozrządu i filtra oleju. Gdy ona się rozłączy to wydaje dźwięki jakby były luzy na korbowodzie.

A odnośnie problemów z odmą.. to myślałem, że to przypadłość jedynie diesli Rolling Eyes Uważam, że warto sobie zasłonić tekturą/folią przynajmniej dolną kratkę w zderzaku. Zablokujemy tym samym napływ lodowatego powietrza do komory silnika.
Powrót do góry
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Wto 05 Sty 2016, 11:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Zgodnie z sugestią admina, dopisuje się do istniejącego wątku.

Wczoraj na parkingu przy rozgrzewaniu auta po kilkudniowym postoju wywaliło żonie oleum przez bagnet. Sądząc po kałuży, raczej więcej niż mniej. Wg opisu nie było żadnych 'dziwnych' objawów typu kontrolki czy alarmy, ale jeszcze sprawdzę.
Ponieważ nie mam gdzie schować auta do ciepłego, na razie czekam aż temperatury będą bardziej przyjazne, żeby się zabrać za czyszczenie, a na razie auto stoi. Wstępnie wiem co mam robić (czyszczenie gumowej rurki, przepustnicy, ewentualnie przepływomierza). Potem auto pójdzie na wymianę oleju i filtra (i tak niedługo by trzeba zrobić). I miejmy nadzieję, że będzie ok. Wstępnie jak sprawdziłem to pod korkiem oleju nie było widać żadnego syfu, ale widać że to za mało żeby być pewnym że rurka się nie zaklei.
Powrót do góry
gadu-gadu
bluevaneo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 350
Skąd jesteś (miejscowość / region): pod w-wa, mazowieckie
Posiadane auto: W414, vaneo 1.6 '02 LPG auto
Piwa: 17/2
Wysłany: Sro 06 Sty 2016, 00:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Niestety w benzynowym silniku nie ma dostępu do tej gumowej rurki odmy. Trzeba by silnik opuszczać, tak jak do wymiany rozrusznika lub czujnika poziomu oleju
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sro 06 Sty 2016, 00:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Wystarczy jak wyczyścicie gumowe kolanko idące od przepustnicy do pokrywy zaworów. Przy okazji przemyjcie środkiem do czyszczenia gaźników przepustnicę. Mietek wtedy przegania wam przez zimę bez niespodzianek w postaci wywalenia zawartości oleju z misy. Późną jesienią stosuję tą procedurę i jak do tej pory nie miałem tego typu niespodzianek.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
bluevaneo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 350
Skąd jesteś (miejscowość / region): pod w-wa, mazowieckie
Posiadane auto: W414, vaneo 1.6 '02 LPG auto
Piwa: 17/2
Wysłany: Sro 06 Sty 2016, 11:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Ja kiedyś sprawdzałem te kolanko u siebie, ale w lato i było czyste, ale może sprawdzę teraz.
Przy okazji warto podkreślić aby na siłę nie pchać przepustnicy palcami!! bo coś się przestawia i później są błędy, ktoś już opisywał taki przypadek.
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sro 06 Sty 2016, 21:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Możesz zajrzeć pod korek wlewu oleju. Jeśli jest tam maź to tym bardziej w tamtym miejscu. Najszybciej tworzy się właśnie gdy temperatura otoczenia jest niska i robicie często krótkie trasy.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Sob 16 Sty 2016, 01:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Jutro odbieram od mechanika po czyszczeniu (rurki, przepustnica, pokrywa zaworów), wygląda że innych szkód nie ma. Teraz jezscze stoi na noc na mrozie (mały ale jest Wink, żeby rano sprawdzić jeszcze na zimnym. Jedyny zgrzyt jaki miałem dziś podsumowując pracę serwisu - stwierdzili że weszło im ponad 5 litrów oleju!. A jednocześnie, że po nalaniu jest 3/4 na bagnecie. No i wiarygodność warsztatu stopniała mocno, bo jeśli wlali za dużo, do d... nie mechanik, a jeśli wlał dobrze to wstyd taką ściemę robić, te pare PLN mogli sobie w robociźnie dowolnie policzyć, jeśli już chcieli naciągnąć...szkoda słów...
Powrót do góry
gadu-gadu
bluevaneo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 350
Skąd jesteś (miejscowość / region): pod w-wa, mazowieckie
Posiadane auto: W414, vaneo 1.6 '02 LPG auto
Piwa: 17/2
Wysłany: Czw 21 Sty 2016, 21:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Odnośnie poziomu oleju to niestety sprawa nie jest taka jasna. Jeśli nalewa się wg wskazań bagnetu do kreski max, to faktycznie może wejść nawet ponad 5 litrów.. ale nie próbowałem.

Natomista jeśli przy wymianie oleju, tzn po spuszczeniu starego i wymianie filtra, nalejemy te książkowe 4.5 l to poziom na bagnecie będzie dokładnie w połowie MIN - MAX.

Niebezpieczeństwo przelania silnika polega na tym, że korbowód może uderzać w powierzchnię oleju tworząc pianę, takiego oleju z bąbelkami nie będzie mogła zassać pompa w rezultacie spadnie ciśnienie, przez co silnik traci smarowanie. Ale myślę że silniki są tak projektowane aby mieć spory margines bezpieczeństwa, może właśnie dlatego inżynierowie Mercedesa ustalili na bagnecie kreskę MAX o 1 litr więcej.

-----------------------------
Przy okazji: Na poniższej fotce strzałka nr 2 wskazuje na przepustnicę, na którą nachodzi gumowa rura dolotu.
Czy tam nie powinno być żadnego cybanta? Lub jakiejś opaski zaciskowej? Bo przynajmniej u mnie ta guma nachodzi bardzo luźno, cały czas mnie to trapi czy po obwodzie nie zasysa brudnego powietrza..
Powrót do góry
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Czw 21 Sty 2016, 23:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Oryginalnie nie ma tam żadnej opaski, ale widziałem już auta w których było to założone. Koszt takie opaski zerowy, więc jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to po prostu załóż. Ja - szukając powodu p0170 też patrzyłem w to miejsce, niby dość ciasno nachodzi, ale bez problemu można ręką zdjąć, więc kto wie. Ale ostatecznie nie zakładałem.
Moje auto odebrane i jeździ. gość stwierdził że jak postało to poziom wszedł do 'max', więc upuścili 0.4L i jest trochę ponad połowę. Wiec przelany nie jest, ale na rachunku dostałem 5.5 i gość bardzo się upierał, że odsysali i może dlatego więcej niż 'typowo' weszło. Przy zwykłej wymianie było wlewane 4.5 L praktycznie bez sprawdzania i było dobrze.

A jeszcze odnośnie wyskakującego u mnie błędu P0170 i czasem sondy P0134. Sonde wymieniłem i zresetowałem błędy i silniczek zapalił się pod dwóch dniach jak zawsze. Teraz - przy okazji rozbierania i czyszczenia, również usunięto mi błędy, nie robiąc nic dodatkowo. I minął tydzień i kontrolka się nie zaświeciła !!
Albo więc po wymianie sondy reset nie był kompletny (może oprócz kasowania błędów trzeba było rozpiąć komputer/przepustnice, czy wykonać jakąs adaptację?). Inny wariant jest taki że teraz jest zima i w takich warunkach błąd nie pojawia się, a wyskoczy gdy będzie ciepło (wcześniejsze kasowanie było latem, po tym jak błąd wyskakiwał regularnie, po prostu auto jeździło z kontrolką).

To w zasadzie trochę nie na temat, ale jako ciekawostka, która wyszła przy okazji 'sprzątania' po wylanym oleju. W każdym razie auto jeździ jak trzeba, jak zrobi parę km to sprawdzę jeszcze czy na pewno nie ma innych skutków ubocznych, typu że gdzieś cieknie np...
Powrót do góry
gadu-gadu
tajmon

Dyskutant



Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: seat
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Kwi 2016, 10:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Wyciek oleju przez bagnet - naprawa


Kolega miał podobny problem jednak dzięki Waszym poradą udało się naprawić. Wielkie dzięki.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesA 180

13 990

2008r.

198 000 km

małopolskie

MercedesE 220

93 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie

MercedesGLC 220

136 500

2019r.

49 000 km

mazowieckie

MercedesC 220

38 500

2012r.

239 000 km

mazowieckie

MercedesC 350

39 900

2010r.

299 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System