Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Próba walki z odma, nowy sposób


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawsob85

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: czarny mercedes a 170 cdi 2004r opcja elegance
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Sty 2014, 21:56
Temat postu:

Próba walki z odma, nowy sposób


witam, mam a 170 cdi i co roku w duże mrozy ten sam problem z odma, w tym roku kontrolowałem sytuacje i odpowiednio zareagowałem przez co straciłem tylko odbrobine oleju, przed odpalenie odkręcam korek wlewu oleju i uruchamiam silnik na około 10 minut aż się nagrzeje co chwile dociskam korek kontrolując, czy aby nie zaczyna wylatywać olej przez bagnet, początkowo widac było że zaczyna sie przelewać wtedy puszczam korek i cała para ucieka przez korek, po krótkim czasie odma odmarza i jest ok, można zakręcic korek i jechać bez obawy o stratę oleju przez bagnet. Moje pytanie brzmi czy żeby nie bawić sie w odkręcanie korka, można go usunąć na stałe, dodawałem gazu do 3000 tys obrotów i nie było widać aby silnik był pozalewany, czy jazda bez korka oleju nie ma wpływa na jakieś ciśnienie w silniku albo jego temperaturę? ewentualnie zastanawiam sie nad wykonaniem jakiejs samoróbki przez która wydostawałaby się para wodna. \\jestem laikiem z góry dziękuję za wszelkie rady.
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Pon 27 Sty 2014, 22:57
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Próba walki z odma, nowy sposób


Ponieważ tamtędy wyrzuca, ale również trochę wciąga (pulsujące ciśnienie), musiał byś rozwiązać problem dostawania się nieczystości do oleju. Dlatego miedzy innymi żadna odma, w sposób prosty nie ma połączenia z powietrzem atmosferycznym.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 27 Sty 2014, 23:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Próba walki z odma, nowy sposób


Nie będę się odnosił do wartości merytorycznej tego "wynalazku", mogę jednak ciebie zapewnić, że pomysł ma już długi rodowód. W latach siedemdziesiątych jeździło na taksówkach sporo dużych fiatów (a później Polonezów). Totalnie zużyte silniki miały już tak duże przedmuchy, że błyskawicznie dochodziło do zanieczyszczenia filtra powietrza olejem z odmy, która była wyprowadzona do jego obudowy. Oparów oleju było tak dużo, że bardzo skutecznie "zarzucało" również świece zapłonowe. Czyli same eksploatacyjne rozkosze. Rzemieślnicy produkowali wtedy takie śmieszne "coś": była to taka gruba podkładka pod korek wlewu oleju z króćcem na który nakładało się długą, gumową rurkę skierowaną pod auto (coś jak rurka przelewowa w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzącego) Urządzenie wybitnie proekeologiczne - ale kto wtedy myślał o takich rzeczach Very Happy
Powrót do góry
maniuś65

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 248
Skąd jesteś (miejscowość / region): dęblin
Posiadane auto: volkswagen sharan 2,0 b+gs 96r.
Piwa: 27/2
Wysłany: Pon 27 Sty 2014, 23:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Próba walki z odma, nowy sposób


Jak ktoś pamięta Żuka w benzynie to zależnie od rodzaju odmy miał korek wlewu oleju tradycyjny lub taki wysoki z sitkami metalowymi. Jak będziesz przerabiał to pomyśl o tym że tędy wydostają się niewielkie ilości spalin i to nie może wpadać do wnętrza wozu bo zaczadziejesz!

pisania dużo w gardle sucho a sponsorów brak.
Powrót do góry
pawsob85

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: czarny mercedes a 170 cdi 2004r opcja elegance
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Sty 2014, 23:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Próba walki z odma, nowy sposób


no dobrze ekologiczne bzdury mnie nie interesują, biorąc pod uwagę, że przy każdej awarii minimum 3 litry oleju dostaje się do gleby, czy rurka wypuszczona w glebę bądz odpowiednio przerobiony korek oleju ma negatywny wpływ na silnik, olej zmieniam regularnie co 10-15 tyś km, samochód jeżdzony w 99% na trasie 50 km do i z pracy, ponoć odma nie występuje na długich odcinkach (co roku obalam ten mit!).
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 27 Sty 2014, 23:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pon 27 Sty 2014, 23:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Próba walki z odma, nowy sposób


pawsob85 napisał:
ponoć odma nie występuje na długich odcinkach

Odma ma związek z autem (dożywotni zresztą) - a nie z odcinkami.

pawsob85 napisał:
olej zmieniam regularnie co 10-15 tyś km


W języku polskim nie ma słowa TYŚĘCY.
Używaj wielkich liter na początku zdania - tak jak inni na tym forum.

To takie uwagi porządkowe Arrow (off topic)
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Wto 28 Sty 2014, 00:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Próba walki z odma, nowy sposób


witam - kolego masz problem - masz praktyczny pomysł na rozwiązanie to do roboty . Zmodyfiowac korek i problem w okresie mrozów masz z głowy - a jak sie zrobi cieplej kup drugi i OK .

W korku wezyk, rurka, dodatkowa podkładka itp . na dzisiaj juz nie problem zrobisz sobie sam - i rano nie ma nerwa - a tak naczytasz sie o ekologi, ortografi itp.

PS. swoja droga dobry temat bo problem wraca jak mrozy .
Powrót do góry
pawsob85

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: czarny mercedes a 170 cdi 2004r opcja elegance
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Sty 2014, 00:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Próba walki z odma, nowy sposób


W tym aucie odma to totalne nieporozumienie, powinni pokazywać ją jako przykład, jak nie należy tej części konstruować, szkoda że na tym forum zajmujemy się pisownią, a nie faktycznym rozwiązywaniem problemów!
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Wto 28 Sty 2014, 14:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Próba walki z odma, nowy sposób


witam >>> do Pawsob85 - forum jak forum , ludziska jak ludziska - nie masz co się zniechecac , bo zawsze się znajdzie najmądrzejszy .. Masz pytania pytaj i sam inf. podawaj dalej , a zawsze ktoś coś znajdzie dla siebie , bo po to jest to forum . Pamiętaj forum ma jeden cel : czyste problemy techniczne - i sterylna praktyczna w miarę wiedzy i doświadczenia informacja . Negacje, interpretacje, wirtualne oratoryjne popisy maja jedna wartość >>> żadną .
Głowa do góry kolego - pytaj , bo kto pyta nie błądzi. pow. Very Happy
Powrót do góry
mick15

Dyskutant



Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: W168 A170L 2003r
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 28 Sty 2014, 23:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Próba walki z odma, nowy sposób


Dzisiaj rozebrałem separator odmy i okazało się że jest tam filtr bawełniany, który się da wyczyścić lub ewentualnie wymienić. Niestety nie widzę w żadnym sklepie takiego. Natomiast na allegro znalazłem dużo filtrów odmy do BMW, być może któryś będzie pasował wymiarami do naszych silników.
Jak nie zapomnę to jutro pomierzę i zrobię zdjęcia.
Powrót do góry
pawsob85

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2011
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): lublin
Posiadane auto: czarny mercedes a 170 cdi 2004r opcja elegance
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 29 Sty 2014, 10:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Próba walki z odma, nowy sposób


Dzieki za pomoc, kupilem drugi korek, dziure wywierciłem, wężyk wsadzilem i skierowałem go w strone podwozia, i po problemie.
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Sro 29 Sty 2014, 18:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Próba walki z odma, nowy sposób


Koledzy pawsob85 i piękny-gienius.
W jakimś celu punkt 15 regulaminu został aktualizowany,a w jakim?
Otóż,żeby takie zielone cielątka jak ja potrafiły zrozumieć post szukając porady dla siebie.Jeżeli post nie zawiera wielkich liter wszystko się zlewa i robi się słowotok i jak wejdzie laik, np kobieta to czytają słowotok nie zrozumie za chiny ludowe Waszych wpisów.
Nie chodzi tu konkretnie o mnie,bo całkiem zielona nie jestem,ale i mi się zdarza ,że muszę przeczytać post kilka razy zanim zrozumiem,dlaczego? bo jest napisany w sposób chaotyczny,z błędami,bez wielkich liter,bez znaków interpunkcyjnych.
Mam nadzieję,że zrozumieliście , o co chodzi.
I jeszcze jedno:
"To wielka różnica czy zrobicie komuś laskę,czy łaskę"
Profesor Bralczyk.
Myślę,że teraz wiecie dlaczego wymagamy od użytkowników polskiej zrozumiałej pisowni.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
rychopycho

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice /Śląskie
Posiadane auto: Mercedes Vaneo 1.7 CDI 2002 Automat
Piwa: 2/3
Wysłany: Sro 29 Sty 2014, 19:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Próba walki z odma, nowy sposób


Do Emiś
Byłem przekonany że to forum o mietku. Okazuje się jednak że to wykłady doktora Miodka na temat pisowni. Napisała Byś coś konkretnego o odmie coś co mogło by pomudz pytającemu a nie umoralniać wszystkich jakie to byki robią. Mechaniory to proste ludzie nie poligloci oni chcą trochę taniej naprawić swoje autka a jak będą chcieli douczyć się polskiego to pewno znajdą inne forum.Jak napisał piekny-gienus "forum ma jeden cel : czyste problemy techniczne " czasem lepiej zostać człowiekiem niż przekonywać innych że człowiekiem się jest. Wink
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sro 29 Sty 2014, 22:04
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Próba walki z odma, nowy sposób


Koledzy nie marudzić mi tu tylko i starajcie się pisać w miarę po naszemu. Na innych forach za takie pisanie dawno by już Was nie było.
Temat pisowni uważam za zamknięty. Komentarze odnośnie pisowni w działach technicznych natychmiast będziemy usuwać. Uwagi odnośnie tego problemu proszę przedstawiać w odpowiednich działach.
Dzięki za uwagę.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
delek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 825
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: w168 170 cdi
Piwa: 95/5
Wysłany: Pon 24 Sie 2015, 08:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Próba walki z odma, nowy sposób


Pytanie do mechaników.
Mam 170 CDI, model sprzed liftingu. Odma nie ma żadnego wkładu, a jedynie działa na zasadzie zaworu - gumowa membrana, kto to rozbierał to wie. Czy mogą być jakieś negatywne konsekwencje pozbycia się tej membrany i jeżdżenia bez niej???? Pytam bo i tak u mnie jest delikatnie nadpęknięta i opary oleju brudzą maskę, a tak wyrzuciłbym ją i wkleił dekiel obudowy na uszczelniacz. W wolnossącym motorze zrobiłbym tak bez wahania ale nie wiem jak to jest w doładowanym.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki diesla


MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie

MercedesE 220

93 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesC 220

36 900

2011r.

227 000 km

lubelskie

MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System