Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pietrucha-69

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: SLK -R170 2.0 136km 97r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Lut 2014, 12:17
Temat postu:

przednie lampy


witam forumowiczów
kupiłem mercedesa który delikatnie rzecz ujmując nie miał za bardzo przodu
w tej chwili mam kupione: zderzak, błotniki ,maskę przedni pas dolny i górny. przymierzam sie do kupna lamp i atrapy. Oglądałem te elementy i na allegro i na ebay-u , oraz na stronach firm tuningowych głownie niemieckich.Zagłębiłem sie w temacie i okazało się że na allegro sprzedawane są lampy , które zostały wycofane ze sprzedaży w Niemczech.
Mówię o tych z ringami i podświetlanych ledami. Nie maja one możliwości regulacji wysokości świecenia i możliwości zamontowania takiej regulacji pneumatycznej bądź elektrycznej. Znalazłem na niemieckiej stronie "carpartsonline.de"reflektory z podświetleniem ringów FFCL o 45 euro droższe od tych z allegro które mają możliwość wykorzystania istniejącej instalacji pneumatycznej po zastosowaniu specjalnych złączek, ni i bez porównania dużo lepiej świecą. Na niemieckiej stronie znalazłem też artykuł mówiący że przepisy TIFF zabraniają montażu lamp bez możliwości regulacji chociażby z kabiny a co za tym idzie policja może zabrać dowód i odholować auto do granicy co wiąże się z przykrymi wydatkami.Chciałbym powiedzieć również że dzwoniłem raczej do wszystkich polskich wystawiających się na allegro sprzedawców i nikt nie był zainteresowany sprowadzeniem mi takich lamp do polski . Puki co z tego co wiem u nas nie ma takiego przepisu ale w końcu jesteśmy w unii i wszystko może się zmienić i bez sensu jest wydawać pieniądze na coś co za chwile może okazać się bublem Pozdrawiam
_________________
szukam pasjonata takiego jak ja , który za zaskórniaki kupuje narzędzia i sprzęt do garażu, warsztatu i chciałby razem ze mną odbudowywać i sprzedawać auta , a docelowo stworzyć profesjonalny warsztat z okolic Dzikowa , Silna ,Osieka
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Czw 06 Lut 2014, 12:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


@pietrucha-69

To jest wywód ? czy pytanie ?

Jeśli wywód to dziekujemy - wiemy Smile

Jeśli pytanie, to coś za coś owszem nie można regulować bo nie ma jak, sprzedaję właśnie jedną z SLK, ktora ma takie lampy, ladnie to wyglada ale swieci prawidlowo dopiero jak sie pod górę jedzie Shocked

Takie zycie, sa jeszcze klasyczne lampy dymione, ktore daja sie regulowac i nie maja tych pseudo soczewek Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
pietrucha-69

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: SLK -R170 2.0 136km 97r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Lut 2014, 13:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


No nie ukrywajmy pięknego przodu to to auto nie ma. Na pewno są tacy jak ja, którzy by chcieli cos z tym zrobić. Napisałem o tym, bo nie każdy zdaje sobie z tego sprawę , że kupiony na allegro nowy z gwarancją przedmiot może być niepełnowartościowy. Osobiście czułbym pewien dyskomfort wracając od sąsiadów na autolawecie chudszy o kilkaset euro i podświadomie oszukany ze przy sprzedaży nikt mi o tym nie powiedział
pozdrawiam
_________________
szukam pasjonata takiego jak ja , który za zaskórniaki kupuje narzędzia i sprzęt do garażu, warsztatu i chciałby razem ze mną odbudowywać i sprzedawać auta , a docelowo stworzyć profesjonalny warsztat z okolic Dzikowa , Silna ,Osieka
Powrót do góry
gadu-gadu
kondri87

Debiutant



Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: MB
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 19 Paź 2014, 23:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


Podłączę się pod temat.
Na jakich lampach jeździcie?
Ja mam u siebie seryjne, ale moim zdaniem dają one za słabe światło do jazdy w nocy i zastanawiam się nad wymianą. Polecacie jakieś lampy?
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 09:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


Wiesz dużego wyboru to nie masz Smile

1) soczewki, które mają permanentne problemy z poziomowaniem się...ale za to wyglądają super, pytanie co ważniejsze...






2) Dymionie bądź w chromie odświeżone seryjne i to jest uważam najbardziej rozsądny wybór, bo to działa i też dobrze wygląda






3) No i seria oczywiście jak mówisz że słabo świeci to może trzeba troszkę spolerować ? Tak czy owak Ja jeżdżę na serii, na żarówkach jakichś blue vision, i daje mi to ładne białe światło a nie żółtawe Smile


Pozdr...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 09:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kondri87

Debiutant



Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: MB
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 22 Paź 2014, 22:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


Dzięki za odpowiedź. Faktycznie jedną lampę mam trochę już pożółkłą i nieszczelną. Albo ją wymienię na nową, albo kupię komplet tych odświeżonych seryjnych z punktu 2, w chromie pięknie wyglądają. Jeszcze przemyślę.
Wyczytałem tylko, że te odświeżone są na żarówki H4, a seryjnie są dwie H7. Wiesz może, albo ktoś wie czy po ich zainstalowaniu nie będzie się przypadkiem świeciła kontrolka przepalonej żarówki?

Pozdrawiam
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Czw 23 Paź 2014, 09:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


H4 są chyba dwuwłóknowe a H7 jednowłóknowe i mają jakąś minimalną różnice Watów, może to wpłynąć na ECU natomiast tutaj chyba problemem jest to że H7 ma wtyk na 2 blaszki a H4 na 3... Natomiast empirycznie tego nie sprawdziłem... Niemniej jednak P&P to z pewnością nie będzie... Niestety tuning naszych szrotów nie wygląda tak klarownie jak w przypadku golfów Smile

POzdrawiam
Powrót do góry
castillo20

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfów/Dolnośląskie
Posiadane auto: Mercedes SLK 200 2.0 kompressor 1999r
Piwa: 6/3
Wysłany: Sob 25 Paź 2014, 09:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


Ja mam soczewki z opcji numer 1 + do tego xenony ( oczywiście całość to nielegal niestety) ale gwarantuje, że w nocy wyglądają obłędnie, jak w jakimś nowym sportowym mercedesie. Za dnia z kolei moim zdaniem również prezentują się całkiem fajnie, widoczność przy xenonach jest mega. Z policją nie mam problemów, ale oczywiście jak się jakiś uparty znajdzie to dowodzik poleci, jednak wszystko ratuje to, że auto rzadko spotykane i wszyscy myślą, że xenony to seria. Wtyczki lamp nie pasują do naszej seryjnej instalacji, ale wystarczy dokupić przejściówki nie drogo i jest ok. Lampy te naprawdę odmładzają front naszych slk bo właśnie te stare seryjne to jeden z największych mankamentów w tych mercach moim zdaniem. Dam parę fotek mojego:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a651937624ac900c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7c6a8e072520d206.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ca117b4178342422.html
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Sob 25 Paź 2014, 10:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


castillo20, celowo zmieniłeś zderzak na po lifcie czy "musiałeś" ? Dodatkowo nie myślałeś aby wywalić kierunki boczne ze zderzaka, oraz podmienić pomarańcz na np. chrom ? aby synchronizować wszystkie dodatkowe kolory ?
Powrót do góry
castillo20

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfów/Dolnośląskie
Posiadane auto: Mercedes SLK 200 2.0 kompressor 1999r
Piwa: 6/3
Wysłany: Sob 25 Paź 2014, 10:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


Zderzak zmieniłem bo mi lis wyskoczył na drodze i pomyślałem, że od razu zacznę zmieniać wszystko na lift, listwy boczne też mam, ale muszę oddać do lakiernika. Pomarańcz mi się właśnie podoba i na żywo wygląda spoko, jakaś taka mała odskocznia od jednolitego koloru
Powrót do góry
kondri87

Debiutant



Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: MB
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 26 Paź 2014, 19:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


castillo20 rzeczywiście piękna fura, gratuluję!
Przejściówki faktycznie załatwiłyby sprawę podłączenia, rozejrzę się za nimi na allegro. Czy polecasz może jakiś sklep?
No i pytanie jak z kontrolką przepalonej żarówki? Działa prawidłowo?

Pozdrawiam
Powrót do góry
castillo20

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfów/Dolnośląskie
Posiadane auto: Mercedes SLK 200 2.0 kompressor 1999r
Piwa: 6/3
Wysłany: Wto 28 Paź 2014, 20:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


Dzięki. Ja u siebie nie mam kontrolki błędu żarówki także chyba każde lampy są tak zrobione żeby nie było. A co do przejściówek to z tego co pamiętam chyba takie http://mmtuning.pl/products/adaptery-wtyczki-mercedes-slk-lamp
Powrót do góry
foka_slk

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: r170.447
Piwa: 8/0
Wysłany: Pią 20 Mar 2015, 12:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


I ja sie wziełem za zmiane lamp i uzupelnienie braków tj. halogenow i tez grill od clk idzie Smile
Wrzuce fotki po montazu.

[img] http://s10859.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=a9fZBtPb9G6-hV-qzJgeIipXFmjA32tRac8RPpFYmH9AXdp_Cf524neS8lSQkcfKfdHh9TE1MWcLLnoAVi6rikZzxZVq5Sske2qcPRVlY84&pv=2 [/img]
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Pią 20 Mar 2015, 13:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


foka_slk popełniłeś błąd kupując chromowane przeciwmgielne, mam je od chyba 2 lat, wyglądają od jakiegoś czasu obrzydliwie, bo to nie jest prawdziwy chrom...

Pozdrawiam
Powrót do góry
foka_slk

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: r170.447
Piwa: 8/0
Wysłany: Pią 20 Mar 2015, 15:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


Mam dobry preparat do chromu i alachromu bo jak kupilem ten grill od clk (uzywany) to chrom byl moocno zasniedzialy i gwiazda tez wygladala jakby ktos sie na nią zrzygał a przetarlem tym preparater i jak nowe, a jak nie da rady to halogeny przemaluje srebrzanką tak jak tą listwe w zderzaku.

Lampy kupilem tylko dlatego ze znalazlem okazyjnie uzywane a stare byly juz pozolkle i ktos wsadzil xenony i na przegladzie sapali...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa SLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa SLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLC 220

178 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie

MercedesB 180

49 999

2015r.

217 000 km

łódzkie

MercedesE 350

71 900

2013r.

252 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie

MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System