Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pietrucha-69

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: SLK -R170 2.0 136km 97r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Lut 2014, 12:17
Temat postu:

przednie lampy


witam forumowiczów
kupiłem mercedesa który delikatnie rzecz ujmując nie miał za bardzo przodu
w tej chwili mam kupione: zderzak, błotniki ,maskę przedni pas dolny i górny. przymierzam sie do kupna lamp i atrapy. Oglądałem te elementy i na allegro i na ebay-u , oraz na stronach firm tuningowych głownie niemieckich.Zagłębiłem sie w temacie i okazało się że na allegro sprzedawane są lampy , które zostały wycofane ze sprzedaży w Niemczech.
Mówię o tych z ringami i podświetlanych ledami. Nie maja one możliwości regulacji wysokości świecenia i możliwości zamontowania takiej regulacji pneumatycznej bądź elektrycznej. Znalazłem na niemieckiej stronie "carpartsonline.de"reflektory z podświetleniem ringów FFCL o 45 euro droższe od tych z allegro które mają możliwość wykorzystania istniejącej instalacji pneumatycznej po zastosowaniu specjalnych złączek, ni i bez porównania dużo lepiej świecą. Na niemieckiej stronie znalazłem też artykuł mówiący że przepisy TIFF zabraniają montażu lamp bez możliwości regulacji chociażby z kabiny a co za tym idzie policja może zabrać dowód i odholować auto do granicy co wiąże się z przykrymi wydatkami.Chciałbym powiedzieć również że dzwoniłem raczej do wszystkich polskich wystawiających się na allegro sprzedawców i nikt nie był zainteresowany sprowadzeniem mi takich lamp do polski . Puki co z tego co wiem u nas nie ma takiego przepisu ale w końcu jesteśmy w unii i wszystko może się zmienić i bez sensu jest wydawać pieniądze na coś co za chwile może okazać się bublem Pozdrawiam
_________________
szukam pasjonata takiego jak ja , który za zaskórniaki kupuje narzędzia i sprzęt do garażu, warsztatu i chciałby razem ze mną odbudowywać i sprzedawać auta , a docelowo stworzyć profesjonalny warsztat z okolic Dzikowa , Silna ,Osieka
Powrót do góry
gadu-gadu
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Czw 06 Lut 2014, 12:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


@pietrucha-69

To jest wywód ? czy pytanie ?

Jeśli wywód to dziekujemy - wiemy Smile

Jeśli pytanie, to coś za coś owszem nie można regulować bo nie ma jak, sprzedaję właśnie jedną z SLK, ktora ma takie lampy, ladnie to wyglada ale swieci prawidlowo dopiero jak sie pod górę jedzie Shocked

Takie zycie, sa jeszcze klasyczne lampy dymione, ktore daja sie regulowac i nie maja tych pseudo soczewek Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
pietrucha-69

Debiutant



Dołączył: 06 Lut 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: SLK -R170 2.0 136km 97r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Lut 2014, 13:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


No nie ukrywajmy pięknego przodu to to auto nie ma. Na pewno są tacy jak ja, którzy by chcieli cos z tym zrobić. Napisałem o tym, bo nie każdy zdaje sobie z tego sprawę , że kupiony na allegro nowy z gwarancją przedmiot może być niepełnowartościowy. Osobiście czułbym pewien dyskomfort wracając od sąsiadów na autolawecie chudszy o kilkaset euro i podświadomie oszukany ze przy sprzedaży nikt mi o tym nie powiedział
pozdrawiam
_________________
szukam pasjonata takiego jak ja , który za zaskórniaki kupuje narzędzia i sprzęt do garażu, warsztatu i chciałby razem ze mną odbudowywać i sprzedawać auta , a docelowo stworzyć profesjonalny warsztat z okolic Dzikowa , Silna ,Osieka
Powrót do góry
gadu-gadu
kondri87

Debiutant



Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: MB
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 19 Paź 2014, 23:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


Podłączę się pod temat.
Na jakich lampach jeździcie?
Ja mam u siebie seryjne, ale moim zdaniem dają one za słabe światło do jazdy w nocy i zastanawiam się nad wymianą. Polecacie jakieś lampy?
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 09:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


Wiesz dużego wyboru to nie masz Smile

1) soczewki, które mają permanentne problemy z poziomowaniem się...ale za to wyglądają super, pytanie co ważniejsze...






2) Dymionie bądź w chromie odświeżone seryjne i to jest uważam najbardziej rozsądny wybór, bo to działa i też dobrze wygląda






3) No i seria oczywiście jak mówisz że słabo świeci to może trzeba troszkę spolerować ? Tak czy owak Ja jeżdżę na serii, na żarówkach jakichś blue vision, i daje mi to ładne białe światło a nie żółtawe Smile


Pozdr...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 09:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kondri87

Debiutant



Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: MB
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 22 Paź 2014, 22:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


Dzięki za odpowiedź. Faktycznie jedną lampę mam trochę już pożółkłą i nieszczelną. Albo ją wymienię na nową, albo kupię komplet tych odświeżonych seryjnych z punktu 2, w chromie pięknie wyglądają. Jeszcze przemyślę.
Wyczytałem tylko, że te odświeżone są na żarówki H4, a seryjnie są dwie H7. Wiesz może, albo ktoś wie czy po ich zainstalowaniu nie będzie się przypadkiem świeciła kontrolka przepalonej żarówki?

Pozdrawiam
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Czw 23 Paź 2014, 09:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


H4 są chyba dwuwłóknowe a H7 jednowłóknowe i mają jakąś minimalną różnice Watów, może to wpłynąć na ECU natomiast tutaj chyba problemem jest to że H7 ma wtyk na 2 blaszki a H4 na 3... Natomiast empirycznie tego nie sprawdziłem... Niemniej jednak P&P to z pewnością nie będzie... Niestety tuning naszych szrotów nie wygląda tak klarownie jak w przypadku golfów Smile

POzdrawiam
Powrót do góry
castillo20

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfów/Dolnośląskie
Posiadane auto: Mercedes SLK 200 2.0 kompressor 1999r
Piwa: 6/3
Wysłany: Sob 25 Paź 2014, 09:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


Ja mam soczewki z opcji numer 1 + do tego xenony ( oczywiście całość to nielegal niestety) ale gwarantuje, że w nocy wyglądają obłędnie, jak w jakimś nowym sportowym mercedesie. Za dnia z kolei moim zdaniem również prezentują się całkiem fajnie, widoczność przy xenonach jest mega. Z policją nie mam problemów, ale oczywiście jak się jakiś uparty znajdzie to dowodzik poleci, jednak wszystko ratuje to, że auto rzadko spotykane i wszyscy myślą, że xenony to seria. Wtyczki lamp nie pasują do naszej seryjnej instalacji, ale wystarczy dokupić przejściówki nie drogo i jest ok. Lampy te naprawdę odmładzają front naszych slk bo właśnie te stare seryjne to jeden z największych mankamentów w tych mercach moim zdaniem. Dam parę fotek mojego:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a651937624ac900c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7c6a8e072520d206.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ca117b4178342422.html
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Sob 25 Paź 2014, 10:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


castillo20, celowo zmieniłeś zderzak na po lifcie czy "musiałeś" ? Dodatkowo nie myślałeś aby wywalić kierunki boczne ze zderzaka, oraz podmienić pomarańcz na np. chrom ? aby synchronizować wszystkie dodatkowe kolory ?
Powrót do góry
castillo20

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfów/Dolnośląskie
Posiadane auto: Mercedes SLK 200 2.0 kompressor 1999r
Piwa: 6/3
Wysłany: Sob 25 Paź 2014, 10:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


Zderzak zmieniłem bo mi lis wyskoczył na drodze i pomyślałem, że od razu zacznę zmieniać wszystko na lift, listwy boczne też mam, ale muszę oddać do lakiernika. Pomarańcz mi się właśnie podoba i na żywo wygląda spoko, jakaś taka mała odskocznia od jednolitego koloru
Powrót do góry
kondri87

Debiutant



Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: MB
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 26 Paź 2014, 19:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


castillo20 rzeczywiście piękna fura, gratuluję!
Przejściówki faktycznie załatwiłyby sprawę podłączenia, rozejrzę się za nimi na allegro. Czy polecasz może jakiś sklep?
No i pytanie jak z kontrolką przepalonej żarówki? Działa prawidłowo?

Pozdrawiam
Powrót do góry
castillo20

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfów/Dolnośląskie
Posiadane auto: Mercedes SLK 200 2.0 kompressor 1999r
Piwa: 6/3
Wysłany: Wto 28 Paź 2014, 20:09
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


Dzięki. Ja u siebie nie mam kontrolki błędu żarówki także chyba każde lampy są tak zrobione żeby nie było. A co do przejściówek to z tego co pamiętam chyba takie http://mmtuning.pl/products/adaptery-wtyczki-mercedes-slk-lamp
Powrót do góry
foka_slk

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: r170.447
Piwa: 8/0
Wysłany: Pią 20 Mar 2015, 12:08
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


I ja sie wziełem za zmiane lamp i uzupelnienie braków tj. halogenow i tez grill od clk idzie Smile
Wrzuce fotki po montazu.

[img] http://s10859.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=a9fZBtPb9G6-hV-qzJgeIipXFmjA32tRac8RPpFYmH9AXdp_Cf524neS8lSQkcfKfdHh9TE1MWcLLnoAVi6rikZzxZVq5Sske2qcPRVlY84&pv=2 [/img]
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Pią 20 Mar 2015, 13:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


foka_slk popełniłeś błąd kupując chromowane przeciwmgielne, mam je od chyba 2 lat, wyglądają od jakiegoś czasu obrzydliwie, bo to nie jest prawdziwy chrom...

Pozdrawiam
Powrót do góry
foka_slk

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: r170.447
Piwa: 8/0
Wysłany: Pią 20 Mar 2015, 15:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) przednie lampy


Mam dobry preparat do chromu i alachromu bo jak kupilem ten grill od clk (uzywany) to chrom byl moocno zasniedzialy i gwiazda tez wygladala jakby ktos sie na nią zrzygał a przetarlem tym preparater i jak nowe, a jak nie da rady to halogeny przemaluje srebrzanką tak jak tą listwe w zderzaku.

Lampy kupilem tylko dlatego ze znalazlem okazyjnie uzywane a stare byly juz pozolkle i ktos wsadzil xenony i na przegladzie sapali...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa SLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa SLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesE 200

29 990

2010r.

256 900 km

wielkopolskie

MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesE 250

68 900

2013r.

245 000 km

lubelskie

MercedesC 200

69 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System