Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Vito ) Problem z odpaleniem.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JarekD

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Mercedes Vito 112 CDI 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lut 2014, 18:57
Temat postu:

Problem z odpaleniem.


Witam. Mam problem od kilku dni, który starają się usunąć fachowcy i nic z tego nie wynika. Od poniedziałku pojawił się problem z odpaleniem Vitka. Po kilku próbach udało się i odstawiłem samochód do mechanika. Po przeglądzie immobilisera autko nie chciało zapalić. Pojawił się problem z rozrusznikiem... nie działał. Wymieniono na nowy i autko odpala, ale zaraz gaśnie. I tak w kółko. Elektryk rozkłada ręce. Może ktoś z Was miał podobny problem ze swoim Vitkiem i udało się go rozwiązać... pomóżcie bo autko przyjemne, a zaczyna mi bokiem wychodzić. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 27 Lut 2014, 00:11
Temat postu:

Re: Problem z odpaleniem.


JarekD napisał:
Po przeglądzie immobilisera autko nie chciało zapalić. Pojawił się problem z rozrusznikiem... nie działał. Wymieniono na nowy i autko odpala, ale zaraz gaśnie. I tak w kółko. Elektryk rozkłada ręce.

Immobilizer oryginalny czy dołożony? Jeżeli jest oryginalny - to jesteś tego pewien? Jest widoczny po rozkodowaniu VIN? Jakie błędy pokazuje po podłączeniu komputera? Jakie jest ciśnienie na rail'u w czasie odpalania?
Trudno się dziwić, że elektryk rozkłada ręce skoro nic nie zrobił. Ma chociaż przynajmniej jakiś prosty tester - czy tylko śrubokręt i kombinerki? Czy jakaś konkretna kontrolka świeci się na liczniku jak auto odpala i gaśnie?
Powrót do góry
JarekD

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Mercedes Vito 112 CDI 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Lut 2014, 12:35
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem z odpaleniem.


Nie rozkodowywałem VIN-u, ale to nadrobię. Według elektryka immobiliser oryginalny. Dowiedziałem się dzisiaj, że tester wykrył trzy błedy: przepływomierz, który chyba w tym przypadku nie ma większego znaczenia, błąd o kodzie P0100 oraz P1630. Oprócz błędów zaświeciła się kontrolka awarii ASR-u. Dałem mu czas do 17. Jutro przekazuję Vitka dalej. No chyba, że mu się uda naprawić, w co szczerze wątpię.
Sprawdziłem kod 0100... to przepływka Wink
Powrót do góry
JarekD

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Mercedes Vito 112 CDI 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Lut 2014, 11:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem z odpaleniem.


Jest postęp. Totalna cisza... autko zmieniło mechanika, który myślę, że ogarnie temat. Jak tylko Vitek wyjedzie dam znać w czym tkwił problem.
Powrót do góry
JarekD

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Mercedes Vito 112 CDI 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Mar 2014, 10:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem z odpaleniem.


Temat zakończony. Uszkodzony przewód cewki immobilizera... pierwszy elektryk oprócz chęci nie dysponował praktycznie niczym co mogłoby pomóc w rozwiązaniu problemu. Przy okazji wymieniono rozrusznik (mam nowy więc nie narzekam Wink ) w warsztacie obok, w którym po wymianie samochód wystawiono, a w zasadzie wypchano na zewnątrz pozostawiając elektrykowi. Żadnego zainteresowania tematem. Korzystając z okazji chciałbym przestrzec przed korzystaniem z usług firm Boston ora AutoParts mieszczących się przy ulicy Dworcowej 50 w Gliwicach. Vitem ich przerósł. Pozdrawiam forumowiczów.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 06 Mar 2014, 10:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
JarekD

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Mercedes Vito 112 CDI 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Mar 2014, 10:29
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem z odpaleniem.


[quote="JarekD"] Vitem ich przerósł.

Vitek Smile
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 06 Mar 2014, 10:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem z odpaleniem.


Coś mi tu nie gra. Przy takim uszkodzeniu powinien pojawić się na wyświetlaczu licznika "Start Error" po włączeniu zaplonu. Niemożliwe żebyś przeoczyl.
Powrót do góry
JarekD

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Mercedes Vito 112 CDI 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Mar 2014, 00:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Problem z odpaleniem.


Być może tak, gdyby... działał. Kupiłem z uszkodzonym licznikiem, a sprzedający zapewniał mnie, że uszkodził niechcący taśmę próbując wymienić żarówki. Jak zdążyłem już zauważyć żarówki można wymienić nie otwierając licznika. Sprawa immobilizera i sposób jego "naprawy" zamykają prawdopodobnie listę ukrytych wad pojazdu zatajonych przez sprzedającego o czym został już poinformowany, a sprawa prawdopodobnie znajdzie finał w sądzie. Pozdrawiam.
Powrót do góry
adzam

Czytelnik



Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): D.G.
Posiadane auto: Vito 639 115 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 18:12
Temat postu:

problem z odpalaniem po wymianie podkładek pod wtryskiwacze


Witam.Oto moja historia.Vito 115 cdi 2004.
Pewnego dnia odpalając autko,usłyszałem lekkie cykanie, diagnoza przedmuch na wtryskiwaczu,
no to jedziemy do mechaniora,autko zostawione na jeden dzień,tel. auto do odbioru,mijają trzy dni czuć spaliny w kabinie,
biore sie za ściągnięcie pokrywy wtryskiwaczy, przedmuch na wtryskiwaczu-ten sam (podkładka ponoć wymieniona),jadę do mechaniora
auto zostaje na jeden dzień, tel. odbiór autka i do dziś nic nie śmierdzi i nie cyka jest OK.
Ale sprawa wyglada nastepująco;
1.przed wymianą odpalanie (2-3 obroty pali).
2.po pierwszej wymianie podkładki pod wtryskiem, odpalanie lodzio miodzio(2-3 obroty pali).
3.po drugiej wymianie podkładki, odpalanie (4-5 obrotów pali lekkie drganie i 4 sek wszystko ok, po wymianie minelo juz trzy tygodnie)
4.po dwóch dniach zero jazdy,odpalanie (10 obrotów pali), nie gaśnie podczas jazdy POWER jest, zero jakiś dziwnych zachowań.
5.ostatnia jazda(02.01.15),aktualna próba odpalenia(05.01.15),3xpo 10sek. odpalił Smile ,po małym rozruchu i po ponownym odpalaniu pali od strzalu.
6.sprawdzenie,czy przypadkowo nie ma błędu,i nagle bum jest usterka!!!odczyt na Torque.

p2051-Układ napędowy-
Reductant Injector Circuit Low bank2 Unit 1
google translator-(redukujący obwód wtryskiwacza niskie Bank 2 1 jednostka)- niech ktoś to dobrze przedlumaczy zeby mialo ręce i nogi Wink

- odnośnie pierwszej wymiany podkładki pod wtryskiem coś mi sie zdaje że ściemnił,i wogóle nie wyciągał wtrysku,nie odkręcał przewodów,
bo nie zauważyłem żadnych śladów ruszania przewodów, bo palił jak zawsze bez problemów, druga wymiana i problem ;(


moje pytanie;
- czy mógł się układ paliwowy zapowietrzyć,
- źle spasowane przewody metalowe od listwy do wtryskiwacza,
- ewentualnie uszkodzenie wtryskiwacza?


myślę że niezła opowieść Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Vito »

Opinie o samochodach Mercedes Vito - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne


MercedesGLC 220

124 900

2018r.

95 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie

MercedesVito

124 999

2018r.

335 000 km

pomorskie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesS 55 AMG

49 900

2001r.

163 291 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System