Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Viano ) Merc VIANO - dziwny spadek mocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Viano ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GregoryP

Czytelnik



Dołączył: 27 Lut 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin, woj. śląskie
Posiadane auto: Mercedes Viano Ambiente 2.2 CDI 2005 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Lut 2014, 19:26
Temat postu:

Merc VIANO - dziwny spadek mocy


Witam serdecznie.
Jestem szczęśliwym posiadaczem Merca Viano z 2005 r. 2,2 CDI - automat. Autko kupiłem w 2009 roku i jak do tej pory sprawował się bez zarzutów. Niestety jakiś miesiąc temu zaczęło się dziać coś dziwnego. Po odpaleniu silnika (zimny/ciepły) auto rusza bez problemu, jedzie sprawnie, przyspiesza jak należy. Do pewnego momentu. W chwili zatrzymania auta, czy na światłach czy na skrzyżowaniu pojawia się mój problem czyli spadek mocy (nie zawsze po pierwszym zatrzymaniu). Po dodaniu gazu auto wykazuje (przynajmniej w moim odczuciu) spadek mocy co najmniej o połowę, robi się mułowate, samochód jedzie ale tak jakby coś go z tyłu trzymało (włączał się symbol silnika ale nie zawsze) Confused. Autem zajęli się mechanicy "firmowi". Po podpięciu do komputera wyszły błędy takie jak: błąd czujnika ciśnienia doładowania, błąd P2641 - ciśnienie gazu spalinowego. Został kupiony i wymieniony czujnik ciśnienia doładowania, sprawdzono poprawność działania EGR-u (tu wszystko jak należy). Auto znowu straciło moc ale już nie pojawił się symbol silnika i nie wystąpił błąd doładowania. Zniknął też drugi błąd. I znowu jazda, spadek mocy, komputer i wyskakuje P2641. Kupiłem i wymieniłem czujnik ciśnienia spalin. Przez chwilę było super. Znowu odpalenie, światła i spadek. Jeszcze dziś nie zdążyłem na komputer ale pewnie będzie to samo.
Jeśli ktoś z Was drodzy forumowicze spotkał się z takim problemem to PROSZĘ o pomoc w jego rozwiązaniu. Gdybyście mieli dodatkowe pytania proszę pisać. Co może jeszcze być nie tak?
Powrót do góry
marxx7727

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): uk
Posiadane auto: VIANO 2.0 CDI 2004
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 24 Maj 2014, 13:52
Temat postu:

Re: Merc VIANO - dziwny spadek mocy


Witaj. Ja bym obstawiał czujnik położenia wału korbowego / Crankshaft position sensor/,małe ustrojstwo ale jak padło to może być uciążliwe , ale może być jeszcze kilka innych przyczyn. Ja miałem podobny problem i znajomi polecili mi sie przyjżeć EGR-owi. Podpielem pod komputer wykasowałem error check engine , na jakiś czas bylo ok., i od nowa to samo. Więc wywaliłem EGR na zew. i okazało się że strasznie zawalony był nagarem i sie przycinał wiec komp. nie zawsze wykrył błąd w EGR.
Porządnie wyczyściłem go i zamontowałem spowrotem , troche było lepiej ale za jakiś czas problem z mocą wrucił. Więc odłączyłem go ,
/ łatwo dostępne gniazdo za koszem z bezpiecznikami prawie przy grodzi silnika z tyłu./ I problem z mocą zniknoł i hula teraz mietek jak nowy.
Very Happy Very Happy . Co prawda świeci mi się teraz cały czas , check engine, ale jak będe jechał na przegląd to podłącze EGR z powrotem na moment. Więc kolego w moim przypadku to był EGR. Ale drugą po tym , obcją jest czujnik pozycji wału korbowego.
Może to pomoże troche. Powodznia

Jeden koleś na forum miał podobny proble i u niego było:
Nadłamana wtyczka od czujnika dawkującego paliwo.
dodatkowo dopalanie Filtra cząstek stałych.
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Nie 25 Maj 2014, 21:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes Viano ) Merc VIANO - dziwny spadek mocy


Kolego;
Nie cytujemy wypowiedzi jeśli odnosimy się do zagadnienia.
Jeśli po chwili coś Ci się przypomni to nie dajemy dodatkowego postu tylko edytujemy i dopisujemy w tym samym.

Poprawiłem i scaliłem.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Viano ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Viano »

Opinie o samochodach Mercedes Viano - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Viano ) Porady, problemy techniczne


MercedesA 170

25 000

2007r.

80 000 km

śląskie

MercedesE 220

93 900

2016r.

238 100 km

mazowieckie

MercedesA 180

13 990

2008r.

198 000 km

małopolskie

MercedesC 270

64 900

2015r.

196 000 km

pomorskie

MercedesCLS 350

214 900

2018r.

140 408 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System