Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) podgrzewane lusterka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukaszm

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie / Łódzkie
Posiadane auto: Było MB A140 Classic (W168) '99 jest Mazda 3 BK MZR 1.6 '05
Piwa: 4/2
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 16:58
Temat postu:

podgrzewane lusterka


hej gdzie włącza się / wyłącza podgrzewanie lusterek mam a 140 '99 patrzyłem po ogłoszeniach na allegro w których było wspomniane o podgrzewaniu lusterek ale nic na konsoli innego niż ja mam nie znalazłem
Powrót do góry
miniut

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): POMORZE
Posiadane auto: AL170
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 17:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podgrzewane lusterka


W tym samochodzie nie ma takiego guzika - podgrzewanie lusterek jest automatyczne i uzależnione od temperatury zewnętrznej - jeżeli na lusterku kondensuje się para lub zostaje szron czy śnieg to albo spalony bezpiecznik albo jakaś przerwa.
Powrót do góry
piotrlasso

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow

Piwa: 3/1
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 18:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podgrzewane lusterka


w niektórych modelach włącza się podgrzewane lusterka wraz z włączeniem szyby tylnej ogrzewanej
_________________
piotr
Powrót do góry
payen

Dyskutant



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: A 140 (w168) '99
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 26 Lis 2008, 21:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podgrzewane lusterka


Cytat:
podgrzewanie lusterek jest automatyczne i uzależnione od temperatury zewnętrznej


Cytat:
w niektórych modelach włącza się podgrzewane lusterka wraz z włączeniem szyby tylnej ogrzewanej


też mnie zastanawiał ten temat. wczoraj w końcu przyprowadziłem mesia do domu. handlarz nie wiem dlaczego ale nie zamontował mi tego czujnika w zderzaku... temp na liczniku -38°C :/ widząc to co widziałem wcześniej w mesiu(tj cięcia w kablach instalacji zastanawiam się czy mam w ogóle gdzieś wtyczkę do tego czujnika, słyszałem że czujnik kosztuje ok 60 ziko w intercarsie. przy okazji czy ten przewód do tego czujnika powinien być widoczny między zderzakiem a chłodnicą?? bo nawet niewiem czego szukać...:/:/
Powrót do góry
Volterek

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: mercedes a-klasa 170 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Lis 2008, 10:46
Temat postu:

jesli chodzi o lustereczka he he


to ja mam taki problem i dopiero to zauważyłem że lewe lustereczko jest cieplutkie a prawe zamarzniętę albo cały czas mokre jeśli temp. jest na plusie więc jest z nim coś nie tak może ktoś ma pomysł jak to naprawić ???? bo ja kompletnie sie na tym nie znam !...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 27 Lis 2008, 10:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Azgarth

Debiutant



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olecko/Toruń
Posiadane auto: Daimler-Chrysler A170 CDI Avantgarde 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Lis 2008, 10:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podgrzewane lusterka


Spróbuj chwycić za brzegi 'lustro' (szkiełko) lusterka i pociągnąć do siebie, tak naprawdę trzyma się na magnesie i zatrzaskach i sprawdź czy nie odłączył się jeden z kabelków. Miałem tak ostatnio i teraz działa. Tylko uważaj aby uważnie i dokładnie zamontować je z powrotem, bo raz źle zamontowałem i w trasie przy 120 km/h patrzę i widzę, że coś mi zwisa. Dobrze że nie spadło bo byłoby kiepsko. Ale z pewnością sprawdź kabelki.
_________________
If you don't live for something you'll die for nothing.
Powrót do góry
Volterek

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: mercedes a-klasa 170 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Lis 2008, 11:29
Temat postu:

ok dzięki


Azgarth napisał:
Spróbuj chwycić za brzegi 'lustro' (szkiełko) lusterka i pociągnąć do siebie, tak naprawdę trzyma się na magnesie i zatrzaskach i sprawdź czy nie odłączył się jeden z kabelków. Miałem tak ostatnio i teraz działa. Tylko uważaj aby uważnie i dokładnie zamontować je z powrotem, bo raz źle zamontowałem i w trasie przy 120 km/h patrzę i widzę, że coś mi zwisa. Dobrze że nie spadło bo byłoby kiepsko. Ale z pewnością sprawdź kabelki.


tk zrobie tylko sie zastanawiam czy nic sie tam nie ułamie jeśli są jakies zatrzaski to mogą popękac poprostu chwycić za brzegi i pociągnąć do siebie z jednej strony czy mam złapąc jakos w okół lusterka i pociągnąć ??? he e sorcik za takie głupie pytanie ale obawiam sie że pózniej bęe miał większy problem jak coś trzaśnie
dzięki wielkie
Powrót do góry
Azgarth

Debiutant



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olecko/Toruń
Posiadane auto: Daimler-Chrysler A170 CDI Avantgarde 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Lis 2008, 11:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podgrzewane lusterka


Powiem Ci, żę ja zrobiłem to przez przypadek (bo nie wiedziałem jak się za to zabrać) i odeszło bardzo szybko i nic siętam raczej nie ułamało - do dziś mi nie odpadło. Najważniejsze to przymocowanie go z powrotem. Spróbuj delikatnie chwycić za brzeg szkiełka (możej je na maksymalnie w jedną stronę zwrócić zeby było łatwiej). tylko uważaj żebyś przez przypadek nie upuścił na ziemię. Powinno zadziałać.
_________________
If you don't live for something you'll die for nothing.
Powrót do góry
piotrlasso

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow

Piwa: 3/1
Wysłany: Czw 27 Lis 2008, 23:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podgrzewane lusterka


dokładnie trzeba uważać żeby nie rozbić lustra i nie pourywać zaczepów
najlepiej robić to w ciepłym nawet można trochę nagrzać lusterko np.suszarką żeby plastiki nie po szczelały Smile
możesz sprawdzić jeszcze przewody na przejściu drzwi może któryś jest przetarty
a jeśli chodzi o czujnik to powinna być kostka ale nie wiem dokładnie w którym miejscu
_________________
piotr
Powrót do góry
Volterek

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: mercedes a-klasa 170 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Lis 2008, 09:42
Temat postu:

dzięki dzięki


piotrlasso napisał:
dokładnie trzeba uważać żeby nie rozbić lustra i nie pourywać zaczepów
najlepiej robić to w ciepłym nawet można trochę nagrzać lusterko np.suszarką żeby plastiki nie po szczelały Smile
możesz sprawdzić jeszcze przewody na przejściu drzwi może któryś jest przetarty
a jeśli chodzi o czujnik to powinna być kostka ale nie wiem dokładnie w którym miejscu


Dzięki wielkie wczoraj sie nie wyrobiłem z odpisaniem ale moje lusterko już grzeje odczepiłem szkiełko i naprawde miałes racje kabelki były odłączone więc je podłączyłem i jest wszystko ok póżniej je włożyłem spowrotem mocno docisnełem aż coś zaskoczyło szczeliło i trzyma się mocno jeszcze raz wielkie dzięki
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesML 63 AMG

87 777

2008r.

119 000 km

pomorskie

MercedesA 180

73 900

2016r.

148 000 km

wielkopolskie

MercedesB 170

24 900

2009r.

193 125 km

mazowieckie

MercedesA 180

12 800

2006r.

267 500 km

mazowieckie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System