Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Na zimnym - drgania,brak mocy. Po rozgrzaniu i wyłączeniu-OK



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mafik88

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Kwi 2014, 09:52
Temat postu:

Na zimnym - drgania,brak mocy. Po rozgrzaniu i wyłączeniu-OK


Witam,
mam problem z A klasą, którą zakupiłem. Otóż gdy silnik jest zimny, np. po nocy, to po zapaleniu samochód zachowuje się bardzo dziwnie. Obroty wchodzą dosyć wysoko (1200), następnie z czasem delikatnie spadają (do 750-800). Wraz ze spadkiem obrotów samochód wchodzi w coraz to większe drgania, słychać też stuki (które po wciśnięciu sprzęgła delikatnie ustają).
Jadąc, samochód nie ma zupełnie mocy, w praktyce ma się wrażenie, że jedzie się traktorem. Jest mułowaty, dosyć głośny itd.

Co ciekawe, tak jest cały czas do momentu aż nie wyłączę samochodu i nie zapalę ponownie, kiedy już silnik jest rozgrzany. Wtedy wszystko działa ok.

Świeci się cały czas sygnalizacja diagnostyki silnika. Świece są wymienione.
Na komputerze pokazał się błąd 4 cylindra - wypadanie zapłonów. Podejrzenie padło na cewkę i ta została wymieniona. Niestety bez poprawy. Czy wpływ na to może mieć fakt, że błąd nie został jeszcze wykasowany?

Samochód był podłączany do komputera 3 razy, zawsze był ten błąd 4 cylindra, raz pokazał się jakiś błąd związany z sondą lambda. Raz jakiś z powietrzem, ale, zabijcie mnie, nie pamiętam dokładnie, bo mechanik poinformował mnie tylko telefonicznie. Błąd sondy był na 100%.

Bardzo proszę o radę, bo już nie mam pojęcia w którą stronę działać

A140, 1.4 benzyna + instalacja gazowa, 2004 rok
Powrót do góry
culmen

Auto Maniak



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 663
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj.pom. CCH....
Posiadane auto: A 140; 1998
Piwa: 32/2
Wysłany: Sob 19 Kwi 2014, 10:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Na zimnym - drgania,brak mocy. Po rozgrzaniu i wyłączeniu-OK


Na LPG i benzynie zachowuje się tak samo?
Jeśli świece sprawdzone to bym zrobił pomiar ciśnienia na cylindrach i do tego sprawność wtrysków paliwa.
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status
mafik88

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Kwi 2014, 12:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Na zimnym - drgania,brak mocy. Po rozgrzaniu i wyłączeniu-OK


Dzieje się tak na zimnym, a więc kiedy gaz się jeszcze nie włączył samoczynnie. Kiedy auto jest rozgrzane (i gaz włącza się tym samym szybciej), to wtedy jest ok. Ale to raczej niezależnie od gazu, bo przy manualnie wyłączonej instalacji i na rozgrzanym wcześniej silniku jest ok. A więc generalnie dzieje się tak po prostu tylko na zimnym silniku, po nocy, dłuższym postoju.

Znajomy powiedział, że w przyszłym tygodniu sprawdzi wtryskiwacze i je przeczyści (?). To miałeś na myśli?

Podobno słyszy też dziwnie głośną pracę w okolicach jednego z cylindrów.

Co z błędem sondy lambda, czy objawy mogą wskazywać na problem z tą sondą?

Przepływomierz chyba mogę wykluczyć, bo i objawy inne i błędu nie wykazuje?

Najwazniejsze jest to, że dzieje się tak tylko na zimnym, wydaje mi się, że to może być jakiś klucz Wink

Jeśli cewka była wymieniona, a błąd nie został na komputerze wykasowany, to można wciąż przypuszczać, że to była ta cewka? Czy może po założeniu sprawnej od razu wszystko powinno się uspokoić?
Powrót do góry
grzegorzk94

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: 307 2.2 2002
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 22 Kwi 2014, 15:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Na zimnym - drgania,brak mocy. Po rozgrzaniu i wyłączeniu-OK


mam ten sam problem od dluzszego czasu i mechanicy rozkladaja rece, tez mam auto z gazem 1.5 benzyne
,po pierwsze sprawdz cisnienie na cylindrach bo ja mialem na pierwszym za malo.
po rozgrzebaniu silnika okazalo sie ze trzeba bylo cos z dwoma pierwszymi zaworami poprawic ale po zlozeniu silnika okazalo sie ze cisnienie oleju jest za duze ( zamiast 3 jest 6 ) i na zimnym silniku wyskakuja dwa pierwsze zawory z tego powodu, jak sie rozgrzeje niby jest lepiej ale dalej zle

po drodze wymienilem cewki, kable swiece ale nic nie pomoglo wiec szkoda kasy bo problem gdzie indziej

moj mechanik dalej sie nad tym glowi i byc moze dzis lub jutro znajdzie rozwiazanie ale mowil tez ze nigdy sie z czys takim nie spotkal
Powrót do góry
mafik88

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 09:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Na zimnym - drgania,brak mocy. Po rozgrzaniu i wyłączeniu-OK


W takim razie czekam na jakąś informację co było nie tak.

jakby tego było mało, miałem wczoraj kolejną przygodę. Podczas dłuższe jazdy samochód zaczął całkowicie szaleć, brak mocy, ledwo się turlał, drgał itd. Silnik rozgrzany do czerwoności. Na szczęście stało się to pod jakimś zakładem mechanicznym. Mechanik wymienił cewkę na całkowicie nową, wcześniej była założona używka.
Odebrałem, było ok. Ale dzisiaj rano znów odpalam i są te drgania, brak mocy. I jak zwykle, po rozgrzaniu silnika, wyłączeniu i włączeniu samochodu, jest ok.

Już sam nie wiem co mam robić :///
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 23 Kwi 2014, 09:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mafik88

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2014
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Maj 2014, 17:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Na zimnym - drgania,brak mocy. Po rozgrzaniu i wyłączeniu-OK


No i jest pierwszy wyrok. Mechanik zadzwonił wczoraj, że sprawdził ciśnienie i raz jest a raz go nie ma na 4 cylindrze.
A więc to wskazuje na defekt zaworów, wymiana głowicy itd... Same podstawowe części spokojnie 1300zł, z wymianą to się pewnie w 2000zł nie zmieszczę :/

Czy diagnoza może być poprawna, czy może to być również coś innego?
Nie chcę się wtopić w koszty, warto zasięgnąć jeszcze rady, niby mechanika jestem pewien, ale kogo w dzisiejszych czasach można być pewien Wink

Sam nie mam jakiegoś pojęcia, więc może forum pomoże.

Wcześniejsze informacje są powyżej, bład 4 cylindra - wypadanie zapłonów. No i samochód działa normalnie po rozgrzaniu, wyłączeniu i włączeniu.
Powrót do góry
grzegorzk94

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: 307 2.2 2002
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 07 Maj 2014, 22:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Na zimnym - drgania,brak mocy. Po rozgrzaniu i wyłączeniu-OK


ja mam to samo co Ty bo juz pisalismy na pw, u mnie tez byly przypalone zawory ale po ich naprawie problem pozostal, pozniej byla wymiana popychaczy wszystkich i tez nie pomoglo, mechanik mowi ze jakas czarna magia,
moze ktorys z kolegow wie co moze byc przyczyna tego ze cisnienie oleju jest w silniku jest dwa razy wieksze niz powinno byc, zamiast 3 jest 6 i to powoduje ze zawory sie podnosza
Powrót do góry
Maniutek77

Debiutant



Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork/Pomorskie
Posiadane auto: a160 w168 1,6 1998r
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2015, 21:49
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Na zimnym - drgania,brak mocy. Po rozgrzaniu i wyłączeniu-OK


witam.
u mnie jest taki sam problem.
po włączeniu auta, obrotomierz wskazuje powyżej 1000 obr ,zachodzą te same zjawiska co koledzy wcześniej opisują
po niedługiej jeździe ustępują
świece i cewka zapłonowa niedawno wymieniana.
Powrót do góry
maszotTC

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard
Posiadane auto: Mercedes B180 CDI, 2.0, r. 2010; Jeep Compass 2.0 CRD, 4x4, r. 2008.
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2015, 22:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Na zimnym - drgania,brak mocy. Po rozgrzaniu i wyłączeniu-OK


Jakie błędy pokazuje wam SD?
Dla przykładu elementy, które mogą powodować takie efekty:
- uszkodzona sonda lambda - błąd P-0130
- uszkodzony przepływomierz - błąd P-0100
Przy powyższych usterkach dodatkowo pojawia się błąd niewłaściwego doboru mieszanki paliwa - P-0170
_________________
\"Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości\" - Albert EINSTEIN
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesB 200

14 900

2006r.

250 000 km

śląskie

MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie

MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie

MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System