Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) A150 za duze cisnienie oleju, zawory wyskakuja



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzegorzk94

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): bydgoszcz
Posiadane auto: 307 2.2 2002
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 22 Kwi 2014, 14:27
Temat postu:

A150 za duze cisnienie oleju, zawory wyskakuja


Witam.
Mam pytanie do madrzejszych tego swiata. Problem jest taki ze w moim a150 z 2007 roku ( z gazem przebieg kolo 120 tysiecy). Wstepnie problem byl ze zbyt malym cisnieniem na pierwszym cylindrze. Po rozkreceniu silnika okazalo sie ze wypalone byly dwa pierwsze zaworu. Mechanik cos tam z nimi zrobil i sa ok. Po poskrecaniu silnika pojawil sie chyba glowny problem ktory spowodowal cala reszte. Na zimnym silniku cicsnienie oleju jest 6 zamiast 3 i z tego powodu podnosza sie dwa pierwsze zawory. Mechanik mowi ze nigdy sie z czym takim nie spotkal. Przeplukal silnik olejem z ropa i zalal silnik jakims rzadkim olejem ale nie pomoglo i nie wiadomo co dalej I tu prosba jesli ktos sie z takim czyms spotkal to poprosze o porade co i jak z tym zrobic.
( ja nie jestem mechanikiem i byc moze cos poprzekrecalem poniewaz moja wiedz na temat mechaniki jest tylko ogolna i tak zrozumialem to co mechanik mi przekazal)

Osobne podziekowania dla Merc Serwis z Sosnowac za podejscie do klienta i pomoc.
Powrót do góry
dziadek1

Auto Maniak



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
Wysłany: Wto 22 Kwi 2014, 21:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A150 za duze cisnienie oleju, zawory wyskakuja


Za utrzymywanie prawidłowego ciśnienia oleju w silniku odpowiedzialny jest zawór przelewowy, który upuszcza olej, jak ciśnienie wzrasta ponad zadane. Musisz gdzieś sprawdzić na stówę, jakie może być maksymalne ciśnienie oleju w Twoim silniku. Może regulatory na tych zaworach są bee. Jak nie to, to ten zawór, albo odpływ od niego zatkany. Spotkałem się, że zawór przelewowy się wieszał i było niskie ciśnienie, ale odwrotnie nie, ale kto wie ?
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Silniki benzynowe


MercedesB 180

105 990

2019r.

39 000 km

śląskie

MercedesB 200

16 900

2006r.

250 000 km

śląskie

MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie

MercedesGLA 220

94 900

2016r.

175 486 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System