Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) A140 odpala za którymś razem


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misiekthcteam

Debiutant



Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Mercedes, w168, a140
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 30 Maj 2014, 08:19
Temat postu:

A140 odpala za którymś razem


Witam. Od dłuższego czasu walczę z moim a140, przeszukałem już chyba cały Internet aby znaleźć rozwiązanie. Auto jeździ na benzynie. Pierwsze co zauważyłem to problem z odpaleniem na zimnym silniku, brak mocy do 2500rpm, zapach paliwa na postoju z odpalonym silnikiem. Na SD wyszło że sondy do wymiany, wymieniłem na boscha, do tego świece, filtr powietrza (nie wiem czy filtr paliwa był wymieniony), olej.
Wtedy jeszcze tak się tym sam nie interesowałem. Jak go odbierałem to powiedzieli ze jeszcze przepływomierz zgłasza błędy p0170 i p0100 ale oni tego nie naprawia. Jeździłem tak prawie rok bez uciążliwych problemów, tylko gazu przy odpalaniu czasami trzeba było dodać. Ostatnio pod koniec zimy zaczął odpalać coraz gorzej. Wymieniłem blaszki przepływomierza sam bo nikt z mechaników w okolicy nie potrafi tego zrobić. Odpaliłem samochód wszystko super, tydzień odpalał bez zająknięcia jednak spalanie wyszło z tego tygodnia w okolicy 15l . Po czym znowu zaczął odpalać słabo jednak nie brakuje mu mocy i problem występuje zazwyczaj po nocy się czasem też jak dłużej postoi w dzień. Przepustnice też patrzyłem i jest czysta. Na sd po wymianie przepływomierza mam błąd 0170 sonda lambda 2 "komplikacja funkcji przy zderzaku regulacji maksymalnej" dodam że amplitudy obu sond są poprawne. Dym z rury jest prawie przezroczysty i wydaje mi się być ok. Nie dzieje się to też zawsze, mniej więcej co 3 dni odpala normalnie. Pompa powietrza wtórnego jest przetopiona ale wydaje się działać normalnie zresztą jak ją dołączę to nadal dzieje się to samo.
Ostatnio jest jednak coraz gorzej (rano), często odpala po 5-8 zakręceniu i to kręcę go dość długo za każdym z razów i tak jakby coś łapał ale nie odpala, za każdym razem coraz bardziej łapie aż w końcu odpali. Oczywiście cały czas z gazem bo inaczej nigdy by nie odpalił.
Mam wrażenie że coś gdzieś pękło na tyle lekko że paliwo nie kapie na ziemię się wystarczająco żeby rozszczelnić układ i silnik nie dostaje paliwa. Jakieś pomysły? Gdzie mam jeszcze zajrzeć i jak się tam dostać?

Wczoraj po południu po pracy ledwo co uruchomiłem silnik, za 10 razem poszło ale nie dało się jechać poniżej 3tys. obrotów bo bardzo szarpał i ledwo co jechał, po 300m wszystko ustąpiło i już dziś rano tylko dłużej zakręciłem i odpalił za pierwszym.
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Pią 30 Maj 2014, 12:43
Temat postu:

Re: A140 odpala za którymś razem


misiekthcteam napisał:
błędy p0170 i p0100
Wczoraj po południu po pracy ledwo co uruchomiłem silnik, za 10 razem poszło ale nie dało się jechać poniżej 3tys. obrotów bo bardzo szarpał i ledwo co jechał, po 300m wszystko ustąpiło i już dziś rano tylko dłużej zakręciłem i odpalił za pierwszym.


Na bank przepływomierz, masz niemal identyczne problemy jak ja niegdyś miałem...

Jakie blaszki wymieniłeś ? Kup normalny bosza, badz zamiennik jak lubisz hazard i będziesz śmigał, pozdrawiam !
Powrót do góry
misiekthcteam

Debiutant



Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Mercedes, w168, a140
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 30 Maj 2014, 13:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A140 odpala za którymś razem


Może troszkę chaotycznie napisałem. W tym momencie jest tylko i wyłącznie błąd p0170. Przepływomierz jest naprawiony i sprawny.
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Pią 30 Maj 2014, 14:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A140 odpala za którymś razem


http://www.benzworld.org/forums/r170-slk-class/1408960-error-p0170-fuel-trim-malfunction-bank.html

p0170 to właśnie błąd przepływki, po czym wnioskujesz że wymontowując niejakie blaszki masz sprawny przepływomierz ?

Poczytaj jeszcze ten temat

http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=182027

oczywiście wkradł mi się wtedy czeski błąd chodziło o error 0170 a nie 0107

Pozdrawiam.
Powrót do góry
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Pią 30 Maj 2014, 22:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A140 odpala za którymś razem


rolandinho napisał:
p0170 to właśnie błąd przepływki


Błąd przepływki to P0100 Smile
A P0170 to krytyczny błąd adaptacji mieszanki paliwa .....Nie mylcie tego Smile

Poczytaj moje tematy o błędzie P0170 w A140 (W168)a może coś wywnioskujesz.
Więcej prawdo podobne że jak regenerowałeś przepływkę to masz walnięty płytkę na której jest wgrana mapa wtrysków. U mnie stawało się już nie opłacalne sprawdzanie dalej tego wątku więc problem rozwiązałem inaczej bo nawet ASO nie miało już pomysłu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 30 Maj 2014, 22:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Pią 30 Maj 2014, 23:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A140 odpala za którymś razem


Mares to ja juz nie wiem mialem tez te objawy tez ten blad pojechalem do najlepszych mb serwisantow - wymienili przeplywke, wszystko hula...
Powrót do góry
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Pią 30 Maj 2014, 23:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A140 odpala za którymś razem


Piszemy oczywiście o A140 (W168) i to przed liftem (po lifcie wyeliminowali połączenie tych dwu rzeczy) gdzie przepływomierz jest razem z komputerem.
Wymieniłeś całą puszkę ?? na rurze od filtra powietrza do przepustnicy ? Czy tylko moduł z "listkami" w środku ?? Bo właśnie ten moduł to tak zwany przepływomierz Smile
On jest wpięty w płytkę z "komputerem" sterującym pracą silnika w szczególności mieszanki paliwo-powietrze.
I właśnie te płyty czasami krzaczą. Ale błąd jest tylko P0170 nie ma błędu typowego dla przepływomierza P0100.

Ja męczyłem się z tym prawie rok.....i poległem. ASO nie dawały też rady, a ryzyko z kupna używki przepływomierza (komputera) nie była zbyt opłacalna, a nówka nie wchodziła w rachubę.
Powrót do góry
misiekthcteam

Debiutant



Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Mercedes, w168, a140
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 02 Cze 2014, 07:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A140 odpala za którymś razem


Wymieniłem same blaszki: http://allegro.pl/przeplywomierz-mercedes-w168-a-klasa-szklane-listk-i4262616758.html
Rocznik auta to 2000r także przed liftem.
Dlaczego uważam że przepływka jest ok? Bo przed jej naprawą obroty falowały, nie miał mocy zanim się nie rozgrzał, więcej palił (ostatnio wyszło mi 5.75l przy jedzie mieszanej).
Jedyna usterka która została po tej naprawie to właśnie problemy z odpaleniem. Mam też adapter obd2 i pokazuje prawidłowo przepływ przez przepływomierz, a wcześniej nie pokazywał.
Czy może to być objaw zatkanego filtra paliwa?
W sobotę się do niego dostałem i wygląda na starszy niż rok, a ja już na nim 10tys zrobiłem, wcześniej nie wiem ile ktoś na nim jeździł.

Miałem też zapisany błąd "wypadanie zapłonu na cylindrze 1" ale po skasowaniu już się nie pojawia.

Filtr paliwa wymienię jakby nie było tylko czy lepiej kupić boscha czy coś tańszego też będzie ok? http://www.iparts.pl/auto-czesci/filtr-paliwa,mercedes-benz,klasa-a-w168-1997-07-2004-08,a-140-168-031-168-131-82km,74-1982-8386-100261.html

Jeśli problem leży jednak po stronie przepływomierza to wylutowanie blaszek całkiem powinno rozwiązać problem? Tzn. powinien odpalać normalnie?
Powrót do góry
misiekthcteam

Debiutant



Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Mercedes, w168, a140
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 03 Cze 2014, 08:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A140 odpala za którymś razem


M@reS napisał:
rolandinho napisał:
p0170 to właśnie błąd przepływki


Błąd przepływki to P0100 Smile
A P0170 to krytyczny błąd adaptacji mieszanki paliwa .....Nie mylcie tego Smile

Poczytaj moje tematy o błędzie P0170 w A140 (W168)a może coś wywnioskujesz.
Więcej prawdo podobne że jak regenerowałeś przepływkę to masz walnięty płytkę na której jest wgrana mapa wtrysków. U mnie stawało się już nie opłacalne sprawdzanie dalej tego wątku więc problem rozwiązałem inaczej bo nawet ASO nie miało już pomysłu.


Gdzie znajduje się ta płytka i dlaczego mogłaby się uszkodzić?
Jak rozwiązałeś problem, jeśli możesz napisać?
Powrót do góry
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Wto 03 Cze 2014, 12:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A140 odpala za którymś razem


Płytka tam gdzie "przepływomierz Wink Całość jest zespolona.

A problem rozwiązałem sprzedając tą podróbkę Mercedesa Wink bo nawet ASO (i to nie jedno) nie wiedziały co z tym zrobić. Jedynie wymieniać podzespoły po kolei na nowe a to przekracza wartość tego cudeńka....a wynik może być różny Smile

Kupiłem W124 3D z 1993 roku i od 2 miesięcy hula jak marzenie Very Happy
Mam 190 Coswortha od ponad 11 lat i też zero problemów Smile....na tych samochodach skończyła się klasa Mercedesa. Te po nich to masówki nastawione na ilość nie na jakość.
Powrót do góry
misiekthcteam

Debiutant



Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Mercedes, w168, a140
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 03 Cze 2014, 15:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A140 odpala za którymś razem


Nie no to jak chodzi o kompa to jest w idealnym stanie, nic z nim nie może być nie tak (na elektronice się znam dobrze).
O nowych standardach jakości MB można książkę napisać... Wink
Muszę go zrobić jak najszybciej bo nie mam czasu na brak samochodu Confused

Filtr paliwa mógłby powodować takie problemy? Wczoraj zalałem 98 na lotosie i rano z pierwszego odpalił, gazu oczywiście potrzebował ale to tyle. Wcześniej lałem 95 na orlenie.
Powrót do góry
M@reS

Auto Maniak



Dołączył: 21 Cze 2012
Posty: 832
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tonbridge (UK)
Posiadane auto: W201 Cosworth-W124 3.0D-Nissan Note 1.6 Tekna 2008
Piwa: 43/2
Wysłany: Wto 03 Cze 2014, 15:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A140 odpala za którymś razem


Płytka może i wygląda cacy ale nie tak z "łącznością" Smile
Moja też była czyściutka a mimo to nie grało tak jak powinno.

Ciężki temat, nie wiadomo co robić i co wymienić.......bo całość po kolei nie wchodzi w rachubę. Nie dziwi mnie że po lifcie zmienili to usrojstwo na sam przepływomierz a resztę solidnie schowali Smile
Powrót do góry
misiekthcteam

Debiutant



Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Mercedes, w168, a140
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 04 Cze 2014, 14:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A140 odpala za którymś razem


Zastanawia mnie ten zapach paliwa wewnątrz, może po tym należy gdzieś szukać... Jest tam jakaś rureczka czy coś co pęka i może takie objawy powodować? Komputer nie pokazałby czegoś w przypadku uszkodzenia elektroniki? Dodam że żadne kontrolki błędów nie świecą.
Powrót do góry
misiekthcteam

Debiutant



Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Mercedes, w168, a140
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 16 Cze 2014, 15:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A140 odpala za którymś razem


Auto w sobotę po przejechaniu bez problemu około 60km i zgaszeniu go na minute zaczelo strasznie szarpac i sie dusic. Udalo sie go rozpedzic do max 140km/h przy gazie wcisnietym w podloge jednak nie utrzymywal jej rowno i mimo ze gaz cały czas w podłodze to samochód jechał między 100, a 140 km/h. Torque (obd2) w tym czasie pokazywał 100% otwarcia przepustnicy, a przeplywomierz nie pokazywal więcej niż 30g/s. Poniżej tej wartości zmieniał się wykres przeplywomierza ale ponizej 3tys. obrotów samochód prawie gasł więc musiałem trzymać go wyżej. Normalnie wykres przepływomierza kończy się przy +- 60g/s.
Po pokonaniu jakichś 30km problem ustąpił.
Powrót do góry
misiekthcteam

Debiutant



Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Mercedes, w168, a140
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 01 Lip 2014, 07:39
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) A140 odpala za którymś razem


Wczoraj mój samochód wydał ostatnie tchnienie. Odpalił w miarę normalnie, po kilkunastu sekundach obroty spadły do 300-400, dodawanie gazu nic nie zmieniało, program torque pokazywał zmienne położenie przepustnicy w zależności jak mocno nacisnąłem na gaz. Auto zgasło po kolejnych kilkunastu sekundach (przy tych 300-400 obrotach skakał jak dziki Wink ), odpaliłem jeszcze raz, wszedł na chwilkę na 800 obrotów i znowu 300-400 po czym zgasł i już w tym momencie nie odpala wcale. Podczas gdy obroty spadły było czuć mocną woń paliwa.
Musiałem dziada holować Confused
Po tym wszystkim pojawił się nowy błąd. Teraz mam już dwa: "P0170 - układ napędowy; fuel trim (bank 1)", "P0130 - układ napędowy; O2 sensor circuit (bank 1, sensor 1)"
Amplitudy obu sond lambda do końca były OK.
Jakieś pomysły? Muszę działać szybko.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala


MercedesC 270

67 900

2015r.

196 000 km

pomorskie

MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie

MercedesC 180

20 900

2006r.

246 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 220

36 900

2011r.

227 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System