Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) zamek od tylniej klapy - bagażnik



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dafka85

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 40

Posiadane auto: W168, 160 benzyna, rok 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Wrz 2008, 23:46
Temat postu:

zamek od tylniej klapy - bagażnik


Witam
Mam problem co do tylnej klapy bagażnika - mam problem z zamkiem nie wiem jak mam się dostać do niego, ponieważ gdy zamykam bagażnik nie zamyka się klapa i muszę trzaskać kilkakrotnie zanim się zamknie. Juz pryskałem wd-40 nic nie pomogło. poprawiłem stopery na klapie (śrubki z nasadkami gumowymi ) czy za daleko nie wychodzą - ale sytuacja cięgle ta sama - trzaskam aż do skutku. czy tez maki posiadaj jakaś regulacje ???? prosze o pomoc
Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Wrz 2008, 08:51
Temat postu:

Re: zamek od tylniej klapy - bagażnik


nie dziala zapadka, ktora trzyma za uchwyt czy jakby caly caly zamek nie dzialal? Jak zamkniesz centralny z pilota to bagaznik masz zamkniety, czy mozna go otworzyc?
U mnie byla ta druga przypadlosc, ale juz naprawiona, zamek nie mial sily sciagnac na zamkniecie "rozrywalo" cięgno. oczyscilem i psik wd40 juz jest ok.
Moze srodek zamka tzryma caly czas na otwrciu, jakbys przyciskal przycisk na klapie do otwarcia.
Do zamka dostajesz sie po zdemontowaniu plastiku, ktory przymocowany jest chyba na 4 tzw kołki, zeby je wyciagnac to musisz podwazyc srodki i wyjac je a dopiero zewnetrze ich czesci... teraz plastik bez problemu sciagasz i masz wszystko jak na dloni Smile
Powrót do góry
czerav

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: A160 CDI W168 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Wrz 2008, 09:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) zamek od tylniej klapy - bagażnik


Temat tylnej klapy był już poruszany parę razy na forum. Poszukaj a coś znajdziesz.

W większości wypadków wiązało się to z zanieczyszczeniem zamka. I wystarczyło zdjąć wewnętrzne osłony klapy i wyczyścić ruchome mechanizmy i nasmarować czymś.

PS Jeżeli chodzi o WD-40 to z tego co pamiętam to chyba trzeba uważać na plastik...

Pozdrawiam.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
miniut

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): POMORZE
Posiadane auto: AL170
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 16 Wrz 2008, 11:30
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) zamek od tylniej klapy - bagażnik


Porady poradami - ale trzeba pamiętać że są 2 rodzaje zamknięcia
Przed 2001 rokiem klapę otwiera się z zewnątrz przyciskiem a od 2001 klamka - u mnie jest klamka i problem taki sam jak u kolegi autora postu
Jak klapa jest zamknięta to wszystko jest ok - centralny działa bez zarzutu i jak ją zamknę też - ogólnie nie ma problemów z blokowaniem klapy ale z jej zamknięciem po otwarciu - trzeba nieźle walnąć aby zamek zaskoczył do końca - regulacja rygla nic nie daje - bo on w zasadzie jest przykręcany w jednym położeniu - troche pomogło wciśnięcie smaru pod prowadniki klamki - wczoraj wlałem tam strzykawką trochę oleju silnikowego i zostawiłem klapę podniesioną aby nie scikł na ziemie tylko do zamka - dzisiaj zobaczę jakie rezultaty - a jak nie będzie nadal chciała się zamykac to trzeba rozebrać - NIESTETY POPRZEDNIE POSTY W TYM TEMACIE DOTYCZYŁY BARDZIEJ PROBLEMÓW Z RYGLOWANIEM KLAPY PRZEZ CENTRALNY ZAMEK _ TAK WIĘC W ZASADZIE NIE WIADOMO CO NALEŻY - PRZYKRĘCIĆ , PRZYGIĄĆ itp żeby naprawić to co jest tematem tego postu
Powrót do góry
czerav

Dyskutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: A160 CDI W168 1999r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Wrz 2008, 13:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) zamek od tylniej klapy - bagażnik


Racja z tymi rodzajami zamknięć.

Dodam tylko że u mnie z zatrzaskiwaniem klapy tez były problemy tzn. musiałem walnąć z parę razy zanim się zamknęła klapa. Po rozebraniu, wyczyszczeniu i nasmarowaniu już tak nie jest tzn zatrzaskuję za pierwszym razem... albo po prostu opanowałem zatrzaskiwanie do perfekcji Wink

Tak czy inaczej ja bym zajrzał do mechanizmu zamka (od wewnętrznej strony pod tapicerka) i sprawdził jego czystość przed nasmarowaniem.
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 16 Wrz 2008, 13:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Wrz 2008, 14:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) zamek od tylniej klapy - bagażnik


Dafka85 nie zaznaczyl i nie ma w swoim opisie roku swojego A168. Pisalem na podstawie swojego tj '98 rok. po FL sa zamki razem z klamkami i wydaje mi sie ze jezeli sprezyny zatrzaskowe sa ok (nie wyrobily sie) i nikt nie grzebal w ciegnach klapy to wystarczy oczyscic a nastepnie nasmarowac.
Smarowanie zabrudzonego zamka nic nie da albo da na krotko a caly syf bedzie sie powiekszal/doklejal do tego co jest.
Najlepsza rzecz to spotkac sie i podpatrzec u kolegi jak i co chodzi a co jest nie tak Smile
Powrót do góry
miniut

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 156
Skąd jesteś (miejscowość / region): POMORZE
Posiadane auto: AL170
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 17 Wrz 2008, 14:31
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) zamek od tylniej klapy - bagażnik


Zgadzam się z przedmówca - po ostatnim smarowaniu u mnie klapa zamyka się OK ale podejrzewam że i tak w wolnym czasie trzeba to rozebrać i oczyścić - przydałby się rysunek poglądowy całej klapy co i jak jest złożone - żeby nie połamać jakiś plastików - no chyba że ktoś to rozbierał i może opisać w przejrzysty sposób czy nie ma jakiś niespodzianek typu jak za szybko gdzieś pociągniesz obudowę to coś bezpowrotnie się złamie
Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Wrz 2008, 19:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) zamek od tylniej klapy - bagażnik


ostatnio zmienialem zaroweczke w 3 stopie, moglem zrobic fotki i tego, i zamka klapy :/ tylko tu nie mozna wstawic fotek z opisem Sad
Powrót do góry
dafka85

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 40

Posiadane auto: W168, 160 benzyna, rok 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Wrz 2008, 22:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) zamek od tylniej klapy - bagażnik


Witam
Jakiś czas temu zgłaszałem problemy z zamkiem od tylnej klapy. Dzisiaj w pochmurny dzień skusiłem się na rozkręcenie zamka i zobaczyć co z nim nie tak. A wiec na początek trzeba rozmontować osłonę trzeciego stopu oraz uchwyt do zamykania klapy który jest do okoła mechanizmu zamka trzeb plastik zdjąć. Po ściągnięciu tych dwóch elementów ściągamy osłonę tylnej klapy ( chodzi mi tu o tapicerkę) normalnie ciągniemy - odciągamy ją od drzwi ponieważ jest przymocowana na ( nie wiem jak to sie nazywa ) takie białe bolce lub kołeczki jak by rozporowe na wcisk jest ich chyba około 8 sztuk. po ściągnięciu mamy zamek i mechanizm do wycieraczki na wierzchu reszta jest obudowana plastykiem czyli nie widzimy gołej blachy. zamek ( mechanizm zamykający ) jest na 2 śruby który odkręciłem i wyczyściłem wd 40 w moim przypadku jeszcze znalazłem 2 kawałki plastiku które pochodzą od odsłony 3 stopu i to właśnie one blokowały mi poprawne zatrzaskiwanie się klapy. po wyczyszczeniu i skręceniu zamka zacząłem zakładać spowrotem tapicerkę nie stety po złamaniu paru zatrzasków zmuszony zostałem na wykorzystanie paru śrubeczek - wkrętów które przykręciłem z boku po 2 sztuki i 2 z drugiej strony na wysokości tablicy rejestracyjnej ale od środka oraz przykręciłem osłonę lampy stop. Wkręcanie śrubek nie wymagało specjalnych umiejętności bo wszędzie jest plastik wiec trzeba było zadbać żeby były krótkie i mały dużą główkę. Wszystko ładnie wygląda i śrubek nie widać. Teraz elegancko klapa mi się zamyka i nie muszę trzaskać kilkakrotnie żeby zamknąć bagażnika powodzenia panowie i zachęcam do naprawy zamka bo jest duża ulga Smile
Powrót do góry
lukaszm

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie / Łódzkie
Posiadane auto: Było MB A140 Classic (W168) '99 jest Mazda 3 BK MZR 1.6 '05
Piwa: 4/2
Wysłany: Sro 24 Wrz 2008, 22:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) zamek od tylniej klapy - bagażnik


kolego te zaciski do tapicerki można zdobyć w prawie każdym sklepie motoryzacyjnym. Kiedyś bedą w komisie oglądałem a klase 2001r poprzedni własciel na sróbki przykręcił osłone 3 stopu wyglądało to obrzydliwie rozumiem w maluchu:) ale w mercedesie takie numery robic:)
Powrót do góry
dafka85

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 40

Posiadane auto: W168, 160 benzyna, rok 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 25 Wrz 2008, 10:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) zamek od tylniej klapy - bagażnik


napewno, ale tez się trzyma i elegancko wygląda w zasadzie nie widać a śrubki dobrze się maskują Razz mi to tam nie przeszkadza Smile troche wstyd ale nie moge pchac kazdej zlotowki w autko i tak na kredyt jest Razz
Powrót do góry
lukaszm

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie / Łódzkie
Posiadane auto: Było MB A140 Classic (W168) '99 jest Mazda 3 BK MZR 1.6 '05
Piwa: 4/2
Wysłany: Czw 25 Wrz 2008, 10:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) zamek od tylniej klapy - bagażnik


Smile widze ze w podobnej sytuacji jesteśmy:) autko tez na kredyt;/
Powrót do góry
nordex

Czytelnik



Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Władysławowo / Gdynia
Posiadane auto: Sprinter 311
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Lis 2012, 01:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) zamek od tylniej klapy - bagażnik


Jak zdemontować zamek po FL? jest on zintegrowany z klamką którą trzeba zdemontować "na zewnątrz" a zamek wyciąga się od spodu klapy.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nadwozie i podwozie


MercedesB 170

19 900

2006r.

179 513 km

mazowieckie

MercedesGLE 400

159 000

2017r.

50 000 km

śląskie

MercedesB 200

14 900

2006r.

250 000 km

śląskie

MercedesC 180

18 900

2005r.

184 217 km

mazowieckie

MercedesViano

25 000

2008r.

385 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System