Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 A160 Nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Suchciel

Czytelnik



Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: W168 A160
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 17 Cze 2014, 22:04
Temat postu:

W168 A160 Nie odpala


Witam jestem nowy na forum i od razu piszę zamiast z pomocą to z problemem. Kupiłem jakiś tydzień temu mojej kobiecie Mercedesa w168 A160 mojej kobiecie wszystko było pięknie ładnie do czasu gdy zaczął się pierwszy raz problem z odpaleniem samochodu po nocy... Rano szedłem do auta próbuje odpalić a tu nic rozrusznik kręci jak szalony a auto nie odpali... dopiero gdzieś za 10 razem odpali a gdy już odpali będzie odpalał cały czas bez problemu... Myślałem że to wina kostki stacyjki że gdzieś może nie daje napięcia na cewkę zapłonową pojechałem kupiłem nową kostkę mercedesa oryginalną zamontowałem wczoraj schodzę dziś do auta po nocy i co ? lipa dalej nie mogę odpalić dopiero za którymś tam razem i co zauważyłem że jak przekręcę kluczyk to po mimo tego że go puszczę rozrusznik cały czas kreci dopiero jak przekręcę kluczyk na pozycje 1 że gasną kontrolki rozrusznik przestaję kręcić byłem dziś u mechanika który stwierdził że może być problem z przekaźnikiem k10 który jest odpowiedzialny za pompę paliwa przełożyłem inny przekaźnik i rano zobaczymy co Wy na ten temat sądzicie ? co może być tego przyczyną ? ja już jestem załamany...
Powrót do góry
Suchciel

Czytelnik



Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: W168 A160
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 19 Cze 2014, 13:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 A160 Nie odpala


Witam ponownie dla wszystkich zainteresowanych powiem tak że już wiem na pewno że to nie przekaźnik z tego względu że po wymianie na oryginalny Siemensa mercedesa który kosztuje u mnie 150 zł dalej problem jest ten sam auto odpala za 3-5 razem i śmierdzi strasznie paliwem jutro spróbuje pomierzyć czy przy odpalaniu jak auto nie odpala to cewka zapłonowa czy dostaje napięcie...I jeszcze jedna opcja zostaję przepustnica jak któryś tam kolega z forum pisał może dawać błędną informację na komputer i po prostu zalewa świece
Powrót do góry
Suchciel

Czytelnik



Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: W168 A160
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 21 Cze 2014, 17:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 A160 Nie odpala


Panowie i Panie problem rozwiązany były dwa podejrzenia jeszcze że albo filtr paliwa który kosztuje 190 zł a dlaczego taki drogi dlatego że w nim jest regulator ciśnienia paliwa który ma cały czas trzymać 3.5 bara na listwie wytryskowej a druga opcja to była pompka paliwa która mogła dawać za niskie ciśnienie na listwę i co łatwo to szło sprawdzi więc wzieliśmy się za pracę ! że auto już wcześniej odpaliło po długim kręceniu to było po ptakach bo tylko po nocy auto nie chciało palić za 1 razem więc wykręciłem filtr paliwa i przewody paliwowe podłączyłem złączką bez pośrednio ze sobą odczekałem do rana i co się rano okazało ? po wkręceniu manometru i próbie pierwszego odpalenia manometr pokazał 3 bary i auto nie odpaliło po kręceniu dłużej w końcu odpaliło i na manometrze pokazało 3.8 bara więc było źle w dalszym ciągu więc było wiadomo że pompka do wymiany a skąd wiem ? z tego względu że pompka bez filtra powinna dawać około 6-6,5 bara a dawała max 3,8 na odpalonym silniku... wymieniłem pompkę koszt 250 zł pompki bosha w plastikowej obudowie bez kosza. i moim oczom pokazało się na manometrze 6 barów bez filtra i z filtrem 3,5 bara auto pali od kopa i nie czuć paliwa... rano to samo na manometrze ukazuje się 3.5 bara i auto pali od kopa. Mam nadzieję że moje diagnozowanie i próby naprawy komuś pomogą i zaoszczędzą troszkę kasy w kieszeni.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Sob 21 Cze 2014, 20:12
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 A160 Nie odpala


Dziękujemy za opisanie rozwiązania problemu.Wink
Temat podwieszę ,żeby był dla potomności Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
piotrussst

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: mercedes A160
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 10 Wrz 2015, 18:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 A160 Nie odpala


Kolego Suchciel. Mam podobny problem. Podpowiesz gdzie znajdę filtr paliwa, i gdzie podłączałeś manometr?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 10 Wrz 2015, 18:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Czw 10 Wrz 2015, 22:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 A160 Nie odpala


Witaj na forum.
http://www.aclassinfo.co.uk/mypage.12.htm
Chcesz sprawdzić ciśnienie na listwie czy zaraz za pompką paliwową przed filtrem paliwa?
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
piotrussst

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: mercedes A160
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 18 Wrz 2015, 10:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 A160 Nie odpala


Dzieki za obszerny artykuł.
Poradziłem sobie zanim go wrzuciłeś.
Dobrałem się do filtra i zbiornika, okazało się ze pompka daje tylko 1,5bara.
Wymieniłem na nowa plus filtr paliwa i fura śmiga jak szalona. Jeszcze sonda lambda mi została do przejrzenia lub wymiany (jest błąd, a jak leżałem pod autem to widziałem ze przewody były amatorsko izolowane) .
Rada dla forumowiczów: nie słuchajcie spec mechaników którzy będą wam mówić ze ciśnienia pompki nie da się zmierzyć, a nawet jak się zmierzy to nic to nie daje.
Mnie skasowali za przepływomierz, przepustnice ( chociaż i tak widzę ze są stare), i powiedzieli ze może świece, może cewka, a o pompce nie chcieli nawet słyszeć.

pozdrawiam
Powrót do góry
Sampi

Czytelnik



Dołączył: 27 Lis 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: MB A140 W168
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Lis 2017, 18:39
Temat postu:

A140 W168 nie odpala


Witam!
Ostatniej soboty wziąłem się za wymianę filtrów i oleju. Wymiana oleju poszła sprawnie, zabrałem się za wymianę filtru paliwa. Musiałem kilka razy przestawiać auto na kanale by opuścić plastikowe osłony. Wymieniłem filtr paliwa, poskręcałem wszystko i czas na wyjazd z garażu. Po kilku zakręceniach rozrusznikiem auto odpaliło bo pewnie filtr paliwa był pusty. Wyjechałem, zaparkowałem autko przed domem i chwilę poczekałem zanim zgasiłem.
Dziś rano w poniedziałek rozrusznik kręcił aż do rozładowania akumulatora. Co się mogło stać? Zapowietrzenie układu paliwowego? Poza tym zaobserwowałem na ekranie ikonkę olejarki z kropelką oraz zegarek. Poziom oleju jest OK, przeprowadziłem akcję skasowania inspekcji na 15kkm. Po prostu osłupiałem i nie wiem gdzie szukać przyczyny. Ewidentny brak podawania paliwa. Wskaźnik paliwa nie pokazuje pustego baku choć kontrolka się pali. Dolałem ze 2-3 litry ale czekam na naładowanie akumulatora. Czy podpowie ktoś gdzie dodatkowo szukać usterki? Pompa paliwa?
Powrót do góry
cotex

Czytelnik



Dołączył: 13 Gru 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: mercedes
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Gru 2017, 10:59
Temat postu:

silnik nie odpala


witam mam taki sam problem ! wyswietlaja sie te same ikonki ! a silnik zapala po 20 razie z zastosowaniem samostartu jak sobie z tym poradziles ! z gory dziekuje !
Powrót do góry
kris-diag

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): turek wielkopolska
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Maj 2018, 18:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) W168 A160 Nie odpala


poradził sobie ktoś z tym problemem? mam to samo, raz zapala raz nie, pompa wymieniona, filtr też, przepływka po regeneracji
Powrót do góry
gombej

Czytelnik



Dołączył: 01 Cze 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: A160 w168 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Mar 2021, 11:29
Temat postu:

A klasa nie odpala


Witam
Panowie posiadam autko a klasa 160 w168 1.6 benzyna 1998 rok. Autko ciężko odpala po nocy tj długie kręcęnie odpali zgaśnie i następne kręcęnie odpali. W aucie są nowe cewki, świece, nowy filtr paliwa, nowy filtr kabinowy, powietrza oleju i nowy akumulator. Przy odpalaniu pachnie bęzynką wygląda to jak by paliwa przez chwilę nie było. Po odpaleniu auto odpala normalnie i jeździ normalnie. Jakieś pomysły?

A dodam jescze że jak auto jest odpalone to coś piszczy delikatnie jakby rolka
Powrót do góry
gombej

Czytelnik



Dołączył: 01 Cze 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: A160 w168 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Maj 2021, 21:08
Temat postu:

Re: A klasa nie odpala


gombej napisał:
Witam
Panowie posiadam autko a klasa 160 w168 1.6 benzyna 1998 rok. Autko ciężko odpala po nocy tj długie kręcęnie odpali zgaśnie i następne kręcęnie odpali. W aucie są nowe cewki, świece, nowy filtr paliwa, nowy filtr kabinowy, powietrza oleju i nowy akumulator. Przy odpalaniu pachnie bęzynką wygląda to jak by paliwa przez chwilę nie było. Po odpaleniu auto odpala normalnie i jeździ normalnie. Jakieś pomysły?

A dodam jescze że jak auto jest odpalone to coś piszczy delikatnie jakby rolka


Sprawa rozwiązana wymieniona Pompa paliwowa sam wkład firmy Pierburg za 250 zł z portalu allegro. Stara pierburga wytzymala 170 tys km. Jak by ktoś wymieniał to niech odrazu kupi przewod karbowany łączycy pompę z tym koszem bo zwykle przewody typu gumowe zbrojone nie spełniają funkcji
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Nie odpala


MercedesA 180

12 800

2006r.

267 500 km

mazowieckie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesC 300

46 990

2012r.

226 992 km

pomorskie

MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesS 400

720 744

2023r.

27 252 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System