Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Wrz 2008, 08:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


prawdopodobnie zapchany lub uszkodzony jest zawor odpowietrzajacy zbiornik przy tankowaniu... i wyrownujacy cisnienie w zbiornkiu kiedy paliwa ubywa w skutek jazdy.
Czyszczenie lub wymiana powinny pomoc.
skutki - wessanie zbiornika (pomniejszenie jego pojemnosci nawet do 20l), dodatkowo moze tym sposobem dojsc do uszkodzenia plywaka - co podnosi koszty usuniecia usterki.
Powrót do góry
interona

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W 169 A180 CDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Paź 2008, 10:40
Temat postu:

problem rozwiązany:)


Witam,

HURRA!!!! Problem rozwiązany: zgłosiłam się do ASO (jedyne... 3 tygodnie oczekiwania na termin), cały zbiornik do wymiany, wessany i dlatego nie można było zatankować do pełna. Przyczną był uszkodzony zawór odpowietrzający. A dlaczego uszkodzony? Tu nie uzyskałam odpowiedzi (auto kupiłam z tą "przypadłością"). Doradca stwierdził, że może się tak dziać, jeśli się dolewa paliwo po odbiciu pistoletu (jak myślicie, możliwe?). Zalecił unikać takich praktyk. Koszt wymiany 200 zł, zbiornika 1600 zł (na marginesie, w nie-ASO zaśpiewali identycznie).

I tu kilka słów na temat forum! Panie i Panowie, jesteście super! Jestem wdzięczna wszystkim, którzy podzielili się ze mną swoją wiedzą i przypuszczeniami, dzięki Agidaro, Sylwester217, Romekben, 100%towa diagnoza, to bardzo mi ułatwiło "podejście" do ASO!

Na szczęście udało mi się uruchomić gwarancję sprzedawcy (dealer MB Monachium). Była to roczna gwarancja na auta używane MB, tzw. "Europagarantie", dają ją dealerzy MB w Niemczech (niestety, w przeciwieństwie do PL...) na całą Europę. Nie dajcie też sobie wmówić, ze ta gwarancja nie obowiązuje polskich ASO Wink . Moją w PL zignorowali, ale Monachium (sprzedawca) zobowiązał się pokryć koszty. Więc naprawa bezgotówkowa Very Happy , uff...

Na koniec dobra rada: kupując auto postarajcie się zatankować do oporu i sprawdzić, czy wskaźnik paliwa faktycznie pokazuje full... Wink

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
Powrót do góry
Azgarth

Debiutant



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olecko/Toruń
Posiadane auto: Daimler-Chrysler A170 CDI Avantgarde 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Paź 2008, 10:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


No widzę, że należą się gratulacje! U mnie ta przypadłość występuje mniej więcej przed zapaleniem się rezerwy. Czasem wskazówka pokazuje stan zerowy, nawet kontrolka się nie pali. Raz nawet wskazówka zupełnie się schowała. Czy to są objawy wadliwego zaworu?
Poza tym gdzie się on dokładnie znajduje? Myślę, że kolega Kozak_K może nam tu pomóc. I czy można sobie jakoś z tym poradzić 'w domowym warsztacie'?
Mój sposób na podciśnienie: nie jeżdżę często i dużo, ale po dłuższej jeździe czy przy niskim stanie paliwa w zbiorniku po prostu odkręcam korek wlewu paliwa i czasem lekko zasysa. No i dolewam rzecz jasna, kiedy trzeba Wink Ale widzę, że prędzej czy później będę musiał coś z tym zrobić...

Pozdrawiam!
_________________
If you don't live for something you'll die for nothing.
Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Paź 2008, 12:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Interona - GRATULACJE !!!
Autko chodzi a Ty nie dalas sie nabic w butelke przez ASO a wrecz dokrecilas im srubke ...Kobieta to potrafi ...i bravo Smile Very Happy
Wg mnie dolewanie po odbiciu pistoletu raczej nie ma wplywu na zatkanie/uszkodzenie zaworu... mozna jedynie oblac sie paliwem, co spotkalo mnie kiedys na JET ale to raczej byla wina dystrybutora gdyz na innych stacjach nie mialem takiego objawu (teraz tam jest LUKoil i tez jest ok)

@Azgarth - pisalismy wczesniej jak szukac... moze Kozak_K ma jakis rys pogladowy zbiornika i zaworków, fajnie jakby tutaj wrzucil Wink
Jesli nie mozesz zatankowac do pelna tzn ze zbiornik wessany na 99%.
Jesli masz tylko dziwny objaw ze wskazowka - moze byc to wina samego wskaznika.
Powrót do góry
Azgarth

Debiutant



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olecko/Toruń
Posiadane auto: Daimler-Chrysler A170 CDI Avantgarde 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Paź 2008, 15:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Objaw ze wskazówką miałem tylko raz. Czasem tylko wskazuje 'zero' gdy odpali się samochód na rezerwie, ale trw to tylko moment. No i czasem zasysa, ale jak pisałem mam swój sposób. Raz, może 2 razy odbił mi pistolet. Nie wiem, kiedyś to sprawdzę.
_________________
If you don't live for something you'll die for nothing.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 22 Paź 2008, 15:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Paź 2008, 19:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


pistolet powinien odbijac przy kazdym tankowaniu, natomiast paliwo nie powinno wyskoczyc ze zbiornika jak dolewasz "pod korek"
Wskazowke musisz poobserwowac - najlepiej zawsze tankujac do pelna...ile wchodzi paliwa i ile pokazuje wskazowka - fuel czy inaczej.
Powrót do góry
Kozak_K

Auto Maniak



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: www.kozak-k.net84.net
Piwa: 102/0
Wysłany: Sro 22 Paź 2008, 20:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


UWAGA opis dotyczy wersji W168 nie wiem jak jest to rozwiązane w A180
Paliwo leci do zbiornika grubą rurą, która wchodzi do zbiornika w jego dolnej części natomiast wypychane powietrze dostaje się cienką rurką biegnącą obok - do górnej części w okolicę wlewu paliwa. Jeżeli podczas tankowania paliwa „pistolet” dystrybutora ciągle wyłącza podawanie - problemu należy szukać w tym układzie., (zagięcie, zaciśnięcie, zapchanie).
W związku z wymaganiami ekologii samochód z silnikiem benzynowym wyposażony jest w układ pochłaniania oparów benzyny z wykorzystaniem zbiornika z węglem aktywnym. W momencie gdy silnik nie pracuje – opary benzyny pochłaniane są przez węgiel. Po uruchomieniu silnika sterownik silnika cyklicznie otwiera zawór, który otwiera drogę oparom do kolektora dolotowego. Dzięki temu ze zbiornika usuwane są opary benzyny, a w zbiorniku utrzymywane jest podciśnienie takie jak w kolektorze dolotowym. Jeżeli podciśnienie w zbiorniku jest tak duże, że wygina zbiornik, lub uniemożliwia odkręcenie korka wlewu paliwa – sugeruje to albo uszkodzenie samego zaworu, albo zapchanie przewodu od zbiornika do tegoż zaworu. Zawór powinien znajdować się w okolicy kolektora ssącego. Niestety nie udało mi się znaleźć zdjęcia z tym zaworem może kolega Sylwester będzie mógł opisać jego lokalizację.
Postaram się może na jutro wrzucić kilka zdjęć i opis na stronkę.
Pozdawiam
Postarałem się i jest dzisiaj. Zapraszam
http://www.kozak-k.net84.net/
Powrót do góry
Azgarth

Debiutant



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olecko/Toruń
Posiadane auto: Daimler-Chrysler A170 CDI Avantgarde 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Paź 2008, 12:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


@interona
Mogłabyś napisać numer MB tego zaworu?? Myślę, że na fakturce powinien być.
W moim przypadku nie jest jeszcze chyba za późno, mam nadzieję. Wczoraj przy tankowaniu pistolet mi ni odbił. Po weekendzie dotankuję do pełna i sprawdzę ile jeszcze wlezie.
_________________
If you don't live for something you'll die for nothing.
Powrót do góry
interona

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W 169 A180 CDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Paź 2008, 16:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Azgarth, musiałam wymienić cały bak, bo do niczego był, symbol z faktury to A1694701101. Nie wiem, czy dla W168 i W169 obowiązuje ten sam symbol.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Paź 2008, 20:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Interona to symbol zaworu czy zbiornika?
raczej inne sa oznaczenia MB dla W168 i W169.
Powrót do góry
interona

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W 169 A180 CDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Paź 2008, 21:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Symbol zbiornika, przepraszam, nie zaznaczylam tego jasno.
Powrót do góry
Azgarth

Debiutant



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olecko/Toruń
Posiadane auto: Daimler-Chrysler A170 CDI Avantgarde 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Paź 2008, 08:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Witam!

@Interona - dzięki za info.
Koleżanki i koledzy, nie wiem czy siemam cieszyć czy już powoli płakać. Dotankowałem w sobotę bak do pełna, w ciągu tygodnia zatankowałem w sumie 52,5l tak więc widzę, że bak jest jeszcze w dobrym stanie. Czy mam się tym dalej przejmować?? Więcej stresu niż zabawy, a chyba nie o to chodzi. Sprawdzę jeszcze wtygodniu czy przewodzik odpowietrzający nie jest gdzieś zagięty.
_________________
If you don't live for something you'll die for nothing.
Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Paź 2008, 22:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


wyjezdzij wszystko do rezerwy i zatankuj do pelna...zobacz ile wlaes paliwa...czy tankujac pistolet odbil ... i wtedy trzeba pomyslec Smile bedzie dobrze Smile
Powrót do góry
interona

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W 169 A180 CDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Lis 2008, 20:35
Temat postu:

znów problemy...


Witam,

po wymianie zbiornika paliwa na nowy (stary wessany) przez półtora miesiąca miałam spokój... tankowanie wręcz sprawiało radość Wink wchodziło tyle, ile trzeba i wskaźnik paliwa pokazywał tyle, ile trzeba, nie zasysało, pełna harmonia... Dziś chciałam skorzystać z promocji (ON Verva w cenie normalnego ON), w baku miałam jeszcze 3/4, dolałam 10 litrów i ... wskaźnik poziomu paliwa ani drgnął... nadal pokazuje 3/4 ... zaczynam się bać, czy znów nie będę miała powtórki z rozrywki? Zassanie baku i wymiana?

Co może być powodem? Popsuty pływak? Zbiornik ma półtora miesiąca... Popsuty czujnik? Czy można ten problem łączyć z poprzednią awarią? Może ASO MB nie zdiagnozował przyczyny, a tylko usunął objawy? Czy ktoś miał podobny problem?

Pozdrawiam
Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Gru 2008, 11:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


przyczyna - cirzko stwierdzic, moze byc wina plywaka, moze tez byc awaria wskaznika w liczniku, ze nie pdnosi wskazowki. jesli nie slyszysz dobzre znanego ssssssss to raczej bak zostaje na tym samym poziomie (3/4 + 10l to chyba rowna sie pelny, normalny, niezassany bak?)
Zawsze mozesz podjechac do ASO MB i zlozyc reklamacje na wymieniona czesc... wadliwa (gwarancja chyba 24miesiace na nowe czesci), albo na niefachowosc - kiepskie zdiagnozowanie lub nie usuniecie przyczyny lecz tylko skutkow usterki.

A moze tylko plywak sie zawiesil i zaraz odpusci Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne


MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie

MercedesVito

155 900

2020r.

87 000 km

mazowieckie

MercedesViano

74 900

2011r.

192 000 km

mazowieckie

MercedesGL 450

62 990

2007r.

205 106 km

pomorskie

MercedesCLS 350

95 800

2013r.

136 750 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System