Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
interona

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W 169 A180 CDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Wrz 2008, 03:05
Temat postu:

podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Witam,

mam problem ze zbiornikiem paliwowym, powstaje w nim takie podciśnienie, że przy tankowaniu nie mogę odkręcić wlewu. Poza tym nie mogę zatankowac do pełna, wskaźnik pokazuje 2/3 baku. Czy ktoś się już z tym spotkał? Będę wdzięczna za wskazówki.
Powrót do góry
jacek8l

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): Uników
Posiadane auto: Unimog 421 (67r.), Sprinter 4x4, A160 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Wrz 2008, 15:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Ja mam tak że ciężko jest odkręcić bak (ale bez przesady) i jak włoże pistolet i tankuje to sie robi "poduszka" powietrzna i pistolet od tankowania się wyłącza (tak jakby bak był już pełny) no i muszę lać na pół mocy.
Powrót do góry
gadu-gadu
Romekben

Debiutant



Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: Mercedes A 160 CDI Classic 1689ccm 2000 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Wrz 2008, 15:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Ja tak miałem kiedyś, ale nie w Mercedesie, tylko w Oplu Vectra B - też miałem zbiornik "zassany" i wlewało mi się raptem 2/3 zbiornika, Dopiero w serwisie mi go "odessali" (za jakieś 100 zł)-nie za bardzo wiem co właśiwie zrobili, ale bak się napełniał prawie do końca, chociaż i tak do końca jego bytności u mnie ostatnie 5 l pojemności zbiornika musiałem przy tankowaniu nalewać "małym ciurkiem", jak chciałem mieć paliwo pod korek/strzałkę na wskaźniku na ostatniej kresce.
Pozdrawiam
_________________
Romek Jelenia Góra
Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Czw 18 Wrz 2008, 20:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Witam a czy ktokolwiek sprawdzil czy jest zawor odpowietrzajacy nie uszkodzony a on znajduje sie w zbiorniku trzeba opuscic zbiornik i to dokladnie sprawdzic ale jak jest odpowietrznik uszkodzony to powinno wybijac paliwo przy tankowaniu powinno wyrwac paliwo pod wmiare duzym csinieniem, czy tak sie dzieje??? bo to ze przy koncu odbija pistolet ana malym posuwie mozna nalac do konca to jest normalne bo przy tankowaniu paliwo sie burzy i jak piana sie podnos to wylaczy pistolet i trzeba nalewac powoli ostatnie trzy cztery litry. Pozdrawiam
Powrót do góry
interona

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W 169 A180 CDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Wrz 2008, 23:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


[quote="sylwester217"]Witam a czy ktokolwiek sprawdzil czy jest zawor odpowietrzajacy nie uszkodzony a on znajduje sie w zbiorniku trzeba opuscic zbiornik i to dokladnie sprawdzic ale jak jest odpowietrznik uszkodzony to powinno wybijac paliwo przy tankowaniu powinno wyrwac paliwo pod wmiare duzym csinieniem, czy tak sie dzieje???

Dzięki za wszystkie porady. Być może problem dodatkowy polega na tym, że jestem kobietą i nie znam się za bardzo na mechanice pojazdowej... więc mechanik zignorował mój problem. Zostawiłam mu auto i powiedziałam, na czym problem polega. Przy odbiorze słyszę: "To normalne, tak jest w każdym samochodzie, że słychac syczenie przy odkręcaniu baku..." Ale w tym przypadku to normalne nie jest. Raz mi się włączyła pompa i zaczęło w trakcie jazdy porządnie piszczeć... dopiero po odkręceniu wlewu ustało. Pistolet odbija już, gdy bak jest zalany do 2/3, nie da rady zalać więcej. Może znacie jakiś dobry serwis w Wwie? Niekoniecznie ASO... Fajnie byłoby jednak wcześniej wiedzieć, jakie mogą być przyczyny, żeby mi mechanik nie wciskał kitu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 18 Wrz 2008, 23:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sylwester217

Auto Maniak



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 1441
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cork, Sosnowiec, Przedbórz
Posiadane auto: W203 C180 ,W211E200 ,W210 E240,W168 A140,W212 E250, E300 Hybrid, VIANO 639,
Piwa: 53/0
Wysłany: Czw 18 Wrz 2008, 23:22
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


To ze kobieta to nie znaczy ze sie niezna powiem tak trzeba wymontowac zbiornik i dokladnie sprawdzic przewod izawor odpowietrzajacy ale na wymontowanym zbiorniku bo sie inaczej tego nie zrobi trzeba podjechac do jakiegos warsztatu wiekszego albo spytac w serwisie jakie by byly koszty takiej diagnozy. Pozdrawiam
Powrót do góry
rysiekh1

Czytelnik



Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 7

Posiadane auto: A 140
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Wrz 2008, 20:07
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Z tego co czytałem w instrukcji to wytwarzające się podciśnienie jest normalne .
Powrót do góry
lukaszm

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie / Łódzkie
Posiadane auto: Było MB A140 Classic (W168) '99 jest Mazda 3 BK MZR 1.6 '05
Piwa: 4/2
Wysłany: Sob 20 Wrz 2008, 20:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


hmm a może koleżanka poprostu ma zbyt mało siły na odkręcenie korka... korek nie odkręca się zbyt łatwo a spotkałem się już z obrazkiem kobiet które nie mają siły dwoma rękami opuścić hamulca ręcznego
Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Wrz 2008, 22:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


moja zona mowi ze nie ma problemu z odkreceniem korka Smile tak wiec cos widocznie jest nie tak.
a ze instrukcja mowi ...to nieznaczy ze ma sie tak zapowietrzac ze wchodzi 3/4 baku paliwam.

@interona, a moze kiedys byl tak zapowietrzony ze do wessalo o te 1/4 pojemnosci. srodek zbiornika jest plastikowy...a taki przypadek mial kiedys znajomy w oplu vectrze zassalo mu zbiornik ze wchodzilo mu 20litrow z 61 Smile
Powrót do góry
Rafal24h

Dyskutant



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: W245 200CDI i XantiaII 1.8 16v
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 21 Wrz 2008, 09:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Witam... miewam podobne zjawisko w swojej A, fakt że kiedy otwieram wlew słychać zazysające powietrze, korek ma jakieś tam opory lecz moja dziewczyna nie ma problemu go odkrcić, a co do tankowania to muszę przyznać że pistolecik lubi sobie za wcześnie odbić... cosik mi się wydaje że te w168 mają ten gadżet wrodzony.... Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
interona

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W 169 A180 CDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Wrz 2008, 19:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


lukaszm napisał:
hmm a może koleżanka poprostu ma zbyt mało siły na odkręcenie korka... korek nie odkręca się zbyt łatwo a spotkałem się już z obrazkiem kobiet które nie mają siły dwoma rękami opuścić hamulca ręcznego



Nie wiedzialam, ze jest az tyle kobiet cierpiacych na anemie, dzieki za sygnal;)

Tak, kolega mezczyzna na stacji paliw tez pewnie nie mial sily... W169 to nie pierwszy samochod, jakim jezdze i mam jakis punkt odniesienia, co jest normalne, a co nie. Bez wizyty w porzadnym warsztacie nie obedzie sie, w kazdym razie dziekuje za konstruktywne posty:)
Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Wrz 2008, 20:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


interona napisał:

Nie wiedzialam, ze jest az tyle kobiet cierpiacych na anemie, dzieki za sygnal;)


Very Happy Very Happy Very Happy ...nie moglem sie powstrzymac Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
lukaszm

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie / Łódzkie
Posiadane auto: Było MB A140 Classic (W168) '99 jest Mazda 3 BK MZR 1.6 '05
Piwa: 4/2
Wysłany: Nie 21 Wrz 2008, 22:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


interona napisał:

Tak, kolega mezczyzna na stacji paliw tez pewnie nie mial sily...


akurat nie miałem problemu z odkręceniem jeśli byś chciała wiedzieć
Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Wrz 2008, 23:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


lukaszm napisał:
interona napisał:

Tak, kolega mezczyzna na stacji paliw tez pewnie nie mial sily...


akurat nie miałem problemu z odkręceniem jeśli byś chciała wiedzieć


ja to zrozumialem, ze to kolega interona nie mogl odkrecic a nie Ty lukaszm.
Powrót do góry
Azgarth

Debiutant



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olecko/Toruń
Posiadane auto: Daimler-Chrysler A170 CDI Avantgarde 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Wrz 2008, 10:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Witam!
Czyli Panie i Panowie, jak z tym walczyć?
Ostatnio zapaliła mi się rezerwa więc podjechałem 'do komornika zapłacić abonament' i zatankowałem 'tylko' 40l, czyli już przy zapalonej lampce rezerwy miałem w baku jakieś 14l, co nie jest chyba normalne. Wcześniej przez moment wskazówka ilości paliwa wogóle mi się schowała, ale tylko na moment. Również przy odkręcaniu korka wlewu zassało mi powietrze. Później po przejechaniu 380 km tankowałem ponownie, również zassało, ale wlałem zdecydowanie więcej niż zużyłem (25l).
_________________
If you don't live for something you'll die for nothing.
Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Wrz 2008, 08:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


prawdopodobnie zapchany lub uszkodzony jest zawor odpowietrzajacy zbiornik przy tankowaniu... i wyrownujacy cisnienie w zbiornkiu kiedy paliwa ubywa w skutek jazdy.
Czyszczenie lub wymiana powinny pomoc.
skutki - wessanie zbiornika (pomniejszenie jego pojemnosci nawet do 20l), dodatkowo moze tym sposobem dojsc do uszkodzenia plywaka - co podnosi koszty usuniecia usterki.
Powrót do góry
interona

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W 169 A180 CDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Paź 2008, 10:40
Temat postu:

problem rozwiązany:)


Witam,

HURRA!!!! Problem rozwiązany: zgłosiłam się do ASO (jedyne... 3 tygodnie oczekiwania na termin), cały zbiornik do wymiany, wessany i dlatego nie można było zatankować do pełna. Przyczną był uszkodzony zawór odpowietrzający. A dlaczego uszkodzony? Tu nie uzyskałam odpowiedzi (auto kupiłam z tą "przypadłością"). Doradca stwierdził, że może się tak dziać, jeśli się dolewa paliwo po odbiciu pistoletu (jak myślicie, możliwe?). Zalecił unikać takich praktyk. Koszt wymiany 200 zł, zbiornika 1600 zł (na marginesie, w nie-ASO zaśpiewali identycznie).

I tu kilka słów na temat forum! Panie i Panowie, jesteście super! Jestem wdzięczna wszystkim, którzy podzielili się ze mną swoją wiedzą i przypuszczeniami, dzięki Agidaro, Sylwester217, Romekben, 100%towa diagnoza, to bardzo mi ułatwiło "podejście" do ASO!

Na szczęście udało mi się uruchomić gwarancję sprzedawcy (dealer MB Monachium). Była to roczna gwarancja na auta używane MB, tzw. "Europagarantie", dają ją dealerzy MB w Niemczech (niestety, w przeciwieństwie do PL...) na całą Europę. Nie dajcie też sobie wmówić, ze ta gwarancja nie obowiązuje polskich ASO Wink . Moją w PL zignorowali, ale Monachium (sprzedawca) zobowiązał się pokryć koszty. Więc naprawa bezgotówkowa Very Happy , uff...

Na koniec dobra rada: kupując auto postarajcie się zatankować do oporu i sprawdzić, czy wskaźnik paliwa faktycznie pokazuje full... Wink

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
Powrót do góry
Azgarth

Debiutant



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olecko/Toruń
Posiadane auto: Daimler-Chrysler A170 CDI Avantgarde 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Paź 2008, 10:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


No widzę, że należą się gratulacje! U mnie ta przypadłość występuje mniej więcej przed zapaleniem się rezerwy. Czasem wskazówka pokazuje stan zerowy, nawet kontrolka się nie pali. Raz nawet wskazówka zupełnie się schowała. Czy to są objawy wadliwego zaworu?
Poza tym gdzie się on dokładnie znajduje? Myślę, że kolega Kozak_K może nam tu pomóc. I czy można sobie jakoś z tym poradzić 'w domowym warsztacie'?
Mój sposób na podciśnienie: nie jeżdżę często i dużo, ale po dłuższej jeździe czy przy niskim stanie paliwa w zbiorniku po prostu odkręcam korek wlewu paliwa i czasem lekko zasysa. No i dolewam rzecz jasna, kiedy trzeba Wink Ale widzę, że prędzej czy później będę musiał coś z tym zrobić...

Pozdrawiam!
_________________
If you don't live for something you'll die for nothing.
Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Paź 2008, 12:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Interona - GRATULACJE !!!
Autko chodzi a Ty nie dalas sie nabic w butelke przez ASO a wrecz dokrecilas im srubke ...Kobieta to potrafi ...i bravo Smile Very Happy
Wg mnie dolewanie po odbiciu pistoletu raczej nie ma wplywu na zatkanie/uszkodzenie zaworu... mozna jedynie oblac sie paliwem, co spotkalo mnie kiedys na JET ale to raczej byla wina dystrybutora gdyz na innych stacjach nie mialem takiego objawu (teraz tam jest LUKoil i tez jest ok)

@Azgarth - pisalismy wczesniej jak szukac... moze Kozak_K ma jakis rys pogladowy zbiornika i zaworków, fajnie jakby tutaj wrzucil Wink
Jesli nie mozesz zatankowac do pelna tzn ze zbiornik wessany na 99%.
Jesli masz tylko dziwny objaw ze wskazowka - moze byc to wina samego wskaznika.
Powrót do góry
Azgarth

Debiutant



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olecko/Toruń
Posiadane auto: Daimler-Chrysler A170 CDI Avantgarde 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Paź 2008, 15:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Objaw ze wskazówką miałem tylko raz. Czasem tylko wskazuje 'zero' gdy odpali się samochód na rezerwie, ale trw to tylko moment. No i czasem zasysa, ale jak pisałem mam swój sposób. Raz, może 2 razy odbił mi pistolet. Nie wiem, kiedyś to sprawdzę.
_________________
If you don't live for something you'll die for nothing.
Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Paź 2008, 19:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


pistolet powinien odbijac przy kazdym tankowaniu, natomiast paliwo nie powinno wyskoczyc ze zbiornika jak dolewasz "pod korek"
Wskazowke musisz poobserwowac - najlepiej zawsze tankujac do pelna...ile wchodzi paliwa i ile pokazuje wskazowka - fuel czy inaczej.
Powrót do góry
Kozak_K

Auto Maniak



Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: www.kozak-k.net84.net
Piwa: 102/0
Wysłany: Sro 22 Paź 2008, 20:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


UWAGA opis dotyczy wersji W168 nie wiem jak jest to rozwiązane w A180
Paliwo leci do zbiornika grubą rurą, która wchodzi do zbiornika w jego dolnej części natomiast wypychane powietrze dostaje się cienką rurką biegnącą obok - do górnej części w okolicę wlewu paliwa. Jeżeli podczas tankowania paliwa „pistolet” dystrybutora ciągle wyłącza podawanie - problemu należy szukać w tym układzie., (zagięcie, zaciśnięcie, zapchanie).
W związku z wymaganiami ekologii samochód z silnikiem benzynowym wyposażony jest w układ pochłaniania oparów benzyny z wykorzystaniem zbiornika z węglem aktywnym. W momencie gdy silnik nie pracuje – opary benzyny pochłaniane są przez węgiel. Po uruchomieniu silnika sterownik silnika cyklicznie otwiera zawór, który otwiera drogę oparom do kolektora dolotowego. Dzięki temu ze zbiornika usuwane są opary benzyny, a w zbiorniku utrzymywane jest podciśnienie takie jak w kolektorze dolotowym. Jeżeli podciśnienie w zbiorniku jest tak duże, że wygina zbiornik, lub uniemożliwia odkręcenie korka wlewu paliwa – sugeruje to albo uszkodzenie samego zaworu, albo zapchanie przewodu od zbiornika do tegoż zaworu. Zawór powinien znajdować się w okolicy kolektora ssącego. Niestety nie udało mi się znaleźć zdjęcia z tym zaworem może kolega Sylwester będzie mógł opisać jego lokalizację.
Postaram się może na jutro wrzucić kilka zdjęć i opis na stronkę.
Pozdawiam
Postarałem się i jest dzisiaj. Zapraszam
http://www.kozak-k.net84.net/
Powrót do góry
Azgarth

Debiutant



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olecko/Toruń
Posiadane auto: Daimler-Chrysler A170 CDI Avantgarde 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Paź 2008, 12:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


@interona
Mogłabyś napisać numer MB tego zaworu?? Myślę, że na fakturce powinien być.
W moim przypadku nie jest jeszcze chyba za późno, mam nadzieję. Wczoraj przy tankowaniu pistolet mi ni odbił. Po weekendzie dotankuję do pełna i sprawdzę ile jeszcze wlezie.
_________________
If you don't live for something you'll die for nothing.
Powrót do góry
interona

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W 169 A180 CDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Paź 2008, 16:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Azgarth, musiałam wymienić cały bak, bo do niczego był, symbol z faktury to A1694701101. Nie wiem, czy dla W168 i W169 obowiązuje ten sam symbol.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Paź 2008, 20:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Interona to symbol zaworu czy zbiornika?
raczej inne sa oznaczenia MB dla W168 i W169.
Powrót do góry
interona

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W 169 A180 CDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Paź 2008, 21:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Symbol zbiornika, przepraszam, nie zaznaczylam tego jasno.
Powrót do góry
Azgarth

Debiutant



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olecko/Toruń
Posiadane auto: Daimler-Chrysler A170 CDI Avantgarde 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Paź 2008, 08:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Witam!

@Interona - dzięki za info.
Koleżanki i koledzy, nie wiem czy siemam cieszyć czy już powoli płakać. Dotankowałem w sobotę bak do pełna, w ciągu tygodnia zatankowałem w sumie 52,5l tak więc widzę, że bak jest jeszcze w dobrym stanie. Czy mam się tym dalej przejmować?? Więcej stresu niż zabawy, a chyba nie o to chodzi. Sprawdzę jeszcze wtygodniu czy przewodzik odpowietrzający nie jest gdzieś zagięty.
_________________
If you don't live for something you'll die for nothing.
Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Paź 2008, 22:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


wyjezdzij wszystko do rezerwy i zatankuj do pelna...zobacz ile wlaes paliwa...czy tankujac pistolet odbil ... i wtedy trzeba pomyslec Smile bedzie dobrze Smile
Powrót do góry
interona

Debiutant



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: W 169 A180 CDI 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Lis 2008, 20:35
Temat postu:

znów problemy...


Witam,

po wymianie zbiornika paliwa na nowy (stary wessany) przez półtora miesiąca miałam spokój... tankowanie wręcz sprawiało radość Wink wchodziło tyle, ile trzeba i wskaźnik paliwa pokazywał tyle, ile trzeba, nie zasysało, pełna harmonia... Dziś chciałam skorzystać z promocji (ON Verva w cenie normalnego ON), w baku miałam jeszcze 3/4, dolałam 10 litrów i ... wskaźnik poziomu paliwa ani drgnął... nadal pokazuje 3/4 ... zaczynam się bać, czy znów nie będę miała powtórki z rozrywki? Zassanie baku i wymiana?

Co może być powodem? Popsuty pływak? Zbiornik ma półtora miesiąca... Popsuty czujnik? Czy można ten problem łączyć z poprzednią awarią? Może ASO MB nie zdiagnozował przyczyny, a tylko usunął objawy? Czy ktoś miał podobny problem?

Pozdrawiam
Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Gru 2008, 11:43
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


przyczyna - cirzko stwierdzic, moze byc wina plywaka, moze tez byc awaria wskaznika w liczniku, ze nie pdnosi wskazowki. jesli nie slyszysz dobzre znanego ssssssss to raczej bak zostaje na tym samym poziomie (3/4 + 10l to chyba rowna sie pelny, normalny, niezassany bak?)
Zawsze mozesz podjechac do ASO MB i zlozyc reklamacje na wymieniona czesc... wadliwa (gwarancja chyba 24miesiace na nowe czesci), albo na niefachowosc - kiepskie zdiagnozowanie lub nie usuniecie przyczyny lecz tylko skutkow usterki.

A moze tylko plywak sie zawiesil i zaraz odpusci Wink
Powrót do góry
lukaszm

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie / Łódzkie
Posiadane auto: Było MB A140 Classic (W168) '99 jest Mazda 3 BK MZR 1.6 '05
Piwa: 4/2
Wysłany: Wto 02 Gru 2008, 16:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


a ja zauwazyłem od kilku dni że jak odkręce korek wlewu paliwa to nie słuchać takiego szumu powietrza przez chwilę (nie wiem jak to opisać) kiedyś było go słychać a teraz własnie nie to dobrze czy zle?
Powrót do góry
agidaro

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 226
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk Mazowiecki/W-wa
Posiadane auto: A 160 W168 '98 automat/ Kia Sportage 2.0 CRDi 2010/ Opel Vectra C 2.2 DTi 2003 - do sprzedania
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Gru 2008, 23:37
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


wg mnie dobrze, w oplu tez nie mam zadnego pssyt w mb-A krotkie psyt Smile -raczej niegrozne Smile
Powrót do góry
drmariusz

Debiutant



Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Mercedes-Benz A140
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Maj 2012, 16:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Jak można odpowietrzyć układ odpowietrzania w baku? Jak odkręcam bak, to słyszę syczące powietrze, a podczas tankowania pistolet co chwile odbija, nawet gdy do baku mozna wlać jeszcze dużo paliwa.
Powrót do góry
bluevaneo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 350
Skąd jesteś (miejscowość / region): pod w-wa, mazowieckie
Posiadane auto: W414, vaneo 1.6 '02 LPG auto
Piwa: 17/2
Wysłany: Pią 25 Maj 2012, 00:03
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


na tej stronce >>page12 jest schemat układu paliwowego. nr 320 to zawór jednokierunkowy na rurce do odpowietrzania. Warto to sprwadzić, ale nie wiem w jaki sposób.

Natomiast w instrukcji producent pisze że lekkie podciśnienie przy odkręcaniu korka wlewu jest normalne.
Powrót do góry
januszp37

Debiutant



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 28

Posiadane auto: B 200 CDI 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 14 Lis 2012, 19:01
Temat postu:

PSYYYT


Temat stary ale ja powiem jak sobie z tym poradziłem. Jak mi zaczęło psyczeć zapytałem w MB a oni odpowiedzieli tak ma być .Wiedziałem że zbiornik jest plastikowy i może to skończyć się zassaniem zbiornika.No to
przy korku paliwa przymocowałem ok 15 cm drutu miedzianego średnicy 1 mm i wprowadziłem go do wlewu i zakręcałem korek przez ten drut. Korek nie był idealnie szczelny i psyczenie ustało.Bez kosztów. Pozdr.Janusz.
Powrót do góry
soltek225

Auto Maniak



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork
Posiadane auto: Mercedes klasa A w168 1.4 1999r -LPG Lupo 1.0 2002 rok. Citroen Xara Picasso 1.6 HDI 2006 rok
Piwa: 18/5
Wysłany: Nie 30 Gru 2012, 20:58
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


witam
panowie i panie
aby nie ponosić wielkich kosztów za wymianę zbiornika wystarczy wiertłem 1 wywiercić otworek i powietrze będzie miało się jak dostać do zbiornika
pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4811
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Nie 30 Gru 2012, 23:50
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


soltek225 napisał:
wystarczy wiertłem 1 wywiercić otworek i powietrze będzie miało się jak dostać

Chyba piszesz o swojej glowie Wink
Pojęcie o działaniu nowoczesnego układu wtryskowego masz niestety zbliżone do zera...
Ze względów ekologicznych jest różnica pomiędzy ciśnieniem w baku i ciśnieniem atmosferycznym. TAK MUSI BYĆ bo na takiej zasadzie pracuje układ pochłaniania oparów paliwa w silniku benzynowym. Co więcej - niektóre auta bardzo szybko wykrywają taką dziurkę lub brak korka który pozostał na dystrybutorze paliwa na stacji benzynowej i zapalają kontrolkę "check engine".
Dlaczego natomiast psyk jest raz silny, a drugim razem słaby? Po pierwsze zależnie od różnych czynników zmienia się ciśnienie/podciśnienie w baku zadane przez sterownik silnika. Po drugie, jak masz w baku prawie full, to po odkręceniu korka wejdzie do niego np. pięć litrów powietrza. Przy baku pustym tych litrów wejść musi 50 litrów. Jest różnica?
Tak poza tym: możesz zaczynać zdania od wielkiej litery? Tak jak piszą inni na tym forum?
Powrót do góry
misiurx

Czytelnik



Dołączył: 10 Gru 2012
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): chełm
Posiadane auto: A170 long 1,7cdi 2002r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Sty 2013, 12:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Wtam ,ja miałem tak samo , załamany wężyk odpowietrzenia zbiornika, a jest on patżąc od tyłu po prawej stronie zbiornika i biegnie do wlewu paliwa . Tżeba zdjąć prawe tylne nadkole i odkręcić wizjer do zbiornika pod nogami pasarzera prawy tył .. Very Happy
_________________
a170
Powrót do góry
sławol

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: A170cdi 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Lip 2013, 23:32
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


U mnie pomogło rozebranie korka wlewu paliwa przeczyszczenie i złożenie. Polecam.
Powrót do góry
KatyaLupi

Debiutant



Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia
Posiadane auto: A klasa,1.4 benzyna 2003 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Sie 2014, 22:14
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Witam, mam ten sam problem z ciśnieniem i to nie jest normalne bo korek aż odskakuje. Oprócz tego samochód nie ma mocy choć został wymieniony przepływomierz filtry olej, czujnik wału korbowego i świece. Sad
Powrót do góry
2New

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: C169 A160CDI
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 17 Lis 2014, 00:51
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) podciśnienie w zbiorniku na paliwo


Witam

Odkopuję suchara, wiem. Ale myślę, że niektórym mogą się te informacje przydać.

W moim C169 A160CDI miałem problem z tankowaniem. Nie dało się lać na całkowicie otwartym pistolecie - trzeba było kapać po kropelce do dziury. Tankowanie do pełna trwało 20-30 minut, aż się na stacji dziwili co ja wyprawiam.

Zrobiłem pierwsze podejście do tematu. Podniosłem prawy tył auta i zdjąłem koło - wtedy jest dobry dostęp do zbiornika i przewodów od wlewu. Są tam dwa łączniki (gumowe rury) na wlewie paliwa i odpowietrzeniu. Zdjąłem obydwa, sprężone powietrze (z kompresora) w rękę i przedmuchałem wszystkie przewody od dołu w stronę wlewu. Przeleciałem też obydwie rury żmijką kiblową - obydwie drożne. Postanowiłem też wkręcić żmijkę w króciec odpowietrzenia w zbiorniku - drożny, na żmijce było paliwo. Zmontowałem zabawki i pojechałem na stację - nadal ten sam problem.

Przed kolejnym tankowaniem zrobiłem drugie podejście - tym razem zdjąłem tylko łącznik na rurze tankowania, bo pamiętałem, że żmijki nie wpuszczałem w króciec transportujący paliwo do zbiornika (taki gruby, to przecież się nie przytka...). Pomogłem sobie aparatem, zrobiłem fotkę i zobaczyłem, że kawałek dalej jest jakaś blokada. Wsadziłem tam pręt, szturchnąłem dość mocno i to coś puściło. Okazuje się, że jest tam klapka zabezpieczająca, która w wielu autach jest tuż przy korku od wlewu. Pobawiłem się jeszcze trochę tym prętem, rozruszałem klapkę, zaczęła pracować dość lekko. Zmontowałem auto do kupy i znowu pojechałem zatankować - tym razem poszło jak trzeba, na pełnym otwarciu pistoletu.

Wniosek - częstą przyczyną problemów z tankowaniem (w wielu miejscach w Internecie o tym czytałem i nie tylko w przypadku MB A-Classe) może być właśnie ta klapka, która zwyczajnie się zawiesza a zawias się w jakiś sposób zapieka. Przed wyjazdem do ASO lub wymianą zbiornika proponuję jeszcze tę rzecz sprawdzać.

Pozdrawiam;
Robert
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Porady, problemy techniczne - tematy ogólne


MercedesGLA 220

87 900

2015r.

63 000 km

wielkopolskie

MercedesViano

74 900

2011r.

192 000 km

mazowieckie

MercedesGLA 220

94 900

2016r.

175 486 km

kujawsko-pomorskie

MercedesVito

104 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie

MercedesCL 55 AMG

129 999

2012r.

183 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System