Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Łożysko oporowe kolumny Mc'Phersona



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sikorsit

Debiutant



Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin
Posiadane auto: MB W168 A klasa, 1.6 benzyna, 1999r. oraz Renault Megane II, 1.6 benzyna, 2005r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 19 Lip 2014, 17:05
Temat postu:

Łożysko oporowe kolumny Mc'Phersona


Witam. Mam MB A klasa W168 A160 1999r. Opiszę problem. Zakładamy (bo tak było) że mam wymontowaną całą prawą kolumnę Mc'Phersona poza autem. Całą skręconą czyli: amorek z osłoną i odbojem, ze sprężyną, miską górną, łożyskiem i poduszką górną. Jaką należy przyłożyć siłę żeby kręcić górną poduszką ? Wiadomo jest na łożysku więc powinna lekko się obrać. Otóż w moim przypadku nie miałem siły żeby to zrobić. I proszę nie piszcie że zatarte łożysko lub wyrobione bo tak nie jest, rozebrałem je i kulki i bieżnie łożyska jak nowe, wyjęte łożysko obracało się leciutko. Czyżby te łożyska były tak zaprojektowane że nie dają rady ? Raczej układ kierowniczy sobie z tą siłą da radę (wspomaganie), ale skoro ma tak ciężko to nie dziwię się że kolumny kierownicze w tych (początkowych) egzemplarzach leciały na potęgę.
_________________
MB W168 A klasa, 1.6 benzyna, 1999r. oraz Renault Megane II, 1.6 benzyna, 2005r.
Powrót do góry
gadu-gadu
maszotTC

Dyskutant



Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stargard
Posiadane auto: Mercedes B180 CDI, 2.0, r. 2010; Jeep Compass 2.0 CRD, 4x4, r. 2008.
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 20 Sie 2014, 20:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Łożysko oporowe kolumny Mc'Phersona


Dwa miesiące temu wymieniałem łożyska w kolumnach. Przed zamontowaniem kolumny na swoje miejsce, konieczne było ustawienie "zerowe" górnego mocowania. Obracałem to ręką, choć z lekkim oporem. Nie trzeba do tego jakiejś specjalnie dużej siły. Tak więc jeśli nie obraca Ci się całość, a łożyska masz sprawne, to może masz zatarty amortyzator, bo górne mocowanie obraca się razem ze sztycą amortyzatora.
_________________
\"Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości\" - Albert EINSTEIN
Powrót do góry
tomislaw88

Debiutant



Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Mercedes W168 A140 Classic, 1.4, rocznik 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Cze 2015, 08:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Łożysko oporowe kolumny Mc'Phersona


Widzę, że post trochę stary, ale odpiszę, bo ostatnio też wymieniałem łożysko kolumny McPersona. Po założeniu nowego łożyska i złożeniu kolumny faktycznie obraca się ciężko. Sztyca amortyzatora obraca się lekko, łożysko nowe też, ale po złożeniu całości idzie ciężko, także nie ma się co przejmować. Natomiast trzeba zwrócić uwagę, żeby dobrze założyć górne mocowanie, bo można to zrobić na dwa sposoby.
_________________
Pozdrawiam,
Tomislaw
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Uklad kierowniczy,zawieszenie.


MercedesA 180

12 800

2006r.

267 500 km

mazowieckie

MercedesE 450

209 777

2019r.

46 000 km

pomorskie

MercedesB 170

19 900

2006r.

179 513 km

mazowieckie

MercedesE 200

74 900

2010r.

36 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System