Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes 190 (W201) ) Nie działające spryskiwacze



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes 190 (W201) ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
corpse20

Debiutant



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 25

Posiadane auto: Mietek 190 diesel 1989
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 09 Wrz 2014, 21:02
Temat postu:

Nie działające spryskiwacze


Witam serdecznie wszystkich.
Mam problem w moim mercedesie a dokładnie po naciśnięciu spryskiwaczy, włącza się tylko wycieraczka by wyczyścić szybę, i to na tyle. Zauważyłem, że rurka od zbiorniczka z płynem jest pusta, czyli moim zdaniem nie podaje płynu i tym sposobem nie leci tej że płyn na szybę.
To z moich oględzin, może się mylę. Nie wiem od czego mam zacząć. Idzie zima i przydało by się od czasu do czasu spryskać szybkę.
Posiadam mercedes 2000 diesel 75 koni 89r.
Proszę o porady, i za wszystkie serdecznie dziękuję.
Aaa dodam jeszcze, że w zbiorniku jest płyn Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 10 Wrz 2014, 08:28
Temat postu:

Re: ( Mercedes 190 (W201) ) Nie działające spryskiwacze


Jak w tak prostej sprawie sobie nie radzisz, to może jednak jedź do elektryka - zdiagnozuje to w dwie minuty Very Happy
Przecież to jest prymitywne auto: po pierwsze to wiemy tylko, że nie leci płyn - nie wiemy natomiast nic, czy pompka się załącza, czy nie (czy słychać jak "wyrczy") bo może być tak, że się załącza (to dosyć głośny dźwięk) a płyn nie leci. W tym przypadku wymieniamy pompkę. W drugim przypadku (jeżeli pompki nie słychać) to ściągamy z niej wtyczkę i wsadzamy w tą wtyczkę żarówkę z dwoma kabelkami żeby sprawdzić, czy w momencie naciśnięcia dźwigni pojawi się prąd. Jeżeli prąd jest - wymieniamy pompkę. Raczej jest mało możliwe, żeby prądu nie było skoro wycieraczka rusza po naciśnięciu spryskiwacza. Pompkę wymienia się bardzo prosto - jest wciśnięta w małą dziurkę w dnie przez którą zasysa wodę.
Tu masz przykładowy obrazek. Pompka ma numer 60:
LINK KLIKNIJ

Temat roooozjechany. Poprawiłem.
Keram
Powrót do góry
corpse20

Debiutant



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 25

Posiadane auto: Mietek 190 diesel 1989
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 10 Wrz 2014, 10:06
Temat postu:

Re: ( Mercedes 190 (W201) ) Nie działające spryskiwacze


Witam serdecznie, tak pomyślałem, że może być pompka, ale wolałem się spytać bardziej obeznanych osób Smile
Po naciśnięciu spryskiwaczy słychać jak podaje, lecz nic nie działa, tylko załącza się wycieraczka.
Będę kombinował, dziękuję.
Powrót do góry
gadu-gadu
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 10 Wrz 2014, 11:05
Temat postu:

Re: ( Mercedes 190 (W201) ) Nie działające spryskiwacze


"słychać jak podaje, lecz nic nie działa - CO MAM ROBIĆ?"
Działa ale nie działa... Wiesz co? Ja zakończę dyskusję na tym etapie, bo to już nie ma sensu. Za dalsze dziesięć postów dowiem się jeszcze, że to wcale nie chodzi o spryskiwacz tylko o coś innego, a ja jestem niedomyślny Wink
Spytaj kolegi "holow" - on bardzo lubi odpowiadać na pytania które nie zawierają żadnych konkretnych szczegółów Twisted Evil
Powrót do góry
corpse20

Debiutant



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 25

Posiadane auto: Mietek 190 diesel 1989
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 10 Wrz 2014, 15:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes 190 (W201) ) Nie działające spryskiwacze


Geri, to może przestaniesz zawierać głos, bo szkoda miejsca na serwerach na twoje wypociny, nie chcesz, nie wiesz to się nie wtracaj
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 10 Wrz 2014, 15:33
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 11 Wrz 2014, 06:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes 190 (W201) ) Nie działające spryskiwacze


corpse20 napisał:
Geri, to może przestaniesz zawierać głos, bo szkoda miejsca na serwerach na twoje wypociny

Bardzo dziękuję - zawsze bardzo wzruszają mnie wszystkie dowody uznania na forum Cool
corpse20 napisał:

Po naciśnięciu spryskiwaczy słychać jak podaje, lecz nic nie działa

Naprawdę nie widzisz, że to co piszesz jest bez sensu? Skoro PODAJE - to znaczy że działa - to czemu piszesz, że NIE DZIAŁA???
To jak można odpowiedzieć na takie pytanie??
Podam ci kilka możliwych odpowiedzi oznaczonych cyframi - wystarczy wybrać którąś z nich - bo widzę że zwykłe sformułowanie opisu na poziomie przysłowiowej blondynki przekracza twoje możliwości:
1). Po naciśnięciu przycisku spryskiwacza włączają się wycieraczki, ale pompki nie słychać i oczywiście woda na szybę nie leci
2). Po naciśnięciu przycisku spryskiwacza włączają się wycieraczki, i słychać że pompka działa, ale woda na szybę nie leci.
W punkcie 2 mamy jeszcze podpunkty:
2a). Jak przytrzymamy przycisk spryskiwacza, to po chwili widać, że poziom płynu w zbiorniczku się obniża, woda jednak na szybę nie leci. Po chwili pod autem robi się kałuża.
2b). Pompkę słychać, ale woda nie leci na szybę i poziom płynu się nie obniża
2c). Pompkę słychać, ale woda leci na szybę pojedynczymi kroplami - zbyt mało żeby spryskać szybę.
CZY TO TAKIE TRUDNE?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes 190 (W201) ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes 190 (W201) »

Opinie o samochodach Mercedes 190 (W201) - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes 190 (W201) ) Porady, problemy techniczne


MercedesVito

109 900

2017r.

92 000 km

mazowieckie

MercedesGLC 220

178 900

2018r.

68 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

44 900

2013r.

190 877 km

śląskie

MercedesE 200

19 999

2003r.

233 000 km

dolnośląskie

MercedesA 160

12 900

2006r.

290 100 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System