Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) Kupno W211 2007+



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ajsmeno

Czytelnik



Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielka Brytania
Posiadane auto: Mazda 6 2.0 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 21 Wrz 2014, 18:13
Temat postu:

Kupno W211 2007+


Witam. Jest to mój pierwszy post z zapytaniem. Szukałem "trochę" i w sumie nic konkretnego nie znalazłem, więc prosił bym, jeżeli temat już był, to o przeniesienie mojego zapytania, właśnie tam.

A więc do sedna.. Jestem zainteresowany kupnem MB E klasy W211 od 2007r wzwyż. Mieszkam w UK, większa cześć aut oferowanych na internecie, to E220 170KM. Każdy wszędzie poleca Mercedesa, nie da złego słowa powiedzieć, jak to wygląda w praktyce? Czy na prawdę to kawał dobrego auta? Jak jest z kosztami utrzymania, dużo czytałem o układzie CBC, czy to prawda, że od 2006r nie używali już tego rozwiązania? Dużo aut, jest z automatyczną skrzynią, co polecacie? Kupując manuala, na pewno trzeba doliczyć w razie "W" koszt wymiany sprzęgła + koła dwumasowego. Ile taka przyjemność kosztuje? Jak jest z automatem, czytałem, że koszt wymiany oleju w skrzyni, jest dosyć duży. Podejrzewam, że wymiana tarczy czy klocków, też kosztuje sporo. Istotną dla mnie sprawą jest wykończenie wnętrza, materiały wyglądają na solidne, dobrej jakości, ale jak jest w praktyce? Trzeszczenie czy jakieś pukanie, znane jest? Miałem już kilka aut, ostatnie trzy to japońskie. Wszystko pięknie, ale jednak wykończenie wnętrza, psuje wszystko. Dodam, że chciałbym kupić MB, mniej więcej z przebiegiem do 100k mil. Również rozważam zakup CLS, też w dieslu.

Pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedzi.
Powrót do góry
sahara

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: E320 CDI 4Matic
Piwa: 2/4
Wysłany: Nie 21 Wrz 2014, 20:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Kupno W211 2007+


Nie CBC tylko SBC. To było problematyczne tak jak piszesz do 2006 r. Potem od tego odeszli. Jeżdżę Mercami od 10 lat i są wspaniałe. Koszty wymian klocków i tarcz trochę (ok 20%) droższe niż w VW lub AUDI. W Mercu masz z głowy wymianę paska rozrządu (wymiana VW lub AUDI ok 800 - 2000 zł w zależności od silnika). Zawieszenie A6 to to samo co Passat czyli katastrofa bo trzeba wymienić wszystkie wahacze bo lecą co 40 - 50 tys. W Mercu o 100% wytrzymalsze. Podobne ceny do części MB są w BMW. Olej w skrzyni wymienisz o połowę taniej u porządnego mechanika. Automat jak najbardziej. Rewelacyjna jazda. Nie mam skrzyni 7G ale podobno bajeczna. Zwykła 5 biegowa też jest wspaniała. No i wykończenie wnętrza w MB. Stylistyka z łagodnymi i eleganckimi liniami. Są zwolennicy AUDI, BMW, japonczyków, francuzów, et. cetera, et cetera. Sam porównaj. U mnie przewaga na MB. Łatwiej sprzedać bo trzymają cenę. Kiedyś kumpel przekonując mnie do MB powiedział tak. Postaw obok siebie zdjęcia samochodów na które cię stać. Porównaj czy wolisz z tego samego rocznika AUDI, BMW, trochę (może o dwa lata) młodsza Toyotę, Citroena, Peugota czy tam co jeszcze chcesz i zobacz co się tobie podoba. Padło na MB bo stylistyka najbardziej mi się podobała.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
ajsmeno

Czytelnik



Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielka Brytania
Posiadane auto: Mazda 6 2.0 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 22 Wrz 2014, 21:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Kupno W211 2007+


Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Na pewno przyda się w podjęciu decyzji, przy kupnie. Pozdrawiam i piwo dla Ciebie.
Powrót do góry
sahara

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: E320 CDI 4Matic
Piwa: 2/4
Wysłany: Nie 28 Wrz 2014, 20:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Kupno W211 2007+


Może ktoś coś doda na temat.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto


MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie

MercedesE 270

14 500

2002r.

374 000 km

lubelskie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie

MercedesA 180

77 960

2020r.

55 230 km

mazowieckie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System