Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa E ) Kupno W211 2007+



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ajsmeno

Czytelnik



Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielka Brytania
Posiadane auto: Mazda 6 2.0 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 21 Wrz 2014, 18:13
Temat postu:

Kupno W211 2007+


Witam. Jest to mój pierwszy post z zapytaniem. Szukałem "trochę" i w sumie nic konkretnego nie znalazłem, więc prosił bym, jeżeli temat już był, to o przeniesienie mojego zapytania, właśnie tam.

A więc do sedna.. Jestem zainteresowany kupnem MB E klasy W211 od 2007r wzwyż. Mieszkam w UK, większa cześć aut oferowanych na internecie, to E220 170KM. Każdy wszędzie poleca Mercedesa, nie da złego słowa powiedzieć, jak to wygląda w praktyce? Czy na prawdę to kawał dobrego auta? Jak jest z kosztami utrzymania, dużo czytałem o układzie CBC, czy to prawda, że od 2006r nie używali już tego rozwiązania? Dużo aut, jest z automatyczną skrzynią, co polecacie? Kupując manuala, na pewno trzeba doliczyć w razie "W" koszt wymiany sprzęgła + koła dwumasowego. Ile taka przyjemność kosztuje? Jak jest z automatem, czytałem, że koszt wymiany oleju w skrzyni, jest dosyć duży. Podejrzewam, że wymiana tarczy czy klocków, też kosztuje sporo. Istotną dla mnie sprawą jest wykończenie wnętrza, materiały wyglądają na solidne, dobrej jakości, ale jak jest w praktyce? Trzeszczenie czy jakieś pukanie, znane jest? Miałem już kilka aut, ostatnie trzy to japońskie. Wszystko pięknie, ale jednak wykończenie wnętrza, psuje wszystko. Dodam, że chciałbym kupić MB, mniej więcej z przebiegiem do 100k mil. Również rozważam zakup CLS, też w dieslu.

Pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedzi.
Powrót do góry
sahara

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: E320 CDI 4Matic
Piwa: 2/4
Wysłany: Nie 21 Wrz 2014, 20:16
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Kupno W211 2007+


Nie CBC tylko SBC. To było problematyczne tak jak piszesz do 2006 r. Potem od tego odeszli. Jeżdżę Mercami od 10 lat i są wspaniałe. Koszty wymian klocków i tarcz trochę (ok 20%) droższe niż w VW lub AUDI. W Mercu masz z głowy wymianę paska rozrządu (wymiana VW lub AUDI ok 800 - 2000 zł w zależności od silnika). Zawieszenie A6 to to samo co Passat czyli katastrofa bo trzeba wymienić wszystkie wahacze bo lecą co 40 - 50 tys. W Mercu o 100% wytrzymalsze. Podobne ceny do części MB są w BMW. Olej w skrzyni wymienisz o połowę taniej u porządnego mechanika. Automat jak najbardziej. Rewelacyjna jazda. Nie mam skrzyni 7G ale podobno bajeczna. Zwykła 5 biegowa też jest wspaniała. No i wykończenie wnętrza w MB. Stylistyka z łagodnymi i eleganckimi liniami. Są zwolennicy AUDI, BMW, japonczyków, francuzów, et. cetera, et cetera. Sam porównaj. U mnie przewaga na MB. Łatwiej sprzedać bo trzymają cenę. Kiedyś kumpel przekonując mnie do MB powiedział tak. Postaw obok siebie zdjęcia samochodów na które cię stać. Porównaj czy wolisz z tego samego rocznika AUDI, BMW, trochę (może o dwa lata) młodsza Toyotę, Citroena, Peugota czy tam co jeszcze chcesz i zobacz co się tobie podoba. Padło na MB bo stylistyka najbardziej mi się podobała.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
ajsmeno

Czytelnik



Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielka Brytania
Posiadane auto: Mazda 6 2.0 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 22 Wrz 2014, 21:59
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Kupno W211 2007+


Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Na pewno przyda się w podjęciu decyzji, przy kupnie. Pozdrawiam i piwo dla Ciebie.
Powrót do góry
sahara

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 178
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: E320 CDI 4Matic
Piwa: 2/4
Wysłany: Nie 28 Wrz 2014, 20:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa E ) Kupno W211 2007+


Może ktoś coś doda na temat.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa E »

Opinie o samochodach Mercedes klasa E - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa E ) Oceń swoje auto


MercedesS 55 AMG

49 900

2001r.

163 291 km

pomorskie

MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie

MercedesA 140

5 990

1999r.

191 200 km

wielkopolskie

MercedesGLE 250

139 900

2017r.

120 000 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 160

18 900

2009r.

189 217 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System