Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Co wybrać



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
redi231

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów/dolnośląskie
Posiadane auto: A klasa, W168, 1, 7 CDi AUTOMAT
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 05 Paź 2014, 21:08
Temat postu:

Co wybrać


Witam wszystkich
Chcę kupić dla żony A klasę w roczniku 2000-2003, główny wymóg Automat, ale całkowicie nie mam zielonego pojęcia na temat skrzyń automatycznych.
I tu moje 2 prośby:
- jaka jednostkę napędową wybrać i z jaką skrzynią półautomatyczną czy automatyczną?
- na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Pozdrawiam
Powrót do góry
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 12:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Co wybrać


Sprobuj trochę poszukać po forum, było sporo tematow ktore dotykaly taki wybor.
Odnosnie rocznikow, to zwróć uwagę ze na wiosne 2001 był lifting, i przy twoich założeniach chyba warto uderzać już w auto po liftingu. Co się komu podoba ale wg mnie auto po lifcie jest ladnejsze i z zewnątrz i w srodku.
Co do silnikow to nawet nie napisales czy to ma być benzyna czy diesel, wiec ciężko pomoc.
W przypadku benzyny 1.6 wydaje się być optymalne, jeśli nie chcesz wyscigowki. 1.4 ma podobne spalanie a jednak trochę mniej konikow (co będzie zauważalne zwłaszcza przy automacie). Zwroc tez uwagę na wersje wyposażenia bo roznice potrafią być spore, a z drugiej strony nie az tak trudno znalesc sztuki dobrze wyposażone.
Co do automatow to pewnie glowna odpowiedz będzie zebys kupil manual, bo najpewniejszy i w razie czego latwiejszy w naprawie/wymianie. Ale to pewnie w każdym samochodzie, nie tylko a-klasa i nie tylko MB Wink
Ja osobiście uważam ze jeśli automat to prawdziwy (i taki posiadam).

A co sprawdzić to już naprawdę przeszukaj forum, sa watki "zakupowe". Trzeba sprawdzić wszystko, a w przypadku automatu nawet dwa razy. Jak wstępnie testować automat to znajdziesz w necie na roznych stronach poswieconych automatom. Co do zasady jest identycznie - ma nie szarpac, nie halasowac, itd., itd. A potem i tak wyjdzie w użytkowaniu czy nie ma jakichś problemów.
Powrót do góry
gadu-gadu
Merc Alu-Center

Czytelnik



Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: W211 2,2Cdi, 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 17:16
Temat postu:

Mercedes A klasa i Vaneo - co wybrać


W mojej ocenie , jako długoletniego praktyka w branży napraw pojazdów tej klasy - to dla żony lepiej byłoby kupić Mercedesa klasy A - oczywiście po lifcie i z automatyczną skrzynią biegów. Vaneo jako takie było nieudane - , dodatkowo trochę korodowały. Nie wiem do czego żonie będzie ten pojazd potrzebny , jak do biznesu to można wziąć Vaneo - i je dokładnie przed zakupem przejrzeć , a jeżeli do zwykłej jazdy to lepiej A klasę Laughing
_________________
Pkt 22
Powrót do góry
skype status
redi231

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów/dolnośląskie
Posiadane auto: A klasa, W168, 1, 7 CDi AUTOMAT
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 06:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Co wybrać


w grę wchodzi A klasa. Auto ma służyć do jazdy po mieście, zawieść dziecko do przedszkola czy podjechać do pracy.
Co do silników słyszałem że Disel się dobrze sprawuję a odradzano mi 1,4 ben, podobno awaryjny?
Dzięki za dotychczasowe wpisy, jutro wolne to troszkę pogrzebię i poczytam.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 09:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Co wybrać


W automatach nie spotkacie silnika 1,4. Pomimo oznaczenia modelu A140 automat, fabryka wsadzała tam silniki 1,6. O tym już dyskutowaliśmy na forum. Co do awaryjności to nie mogę osobiście tego potwierdzić. Autko mam już kilka latek i jak na razie sprawuje się bez zastrzeżeń. Na czas wymieniam oleje, na zimę robię gruntowniejszy przegląd i jak do tej pory nie robiłem żadnych napraw przy silniku.


Temat przenoszę.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 09:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto


MercedesCLK 200

29 900

2003r.

144 572 km

mazowieckie

MercedesML 320

48 990

2008r.

266 896 km

pomorskie

MercedesGLC 200

179 850

2020r.

59 900 km

wielkopolskie

MercedesML 63 AMG

87 777

2008r.

119 000 km

pomorskie

MercedesC 200

67 500

2014r.

239 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System