Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Co wybrać



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
redi231

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów/dolnośląskie
Posiadane auto: A klasa, W168, 1, 7 CDi AUTOMAT
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 05 Paź 2014, 21:08
Temat postu:

Co wybrać


Witam wszystkich
Chcę kupić dla żony A klasę w roczniku 2000-2003, główny wymóg Automat, ale całkowicie nie mam zielonego pojęcia na temat skrzyń automatycznych.
I tu moje 2 prośby:
- jaka jednostkę napędową wybrać i z jaką skrzynią półautomatyczną czy automatyczną?
- na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Pozdrawiam
Powrót do góry
BrunoJ

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 201
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: A170 Elegance, 2009, noPB, automat; A160 Elegance, 2001, noPB, automat
Piwa: 3/3
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 12:54
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Co wybrać


Sprobuj trochę poszukać po forum, było sporo tematow ktore dotykaly taki wybor.
Odnosnie rocznikow, to zwróć uwagę ze na wiosne 2001 był lifting, i przy twoich założeniach chyba warto uderzać już w auto po liftingu. Co się komu podoba ale wg mnie auto po lifcie jest ladnejsze i z zewnątrz i w srodku.
Co do silnikow to nawet nie napisales czy to ma być benzyna czy diesel, wiec ciężko pomoc.
W przypadku benzyny 1.6 wydaje się być optymalne, jeśli nie chcesz wyscigowki. 1.4 ma podobne spalanie a jednak trochę mniej konikow (co będzie zauważalne zwłaszcza przy automacie). Zwroc tez uwagę na wersje wyposażenia bo roznice potrafią być spore, a z drugiej strony nie az tak trudno znalesc sztuki dobrze wyposażone.
Co do automatow to pewnie glowna odpowiedz będzie zebys kupil manual, bo najpewniejszy i w razie czego latwiejszy w naprawie/wymianie. Ale to pewnie w każdym samochodzie, nie tylko a-klasa i nie tylko MB Wink
Ja osobiście uważam ze jeśli automat to prawdziwy (i taki posiadam).

A co sprawdzić to już naprawdę przeszukaj forum, sa watki "zakupowe". Trzeba sprawdzić wszystko, a w przypadku automatu nawet dwa razy. Jak wstępnie testować automat to znajdziesz w necie na roznych stronach poswieconych automatom. Co do zasady jest identycznie - ma nie szarpac, nie halasowac, itd., itd. A potem i tak wyjdzie w użytkowaniu czy nie ma jakichś problemów.
Powrót do góry
gadu-gadu
Merc Alu-Center

Czytelnik



Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zgierz
Posiadane auto: W211 2,2Cdi, 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 17:16
Temat postu:

Mercedes A klasa i Vaneo - co wybrać


W mojej ocenie , jako długoletniego praktyka w branży napraw pojazdów tej klasy - to dla żony lepiej byłoby kupić Mercedesa klasy A - oczywiście po lifcie i z automatyczną skrzynią biegów. Vaneo jako takie było nieudane - , dodatkowo trochę korodowały. Nie wiem do czego żonie będzie ten pojazd potrzebny , jak do biznesu to można wziąć Vaneo - i je dokładnie przed zakupem przejrzeć , a jeżeli do zwykłej jazdy to lepiej A klasę Laughing
_________________
Pkt 22
Powrót do góry
skype status
redi231

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów/dolnośląskie
Posiadane auto: A klasa, W168, 1, 7 CDi AUTOMAT
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 06:13
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Co wybrać


w grę wchodzi A klasa. Auto ma służyć do jazdy po mieście, zawieść dziecko do przedszkola czy podjechać do pracy.
Co do silników słyszałem że Disel się dobrze sprawuję a odradzano mi 1,4 ben, podobno awaryjny?
Dzięki za dotychczasowe wpisy, jutro wolne to troszkę pogrzebię i poczytam.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 09:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Co wybrać


W automatach nie spotkacie silnika 1,4. Pomimo oznaczenia modelu A140 automat, fabryka wsadzała tam silniki 1,6. O tym już dyskutowaliśmy na forum. Co do awaryjności to nie mogę osobiście tego potwierdzić. Autko mam już kilka latek i jak na razie sprawuje się bez zastrzeżeń. Na czas wymieniam oleje, na zimę robię gruntowniejszy przegląd i jak do tej pory nie robiłem żadnych napraw przy silniku.


Temat przenoszę.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 09:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto


MercedesA 170

15 490

2005r.

219 831 km

pomorskie

MercedesGLA 220

94 900

2016r.

175 486 km

kujawsko-pomorskie

MercedesS 350

82 990

2010r.

211 398 km

pomorskie

MercedesCLS 500

119 900

2011r.

75 372 km

kujawsko-pomorskie

MercedesA 170

23 900

2007r.

80 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System