Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes 190 (W201) ) E190 1.8 brak kontrolek, kręci normalnie...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes 190 (W201) ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grabiee

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork
Posiadane auto: MERCEDES E190 1.8
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Paź 2014, 09:19
Temat postu:

E190 1.8 brak kontrolek, kręci normalnie...


Witam,

Być może ten temat był już poruszany, przepraszam jestem tu nowa.
Mam problem z moim Mercem, otóż wczoraj dojechałam normalnie do domu, po kilkunastu minutach chciałam odjechać, wsiadam do auta, odpalam, ruszam, auto padło... Przy ponownej próbie uruchomienia zauważyłam, że kontrolki się nie palą, ale silnik kręci normalnie. Z kolegą otworzyliśmy maskę i zauważyliśmy, że przy mechaniźmie linki gazu itp jest taka czarna wtyczka od której odchodzą 2 kolorowe kabelki, wtyczka ma ok 4cm szerokości i wchodzi w 3 metalowe bolce. Nie umiem tego lepiej wytłumaczyć, było ciemno... W każdym razie, po dociśnięciu tej wtyczki, kontrolki znów się paliły, auto udało się uruchomić, ale po kilkunastu sekundach znowu nagle zgasło i problem się powtórzył Sad Później już nie pomagało nawet ruszanie tą wtyczką...

Wtyczka o której mówię jest zakreślona na czerwono na poniższym zdjęciu.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1776fd233f1ceaac.html

Z uwagi na to, że było ciemno i padało zostawiłam to na dzisiaj, tylko, że nie mam pojęcia zielonego ani jak się za to zabrać, ani w ogóle za co się zabrać... Słyszałam, że to może być problem stacyjki, albo przekaźnika, albo jakichś popalonych styków...

Bardzo proszę o pomoc i jakieś podpowiedzi, z góry bardzo dziękuję!

P.S. Dodam jeszczę, że jakiś czas temu przestało mi działać podświetlenie zegarów, nie wiem czy może to mieć jakikolwiek związem...
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4802
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 16 Paź 2014, 17:26
Temat postu:

Re: ( Mercedes 190 (W201) ) E190 1.8 brak kontrolek, kręci normalnie...


Cześć
Nie gniewaj się, ale wytłumaczyłaś to jak typowa "blondynka". Czyli wszystkie zauważone objawy zostały opisane i jest zdjęcie (bardzo czytelne). Nie znasz się, ale jednak umiesz;) Może dlatego, że kobieta ma większy zmysł obserwacji i "konotowania" szczegółów.
W każdym razie panowie uczcie się - bo jak czasami czytam jakieś pytania-wypociny z których nic nie wiadomo to aż strach czytać - a co dopiero się odezwać o jakieś szczegóły... Sad

Tak więc szanowna, Nowa Koleżanko.
Niewątpliwie (tak na 99%) winna zaistniałej sytuacji jest stacyjka (a ściślej tzw "kostka stacyjki" która kontaktuje druty ze sobą). Używaną można kupić na Allegro, obecną można przy odrobinie cierpliwości "uzdatnić" poprzez wyczyszczenie styków.
Teraz musisz się określić, czy chcesz to naprawiać siłami swoimi i pomocną męską ręką, czy decydujesz się zostawić tą sprawę wykwalifikowanym siłom. Operacja nie jest tragicznie trudna, ale trochę doświadczenia w pracach warsztatowych trzeba mieć.
Grabiee napisał:
Później już nie pomagało nawet ruszanie tą wtyczką...

Ta wtyczka nie ma zupełnie wpływu na świecenie kontrolek i uruchamianie pojazdu.
Powrót do góry
Grabiee

Czytelnik



Dołączył: 16 Paź 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Malbork
Posiadane auto: MERCEDES E190 1.8
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Paź 2014, 07:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes 190 (W201) ) E190 1.8 brak kontrolek, kręci normalnie...


Dziękuję za odpowiedź Smile
Wczoraj rozmawiałam z kolegami z pracy i każdy też stwierdził, że to kostka o której mówisz, a akurat wtyczka to musiałbyć zupełny zbieg okoliczności Wink

Proszę o jakieś instrukcje jak się do tego zabrać i jaką drogą, bo w weekend z kolegą będziemy chcieli wyciągnąć tą kostkę i albo samemu ją zregenerować, albo wymienić na nową.
Czytałam różne wypowiedzi w internecie i jedni piszą, że trzeba zdejmować kierownicę Surprised inni, że nie koniecznie, więc żeby się za dużo niepotrzebnie nie namachać, to proszę o podpowiedzi Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes 190 (W201) ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes 190 (W201) »

Opinie o samochodach Mercedes 190 (W201) - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes 190 (W201) ) Porady, problemy techniczne


MercedesGL 450

62 990

2007r.

205 106 km

pomorskie

MercedesB 180

38 900

2013r.

185 450 km

śląskie

MercedesC 180

79 900

2014r.

103 000 km

śląskie

MercedesE 220

65 990

2015r.

292 340 km

pomorskie

MercedesE 320

19 900

2004r.

282 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System