Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kilka pytań odnośnie użytkowania oraz serwisu Vaneo



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MercedesVaneo

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Vaneo 1.7 CDI automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 03 Gru 2014, 20:41
Temat postu:

Kilka pytań odnośnie użytkowania oraz serwisu Vaneo


Witajcie,
Kilka dni temu stałem się posiadaczem Mercedesa Vaneo z 2002r, w wersji 1.7 cdi z automatyczną skrzynią biegów, przebieg niecałe 200.000 km.
Dziś miałem więcej czasu na przyjrzenie się dokładne samochodowi oraz udałem się na diagnostykę komputerową co dolega w aucie.

Po pierwsze - na zimno auto kręci kilka razy zanim zapali. Z diagnostyki wyszło, że świece żarowe są okej, natomiast "leje" wtrysk. Wtrysk nr.1 podaje dawkę +3.6mm^3, drugi -1.9, trzeci +2.1 i ostatni też coś około 1mm.
Diagnosta powiedział, że wtryski kwalifikują się do regeneracji (zwłaszcza pierwszy).
Czy to prawda, i czy taki stan rzeczy może odpowiadać za utrudniony rozruch na zimno?
Jaką firmę możecie polecić w Warszawie która zajęła by się taką naprawą i zrobiła to rzetelnie?
Dodam, że jeżeli auto jest ciepłe, albo stoi w ciepłym garażu (+10^C) odpala za pierwszym razem.

Druga sprawa to skrzynia automatyczna. Ta działa całkiem nieźle ale... Komputer diagnostyczny nie mógł się z nią połączyć, nie wiadomo dla czego. Zastanawia mnie jedna rzecz w jej działaniu.
Gdy pedał przyspieszenia wciskam ok. 1/3 auto zmienia biegi przy ok. 2,5 tys obrotów. Oczywiście później nawet przy mniejszej prędkości obrotowej itp, ale do sedna.

Po odpaleniu auta i ruszeniu z miejsca auto przyspiesza i:
Z biegu 1->2 (2,5tys obrotów)
Z biegu 2->3 (3 tys obrotów)
Z biegu 3->4 (2.5 tys obrotów)

Gdy przejadę autem ok. 500 metrów zmiana biegu z 2->3 odbywa się tak jak innych, czyli przy 2.5 tys obrotów. Lecz wcześniej (czyt. po ruszeniu) za nic nie chce zmienić na trójkę jeżeli będę miał 2800 obrotów. Silnik jęczy, nie przyspieszam, a on w nieskończoność będzie ciągnął na dwójce.
Tak jak napisałem po ok. 500m wraca do normy i zmiana odbywa się "normalnie", wchodzą płynnie wszystkie biegi.
Nie ważne, czy auto jest zimne czy nagrzane. Próba prowadzona na ciepło, trzykrotnie.
I te przeciąganie zmiany biegu jest tylko i wyłącznie od razu po odpaleniu silnika. Potem trzeba zgasić motor, i odpalić ponownie.
Czy to jest normalne? Słyszałem, że zacinają się jakieś zaworki w płycie sterującej, da się to naprawić?

I pytanie ostatnie - jaki dokładnie typ skrzyni biegów siedzi w aucie?

Mam nadzieję, że ktoś rozjaśni mi sytuację, najbardziej boję się tego automatu, mój pierwszy w życiu Embarassed
Powrót do góry
Michał_Kornatowski

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bliżyn
Posiadane auto: Mercedes Vaneo 1.7 CDI 2003r
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 05 Gru 2014, 14:54
Temat postu:

odp


Witam. Co do wtrysków to mechanik miał rację, wiem bo miałem podobną sytuację z dużymi korektami i po zrobieniu ich silniczek troszkę ciszej i równiej chodzi. Ale mój nawet na dużych korektach palił dobrze od razu. Co do skrzyni to mogę tylko powiedzieć, że ja od roku jeżdżę z właśnie taką zmianą biegów i tym tzw przeciągnięciem delikatnym zaraz po ruszeniu i nic się więcej z tym nie dzieje dlatego myślę że cena naprawy skrzyni jest nieadekwatna do pozbycia się tego "problemu". Mam jedno pytanie do kolegi jako że mamy tę samą wersję silnika iskrzyni: jak ze spalaniem, ile auto tak szczerze pali?
_________________
Złapałem właśnie kapcia, czy lepiej oddać auto w rozliczeniu, czy sprzedawać na własną rękę ?
Powrót do góry
MercedesVaneo

Debiutant



Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Vaneo 1.7 CDI automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 05 Gru 2014, 19:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kilka pytań odnośnie użytkowania oraz serwisu Vaneo


Michale, na chwilę obecną nie powiem Ci ile autko spala, bo mam je dopiero piąty dzień a tak na prawdę przejechałem nim może z 200km i jak zatankowałem za "stówę" tak jeżdżę do teraz Smile. Jak będę tankował pod korek i wyliczał spalanie to dam znać.
Za to ty możesz się podzielić swoim spalaniem już teraz Cool

Czy wiesz może czym jest spowodowane te przeciąganie biegu? Skoro występuje i w Twoim samochodzie to znaczy, że nie jest to jednostkowy przypadek. Ja do wykluczenia mam jeszcze jedną rzecz - byłem wczoraj na sprawdzeniu poziomu oleju w skrzyni biegów - okazało się, że na bagnecie mam 5cm, a powinno być max 4.8cm. Czyli oleju jest za dużo. I jadę w przyszłym tygodniu na upuszczenie oleju bo codziennie rano pod autem mam plamę przeźroczystego oleju - mechanik powiedział, że olej sadzi jakimś korkiem czy coś takiego... Może po upuszczeniu oleum coś jej się poprawi.

Dziś również Mercedes przeszedł serwis klimy - był do wymiany nieszczelny, zapieczony zaworek. Cała zabawa wraz z zaworkiem, reperacją, osuszeniem, nabiciem czynnika i komputerem kosztowała 350zł.
Jeżeli chodzi o wtryski to chyba się zdecyduję na regenerację - 150zł za wyjęcie 4 wtrysków, 200zł za sprawdzenie przelewów na stole pod maszyną i 250-500zł (w zależności od stanu) regeneracja jednej sztuki + kalibrowanie z poziomu Star Diagnostic po montażu.

Nie działa mi głośnik od strony kierowcy - gdzie szukać przyczyny, radio czy głośnik w boczku drzwiowym?
W Star Diagnostic wystąpił błąd zwarcia czujnika alarmu z masą (połączenie czujnika z zestawem zegarów). Diagnosta nie za bardzo wiedział o co kaman, w opisie nic więcej nie było, dodam, że alarm (fabryczny) działa. Jakieś pomysły? Smile

I na koniec pytanie z ciekawości - po przekręceniu kluczyka na zapłon w aucie startuje jakiś wentylatorek (słychać jak zaczyna cicho chodzić) - do czego on służy, i gdzie się znajduje? Oczywiście dmuchawa powietrza jest wyłączona.
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pią 05 Gru 2014, 20:00
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Kilka pytań odnośnie użytkowania oraz serwisu Vaneo


Panowie,
omawiacie sprawy stricte techniczne.
Prowadźcie dyskusję w odpowiednich działach. Nie zapomnijcie o pkt 12 regulaminu.

Wentylatorka szukaj przy lampce i opisu na forum.
Temat zamykam.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Oceń swoje auto


MercedesGLS Klasa

322 000

2018r.

86 000 km

mazowieckie

MercedesE 220

27 000

2008r.

209 000 km

lubelskie

MercedesGL 450

45 777

2006r.

284 000 km

pomorskie

MercedesB 180

25 800

2010r.

229 057 km

pomorskie

MercedesC 200

34 900

2007r.

165 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System