Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes Vito ) Vito 110 D 2.3 1998r.- zniknęły światła przeciwmgłowe.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
benek54

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pionki
Posiadane auto: Vito 110D 2.3 1998r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Gru 2014, 14:52
Temat postu:

Vito 110 D 2.3 1998r.- zniknęły światła przeciwmgłowe.


Ostatnio mgły wymuszają na kierowcach włączanie świateł przeciwmgłowych.
Do tej pory światła te działały w moim "vitku" bez zarzutu. Niestety do tej pory.
Brak świateł przeciwmgłowych zarówno przednich jak i tylnego.
Sprawdziłem żarówki-są dobre. Włącznik trzy-pozycyjny świateł przeciwmgłowych zaświeca się po włączeniu, świeci się podświetlenie klawisza i jeśli pozostaje włączony to piszczy po wyłączeniu stacyjki. Napięcie nie dochodzi jednak do żarówek przeciwmgielnych (są to żarówki 2-funkcyjne z przodu). Wygląda,że działa. Brak natomiast napięcia na bezpieczniku tych świateł (nr.14) pod kierownicą. Oczywiście wszystko to sprawdzałem po włączeniu świateł mijania lub drogowych i przy włączonym silniku.
Nie chciał bym przy rozbieraniu obudowy kierownicy czegoś uszkodzić więc spytam:
- jak się dostać do skrzynki bezpieczników pod kierownicą ale od tyłu. Może tam jest jakaś przerwa?
- gdzie jeszcze szukać przyczyny? Czy są jakieś dodatkowe bezpieczniki lub przekaźniki do tych świateł?
- jak wygląda schemat podłączenia tych świateł?
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sro 17 Gru 2014, 09:52
Temat postu:

Re: Vito 110 D 2.3 1998r.- zniknęły światła przeciwmgłowe.


benek54 napisał:

- jak się dostać do skrzynki bezpieczników pod kierownicą ale od tyłu. Może tam jest jakaś przerwa?

- ściągamy dolną osłonę kolumny kierownicy (w pobliżu kierownicy) dwa wkręty, na dole nakrętka na klucz 10)
- odkręcamy widoczną na górze (w pobliżu kierownicy) śrubę na klucz 10 i pociągamy za górną część skrzynki.

Z praktyki wynika, że winne są (po równo - 50/50%) główny przełącznik świateł pod kierownicą i przechylny załącznik świateł przeciwmgłowych.
W zasadzie innych przyczyn nie ma.
Powrót do góry
benek54

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pionki
Posiadane auto: Vito 110D 2.3 1998r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Gru 2014, 18:56
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Vito 110 D 2.3 1998r.- zniknęły światła przeciwmgłowe.


Czemu więc nie ma żadnego napięcia na bezpieczniku? Czy ono pojawia się dopiero po włączeniu którymś z włączników? Bezpiecznik nie jest pierwszym na drodze ze źródła prądu? Włącznik przy kierownicy włącza prawidłowo wszystkie inne światła. Czyżby tylko nawaliły przeciwmgłowe? Jeśli tak to jak "wydłubać" ten przechylny włącznik świateł przeciwmgielnych aby nic nie uszkodzić?
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 18 Gru 2014, 09:48
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Vito 110 D 2.3 1998r.- zniknęły światła przeciwmgłowe.


benek54 napisał:
Bezpiecznik nie jest pierwszym na drodze ze źródła prądu?

Nie jest. Pierwszy jest przełącznik pod kierownicą, potem bezpiecznik przeciwmgielnych, potem załącznik przeciwmgielnych i światła przeciwmgielne.
Najprościej uszkodzenie zdiagnozować mając zapasowy przełącznik pod kierownicę. Opuszczamy skrzynkę bezpieczników i wpinamy przełącznik w złącze skrzynki (bez ściągania kierownicy). Prosta robota.
Powrót do góry
benek54

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pionki
Posiadane auto: Vito 110D 2.3 1998r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Gru 2014, 15:52
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Vito 110 D 2.3 1998r.- zniknęły światła przeciwmgłowe.


Podałem na nieczynny bezpiecznik świateł przeciwmgłowych nr.14 prąd (+12 V) z innego bezpiecznika (nr.9 - światła ostrzegające o niebezpieczeństwie / Przyrządy) i o dziwo zarówno przełącznik zespolony jak i włącznik świateł przeciwmgielnych zadziałały prawidłowo. Wszystkie światła łącznie z przeciwmgielnymi działały prawidłowo.Nic złego się nie działo. Żadnych zwarć, spięć i.t.p.
Wynika z tego,że przerwa jest gdzieś na linii zasilanie - bezpiecznik.
Jeśli jest tak jak pisze Gerii to prawdopodobnie awaria jest w przełączniku pod kierownicą.
Próbowałem już zdjąć dolną obudowę pod kierownicą aby się dostać do bezpieczników od tyłu.Odkręciłem 3 śruby, ale stacyjka nie chce wyjść z tej obudowy. Ten czarny kołnierz stacyjki nie puszcza.
Teraz pytanie jak się dobrać do przełącznika pod kierownicą (przełącznik zespolony - tak się chyba zwie)?Jak zdjąć obudowę pod kierownicą?A może podpiąć się pod bezpiecznik nr.9 jeśli to nie koliduje z innym układem?... (do czego on właściwie służy? - światła awaryjne?)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 18 Gru 2014, 15:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 18 Gru 2014, 16:11
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Vito 110 D 2.3 1998r.- zniknęły światła przeciwmgłowe.


benek54 napisał:
Odkręciłem 3 śruby, ale stacyjka nie chce wyjść z tej obudowy. Ten czarny kołnierz stacyjki nie puszcza.

Nie przesadzaj - jesteś tylko trochę zbyt delikatny. Stacyjki sie nie rusza do zdjęcia dolnej osłony.
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Czw 18 Gru 2014, 23:19
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Vito 110 D 2.3 1998r.- zniknęły światła przeciwmgłowe.


benek54 napisał:
o dziwo zarówno przełącznik zespolony jak i włącznik świateł przeciwmgielnych zadziałały prawidłowo. Wszystkie światła łącznie z przeciwmgielnymi działały prawidłowo.

Nie działają prawidłowo. Przy takim połączeniu światła przeciwmgielne możesz załączyć bez włączonych świateł pozycyjnych. Takie użycie świateł przeciwmgielnych nie jest dozwolone.


benek54 napisał:
Wynika z tego,że przerwa jest gdzieś na linii zasilanie - bezpiecznik.
Jeśli jest tak jak pisze Gerii to prawdopodobnie awaria jest w przełączniku pod kierownicą.

Podałem ci kolejność przepływu prądu. Wnioski wyciągnij sam.

benek54 napisał:
Próbowałem już zdjąć dolną obudowę pod kierownicą aby się dostać do bezpieczników od tyłu.Odkręciłem 3 śruby, ale stacyjka nie chce wyjść z tej obudowy. Ten czarny kołnierz stacyjki nie puszcza.

Po wykręceniu śrubek osłona górna z dolną jest połączona niewielkimi zatrzaskami. Jak się przyjrzysz na miejsce złożenia części górnej z dolną to zobaczysz te miejsca. Powtarzam - nie wyciągamy, nie demontujemy stacyjki do zdjęcia dolnej osłony!
Powrót do góry
benek54

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pionki
Posiadane auto: Vito 110D 2.3 1998r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Gru 2014, 15:45
Temat postu:

Re: ( Mercedes Vito ) Vito 110 D 2.3 1998r.- zniknęły światła przeciwmgłowe.


Po rozłączeniu "przepinki" (fabryczna ,prawidłowa konfiguracja bezpieczników), po włączeniu świateł mijania, załączeniu obydwóch świateł przeciwmgielnych (góra załącznika) pali mi się tylko światło tylne przeciwmgielne, a przednich brak.
Dolne położenie załącznika (jedno światło przeciwmgielne) - nie ma żadnego przeciwmgielnego.
Czy światło tylne przeciwmgielne ma inny bezpiecznik? Czemu działa tylne, a przednie nie?
Confused
Wymontowałem też załącznik przeciwmgielnych i sprawdziłem które piny są załączane w obydwu położeniach.
Wiem na jakich pinach pojawia się napięcie na tym załączniku (kiedy jest on wyłączony-środkowe położenie) po włączeniu świateł mijania.
Sprawdzę też kostkę tego załącznika.
Powalczę jeszcze parę dni z tą zagadką i jeśli nie dam rady vitek pójdzie do "lekarza" Confused
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes Vito »

Opinie o samochodach Mercedes Vito - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes Vito ) Porady, problemy techniczne


MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie

MercedesA 180

89 900

2020r.

34 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

91 780

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesA 170

23 900

2007r.

80 000 km

śląskie

MercedesS 350

82 990

2010r.

211 398 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System