Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa A i Vaneo ) Panel nawiewnu i klimatyzacji - nie działa i błąd komputera



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Boccacio

Czytelnik



Dołączył: 06 Gru 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sejny
Posiadane auto: Mercedes W168 A170 CDI 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Gru 2014, 17:01
Temat postu:

Panel nawiewnu i klimatyzacji - nie działa i błąd komputera


Witam wszystkich.
Jestem tu nowy a chcę korzysta forum bo jestem szczęśliwym lub jak niektórzy mówią nieszczęśliwym posiadaczem pojazdu z Gwiazdą na przedzie:)
W mojej a - klasie - diesel, rocznik 2003 jest problem ze sterowaniem temperaturą i włączaniem klimatyzacji. Mercedes był już chyba wszędzie u różnych magików i mechaników. Regulacja temp działa tylko i wyłącznie w pozycji bardzo zimno lub bardzo gorąco, a sama zmiana zanim coś zatrybi trwa nawet do 10 minut. Klimatyzacji nie można wogóle załączyc. W serwisie nieautoryzowanym mechanik upierał się, że jest to panel więc kupiłem 1, 2,3 i po podłączeniu każdego z nich jeden działał krócej lub dłużej - wyskakiwał alarm od błędu silnika i panel już nie działał. Jednakże po podłączeniu klimatyzacja działała a regulacja temp była płynna. W serwisie autoryzowanym zalecili po 5 minutach diagnostyki kupic nowy pane - żart 2500zł. W końcu ostatni magik powiedział, że wszystkie panele, które kupiłem są dobre ale silniczek regulacji nawiewu robi zwarcie i dlatego prędzej czy później powoduje zwarcie i błąd komputera. Co Wy na to?? Miał ktokolwiek do czynienia z takim przypadkiem. Walczę już ponad 6 miesięcy i nic...
_________________
A myślałem, że Mercedes to dobre auto...
Powrót do góry
holloww
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 4911
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec - śląsk
Posiadane auto: Porsche 944 S2
Piwa: 139/6
Wysłany: Czw 18 Gru 2014, 18:38
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Panel nawiewnu i klimatyzacji - nie działa i błąd komputera


Wszystko to może być prawdą. Może być panel, może być czujnik temp, może być sterowanie klapami lub zaworami, trzeba to po prostu sprawdzić wszystko i tyle.
_________________
\'zpa\' Naprawimy każdego MERCEDESA www.mercserwis.pl - Sosnowiec
Powrót do góry
Boccacio

Czytelnik



Dołączył: 06 Gru 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sejny
Posiadane auto: Mercedes W168 A170 CDI 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Gru 2014, 18:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Panel nawiewnu i klimatyzacji - nie działa i błąd komputera


Czy może to byc panel - skoro montowane były 3 szt i podczas montażu każdej występował ten sam objaw czyli po pewnym czasie działania - dzień lub tydzień w przypadku ostatniego - wyskakiwał komunikat błąd silnika. W którym miejscu mogę znaleźc silniczek sterowania klapami?? Czy potrzebny jest cały demontaż deski rozdzielczej czy tylko konsola środkowa?? Problem w tym, że każdy mechanik mówi co innego - a to trzeba kupic 10 paneli może którys będzie dobry, kolejny - koniecznie nowy panel , jeszcze inny że nawet nowy nie będzie działał skoro silniczek sterowania klapkami powoduje zwarcie ... W aucie wymieniano także termostat i czujnik chociaż nie sądzę aby to miało cokolwiek wspólnego z tym, że nie można uruchomic klimatyzacji (sprężarka jest nowa)...
_________________
A myślałem, że Mercedes to dobre auto...
Powrót do góry
Boccacio

Czytelnik



Dołączył: 06 Gru 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sejny
Posiadane auto: Mercedes W168 A170 CDI 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Gru 2014, 13:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Panel nawiewnu i klimatyzacji - nie działa i błąd komputera


Żadnych konkretów?? Nikt nie miał do czynienia z podobną sytuacją??
_________________
A myślałem, że Mercedes to dobre auto...
Powrót do góry
DamianOl

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 242
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmińsko-mazurskie
Posiadane auto: Astra H Z19DTJ 2005
Piwa: 15/6
Wysłany: Sro 31 Gru 2014, 14:40
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Panel nawiewnu i klimatyzacji - nie działa i błąd komputera


Czy problem regulacji temperatury dotyczy także ogrzewania kabiny za pomocą nagrzewnicy?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 31 Gru 2014, 14:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa A i Vaneo ) Elektryka i elektronika,wskażniki i kontrolki


MercedesC 180

18 900

2005r.

184 217 km

mazowieckie

MercedesB 150

28 900

2007r.

200 000 km

śląskie

MercedesC 180

94 800

2019r.

50 000 km

mazowieckie

MercedesC 270

64 900

2015r.

196 000 km

pomorskie

MercedesGL 450

79 990

2010r.

229 953 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System