Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa SLK ) [R170] Obniżanie auta


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bigwiśnia

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: SLK 200 kompressor 16V
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 21 Gru 2014, 01:47
Temat postu:

[R170] Obniżanie auta


Witam, po uporaniu się z mechaniczną stroną auta zostało mi kilka estetycznych rzeczy które chciałbym poprawić przed latem. Aktualnie mam w samochodzie felgi 17 z oponami z przodu 225/45 a z tylu 245/40. Wszystko ładnie pasuje natomiast nie do końca jestem przekonany co do prześwitu między oponą a nadkolem. Doczytałem na forum zza wielkiej wody, że w naszych meśkach występują podkładki pod sprężyny w różnych grubościach mianowicie 5mm-9mm-13mm-17mm-21mm. Moje pytanie brzmi czy ktoś z tym kombinował? Dzisiaj zauważyłem, że lewa tylna strona auta jest lekko niżej niż prawa i zastanawiam się czy może ktoś nie pomieszał przy naprawach tego czy po prostu jedna ze sprężyn jest zmęczona. Amortyzatory po +80% każdy. Gdzie dostać te podkładki i o co w tym w ogóle chodzi? Pozdrawiam

EDIT: Jakie powinny być oryginalnie?
Powrót do góry
castillo20

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfów/Dolnośląskie
Posiadane auto: Mercedes SLK 200 2.0 kompressor 1999r
Piwa: 6/3
Wysłany: Nie 21 Gru 2014, 13:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) [R170] Obniżanie auta


Nie chciało się ! Smile http://mercedes.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=189856&highlight=obni%BFenie
U mnie auto się obniżyło, zastosowałem oczywiście najniższe podkładki i od razu lepiej wygląda + sprężyny -35 mm. Koszt mniej więcej z tego co pamiętam za całość około 100 zł w ASO mecrcedesa
Powrót do góry
ycbo

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wstyd się przyznać
Posiadane auto: GLA W156
Piwa: 6/3
Wysłany: Nie 21 Gru 2014, 13:41
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) [R170] Obniżanie auta


Podkładki są między spiralą a gniazdem na górze, służą właśnie do korygowania wysokości błotnika od ziemi.

Ostatnio zmieniony przez ycbo dnia Pon 16 Mar 2015, 19:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Nie 21 Gru 2014, 19:24
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) [R170] Obniżanie auta


Zanim ktoś się zdecyduje na obniżenie samych sprężyn pomijając całkowicie nowe sportowe amory polecam poczytać:

http://autokult.pl/2989,sprezyny-obnizajace-zawieszenie-fakty-i-mity

Swoją drogą jak w ogóle wywali się podkładki to będzie szorować po ziemi chyba Very Happy ?

A tak na serio przecież te auta i tak są na tyle niskie ze krawężniki niektóre są problematyczne... no i pytanie czy za miedzą napisali czemu producent raz wkładał grubsze a raz cieńsze, czy to było już nieważne ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
bigwiśnia

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: SLK 200 kompressor 16V
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 22 Gru 2014, 01:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) [R170] Obniżanie auta


Przyznaję się bez bicia, że się nie chciało Very Happy

Cytat:
U mnie auto się obniżyło, zastosowałem oczywiście najniższe podkładki i od razu lepiej wygląda + sprężyny -35 mm.


Też myślałem o sprężynach bo amortyzatory mam w dobrym stanie ale boje się, że będzie za nisko i szerokie kapcie będą za szerokie a nadkoli nie mam zamiaru poszerzać dlatego mam nadzieję, że wystarczy zmienić podkładki Very Happy jak to nie pomoże to zamawiam sprężyny. Moze jutro wstawie fotki jak to wygląda i ile jest prześwitu. Jaki masz rozmiar felg i opon? Dałbyś rade zmierzyć prześwit od opony do nadkola w takiej konfiguracji? Wystarczyłoby mi około 2-3cm od obecnej wysokości więc modlę się abym miał jakieś grube te podkładeczki Very Happy


Cytat:
A tak na serio przecież te auta i tak są na tyle niskie ze krawężniki niektóre są problematyczne...


Nie jeżdżę dużo po mieście a jeśli już to robię to staram się omijać krawężniki i spowalniacze Smile O to się nie martwie ale auto od razu nabierze innego charakteru. Poza tym na lato planuje jeszcze parę zmian w wyglądzie i ten prześwit ni jak nie pasuje Smile


P.S miałem w yarisce te sprężyny (mam je do dziś a yariska sprzedana więc jak ktoś chce to oddam za pół darmo. MTS technik -35mm) z seryjnymi amorkami i działało jak trzeba. Nawet yariska mogła dobrze wyglądać Very Happy

Dziękuje kolego [b]YCBO[b/] za numery części Smile Widać te znaczniki gołym okiem czy trzeba ściągnąć tą podkładkę i dopiero szukać?

EDIT: Jeszcze pozostaje pytanie dlaczego lewa strona jest niżej niż prawa. Dobrze kombinuję, że jeśli oba amortyzatory mają po +80% to jedna ze sprężyn może być zmęczona?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 22 Gru 2014, 01:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Pon 16 Mar 2015, 12:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) [R170] Obniżanie auta


To i Ja kupiłem Sparco -35mm Smile A co tam najwyżej miskę urwę na Warszawskich drogach Very Happy



Montaż jakoś na Wielkanoc pokażę fotki przed i po...

Pozdrawiam
Powrót do góry
bigwiśnia

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: SLK 200 kompressor 16V
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 17 Mar 2015, 19:55
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) [R170] Obniżanie auta


To są te z allegro za 350? Musimy się spotkać w warszawie po zamontowaniu i chce to zobaczyć. Na jakich felgach śmigasz? Ja się nie mogę zdecydować cały czas bo mam wrażenie, że mi się to wszystko nie zmieści. :/
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Wto 17 Mar 2015, 20:20
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) [R170] Obniżanie auta


Tak allegro, i mam u nich zniżkę na następny zakup więc lepiej kupić przeze mnie Smile sęk w tym że czekałem 3 bite tygodnie zanim z Włoch przyleciały. Koła mam 16 calowe... czeka mnie dużo prac na wielkanoc, jak sie uda wszystko zrobić to chętnie się spotkam Smile
Powrót do góry
bigwiśnia

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: SLK 200 kompressor 16V
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 18 Mar 2015, 14:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) [R170] Obniżanie auta


No ja jestem jak najbardziej za spotkaniem. SLK trochę jeździ po mazowieckim więc w ładną pogodę można się gdzieś przejechać Wink
Powrót do góry
waku

Czytelnik



Dołączył: 21 Mar 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: slk r170
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Mar 2015, 09:01
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) [R170] Obniżanie auta


Cześć, mam pytanie, chce wsadzić 18 i chciałbym trochę posadzić niżej niż stoi w tej chwili jst jak na foto czy sprężyny eibacha o nr 1703210104 i 1703240104 posadzą mi go chociaż 2-3 cm niżej ? silnik to 2.0 136 bo pewnie to też odgrywa role(ciężar)

Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Nie 22 Mar 2015, 09:46
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) [R170] Obniżanie auta


Witam, ważysz jakieś 50 kilogramów mniej od wersji z kompressorem rozumiem, że przeanalizowałeś już, że przy Twoim silniku i wielkości gum będziesz raczej toczydełkiem Smile

Tu masz zrzut jakie rozmiary przewidział producent:



Dostosuj szerokości offset do tego co widzisz, odnośnie sprężyn będziesz tarł niestety, za duża guma do za dużego obniżenia...nie wiem też na ile amory są zmęczone...

Ja bym najpierw obniżył i zobaczył jak się zachowują opony które masz, a potem łatwo policzyć czy 18' ma jakiekolwiek sens

PS numery dobre podałeś, to są obniżające sprężyny ?

http://allegro.pl/mercedes-slk-r170-sprezyna-sprezyny-eibach-w170-i5118533760.html
Powrót do góry
castillo20

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gryfów/Dolnośląskie
Posiadane auto: Mercedes SLK 200 2.0 kompressor 1999r
Piwa: 6/3
Wysłany: Nie 22 Mar 2015, 10:42
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) [R170] Obniżanie auta


Moje auto przy sprężynach -40mm oraz najniższych padach na sprężynach stoi tak:




Myślę że 18" spokojnie wejdzie, a wyregulować ciasnotę w nadkolu można jeszcze profilem opony
Dla fajnego efektu obniżenia przedniego zderzaka polecam jeszcze dokładkę od seata leona cupry, naprawdę nieźle zgrywa się ze zderzakiem liftowym Smile
Powrót do góry
waku

Czytelnik



Dołączył: 21 Mar 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: slk r170
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Mar 2015, 11:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) [R170] Obniżanie auta


dzięki za odpowiedzi, wiem że będzie wolno Wink ale w tej rozpisce co podałeś jest guma 225/40/18 przy 18/8 et31 ja myslalem żeby zejsc et dystansem nawet jak nie znajde z takim et do ok 25 na praktycznie milimtery(szczerze z byłego auta mam takie opony w bdb stanie i trochę mi ich szkoda a zajmuję się renowacją felg, polerka itd), ostatecznie wsadzenie 17 (taką też większość doradza na profilu nawet 45 dla wygody żeby też wypełnic jakos nadkole)..spręzyny dokładnie te, znalazłem na niemieckich str że można to wsadzić i leci w dół ok 20-30mm więc w sumie nie wiele ale zawsze coś praktycznie za darmo o ile to prawda plus te gumki o których tu piszecie, sam nie wiem co teraz jest wsadzone do slk czy seria tak siedzi na 16 jak u mnie .... ? bo w sumie tyłek jest strasznie w górze...sorry za chaotyczne pisanie Wink
ps. dokładka prezentuję się elegancko
Powrót do góry
bigwiśnia

Dyskutant



Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: SLK 200 kompressor 16V
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 30 Kwi 2015, 22:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) [R170] Obniżanie auta


Nie wiem jak to się stało ale po zmianie sprężyn z przodu na te sparco teoretycznie -35mm samochód obniżył sie oooooo ZERO centymetrów Wink Narazie dałem rade przód a tył w przyszłym tygodniu. Rolandinho zmierz u siebie odległość nadkola do ziemi przed i po. Ja jestem mega zawiedziony i nie wiem czy ktoś mnie zrobił w bambuko czy wcześniej było już coś majstrowane. Gdyby ktoś miał wolną chwilę to mógłby zmierzyć tą odległość na seryjnym zawieszeniu? Od krawędzi nadkola do ziemi.
Powrót do góry
archive_67

Auto Maniak



Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 522


Piwa: 38/3
Wysłany: Czw 30 Kwi 2015, 23:36
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa SLK ) [R170] Obniżanie auta


Jutro będę montował, sprawdzę wszystko, pozdrawiam



EDIT:

Przód wreszcie zamontowany, całe 40 min na jedna strone z odpowiednimi narzędziami a żaby do wahaczy górnych naprawdę sie przydają, niemniej jednak oczywiście przód poszedł w dół, nie liczyłem ile, bo nie zmierzyłem przed montażem (tył już zmierzę) Natomiast co zauważyłem, już przy spinaniu sprężyn poczuliśmy, że są bardziej miękkie od fabrycznych - hmmm dziwne każdy uważa, że obniżenie = usztywnienie , tutaj nie ma takiej opcji, jest niżej i bardziej miękko, w związku z tym, że niemal codziennie jeżdżę ul Obozową (Warszawiacy - wiedzą ocb) to powiem szczerze, że wreszcie przyjemnie się jedzie, dziury/wyrwy i inne ustrojstwa nie stanowią już takiego dyskomfortu, teraz się najeżdża jak jakiejś średniej klasy sedanem... Zupełnie się tego nie spodziewałem... Odnośnie podkładek nie wymieniałem ich, fabryczne 17 letnie były w lepszym stanie niż Febi Bilstein nowy...

Jak uporam się z przepławką, bo mi umiera po przenosinach i mam przycinki w okolicy 3k, a czasem złapie P0803 i kompressor w ogóle się nie załącza - a to następstwo złej mieszanki i przepustnica nie puszcza powietrza... to zrobię testy sprężyn na dużej prędkości i zakrętach bo po to były zmienione aby trzymać się drogi Smile

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa SLK »

Opinie o samochodach Mercedes klasa SLK - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa SLK ) Porady, problemy techniczne


MercedesCitan

79 777

2019r.

43 000 km

pomorskie

MercedesE 220

176 900

2020r.

97 000 km

mazowieckie

MercedesA 180

91 780

2021r.

58 000 km

mazowieckie

MercedesCLK 200

29 900

2003r.

144 572 km

mazowieckie

MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System