Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa ML ) Kontrolki BAS ESP , ABS , ETS palą się


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
osaxxx

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Mercedes ML w163 270cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Sty 2015, 21:16
Temat postu:

Kontrolki BAS ESP , ABS , ETS palą się


Witam,
posiadam Mercedesa ML`a w163 2001r, 270cdi .... Jakis czas temu zapalily mi się kontrolki : BAS ESP, ABS , ETS
Ostatnio przyszedl mróż, dwa dni nie jezdzilem autem po czym po dwoch dniach odpalilem auto i nie palily się ww kontrolki , ruszylem, przejechalem kawałek i ponownie się zapalily i palą się non stop do dnia dzisiejszego Sad czy ktoś orientuje się co to może być albo dlaczego tak jest ?... Bylem u elektryków to jeden gada tak, drugi siak a trzeci nie wie... POMOCY

Dodadm, że tempomat działa, limit predkości również. Mechanik mówił, że podpinal pompe abs na krótko i działala.. Twierdził, że czujnik stopu też działa. Powiedział, ze padł kopmputer czy styk na płycie bezpieczników( czy cos takiego) możliwe to ?
Powrót do góry
KonyKony

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes ML 4.3 v8
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Sty 2015, 20:25
Temat postu:

Kontrolki


Witam kolego mam ten sam problem raz sie swieca raz nie raz znikaja loteria Smile
Wyczytałem na jakims forum z przed 4 lat ze to wina silniczka abs-u jest zamontowany w pompie abs gdzieś i to należy sprawdzić i rozebrać nie zabrałem sie do tego jeszcze ale jak to zrobie to dam znać
Pozdrawiam
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 16 Sty 2015, 15:33
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Kontrolki BAS ESP , ABS , ETS palą się


Jak się czyta niektóre posty to naprawdę nie wiadomo czy śmiać się czy płakać nad tymi bzdurami. Nie wiecie o tym, ze czasy naprawiania auta na zasadzie "co koledzy o tym sadzicie" minęły już dawno? BARDZO dawno? Chcesz jeden z drugim naprawiać auto na zasadzie wymiany części? Proszę bardzo. Przyszykuj sobie duza półkę w garażu (na niepotrzebnie wymienione części), gruby portfel i dużo czasu do zmarnowania. Ja mogę z radością w tym uczestniczyć: będę podawał na forum kolejne części z których składa się ESP (a jest ich sporo!) a ty je będziesz kupował i wymieniał Smile Jak już wszystko wymienisz, to jest jeszcze możliwość, ze trzeba było tylko jakiś błąd skasować (lub zainicjalizowac jakiś czujnik), a wszystkie części które masz w garażu na półce zostały wymienione niepotrzebnie. Podpiąłeś jeden z drugim auto do komputera? A może nie wiecie, ze jest coś takiego? Bo jeśli ktoś chodzi od elektryka do elektryka, a ci rozkładają ręce, no to chyba nie wie, ze trzeba znaleźć takiego, co ma ten komputer i potrafi go obsłużyć? W dalszym ciągu widać na forum, ze ludzie wola wydać tysiące na często niepotrzebne części, niż kilkadziesiąt złotych na diagnostykę komputerowa. Jak się tak boisz komputera, to czemu nie kupiłeś sobie auta sprzed 20 lat? Sprawa by była dużo prostsza Wink
Powrót do góry
KonyKony

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes ML 4.3 v8
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Sty 2015, 18:53
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Kontrolki BAS ESP , ABS , ETS palą się


Witam kolego
Taki z ciebie mądrala to podaj namiary na dobrego elektryka który nie rozłoży rak bo jak na razie to kazdy by kasował za podpięcie do kompa po 150 pln wymieniał po kolei części i nadal by się psuło to samo .
Podałem koledze info i silniczku absu którego sama naprawa nie kosztuje więcej jak 20pln .
Oczywiście że najpierw powinno być podłączone auto do kompa tylko mi ostatnio zdiagnozowali przepływomierz wymieniłem go za 600 pln i [cenzura] ale reklamacji nikt ci nie uzna na elektrykę.
Przyczyna całego zamieszania była skrzynia biegów która mi się rozpadła .
Sam chyba wiesz jak to ciężko znalesć dobrego mechanika i elektryka u nas chyba ze jesteś nie świadomy ?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Pią 16 Sty 2015, 21:27
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Kontrolki BAS ESP , ABS , ETS palą się


KonyKony napisał:

Sam chyba wiesz jak to ciężko znalesć dobrego mechanika i elektryka u nas chyba ze jesteś nie świadomy ?

No i tu mnie złapałeś. Faktycznie - nie jestem świadomy. Mam ten komfort, że naprawiam swojego Mercedesa sam. Sam podpinam do komputera, sam diagnozuję, i sam dokonuję koniecznych napraw.
Poza tym od kilku lat Polskę odwiedzam tylko turystycznie. Jestem na tyle nie na bieżąco, że cena za podłączenie do komputera (150 zł) wydaje mi się mocno abstrakcyjna 8-O.
P.S.: "znaleźć", "nieświadomy"
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 16 Sty 2015, 21:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
osaxxx

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Głogów
Posiadane auto: Mercedes ML w163 270cdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Sty 2015, 00:02
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Kontrolki BAS ESP , ABS , ETS palą się


KonyKony napisał:
Witam kolego
Taki z ciebie mądrala to podaj namiary na dobrego elektryka który nie rozłoży rak bo jak na razie to kazdy by kasował za podpięcie do kompa po 150 pln wymieniał po kolei części i nadal by się psuło to samo .
Podałem koledze info i silniczku absu którego sama naprawa nie kosztuje więcej jak 20pln .
Oczywiście że najpierw powinno być podłączone auto do kompa tylko mi ostatnio zdiagnozowali przepływomierz wymieniłem go za 600 pln i [cenzura] ale reklamacji nikt ci nie uzna na elektrykę.
Przyczyna całego zamieszania była skrzynia biegów która mi się rozpadła .
Sam chyba wiesz jak to ciężko znalesć dobrego mechanika i elektryka u nas chyba ze jesteś nie świadomy ?
Pozdrawiam



Zgadzam się z kolega KonyKony.... Podlaczalo kilku elektrykow kompa pod mojego menela i zaden nie mogl sie polaczyc z autem... A kazdy by chcial kase, wiec dziekuje za taki biznes dlatego po to jest forum aby napisac i liczyc na zyczliwa pomoc obeznanych forumowiczow.
Pozdrawiam
Powrót do góry
piotrfire

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): prawie wrocław
Posiadane auto: ML 320
Piwa: 3/0
Wysłany: Sob 17 Sty 2015, 00:17
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Kontrolki BAS ESP , ABS , ETS palą się


Może trzeba podjechać do elektryka co ma SD. Bo inny to raczej nie pomoże. A na marginesie temat wałkowany wiele razy , pewnie czyjnik pod pedałem stop. Ale bez SD to zgadywanka
Powrót do góry
gadu-gadu
Gerri
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 4810
Skąd jesteś (miejscowość / region): county Limerick
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 409/28
Wysłany: Sob 17 Sty 2015, 20:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Kontrolki BAS ESP , ABS , ETS palą się


osaxxx napisał:
po to jest forum aby napisac i liczyc na zyczliwa pomoc obeznanych forumowiczow.

OK - nie zamierzam na siłę nikogo przekonywać do moich racji. Nie chcesz - to nie. Twoje auto, ty wybierasz sposób naprawy i płacisz swoimi pieniędzmi i swoim czasem.
Wiem, jakiej pomocy oczekujecie: żeby bez podłączenia do komputera wskazać, która część jest popsuta (lub: popsuta z dużym prawdopodobieństwem)
Otóż mam ponad dwudziestoletnią praktykę w "te klocki" - posługuję się na bieżąco Star Diagnozą i wielokrotnie (nawet codziennie) diagnozuję różne Mercedesy. Mam prawo więc uważać, że moje zdanie na ten temat może być miarodajne.
Do rzeczy: Tak, zdarzają się w określonych typach usterki które powtarzają się częściej niż inne. Jest to jednak niewielki procent ogółu uszkodzeń. Należy do tego dodać, że usterki, które są częste w autach o przebiegu powiedzmy "średnim" wcale nie muszą się pokrywać z usterkami w dokładnie takich samych autach o przebiegu "dużym", kiedy do głosu dochodzą sprawy zużycia elementów (a nie np. wady konstrukcyjne w usterkach uważanych za "typowe" dla aut o średnim lub małym przebiegu - jak cytowany wyłącznik stopu)
Plus to, co sygnalizowałem powyżej: zdarza się, że w układzie ESP konieczne jest po prostu zainicjalizowanie któregoś czujnika, czasem błąd wywołuje źle wykonana geometria przedniego zawieszenia - i wtedy nie jest potrzebna wymiana jakiegokolwiek elementu!
Tak więc - jak widać (lub jak JA to widzę) szukanie alternatywy dla komputera diagnostycznego w poradach "co koledzy o tym sądzicie?" nie ma racji bytu. Oczywiście nie można powiedzieć wprost: nie próbuj wymiany części "na ślepo" bo w ten sposób nie naprawisz auta. Tak samo, jak nie można powiedzieć: "nie graj w totolotka, bo i tak nie wygrasz"
Tylko że osobiście miałem wielokrotnie do czynienia z osobami, które w ten sposób naprawiały samochód, koszta rosły, a auto nie było dalej naprawione. A później jest żal o stracony czas i pieniądze do ludzi, którzy najprawdopodobniej w dobrej wierze usiłowali pomóc - bo "w ich przypadku wymiana czegoś tam pomogła". I takich rozżalonych osób jest WIĘKSZOŚĆ.
A teraz "róbta co chceta" Laughing
Powrót do góry
KonyKony

Czytelnik



Dołączył: 15 Sty 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes ML 4.3 v8
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Sty 2015, 09:21
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Kontrolki BAS ESP , ABS , ETS palą się


Racja
Mysle ze jak ktos ma namiary na dobrego magika niech poda koledze i kolega niech skorzysta . Co do 150pln noe chodzi o to ze to drogo tylko o to ze ile razy można za to płacić i np 10x150 to Smile a auto nadal wywala błędy . Ale cóż tak to jest z autami teraz dlatego sprzedaje mojego ml i kupuje cos starszego . Szukam 124 lub S140 w dieslu do Max 1993r gdyby ktos wiedział cos to prosze o info .
Pozdrawiam
Powrót do góry
Voyu

Czytelnik



Dołączył: 27 Sty 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes W163, ML400 CDI, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Lip 2016, 11:15
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Kontrolki BAS ESP , ABS , ETS palą się


Ponawiam temat,

odało się rozwiązać problem z BAS/ESP, ETS, ABS?
ma ten sam problem zauważyłem że kontrolki zapalają się gdy jest mokro na drodze lub gdy wyjeżdżam z myjni.


Może ktoś rozwiązał ten problem bo mam problem ze zdiagnozowaniem tej usterki.

Pozdrawiam
Powrót do góry
huami

Dyskutant



Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Mercedes-Benz ML400 CDI
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 02 Sie 2016, 09:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Kontrolki BAS ESP , ABS , ETS palą się


Witam,

również i u mnie pojawił się ten "popularny" problem. Po podpieciu pod komputer i krótkiej jeździe okazało się, że wadliwe są czujniki prędkości koła, 3 na 4 czujniki pokazują wyższą od prawdziwej predkości przez co komputer świruje, zapala kontrolki a nawet potrafi dohamować koło, bo myśli że jest w poslizgu.
Czy spotkał się ktoś z czymś takim? Czy jedyne rozwiązanie to wymiana tych czujników na nowe? Pytam, bo widze, że do najtańszych nie należą. Może ktoś zna ten temat i ma jakiś patent na te czujniki.

pozdrawiam.
Powrót do góry
dzibi

Czytelnik



Dołączył: 01 Sie 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Lexus IS 300
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Sie 2016, 11:25
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Kontrolki BAS ESP , ABS , ETS palą się


U mnie w w163 pojawił się błąd BAS/ESP. Dodatkowo samochód jechał tylko na pierwszym biegu. Wcześniej trochę stał i okazało się, że to wina niedoładowanego akumulatora. Wyjąłem, naładowałem i problem rozwiązany. Ktoś już tu opisywał podobne rozwiązanie, ale w innym dziale chyba Wink
Jeśli chodzi o kontrolki - jak jest mokro, to już sam ten fakt wskazuje na to, że jest problem z wilgocią i elektryką w samochodzie. Z tego co wiem, to wiązki elektryczne w Mercedesach z tego okresu pozostawiają sobie wiele do życzenia niestety. Trzeba szukać co wilgotnieje i gdzie są przebicia. Może się okazać, że coś kompletnie bez związku ma wpływ na coś innego, bo powpinane jest wszystko w jakąś kostkę, która ma przebicie. Kupując ten samochód miałem tego świadomość, ogarnięci mechanicy też nie przepadają za wiązkami elektrycznymi w tych autach, bo jest dużo szukania. Wink
Jak już kolega wspomniał wyżej, bez komputera to wróżenie z fusów. Ale jak coś się losowo pojawia, to może warto przyjrzeć się akumulatorowi/alternatorowi i stykom, a potem na komputer Wink
Powrót do góry
huami

Dyskutant



Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krakow
Posiadane auto: Mercedes-Benz ML400 CDI
Piwa: 2/1
Wysłany: Czw 11 Sie 2016, 11:34
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa ML ) Kontrolki BAS ESP , ABS , ETS palą się


Te dziwne wartości prędkości pochodziły właśnie z komputera, ale jak się potem okazało, komputer głupiał i wymaga aktualizacji. Tak przynajmniej twierdzi mechanik. Jedyne co udało sie zrobić to skasowanie błedów i jak dotąd kontrolki się nie zapaliły. Teraz czekam aż mechanik zrobi sobie tą aktualizację i sprawdzimy jeszcze raz.
Zastanawiałem się też czy nie odwiedzić autoryzowanego serwisu. Ma ktoś jakieś z nimi doświadczenia? Ile biorą za taka diagnostykę?
ps. aku mam nowiutki.
Powrót do góry
emel

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Discovery 3 2,7 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Lis 2016, 10:09
Temat postu:

abs,bas,esp.....


Witam Kolegów mam podobny problem , najpierw było ostrzeżenie o poślizgu i hamowanie nastepnie zapaliły się kontrolki abs,esp, klocki, tryb awaryjny itd...
pozostały mi błędy P29cc sygnał wykrycia nierówności niestabilna prędkość koła, P20ca brak lub nieprawidłowy sygnał prędkości pojazdu w can ze sterownika esp koło tylne lewe
C1121 czujnik prędkości koła lewy tył nadajnik impulsów nieciągły
C1125 lewy tylny czujnik prędkości błąd wewnętrzny nieciągły
Czujnik wymieniłem , sprawdziłem wiązkę przy tylnym zakolu i nic
Proszę o pomoc i ewentualne sugestie
Powrót do góry
R.O.

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warmia Mazury
Posiadane auto: W163 ML 2,7 CDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Lut 2017, 15:14
Temat postu:

( Mercedes klasa ML ) Kontrolki BAS ESP , ABS , ETS palą się


Witam,

W moim przypadku kontrolki paliły się z powodu przerwanego kabelka przy wtyczce tylnego prawego czujnika ABS. Wtyczka zamontowana jest nad kołem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa ML »

Opinie o samochodach Mercedes klasa ML - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa ML ) Porady, problemy techniczne


MercedesB 180

28 600

2009r.

167 003 km

pomorskie

MercedesE 280

25 000

2006r.

267 000 km

śląskie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie

MercedesE 350

49 900

2009r.

313 507 km

kujawsko-pomorskie

MercedesC 180

14 500

2004r.

273 893 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System