Mercedes

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Mercedes klasa B ) Bardzo subiektywna opinia o B180 CDI CTV



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miiu

Debiutant



Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Mercedes B180 CDI, 2009
Piwa: 4/3
Wysłany: Czw 08 Sty 2015, 20:01
Temat postu:

Bardzo subiektywna opinia o B180 CDI CTV


Trochę mało się dzieje na forum B klasy, dlatego postanowiłem podsumować moje 5 miesięcy z B180 CDI CTV z 2009 roku. Nabyłem wersję całkiem nieźle wyposażoną, z dodatkowym wewnętrznym oświetleniem, szklanym dachem i Command APS z subwooferem - niestety bez xenonów.

Wybierając B klasę byłem nieco nastawiony na ten samochód ponieważ od zawsze podobała mi się jego sylwetka. Jako alternatywę rozważałem Tourana, Scenica III lub też Merivę B. Mercedes jednak najbardziej spodobał mi się również w środku. Ale nie wszystko jest takie jak bym sobie wyobrażał, dlatego zacznę od rzeczy które mogły by być lepiej rozwiązane.


TO CO MI SIĘ NIE SPODOBAŁO

- Mało schowków - właściwie tylko jeden użyteczny (przed pasażerem), w podłokietniku u mnie niestety instalacja telefoniczna, a z przodu konsoli popielniczka, w której co najwyżej mieści się ładowarka do smartfona. W drzwiach nie ma żadnej gumy podtrzymującej, więc tam cokolwiek się wrzuci, będzie sobie swobodnie latało.

- Mało precyzyjny układ skrętny. Samochód jest wrażliwy na pochyłość drogi i niestety trzeba czasem kontrować. O tyle dziwne, że miałem okazję porównać z Audi Q5, które jest wyższe, cięższe i większe, a jednak tam samochód lepiej się prowadzi (prawie jak po szynach). Na dodatek po zmianie na 16" zimówki z 17" letnich "pływa" na zakrętach.

- Słabe światła mijania. Gdzieś przed zakupem wyczytałem, że B klasa ma dobre światła - być może to tylko mój model, ale u mnie świecą słabo. Może ktoś miał na myśli Xenony. Ja niestety mam zwykłe H7 i są zdecydowanie gorsze niż w większości samochodów którymi jeździłem. Na forach anglojęzycznych niestety też sporo osób na to narzeka. W planach mam jednak zamiar przetestować jakieś inne żarówki - póki co jedna mi się spaliła i wymieniłem na taką o wydłużonej żywotności - o dziwo ta, która została świeci tak samo ciemno, więc jest nadzieja, że zamiana sporo da. Tak czy inaczej w poprzednim samochodzie miałem takie same żarówki i lepiej oświetlały drogę (nawet nie były soczewkowe).

- Dość nisko zawieszony, przez co nawet jeśli się uda wjechać bezboleśnie na krawężnik, to prawie na pewno tak łatwo nie będzie gdy z niego postanowimy zjechać. Ale poprzednio jeździłem Suzuki Jimny, więc po prostu muszę zmienić przyzwyczajenia Very Happy

- Bez chlapaczy tylna szyba oraz boki cały czas ubłocone - na szczęście ich założenie zdecydowanie poprawia sytuację.

- Zimą, gdy nie zdejmie się kawałków zamarzniętego lodu ze szklanego dachu jest on strasznie głośny przy wyższych prędkościach.

- Masakryczna cena aktualizacji wbudowanych map. Może ktoś zna jakąś alternatywę? Płacenie 1000zł kompletnie mija się z celem w dobie darmowych nawigacji w smartfonach.


MOJE ZDZIWIENIA

- Duża średnica skrętu. Ze względu na w miarę kompaktowe wymiary jest to naprawdę dziwne - co jeszcze bardziej zadziwia to fakt, że Q5 również w tej kwestii sprawia wrażenie bardziej zwrotnego. Dlatego osobiście nie lubię parkować przodem, bo trzeba dość mocno odbić by dało się wykręcić.

- Fotel kierowcy skrzypi - i to pomimo w miarę małego przebiegu (przynajmniej tak mi się wydaje, bo niestety w ASO samochód był serwisowany do 2011 roku, więc potem wszelkie wpisy na słowo honoru). Mam wersję z tą twardą sztuczną półskórą, więc może dlatego(?)

- Schowek pasażera podświetlany tylko gdy kluczyk w stacyjce - o tyle mnie to dziwi, że cała reszta oświetlenia działa bez.


A TO LUBIĘ

- Spora ilość przydatnych światełek wewnątrz w pakiecie z dodatkowym oświetleniem.

- Całkiem fajne nagłośnienie w wersji z subwoofeerem. Dobre są również możliwości podpięcia różnych nośników danych w Command APS (płyty CD, karta SD, złącze USB, iPod).

- Pojemny bagażnik i całkiem łatwy w załadunku z możliwością ustawienia płaskiej podłogi ze złożonymi siedzeniami.

- Dużo miejsca w środku dla pasażerów.

- Uchwytów na kubki jest wystarczająco dużo - w każdych drzwiach po jednym oraz jeden w środkowej konsoli.

- Przyzwoite boczne lusterka z zakrzywieniem dla martwego pola.

- Całkiem żwawy jak na 109KM (to mój pierwszy diesel, więc być może stąd moje zdziwienie).

- Niezła jakość wykończenia jak na MPV.

- Ładna sportowa sylwetka.

- Składany szklany dach latem pozwala całkiem szybko pozbyć się zbędnego ciepła.


Poza tym od strony serwisowej nie było większych niespodzianek.
- Sprawdzona i poprawiona geometria (samochód miał lewy przód zderzony).
- Spalona jedna żarówka H7.
- Nowy olej w silniku (choć chyba niepotrzebnie, bo różnicy w zachowaniu nie zaobserwowałem - podobno poprzedni właściciel wymienił przed sprzedażą).
- Dokręcona jedna poduszka silnika - pojawiły się spore wibracje na mrozach.
- Wymienione tylne opony. Niestety okazało się, że na wewnętrznej stronie jedna z nich była naprawiana, czego nie zauważyłem przed kupnem, a wyszło dopiero gdy na dzień przed wyjazdem wakacyjnym postanowiłem wyważyć koła. Sporo kosztowało, bo znalezienie wieczorem opon w rozmiarze 215/45 R17 graniczy z cudem.

- Do wymiany niedługo pasek (prawdopodobnie od nowości nie był zmieniany).
- Sprzęgło być może jest już nieco zużyte bo potrafi trochę szarpnąć gdy automat przełącza na luz, ale to się dowiem niedługo po wizycie w zakładzie zajmującym się automatami. Ludki, u których przeglądałem samochód powiedzieli, że na automatach CTV się nie za bardzo znają i polecają inny serwis Wink
Powrót do góry
lopico

Debiutant



Dołączył: 29 Paź 2011
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorze
Posiadane auto: W245 B180CDI 2005
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 30 Kwi 2015, 13:10
Temat postu:

Re: ( Mercedes klasa B ) Bardzo subiektywna opinia o B180 CDI CTV


Nie zgodzę się z tobą do precyzyjności przy skręcaniu, precyzja jest ale do wspomagania elektrycznego trzeba się przyzwyczaić.
Na 17 których mam inaczej się prowadzi niż na 16 zimowe.


Nie porównuj tego auta do q5 tylko do czegoś podobnego np. szmelcwagen - touran.
Jak byś się przejechał PT Cruiser to zdziwiłbyś się skrętem a raczej jego brakiem.
Mi fotel nie skrzypi a auto ma 10 lat więc to jakiś indywidualny wybryk - również mam pół skórę.

Ja mam ksenon i mi świeci oki.
Z resztą się zgodzę.

Ps co do paska to zobacz moje spostrzeżenia w temacie zakupu - powinno Ci dać odpowiedź na to pytanie.
W ujemnej temperaturze w zimowym okresie napinacz napitala ale przeczytaj jw.
Co do wibracji w dużym mrozie - ten typ tak ma - ja wymieniłem na darmo poduchy silnika i skrzyni.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum MERCEDES Forum Strona Główna -> ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Mercedes klasa B »

Opinie o samochodach Mercedes klasa B - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Mercedes klasa B ) Oceń swoje auto


MercedesA 160

29 700

2010r.

142 000 km

śląskie

MercedesE 280

24 990

2006r.

291 986 km

pomorskie

MercedesCLA 200

129 000

2019r.

130 000 km

pomorskie

MercedesA 180

109 850

2019r.

34 500 km

wielkopolskie

MercedesC 180

39 900

2011r.

162 272 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System